Jump to content


Photo

Sta citate?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
199 replies to this topic

#136 jama

jama
  • Members
  • 177 posts

Posted 16 August 2002 - 09:42

Hm, izgleda da vise nisu u modi idealisti i ljudi koji se bore sa vetrenjacama! Pa, dobro, Don Kihot mozda i nije , sa stanovista kompozicije savrseno delo, ali je zato Servantesova smoironija ,kao reakcija na svoj greske iz prvog dela, zaista za primer.Ljudi citajte DON KIHOTA , necete se pokajati!!!!

#137 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 17 August 2002 - 11:29

Jovana:
... 2 YC ... a sta fali Stephenu Kingu. Mislim nije top, ali cemu ovakav agresivan nastup....

Racunam da sam okajao grehe, ali ako to nije dovoljno than malo Shelley-a only for .....

O world! O life! O time!
On whose last steps I climb
Trembling at that where I had stood before
When will return the glory of your prime?
No more,Oh, never more!

Out of the day and night
A joy has taken flight
Fresh spring, and summer, and winter hoar,
Move my faint heart with grief, but with delight
No more, Oh, never more!

..... dovoljno?

#138 Red Dwarf

Red Dwarf
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 August 2002 - 18:44

Obavezno citajte Borislava Pekica.
Atlantida je fenomenalna, a ima i zbirka prica (ako se moze tako nazvati) Novi Jerusalim. It's a must.

#139 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 30 August 2002 - 23:36

Da oživimo mi ovu temu, koja je, ipak najbolja na forumu. Na njoj ima šta da se pročita, a može i da se nauči.

Centrifuga, Klavdija, Jama Branka x 2, Indy, Gandalf (brr. prigušeno svetlo), Sand,Sister, Aenima i ostali(e)... jel' da da hoćete da učestvujete. Ako ne sam ću.... :sad:

" U trenutku kada sam nameravao da odem, jedna devojka ili mlada žena - ne znam - došla je i sela na jednu od klupa vlažnih od kiše. Imala je crnu haljinu s malom belom jakom. Kad sam odlazio još je bila tu, nepomicna i pored vecernje hladnoce, cekajuci ne znam šta i ne znam koga. Vidiš, Pariz je pun ludaka kao što sam ja.

Naš doživljaj je završen. Ovogodišnja zima je mrtva kao grob. Možda kad budemo umrli, možda ce nam sama smrt dati kljuc i nastavak i kraj ovog promašenog doživljaja.

Serele, jednog dana sam te molio da misliš na mene. Sad, naprotiv, bolje je da me zaboraviš. Bolje je da sve zaboravimo."

Alen Furnije - Veliki Mon

- ko nije, obavezno da pročita, trk u knjižaru !

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-08-31 00:48 ]

#140 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 30 August 2002 - 23:44

Da li sam spomenula Hose Saramaga i njegovo maestralno delo "Godina smrti Rikarda Reisa"?

[ Izmena poruke: skituljac na dan 2002-08-31 00:45 ]

#141 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 31 August 2002 - 00:01

skituljac:
Nije klub, al' se ceni dobra rec!

... i jos jedan predlog za citanje: "Warrior Politics" by Robert D. Kaplan, stivo za pod obavezno za sve koji cene dobru politicku filozofiju antickog tipa

... i još jedan predlog ko se zanima za slobodnu privredu. "Kapitalizam i sloboda - Milton Friedman". Čovek je apsolutni genije, predavao mi je jedan semestar - nezaboravno !!!

Inače je dobio Nobelovu nagradu za ekonomiju.

Ima u Zepter knjižari, za 200 dindži, nije neka kinta.

