Jump to content


Photo
- - - - -

The Wire


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
112 replies to this topic

#46 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 09 March 2011 - 15:07

I ja se po poreporuci sa ovog foruma opasno navukla na ovu seriju. Po nekom senzibilitetu meni je najslicnija seriji Homicide:Life on The Street. Odlicna serija, ima neku svoju pricu, svoj ritam, meni je bas cucnula

#47 bauer33

bauer33
  • Members
  • 46 posts

Posted 03 February 2012 - 10:51

Uprkos malom neckanju i prenemaganju u pocetku 1 sezone nastavio da gledam i shvatio da gledam svakako jednu od najboljih serija ikada.Specifican pristup,odlicna gluma,obradjene razne teme kroz sezone.Gledao ovako kasno zbog prevoda i dvd ripove a nigde nisam uspeo da nadjem neki 720p ili slicno.Inace sinoc posle odgledane zadnje epizode,poceo da se prisecam likova koji su prosli kroz seriju i bez ikakvog problema sam nabrojao preko 50 bitnijih...To samo govori koliko je serija ostavila utisak na mene i kako su likovi odradjeni i sa kojom paznjom ispraceni kroz pricu a docarani izvrsnom glumom.

:hail: :thumbs:



#48 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 03 February 2012 - 14:14

serija se jednostavno mora pogledati. makoliko vam se ne svidja na pocetku, sigurno cete promeniti misljenje kad se uhodate....serija je najbolja ikada, samo steta sto nije bolje ispracena kao neke druge serija.

zanimljivo da je dosta scena iz serije istinit dogadjaj pa tako jos vise pokazuje koliko je samo dobra.

a likovi su druga prica. nevervatna gluma, sjajni likovi uopste. bez preterivanja. svaki lik dobije svojih pet minuta.

u seriji se moze videti kako funkcionisu policija, politicari i novinari. sto cenim nije daleko od istine i kod nas. prica i o advokatima, dilerima, radnicima...jednostavno zahvata sve krugove drustva...

i sto mi se najvise svidelo a to je da nema hepi enda ili tkao nesto....da kazem to ovako - prica nema kraja...

muzika je takodje odlicna...

#49 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 03 February 2012 - 17:00

serija se jednostavno mora pogledati. makoliko vam se ne svidja na pocetku, sigurno cete promeniti misljenje kad se uhodate....serija je najbolja ikada, samo steta sto nije bolje ispracena kao neke druge serija.

Opasno ste me pokolebali. Razmisljam da seriji dam jos jednu sansu.
Nego, koliko epizoda jos moram da gledam pre nego sto se to prosvetljenje desi? Do sada sam mislim 2 ili 3.
I koga od vas preporucilaca da hvatam za gushu mi serija ipak ne priraste srcu? :)

#50 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 03 February 2012 - 17:13

Opasno ste me pokolebali. Razmisljam da seriji dam jos jednu sansu.
Nego, koliko epizoda jos moram da gledam pre nego sto se to prosvetljenje desi? Do sada sam mislim 2 ili 3.
I koga od vas preporucilaca da hvatam za gushu mi serija ipak ne priraste srcu? :)


a koliko si epizoda pogledala? jer moj drug je pogledao prvu epizodu i posle nije gledao dalje jer je mislio da je ovo jos jedna policijska serija...

evo ja se javljam dobrovoljno :D


evo jedna parodija na csi serije:



pogledaj ovo ovde, nemoj ici na jutub da ne bi spoilerisovala :D

#51 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 03 February 2012 - 17:32

a koliko si epizoda pogledala? jer moj drug je pogledao prvu epizodu i posle nije gledao dalje jer je mislio da je ovo jos jedna policijska serija...

Mislim 2 a mozda i 3. Muz i ja smo isto mislili jos jedna policijska, i drugo isto kao svi koji su odustali: ogroman broj karaktera ne zna se ko je kome sta i ko je vazan a ko ce da otpadne. Mozda se to posle sredi i poveze, mi nismo imali strpljenja.

Za sada smo jos fazi da odgledamo zaostale epizode Breaking Bad; na ovu seriju smo se opasno navukli od prve epizode, onda cemo se ponovo dohvatiti ove.

