Jump to content


Photo

Stop politickoj mafiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#31 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 28 June 2007 - 02:06

QUOTE(mandingo @ 28 Jun 2007, 00:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo jeste tacno.

Ostalo (ono sto nisam citirao) je perverzno, u najmanju ruku. Djindjic je bio premier, Ceda je opskurni opozicioner.... i niko osim clanova LDP-a nije u stanju da povuce paralelu izmedju njih.


Uh i Đinđić je pre par godina za mnoge i na ovom forumu bio promašeni političar, pa je tek nakon smrti postao ono što je danas.

Međutim, da povuku paralelu između njih, stanju su njihovi neprijatelji, koji su obojici zajednički i koji istu kmpanju sprovode protiv obojice.
I danas kada se obračunvaju sa Čedom, oni se obračunavaju zapravo i sa Zoranom kome je Čeda bio najbliži saradnik.
Kad ti ubediš Miškovića i Koštunicu da je Čeda nebitan pa oni prestanu da mu u svojim mafijaškim biltenima svakodnevno posvećuju po jednu stranu, ubedićeš i mene. Dotle, dok naslovne strane Pressa podsećaju na nekadašnji Nacional ja ne mogu verovati da je neko ko je toliki trn u oku najvećem ološu u Srbiji nebitan.

#32 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 28 June 2007 - 02:51

QUOTE(tkd7334 @ 27 Jun 2007, 22:37) <{POST_SNAPBACK}>
Al' sto ste kreativni sa poskocicama na ovom' PDF, ne znam da'l ce moci ostali forumasi da isprate vasu dovitiljivost rolleyes.gif


bolje je boriti se za nesto nego mlatiti praznu slamu...

QUOTE(tkd7334 @ 27 Jun 2007, 22:37) <{POST_SNAPBACK}>
Nego reci ti nama, je'l sve u redu sa Velikim Vozdom? Vidim, ima neku metu preko lica, tu, tik i neposredno pored pokojnog premijera, skoro, cini mi se, u istoj ravni?


jel bi voleo da se to desi???i pored svega ovoga sto si rekao podrzavas akciju?:/


polako ali sigurno DS dobija jos jedno S rolleyes.gif

#33 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 28 June 2007 - 03:08

Steta za plakat. Polako, ali sigurno, sami sebi kopate jamu.
Zasto upropastiti ovakvu akciju ovako nepotrebnim i glupim cinom?

#34 Pinturiccio

Pinturiccio
  • Members
  • 204 posts

Posted 28 June 2007 - 07:25

QUOTE(dragance @ 28 Jun 2007, 04:08) <{POST_SNAPBACK}>
Steta za plakat. Polako, ali sigurno, sami sebi kopate jamu.
Zasto upropastiti ovakvu akciju ovako nepotrebnim i glupim cinom?

sta je steta za plakat? ko sebi kopa jamu? Kojim glupim i nepotrebnim cinom upropastiti akciju?
ajde momce budi malo odredjeniji... skupi hrabrist pa nam kazi....

#35 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 28 June 2007 - 07:40

uh... bas mi je krivo kada LDP ovako sebi podmetne nogu. Cist NEUKUS. Steta mad.gif mad.gif mad.gif

#36 preatorian

preatorian
  • Members
  • 114 posts

Posted 28 June 2007 - 08:28

QUOTE(mandingo @ 28 Jun 2007, 02:32) <{POST_SNAPBACK}>
Nisam nameravao da diskreditujem Cedu, realno, on je lider opozicione partije koja ima jednocifrenu (u procentima) podrsku u glasackom telu Srbije. To jeste opskurno...


Molio bi jedan odgovor za promatrača sa strane koji ne može neke stvari najbolje razumjeti. Zbog čega Čedo ima tako mizernu podršku u Srbiji?
Vidjeli smo koliku podršku je imao sam Đinđić i nakon tragedije koja mu se dogodila. Manje-više je prepoznatljivo i da je Čedo garancija nastavka politike koju je zagovarao pokojni premijer. Kako je moguće i pored toga da nema veću glasačku podršku?

#37 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 28 June 2007 - 08:36

QUOTE(preatorian @ 28 Jun 2007, 09:28) <{POST_SNAPBACK}>
Kako je moguće i pored toga da nema veću glasačku podršku?


ne valja narod.

#38 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 28 June 2007 - 08:44

QUOTE(preatorian @ 28 Jun 2007, 09:28) <{POST_SNAPBACK}>
Molio bi jedan odgovor za promatrača sa strane koji ne može neke stvari najbolje razumjeti. Zbog čega Čedo ima tako mizernu podršku u Srbiji?
Vidjeli smo koliku podršku je imao sam Đinđić i nakon tragedije koja mu se dogodila. Manje-više je prepoznatljivo i da je Čedo garancija nastavka politike koju je zagovarao pokojni premijer. Kako je moguće i pored toga da nema veću glasačku podršku?

