Jump to content


Photo

Stop politickoj mafiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#16 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 27 June 2007 - 21:50

imam jedno banalno pitanje....koji je to trip sa organizacijom skupa u 11 sati?....zar nije uvek cilj bilo kog skupa da dodje sto vise ljudi?...ili, koja je to ciljna grupa koja se poziva da dodje u cetvrtak u 11 am na trg?

edit: ...ne kapiram

Edited by BigLebowsky, 27 June 2007 - 21:51.


#17 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 27 June 2007 - 21:59

Akcija je ok, ne dopada mi se plakat .

(nije da cepidlacim, ali izgleda kao objasnjenje za idiote, sa sve Djindjicem i Cedom zajedno iako je Zoran mrtav - taj deo je, pored bukvalizma, na granici dobrog ukusa koji cak i u politickoj borbi mora da postoji, narocito kod stranaka koje sebe smatraju elitnim).

Na granici dobrog ukusa je i redovno pojavljivanje vojnika LDP-a , onako, orkestrirano, uz pesmu - ko drukcije kaze, klevece i laze.

#18 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 27 June 2007 - 22:23

QUOTE(CowBoy @ 27 Jun 2007, 22:59) <{POST_SNAPBACK}>
Akcija je ok, ne dopada mi se plakat .

Slazem se. Cedina slika na letku je glupost koja moze sluziti samo da se tdk i slicni pljuvaci uhvate za istu i tako ismeju celu akciju. Vise nego potrebnu i smislenu akciju. A sto rece big - sto u 11h zaboga?

#19 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 27 June 2007 - 22:30

QUOTE(Idioteque @ 27 Jun 2007, 23:23) <{POST_SNAPBACK}>
A sto rece big - sto u 11h zaboga?


uopste se ne misli na radni narod... srecom pa jos postoje neki ostaci socijalizma (godisnji odmor) pa cu cak i da stignem.
nisam siguran, ali verovatno je neka fora sa navatavanjem medija pre no sto krenu na druge radne zadatke (konf. za stampu itd.).

#20 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 27 June 2007 - 22:37

QUOTE(Zabalujev @ 27 Jun 2007, 23:30) <{POST_SNAPBACK}>
uopste se ne misli na radni narod... srecom pa jos postoje neki ostaci socijalizma (godisnji odmor) pa cu cak i da stignem.
nisam siguran, ali verovatno je neka fora sa navatavanjem medija pre no sto krenu na druge radne zadatke (konf. za stampu itd.).


Ima logike jedino s medijske strane - bice vec u podnevnim vestima, a emitovace se i sutra ako bude masovnije - reakcije na akciju takodje. U ovom slucaju, ciljna grupa su studenti i tinejdzeri - na penzionere LDP tesko moze da racuna.

U svakom slucaju, masovnije bi bilo u vecernjim satima.

#21 Loren

Loren
  • Members
  • 459 posts

Posted 27 June 2007 - 22:45

QUOTE(CowBoy @ 27 Jun 2007, 23:37) <{POST_SNAPBACK}>
Ima logike jedino s medijske strane - bice vec u podnevnim vestima, a emitovace se i sutra ako bude masovnije - reakcije na akciju takodje. U ovom slucaju, ciljna grupa su studenti i tinejdzeri - na penzionere LDP tesko moze da racuna.

U svakom slucaju, masovnije bi bilo u vecernjim satima.

Sa ovim se nebih bas slozio, poznajem dva penzionera koji su glasaci LDP-a.....

#22 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 27 June 2007 - 22:46

QUOTE(Loren @ 27 Jun 2007, 23:45) <{POST_SNAPBACK}>
poznajem dva penzionera koji su glasaci LDP-a.....

WOW! Ima nade...

#23 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 27 June 2007 - 23:43

где је дима ту и ватре има

#24 tkd7334

tkd7334
  • Members
  • 1,292 posts

Posted 28 June 2007 - 00:29

QUOTE(Idioteque @ 27 Jun 2007, 17:23) <{POST_SNAPBACK}>
Slazem se. Cedina slika na letku je glupost koja moze sluziti samo da se tdk i slicni pljuvaci uhvate za istu i tako ismeju celu akciju. Vise nego potrebnu i smislenu akciju. A sto rece big - sto u 11h zaboga?


Samo ti drzi tkd-a iz usta, ok? Ne verujem da se znamo niti sam te bilo gde pomenuo.

Ja sam vec pozdravio akciju, (citaj pazljivije) koju podrzavam u potpunosti, ali ono sto ne podrzavam je bestidno promovisanje i neukusni marketing, na koji bi ste vi prvi trebali da se osvrnete, ne?!? Ili ne vidite dalje od Cede?