#52 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 03 February 2012 - 17:43

ja kad sam poceo gledati seriju na hrt-u jesenas, nisam znao nista o seriji. samo to da se radi o baltimoru i to da se radi o dilerima droge. nisam znao da ima puno likova. i uopste mi nije bilo tesko pratiti sa toliko likova. uostalom videcete...:)

jos da kazem. serija je neverovatno realna. znaci nema mafia bossa koji ide kod psihologa...ili statijaznam resavanje ubistva za 1 dan i tako te gluposti..

Edited by NBK, 03 February 2012 - 17:46.


#53 maXa88

maXa88
  • Members
  • 4,711 posts

Posted 03 February 2012 - 20:48

jos da kazem. serija je neverovatno realna. znaci nema mafia bossa koji ide kod psihologa...ili statijaznam resavanje ubistva za 1 dan i tako te gluposti..



... ili prezivljavanje skoka sa cetvrtog sprata -_- :P

Likovi iz serije su prejaki

http://www.youtube.com/watch?v=7EeFa8QOq_Y

:)

#54 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 03 February 2012 - 20:58

... ili prezivljavanje skoka sa cetvrtog sprata -_- :P


to se zapravo desilo..

kao sto i pravi avon barksdale glumi u seriji kao i pravi omar..

Edited by NBK, 03 February 2012 - 21:01.


#55 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 03 February 2012 - 22:05





The Wire razbija. Nije to jos jedna policijska serija. Nije cak ni jedna od najboljih serija ikad. To je jedna od najboljih stvari koje su ikad ugledale svjetlost dana, rame uz rame sa najvecim filmovima ili romanima. Nekome moze da ne lezi, nije ni koncipirana kao klasicna serija, vise je kao knjiga - sto je i bila namjera autora. Gledao sam je nekoliko puta i ne asmo da mi nije nista smetalo, vec naprotiv, svaki put mi djeluje sve bolje.

#56 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 03 February 2012 - 22:20

ja kad sam poceo gledati seriju na hrt-u jesenas, nisam znao nista o seriji. samo to da se radi o baltimoru i to da se radi o dilerima droge. nisam znao da ima puno likova. i uopste mi nije bilo tesko pratiti sa toliko likova. uostalom videcete...:)

jos da kazem. serija je neverovatno realna. znaci nema mafia bossa koji ide kod psihologa...ili statijaznam resavanje ubistva za 1 dan i tako te gluposti..


<_<

#57 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 03 February 2012 - 22:29

<_<


secam se da si rekao da si pogledao nekoliko epizoda zice i da te nije privuklo. verujmi, pogledaj prvu sezonu i onda se vrati :D

a kad pogledas celu seriju, vrlo brzo ces zaboraviti tonija i ostale mafijase..

http://www.youtube.com/watch?v=S1HUlTKvDUI


ovaj sah se ponovio i u 4. sezoni ;)

Edited by NBK, 03 February 2012 - 22:33.


#58 maXa88

maXa88
  • Members
  • 4,711 posts

Posted 04 February 2012 - 00:02

to se zapravo desilo..

kao sto i pravi avon barksdale glumi u seriji kao i pravi omar..




Stvarno nisam znao. Moracu negde da potrazim nesto vise o njima. Hvala :)

#59 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 04 February 2012 - 08:47

to se zapravo desilo..

kao sto i pravi avon barksdale glumi u seriji kao i pravi omar..


Odakle ti ta informacija?Secam se da za Omara vazi neka prica, da je inspirisan likom iz RL ili tako nesto, ali nisam cula za Avona Barksdale-a. Likovi su stvarno genijalni, zivopisni, gomila njih mi deluju kao da su ih pokupili iz geta, narocito mislim na klince. Znam da i ona riba, Snoop, glumi sebe, pretpostavljam da ima jos takvih likova. Ma sto duze razmisljam o seriji to mi je bolja, stvarno je masterpiece

#60 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 04 February 2012 - 09:53

secam se da si rekao da si pogledao nekoliko epizoda zice i da te nije privuklo. verujmi, pogledaj prvu sezonu i onda se vrati :D

a kad pogledas celu seriju, vrlo brzo ces zaboraviti tonija i ostale mafijase..



ovaj sah se ponovio i u 4. sezoni ;)


0:)

istrpeo sam i sad ubirem plodove, stvarno je dobra serija...zeznuta je za pracenje zbog velikog broja likova, posebno ako upadnes negde od sredine kao ja...