#142 DraganaS

DraganaS
  • Members
  • 307 posts

Posted 01 September 2002 - 14:01

jao ,ja trenutno ne citam nista,zato sto sam do guse u poslu (klasicno ubrzavanje tempa posle godisnjih odmora pa sve do Bozica:sad:)
ali se mnogo radujem dolasku u BG,za sajam knjiga:smile::smile:
nakon tri godine napolju i sa startovanjem nemackog od nule ,osecam da jos nisam u stanju da bas razmisljam na nemackom;zasad padne tu i tamo neki Grisham ili gospoja Rowling i tu je kraj mojih trenutacnih mogucnosti,zato se radujem ko kucence,jer vec tri godine nisam bila na sajmu, pa da napunim torbicu nasim jezikom
inace asociralo me tamo na politici pominjanje primal scream-a ,pa preporucujem Artur Dzanova-a "Primalni krik" i "Novi primalni krik"
koga interesuje ,moze da mu bude jasnije postojanje"Djavoljih advokata":wink:

_________________
Covek je nase najvece bogatstvo,dok se ne unovci.

[ Izmena poruke: DraganaS na dan 2002-09-01 15:35 ]

#143 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 02 September 2002 - 16:37

Pre neki dan zavrsila G.G. Markez: Ljubav u vreme kolere. Zao mi je sto se zavrsilo.

#144 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 03 September 2002 - 06:43

Isto, Jelena, ista reakcija, ali na Marquezovu "O ljubavi i drugim demonima"...gde lukavo odgadjam kraj ove tanane knjizice i citam sve sporije i sporije. Kraj mi je bas tesko pao.

Nastavljamo citalacki cas...

#145 Moca

Moca
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 03 September 2002 - 11:57

Nick Hornby "Fever pitch" da li je neko citao ovu knjigu. I od Markesa "Vest o jednoj otmici"?

#146 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 03 September 2002 - 15:22

completed plays - sarah cane [1999. izvrsila samoubistvo i za sobom ostavila 5 morbidnih, ali fantasticnih drama poput 'blasted' ili 'crave']...

#147 Klavdia Chochaut

Klavdia Chochaut
  • Members
  • 18 posts

Posted 03 September 2002 - 18:33

Upravo po drugi put zavrsila citanje eseja Zbigniewa Herberta "Varvarin u vrtu".Malo istorije umetnosti,malo istorije i puno spisateljskog talenta.Uostalom,da ne pricam mnogo-knjigu u sake,pa prosudite sami!
Sarah Cane me podsetila na Marca Ravenhilla,njegove drame su mnoogo bolje nego njihove beogradske inscenacije.
I dva pitanja:
1)Cita li se poezija i ima li neko nesto da preporuci?
2)Jeste li se nekad zapitali zasto uopste citate?Dosta mi je odgovora tipa:"da dokucim smisao zivota,da dozivim iskustva koja ovako ne bih,da otputujem u mislima tamo gde inace ne bih mogao/-la,da ucim na iskustvima drugih...",racunam na vasu mastovitost.
P.S. Da li je moguce da smo zaboravili na "Skolice" i "Majstora i Margaritu"?

#148 ivan

ivan
  • Members
  • 152 posts

Posted 03 September 2002 - 19:17

poezija

Flaubert, Rimbaud, Prevert.

#149 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 03 September 2002 - 19:21

toni morrison - the bluest eye.

#150 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 04 September 2002 - 08:31

Klavdia Chochaut:
Upravo po drugi put zavrsila citanje eseja Zbigniewa Herberta "Varvarin u vrtu".Malo istorije umetnosti,malo istorije i puno spisateljskog talenta.Uostalom,da ne pricam mnogo-knjigu u sake,pa prosudite sami!
Sarah Cane me podsetila na Marca Ravenhilla,njegove drame su mnoogo bolje nego njihove beogradske inscenacije.
I dva pitanja:
1)Cita li se poezija i ima li neko nesto da preporuci?
2)Jeste li se nekad zapitali zasto uopste citate?Dosta mi je odgovora tipa:"da dokucim smisao zivota,da dozivim iskustva koja ovako ne bih,da otputujem u mislima tamo gde inace ne bih mogao/-la,da ucim na iskustvima drugih...",racunam na vasu mastovitost.
P.S. Da li je moguce da smo zaboravili na "Skolice" i "Majstora i Margaritu"?

Wow kakva slučajnost, i ja upravo počinjem da čitam Varvarina u vrtu !

Čitati knjige ne znači beg u drugi svet, naprotiv, znači vraćanje u real world, koji je u nama. Real world, to smo mi !