#25 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 28 June 2007 - 01:10

Pre ubistva Đinđića niko nije smeo da pomene da je Đinđić bio žrtva medijskog linča. Bila je stvorena atmosfera u kojoj je svako ko je i pomislio da je Đinđić nevin bio budala. Sada imamo sličn slučaj sa Čedom, ono što je razlika je to što imamo iskustvo od pre 4 godine i što mnogi ne bi danas sebi dopustili da se opuste.

Paralelu Đinđić Čeda ne povlači niko drugi do njihovi neprijatelji koji su ovo što danas rade Čedi pre 12. marta radili Zoranu. U poslednjem insajderu su neke od tih stvari bile najbolje opisane. Ja to ne shvatam kao povlačenje znaka jednakosti između njih dvojice već kao njihovo stavljanje na suprotnu stranu o odnosu na sve ostale likove na letku. Ako će razni tdk da po zadatku kao najvažniju stvar u ovoj akciji nađu to što su im slike jedna pored druge, a jednu pored druge ih nisu stavili dizajneri banera, oni su samo konstatovali činjenice, onda trebha pustiti tdkaovce da govore o sebi.

Mislim da je ono što je najvažnije vezano za ovu akciju podizanje svesti društva i javnoti o ovakvim kampanjama koje su protiv opozicionih političara vođene i devedesetih. Sve dok mediji budu služili nerazbijenim centrima moći ne može pričati o demokratiji.

#26 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 28 June 2007 - 01:23

QUOTE(Eraserhead @ 28 Jun 2007, 02:10) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da je ono što je najvažnije vezano za ovu akciju podizanje svesti društva i javnoti o ovakvim kampanjama koje su protiv opozicionih političara vođene i devedesetih. Sve dok mediji budu služili nerazbijenim centrima moći ne može pričati o demokratiji.


Ovo jeste tacno.

Ostalo (ono sto nisam citirao) je perverzno, u najmanju ruku. Djindjic je bio premier, Ceda je opskurni opozicioner.... i niko osim clanova LDP-a nije u stanju da povuce paralelu izmedju njih.

#27 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 28 June 2007 - 01:26

QUOTE(mandingo @ 28 Jun 2007, 00:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ceda je opskurni opozicioner....


Ajde ... rolleyes.gif

#28 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 28 June 2007 - 01:32

QUOTE(Atreid @ 28 Jun 2007, 02:26) <{POST_SNAPBACK}>
Ajde ... rolleyes.gif


Nisam nameravao da diskreditujem Cedu, realno, on je lider opozicione partije koja ima jednocifrenu (u procentima) podrsku u glasackom telu Srbije. To jeste opskurno...

#29 bureX

bureX
  • Members
  • 75 posts

Posted 28 June 2007 - 01:36

Plakat baš i nije neki, ali...


ovako nešto je, kao, bolje?

#30 tkd7334

tkd7334
  • Members
  • 1,292 posts

Posted 28 June 2007 - 01:59

QUOTE(Eraserhead @ 27 Jun 2007, 20:10) <{POST_SNAPBACK}>
Pre ubistva Đinđića niko nije smeo da pomene da je Đinđić bio žrtva medijskog linča. Bila je stvorena atmosfera u kojoj je svako ko je i pomislio da je Đinđić nevin bio budala. Sada imamo sličn slučaj sa Čedom, ono što je razlika je to što imamo iskustvo od pre 4 godine i što mnogi ne bi danas sebi dopustili da se opuste.

Paralelu Đinđić Čeda ne povlači niko drugi do njihovi neprijatelji koji su ovo što danas rade Čedi pre 12. marta radili Zoranu. U poslednjem insajderu su neke od tih stvari bile najbolje opisane. Ja to ne shvatam kao povlačenje znaka jednakosti između njih dvojice već kao njihovo stavljanje na suprotnu stranu o odnosu na sve ostale likove na letku. Ako će razni tdk da po zadatku kao najvažniju stvar u ovoj akciji nađu to što su im slike jedna pored druge, a jednu pored druge ih nisu stavili dizajneri banera, oni su samo konstatovali činjenice, onda trebha pustiti tdkaovce da govore o sebi.

Mislim da je ono što je najvažnije vezano za ovu akciju podizanje svesti društva i javnoti o ovakvim kampanjama koje su protiv opozicionih političara vođene i devedesetih. Sve dok mediji budu služili nerazbijenim centrima moći ne može pričati o demokratiji.


Samo kad si ti nama rek'o sta je i ko je tkd... po zadatku laugh.gif

Kad bi se malo trgao iz senke velikog vodje, mozda bi i shvatio sta pokusavam da ti kazem...
Sto jes' jest', smesnije je ovako... wink.gif