Čeda lično ima negativan image, kod ogromnog broja ljudi u Srbiji, što je posledica besomučnog rada na njemu od strane propagandne mašinerije Miloševića, još dok je bio na vlasti. Za vreme Djindjićeve Vlade, odradio je neke nužne, ali prljave poslove za Vladu, što je još doprinelo pojačanju negativnog image-a.
Pored toga, vrlo je direktan i saopštava direktno konkretne stvari, vezane za konkretne ljude koji su još uvek moćni u Srbiji. To se ovima uopšte ne svidja, a kako se ne svidja ni Koštunici(kojeg Čeda direktno optužuje za učestvovanje u atentatu na Djindjića), i dalje je na meti medijske mašine, koja fabrikuje razne lažne prljavštine na njegov račun, i time i dalje podgreva negativni image.

Eto, zato...............

#39 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 28 June 2007 - 08:44

QUOTE(preatorian @ 28 Jun 2007, 09:28) <{POST_SNAPBACK}>
Molio bi jedan odgovor za promatrača sa strane koji ne može neke stvari najbolje razumjeti. Zbog čega Čedo ima tako mizernu podršku u Srbiji?
Vidjeli smo koliku podršku je imao sam Đinđić i nakon tragedije koja mu se dogodila. Manje-više je prepoznatljivo i da je Čedo garancija nastavka politike koju je zagovarao pokojni premijer. Kako je moguće i pored toga da nema veću glasačku podršku?


Ja ne vidim da je Čeda ikakva garancija nastavka Đinđićeve politike. Niti treba to da bude, ni on ni bilo ko drugi. Neka svi vode svoju politiku, a ja ću već izabrati za koga ću da glasam.
Zašto nema veću podršku treba i sam da se zapita.

#40 preatorian

preatorian
  • Members
  • 114 posts

Posted 28 June 2007 - 08:50

QUOTE(Tresko @ 28 Jun 2007, 09:44) <{POST_SNAPBACK}>
To se ovima uopšte ne svidja, a kako se ne svidja ni Koštunici(kojeg Čeda direktno optužuje za učestvovanje u atentatu na Djindjića), i dalje je na meti medijske mašine, koja fabrikuje razne lažne prljavštine na njegov račun, i time i dalje podgreva negativni image.


Zar ne postoje u Srbiji neovisne novine koje nisu u službama određenih politika? Kakva je politika najvažnijeg medija, odnosno televizije i koliko je ista neovisna?

#41 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 28 June 2007 - 08:53

QUOTE(preatorian @ 28 Jun 2007, 09:50) <{POST_SNAPBACK}>
Zar ne postoje u Srbiji neovisne novine koje nisu u službama određenih politika? Kakva je politika najvažnijeg medija, odnosno televizije i koliko je ista neovisna?

Postoje, naravno. Ali, buka ovih drugih po pitanju Čede je zaglušujuća, a nažalost većina sveta ne zna da kvalitetno čita novine.

Državni medij, RTS je pod jakim uticajem DSS-a, Koštuničine partije, jer su oni postavili trenutnog direktora, i veliki broj urednika. Prividno su neutralni, ali ispod..............

#42 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 28 June 2007 - 09:26

QUOTE(Eraserhead @ 28 Jun 2007, 03:06) <{POST_SNAPBACK}>
Uh i Đinđić je pre par godina za mnoge i na ovom forumu bio promašeni političar, pa je tek nakon smrti postao ono što je danas.


Kakvo poredjenje.

Nije bitan ni Djindjic ni Ceda, za Srbiju je bitan pragmatican, realistican i efikasan metod koji su obojica koristili i koji Ceda zeli da koristi i danas. Da bi resavao probleme, mora da ima realnu politicku moc, da bi imao realnu politicku moc mora da se, u Srbiji, posluzi svakojakim sredstvima. Zato sam (ne samo ja) spreman da zazmurim, kao glasac, na neke stvari. To sto je sebe proglasio Djindjicevim naslednikom - evo, u ovom slucaju mi smeta, ali, generalno, prelazim preko toga.

#43 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 28 June 2007 - 09:28

QUOTE(Div @ 28 Jun 2007, 09:44) <{POST_SNAPBACK}>
Ja ne vidim da je Čeda ikakva garancija nastavka Đinđićeve politike. Niti treba to da bude, ni on ni bilo ko drugi. Neka svi vode svoju politiku, a ja ću već izabrati za koga ću da glasam.
Zašto nema veću podršku treba i sam da se zapita.


Div vec napisao, nisam procitao. U sustini, i mene to muci - imam naznake, ali nemam garancije.

#44 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 28 June 2007 - 09:34

Ја баш мислим да ће политичка моћ (или вам тај фамозни број гласова) Чеде и ЛДП да расту у скоријој будућности...

#45 preatorian

preatorian
  • Members
  • 114 posts

Posted 28 June 2007 - 09:37

QUOTE(CowBoy @ 28 Jun 2007, 10:28) <{POST_SNAPBACK}>
Div vec napisao, nisam procitao. U sustini, i mene to muci - imam naznake, ali nemam garancije.


Koliko sam ga do sada puta čuo po meni je i bolji od Đinđića. U svakom slučaju u dosadašnjoj politčkoj praksi je pokazao da se ne boji suočiti sa problemima, da ga se ne može zaplašiti ucjenama i da je perspektivan političar koji razumije da postoji svijet i izvan granica Srbije.

Edited by preatorian, 28 June 2007 - 09:37.