Jump to content


Photo

Nemogu da verujem


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#31 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 28 June 2007 - 20:09

QUOTE(Thanatos @ 28 Jun 2007, 20:27) <{POST_SNAPBACK}>
Buduci da nisam iz SR, ali zar se ne moze napraviti mutav i otici osobno tamo - onako cipelcugom i najaviti se ?!?!?!

moglo je do pretprosle godine, prosle godine je (da se ne bi cekalo u beskonacnim redovima) organizovano telefonsko najavljivanje za grcku ambasadu, koje se izgleda iskomplikovalo. koliko znam, niko drugi sem grka nije nije uveo telefonsko najavljivanje.
QUOTE
A oni koji nisu iz BG (ili gdje je vec ambasada) posalju nekoga svoga da ih prijavi.
moraju da se pojave licno u nekom od konzularnih predstavnistava ako vade individualnu vizu za sebe ili za svoju porodicu, a ako se radi o grupnoj turistickoj vizi za letovanja preko agencije, agencija za njih podnosi papire i pasose.

Edited by Diskutant, 28 June 2007 - 20:12.


#32 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 28 June 2007 - 20:26

QUOTE(Diskutant @ 28 Jun 2007, 15:03) <{POST_SNAPBACK}>
tacno, ali to je imalo veze sa posleratnom upletenoscu sfrj u vrlo zamrsena "grcka posla", koja su kulminirala gradjanskim ratom i huntom.

znaci to je bio razlog za tadasnje vize? uvek sam se pitala cemu, mada se nisam nesto potresala oko njih jer su se roditelji njima bavili.

sad, taj rok do 2008 zvuci dobro, cak previse dobro da bi bilo istinito imajuci u vidu inerciju vlade da radi na tim pitanjima koja se meri evo sad vec godinama. no, meni se cini da je ovo prvi put da je neko izasao sa konkretnim rokom do kog je cilj skinuti vize. do sada je bilo samo 'eto mi cemo raditi na tome...i tako, radicemo na tome' i proslo vec 7 godina. ovako kad se izadje u javnost sa nekim rokom, to ipak pretpostavlja i obavezu prema javnosti da se taj rok i ispostuje. ili sam ja ipak optimista/ idealista unsure.gif

za argentinu, pored belorusije i jos nekih spomenutih zemalja, takodje ne treba viza. samo malo daleko sad.gif

#33 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 28 June 2007 - 20:31

Ma ovo zadnje sam mislio da netko nekoga posalje da ga prijavi za aplikaciju, odnosno da zatrazi termin za nekoga, ali kako si napisao izgleda da mora preko telefona.
Ne znam sto bi rekao... Mislim, vize za Grcku, Bugarsku, Rumunjsku - to mi je nekako nepojmljivo, ako me uopce razumijes...

#34 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 28 June 2007 - 20:38

QUOTE(Diskutant @ 28 Jun 2007, 20:09) <{POST_SNAPBACK}>
koliko znam, niko drugi sem grka nije nije uveo telefonsko najavljivanje.


definitivno telefonsko zakazivanje i kod britanaca. dvoje drugara upravo izvadili uk vize u poslednje dve nedelje i moralo je da se zakaze.

s druge strane, jedno od njih mi rece da ima nekoliko i onih koji samo dodju i nadaju se da se neko nece pojaviti [sto se desava]

Edited by jms_uk_2001, 28 June 2007 - 20:38.


#35 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 28 June 2007 - 21:14

QUOTE(Diskutant @ 28 Jun 2007, 21:03) <{POST_SNAPBACK}>
jeremic i djelic pricaju o 2008. kao o godini kada ce se sve to izdesavati

Kraj 2008/početak 2009, da budemo precizniji wink.gif
Nije to tako nerealno. Đinđić je negde krajem 2002. sklopio dil za kraj 2004/početak 2005. čak i dobio izvesnu sumu novca za renoviranje graničnih prelaza i još neke tehničke sitnice, a onda se desio 12. mart sad.gif Verujem da se taj tehnički deo posla, uz dobru volju i pre svega dobru organizovanost, može završiti za nešto jače od godinu dana.

QUOTE(Diskutant @ 28 Jun 2007, 21:09) <{POST_SNAPBACK}>
koliko znam, niko drugi sem grka nije nije uveo telefonsko najavljivanje.

Zapravo, Grci su među poslednjima koji uvode telefonsko zakazivanje. Italijanska i francuska ambasada na primer već duže vreme primenjuju taj metod izbegavanja gužvi i redova.

Ja danas uspela da dobijem telekomov servis za zakazivanje termina za gr. vizu i ubola 5. jul. Prethodno sam zvala 9813 i raspitala se o tarifiranju tih poziva. Operater reče da se zauzeće ne tarifira (što deluje nekako logično). No, videćemo kad stigne račun rolleyes.gif

Edited by kinky kitten, 28 June 2007 - 21:16.


#36 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 28 June 2007 - 22:09

QUOTE(Thanatos @ 28 Jun 2007, 18:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ajme, kako su vas 'braca' krenula 'sibati', uskoro cete morati u toliko omrazene : CG i HR rolleyes.gif .
Toliko omrazene i lose da ne trebate niti vize za njih...
Je da malo da ne kazem sto, ali stvarno mi nije jasno zasto se netko tako nisko spusta.
Ne zelim nikoga uvrijediti, ali da to meni rade, pa ja ne bi vise tamo isao niti da mi plate - bar moje dostojanstvo to ne bi dozvolilo ili bolje receno inat rolleyes.gif .


Kako ja vidim celu tu stvar sa vizama: odeš u konzulat, osetiš se glupo, ali zato u sebi psuješ svima majku i gledaš oko sebe pržeći vatrenim ognjem u očima, nerviraš se dan-dva i onda sve to zaboraviš kad odeš negde gde je lepo i popričaš sa običnim stanovnikom željene zemlje, koji nema apsolutno nikakve veze sa celim procesom.

Uostalom, ne može mene tamo neki šatro-sam-faca službenik ili čekanje u redu da ponizi. Ja znam ko sam i odakle sam. Nisam ponosna što sam Srpkinja, jer mi je ceo koncept ponosa na sopstvenu naciju stran i glup, ali ne uviđam ni zašto bih se stidela ili osetila inferiornom. Tako da mogu samo da mi ga lepo i sa razumevanjem pop.še.

U svakom slučaju, ja sutra odoh na Skijatos. I vizu i termin sam dobila bez problema, mislim da je fora sve to uraditi mnogo ranije i ako može, izbeći jul. Ja sam zvala rano ujutro i svaki put sam dobila operatera bez dužeg čekanja. Jedino što sam morala da zovem 10 puta, jer nisu znali da mi kažu kada će početi da dele termine.

#37 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 28 June 2007 - 22:25

QUOTE(olivapopajevic @ 28 Jun 2007, 17:09) <{POST_SNAPBACK}>
U svakom slučaju, ja sutra odoh na Skijatos.

aj' onda sretan put i lep provod

#38 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 28 June 2007 - 22:34

Hvala lepo!

#39 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 29 June 2007 - 00:42

QUOTE(kinky kitten @ 28 Jun 2007, 22:14) <{POST_SNAPBACK}>
Kraj 2008/početak 2009, da budemo precizniji wink.gif
Nije to tako nerealno. Đinđić je negde krajem 2002. sklopio dil za kraj 2004/početak 2005. čak i dobio izvesnu sumu novca za renoviranje graničnih prelaza i još neke tehničke sitnice, a onda se desio 12. mart sad.gif Verujem da se taj tehnički deo posla, uz dobru volju i pre svega dobru organizovanost, može završiti za nešto jače od godinu dana.

i ja se zaista nadam. problem predstavlja i to sto drzava mora da pruzi jasne dokaze/garancije u vidu ucinjenog, da se u zemlji sistemski obuzdava korupcija. ako se oko tehnikalija cela stvar moze relativno brzo odraditi, videcemo da li ce reforma u pravosudju i u birokratskom aparatu (resor drzavne uprave) moci tako brzo da se transformise, pa da eu bude zadovoljna preduzetim merama i ostvarenim rezultatima.

QUOTE
Zapravo, Grci su među poslednjima koji uvode telefonsko zakazivanje. Italijanska i francuska ambasada na primer već duže vreme primenjuju taj metod izbegavanja gužvi i redova.
hvala (i dzejmsu) na ovim informacijama.

Edited by Diskutant, 29 June 2007 - 00:47.


#40 Kum_Spasoje

Kum_Spasoje
  • Members
  • 164 posts

Posted 29 June 2007 - 00:55

ne mogu da verujem da si napisao nemogu

#41 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 29 June 2007 - 08:05

QUOTE(Marko Ristić @ 28 Jun 2007, 17:30) <{POST_SNAPBACK}>
... a u MUPu se vade poslovne vize za Rusiju i Ukrajinu.



Kakvo je to ludilo da se u policiji vade vize za drugu zemlju? blink.gif ph34r.gif

#42 patak daa

patak daa
  • Members
  • 5 posts

Posted 29 June 2007 - 09:23

QUOTE(Diskutant @ 27 Jun 2007, 22:00) <{POST_SNAPBACK}>
na par mesta na netu sam naisao da telekom ponistava sav iznos od neuspesnih poziva za grcku ambasadu. pojma nemam da li je istina, ali je navodno potrebno podneti zalbu u lelekomu i takve zalbe bivaju prihvacene.


Videćemo.... Prekosutra je prvi i telekom će mi izdati listing. Listing ide na 3 adrese : 1. Tržišna inspekcija , 2. Služba za reklamacije. 3. Forum.

#43 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 29 June 2007 - 09:37

QUOTE(Kum_Spasoje @ 29 Jun 2007, 01:55) <{POST_SNAPBACK}>
ne mogu da verujem da si napisao nemogu


ni ja.

#44 mdju

mdju
  • Members
  • 412 posts

Posted 29 June 2007 - 09:40

QUOTE(Kum_Spasoje @ 29 Jun 2007, 01:55) <{POST_SNAPBACK}>
ne mogu da verujem da si napisao nemogu

Nisam smela da primetim da ne bih bila opljuvana unsure.gif

#45 patak daa

patak daa
  • Members
  • 5 posts

Posted 29 June 2007 - 10:44

QUOTE(Vladimir Filipovic @ 27 Jun 2007, 20:02) <{POST_SNAPBACK}>
Danas i juče sam uspeo da dobijem famozni broj ali ....
Prvo sam čekao 25 minuta i slušao govorni automat. Niko se nije javio sem poruke : "Dobili ste viza servis grčke svi operateri su zauzeti molim vas sačekajte ". I tako 3 puta po 25 minuta i zadnji put sam čekao čitavih sat vremena. Ukupno to otprilike dođe oko desetak hiljada dinara.
Naravno i dalje ništa.

Šta bi vi uradili na mom mestu. U ovoj zemlji ti se odmor zgadi pre nego odeš na njega.

Dali neko zna ime firme ili pib Viza servisa ?


Moje sumlje su definitivno bile tačne. Juče sam dobio viza servis bez problema. lepo smo popričali i zakazali termin za treći jul. Toliko o gužvi. Kako je moguće da mi zakaže 3 jula kad je tolika gužva . Od 28 juna do 3 jula je samo 5 dana . Gde su nestali toliki ljudi. Čak sam ih ponovo zvao posle 30 minuta da proverim da slučajno termin za vizu nije 3 Avgusta. Dobio sam Nazovi servis posle trećeg pokušaja ponovo

Nije u pitanju Grčka ambasada, Nije ni neka privatna firma. U pitanju je čista prevara i... . Što ih više zoveš više će para dobiti. Pauze za ručak , za kafu se debilo naplaćuju. Dovoljno je samo da ostave otvorenu slušalicu i pare pristižu same. Telekom ima naj savremeniju opremu za šišanje. Dodje mu isto kao oni inteligentni telefon kvizovi samo malo bolje. Nemoraju da ponekad daju nagradu smile.gif

Zanima me šta će da kaže tržišna inspekcija na sve ovo kad im priložim dokaze. Uspeo sam čak da snimim na telefon nekih 20 minuta preslušavanja govorne poruke + listing. Nije fazon da samo meni vrate uzaludno potrošene pare na telefon.