Jump to content


Photo
- - - - -

BERLIN


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#61 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 27 June 2008 - 23:10

Da li neko moze da preporuci neke hostele u Berlinu??



Gledao sam cene, otprilike 50-60eur nocenje za 2 osobe u 2-krevetnoj sobi..



Hvala!

#62 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 28 June 2008 - 00:50

Aletto

Ovaj u Krojcbergu je fino pozicioniran, sve je novo i cisto, dorucak je dosta pristojan, nije ni preskup...

#63 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 June 2008 - 21:26

Hvala Romario :ph34r:



Ajde jos koji predlog za hostele u Berlinu pa da, sa svim tim predlozima, krenem u kontakt i rezervisanje..

#64 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 29 August 2008 - 23:15

http://www.three-little-pigs.de/

#65 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 30 August 2008 - 09:13

Pošto ja idem po treći put u Berlin vratih se na ovu temu da vidim šta sam propustio a ida i ja dam po koji savet.

Čini mi se da niko nije spomenuo Špandau (Spandau). Prelep deo grada koji je dosta očuvao svoju staru arhitekturu. Tamo se nalazi i tvrđava "Citadela" (Zitadelle) iz 16. veka koja izgleda kao iz bajke. Tu se nalaze i muzeji koje ja nažalost nisam obišao jel nedeljom rade kraće. Za preporuku svima. U blizini se nalazi i stari grad sa Crkvom Svetog Nikole iz 13. veka (Nikolaikirche). U starom gradu se nalaze razno razni butici tako da možete spojiti razgledanje i šoping.

Nedaleko od Rajstaga nalazi se i Kip Pobede (Siegessäule) kod naših zemljaka koji tamo žive poznatija kao "Zlatna Žena" :ph34r:. Takođe preporuka za njega.

Što se tiče ostavljanja lošeg utiska Berlina zbog "tmurne prošlosti" i mojoj babi je bilo neugodno kada je bila u Berlinu. Kad ju je moj otac pitao "Što ima da se bojiš ?" ona, jadna, mu odgovori : "Bojim se da će me prepoznati da sam iz partizanske porodice" :) . Naravno posle toga je ponovo isla i smejala se sama sebi do kraja života.

#66 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 30 August 2008 - 09:56

Što se tiče ostavljanja lošeg utiska Berlina zbog "tmurne prošlosti" i mojoj babi je bilo neugodno kada je bila u Berlinu. Kad ju je moj otac pitao "Što ima da se bojiš ?" ona, jadna, mu odgovori : "Bojim se da će me prepoznati da sam iz partizanske porodice" :ph34r: . Naravno posle toga je ponovo isla i smejala se sama sebi do kraja života.


To sto je tvoja baba prolupala ili sto nije bila bas najinteligentija zena ne mijenja cinjenicu da Berlin ima mracnu proslost (od koje je danas napravio turizam). Meni jednostavno Berlin i Njemacka ne leze, mozda, ponavljam, zato sto sam tu proveo nimalo prijatne izbjeglicke dane, mozda zato sto sam tako skrojen, ali - tako je. Tvojoj babi svaka cast, ali u mom slucaju ne ide.

#67 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 30 August 2008 - 10:38

Shvatam ali kažu psiholozi da se strahovi (i slično) najbolje rešavaju direktnim suočavanjem sa problemom. U primeru moje babe se to potvrdilo. Ona je do kraja života imala loše mišljenje o Nemackoj ali se nije ustručavala kada je još dva puta posle toga išla u Berlin u posetu svojoj ćerci.

#68 per caso

per caso
  • Members
  • 8 posts

Posted 06 September 2008 - 06:28

Obavezno poseti stari Aerodrom Tempelhof, najoblje kad padne mrak

I probaj Bioland Curry Wurst prekoputa KaDeWe-a

:-)

#69 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 06 September 2008 - 23:13

Jel zna neko kako izgleda Festival of Lights u Berlinu?
Tj. da li je to dobar period za posetu Berlinu, ima li tad nekakvih desavanja po gradu?

#70 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 04 December 2008 - 22:16

Kakav je shopping u Berlinu? Zna li mozda neko i za Bec?

#71 kastelece

kastelece
  • Members
  • 175 posts

Posted 22 December 2008 - 01:57

Kakav je shopping u Berlinu? Zna li mozda neko i za Bec?

Sjajan grad za shoping; niske cene, odlichan izbor, savrshen saobracaj, pokretne stepenice svuda (da ne vukljash stvari)...

#72 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 24 December 2008 - 11:25

Jel zna neko kako izgleda Festival of Lights u Berlinu?
Tj. da li je to dobar period za posetu Berlinu, ima li tad nekakvih desavanja po gradu?


Za ekstra marke (najeftiniji artikal su čarape od 60 eura :ph34r: ) pravac Friedrichstraße a za normalan šoping preporučujem Kurfurstendammstrasse ili kako oni skraćeno kažu Kudam. Nema šta nema a roba je u ovom periodu na sniženju tako da se neki artikli mogu naći i 50% jeftiniji nego kod nas.

#73 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 30 December 2008 - 20:16

e, hvala na odg.. bas sam happy da je tako, jer ove godine idem tamo pa zato...

#74 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 03 February 2009 - 14:48

Kakav je shopping u Berlinu? Zna li mozda neko i za Bec?

Berlin...
Ako češ biti u centru probaj u Arkaden( shopping mall). česta su sniženja. U H&M npr i sl..


U Beču prošeći po Mariahilferstrasse... Puno H&M, C&A i sličnih... Ako tražiš nakit, satove i sl Kaertnerstrasse ili slične ulice koje također izlaze na Stephanplatz.

Berlin za muške...
Promrzli u razgledavanju grada, ni ispijaju vam se beskonačne kave (piva) po kafićima... imate koji euro viška i ljubitelj ste fine umjetnosti :ph34r: posjetite Artemis...
Izaći čete nakon par sati, par sto eura tanji sa velikim smješkom na licu. A smješak neće biti od voznog parka ispred Artemisa (Ferrari, Porsche, Lamborgini...) :)

#75 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 05 February 2009 - 23:51

Samo da konstatujem da sam video ekipu koja je za novu godinu obišla Berlin i Beč sa nekom agencijom prilikom njihove posete Sansusi-ju u Potsdamu. Nije je bilo teško indetifikovati ih jel su išli kao razbijena banda dok su druge grupe turista bile u grupama sa svojim vodičima :ph34r: