Jump to content


Photo

Srecan rodjendan


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1212 replies to this topic

#1 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 May 2007 - 00:10

Obeležen Tudjmanov rodjendan

Delegacija HDZ-a na čelu sa šefom stranke Ivom Sanaderom položila je venac na grob Franje Tudjmana na zagrebačkom groblju Mirogoj povodom 85. godišnjice rodjenja prvog hrvatskog predsednika Franje Tudjmana. Vence su, odvojeno, položili i članovi njegove porodice i veteranskih udruženja...

Elem,oglasio se i Piter Galbrajt za Jutarnji list da nam "otvori" oci za neke stvari koje nismo znali
Bivši ambasador SAD u Hrvatskoj Piter Galbrajt za Jutarnji list
Možda smo dali žuto svetlo za "Oluju"
Franjo Tuđman je bio rigidan i afektivan ali, za razliku od Slobodana Miloševića, znao je da vodi zemlju, kaže američki diplomata



Amerika za operaciju "Oluja" nije dala Hrvatskoj zeleno svetlo, ali žuto možda jeste, izjavio je američki diplomata Piter Galbrajt koji je od 1993-98. bio ambasador u Zagrebu Jutarnjem listu, prenosi Fonet.

O tome je Galbrajt razgovarao 30. jula 1995. na Brionima s tadašim predsednikom Hrvatske Franjom Tuđmanom i upoziro ga "na to da rat može da bude nepredvidljiv, pa ako krene u pogrešnom smeru - sami morate da se suočite s tim problemom" kao i na još dve stvari - osoblje UN na terenu mora biti zaštićeno, a žrtava među civilima ne sme da bude.

Galbrajt, koji je u Zagreb došao da bi predstavio svoju novu knjigu o Iraku, ispričao je da je Tuđman je kao istoričar bio rigidan i "afektivan ali je, za razliku od (tadašnjeg predsednika Jugoslavije Slobodana) Miloševića, znao da vodi zemlju". - Često smo pregovarali s Granićem, ponekad sa Šuškom, a izbegavali smo Tuđmana, jer smo znali da je lakše njih uveriti, a da će zatim oni lakše ubediti Tuđmana nego što bismo mi. Granić je dao veliki doprinos u svemu tome, znao je da pregovara. To je potvrda Tuđmanovog liderstva, bio je spreman da sasluša ono što će mu taj ministar reći. Milošević nije bio takav, bio je dezorganizovan, bez vođstva, neprofesionalan. Ali Tuđman je imao tako krut istorijski stav o Hrvatskoj da nije bio spreman da čuje i vidi bilo šta drugačije. - Mnogo puta, kad sam dolazio s gostima, uvek sam čuo istu priču - Hrvatska je granica zapadne civilizacije, tu su zatim Srbi koji predstavljaju ono negativno s istoka i muslimani kao bodež u prostoru i pretnja svima nama. Posle svakog takvog razgovora, zbog tog rasističkog tona, moji bi gosti odlazili uvereni da u takvim okolnostima treba pružiti maksimalnu podršku upravo muslimanima - rekao je Galbrajt.

Američki diplomata je ispričao da Tuđman nije mogao da promeni poruku, već je bio ubeđen da će u to svoje uverenje ubediti i ostale. - Posetioci su odlazili govoreći "kakav fašista". Ipak, on je doveo Hrvatsku do samostalnosti i doneo prave odluke 1994. oko kraja rata s muslimanima, kada je Hrvatskoj pretila izolacija. Ali Hrvatskoj bi bilo bolje da je za predsednika od početka imala nekog drugog. Stjepan Mesić, Ivica Račan i Ivo Sanader su otvorili Hrvatsku za demokratiju - zaključio je Galbrajt.
-------------------------------------------------------
I eto to tako bi.
Oni daju svetla,onaj prica da je fasista,oni pomazu Bosnjake a vi prljavi vlasi mars u izbeglicke kampove,naravno ko prezivi a trudili su se da nam pomognu tamo gde snimaju kamere.
A mozda i nisu dali zuto svetlo nego su dali crveno ali je Galbrajt daltonista pa je pogresno svetlo protumacio.

#2 heilel

heilel
  • Members
  • 798 posts

Posted 15 May 2007 - 00:25

cek sad ce neko da to objasni jasne ciljeve i jasnu i doslednu politiku medjunarodne zajednice .....ako vec nisu zaspali ...ako jesu nista zasto sutra ce da osvanu sve sami specijalisti , upuceni puni znanja , branioci ljudskih prava , humanitarnih intervencija i kojecega diskutabilnog jos

btw... sve i da je daltonista mogo je da pobrka izmedju zutog i zelenog , crveno sigurno nije bilo jer mozd aje tudjman bio "rigidan, agresivan , fasista" ali je svakako bio lukav i ni malo glup (sto Galbrajt definise kao "znao je da vodi zemlju " tj znao je kako sa njima )...u svakom slucaju imaju jednu drzavu n apragu da postane clanica EU koja slavi dan drzavnosti na dan etnickog ciscenja, takodje taj primer etnickog ciscenja je onaj tupavi Milosevic pokusao da primeni na albancima sa Kosova verovatno misleci "E ako su mogli 'rvati , mozemo i mi " ali do tada je vec i OVK na primeru Bosne i HR video kako se dobija samostalnost uz pomoc medjunarodne zajednice...dakle , jedno je sasvim sigurno u pravu ... Milosevic nije nikako znao da vodi drzavu

Edited by heilel, 15 May 2007 - 00:27.


#3 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 15 May 2007 - 00:47

Mi smo generalu Tudjmanu još početkom sedamdesetih čestitali rodjendan sa 8 godina LEPOGLAVE. Da ga ne bi proslavljao u nepoznatom društvu, poslali smo mu MESIĆA, ŠEKSA i još nekoliko "UGLEDNIH HRVATA".

Nisam pratio to sa rodjendanom, juče. Mislio sam da su se na HRT-u rasplakali samo zbog jedne druge čestitke koju smo im uputili davne 45-te na Blajburgu i Križnom putu. To je bila prava PROSLAVA, baš smo se istrošili /municije/.

#4 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 15 May 2007 - 01:11

QUOTE(KPSrbije @ 15 May 2007, 01:47) <{POST_SNAPBACK}>
Mi smo generalu Tudjmanu još početkom sedamdesetih čestitali rodjendan sa 8 godina LEPOGLAVE. Da ga ne bi proslavljao u nepoznatom društvu, poslali smo mu MESIĆA, ŠEKSA i još nekoliko "UGLEDNIH HRVATA".

Nisam pratio to sa rodjendanom, juče. Mislio sam da su se na HRT-u rasplakali samo zbog jedne druge čestitke koju smo im uputili davne 45-te na Blajburgu i Križnom putu. To je bila prava PROSLAVA, baš smo se istrošili /municije/.

Gde je emotion (smiley) koji udara glavom u(o) zid? Isuse, kakav glup i nepotreban komentar. ph34r.gif

Edited by mandingo, 15 May 2007 - 01:11.


#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 May 2007 - 01:20

QUOTE(No7 @ 15 May 2007, 00:10) <{POST_SNAPBACK}>
Obeležen Tudjmanov rodjendan

Delegacija HDZ-a na čelu sa šefom stranke Ivom Sanaderom položila je venac na grob Franje Tudjmana na zagrebačkom groblju Mirogoj povodom 85. godišnjice rodjenja prvog hrvatskog predsednika Franje Tudjmana. Vence su, odvojeno, položili i članovi njegove porodice i veteranskih udruženja...

Elem,oglasio se i Piter Galbrajt za Jutarnji list da nam "otvori" oci za neke stvari koje nismo znali
Bivši ambasador SAD u Hrvatskoj Piter Galbrajt za Jutarnji list
Možda smo dali žuto svetlo za "Oluju"

Nego No.7 ne bih hteo da ti stajem na muku ali da li si ikada razmisljao kako bi dans bilo da su recimo Srbi u Hrvatskoj podrzali vladu HDZ-a kao sto je podrzavaju danas.Ako se ne varam Sanader je premijer upravo zbog podrske srpskog bloka u Saboru.Sto se Galbrajta tice ne secam se koje su ga novine proglasile Guvernerom Hrvatske(Feral ili Globus) ali ta Oluja ne bi ni puhnula da nije bilo zelenog svetla iz Vasingtona.Da ne govorim o precutnom odobrenju penzionisanim oficirima da budu angazovani u obuci HV i izradi planova same akcije.Ovaj zadnji deo je objavljen svojevremeno u Jane's sto je prilicno merodavan izvor.

Edited by MAGRIPA65, 15 May 2007 - 01:22.


#6 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 15 May 2007 - 01:24

QUOTE(MAGRIPA65 @ 15 May 2007, 02:20) <{POST_SNAPBACK}>
Nego No.7 ne bih hteo da ti stajem na muku ali da li si ikada razmisljao kako bi danas bilo da su recimo Srbi u Hrvatskoj podrzali vladu HDZ-a kao sto je podrzavaju danas.Ako se ne varam Sanader je premijer upravo zbog podrske srpskog bloka u Saboru.Sto se Galbrajta tice ne secam se koje su ga novine proglasile Guvernerom Hrvatske(Feral ili Globus) ali ta Oluja ne bi ni puhnula da nije bilo zelenog svetla iz Vasingtona.Da ne govorim o precutnom odobrenju penzionisanim oficirima da budu angazovani u obuci HV i izradi planova same akcije.Ovaj zadnji deo je objavljen svojevremeno u Jane's sto je prilicno merodavan izvor.


Nadam se da znas da je to bilo nemoguce. ???

Edited by mandingo, 15 May 2007 - 01:26.


#7 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 May 2007 - 01:28

QUOTE(MAGRIPA65 @ 15 May 2007, 02:20) <{POST_SNAPBACK}>
Nego No.7 ne bih hteo da ti stajem na muku ali da li si ikada razmisljao kako bi dans bilo da su recimo Srbi u Hrvatskoj podrzali vladu HDZ-a kao sto je podrzavaju danas.Ako se ne varam Sanader je premijer upravo zbog podrske srpskog bloka u Saboru.Sto se Galbrajta tice ne secam se koje su ga novine proglasile Guvernerom Hrvatske(Feral ili Globus) ali ta Oluja ne bi ni puhnula da nije bilo zelenog svetla iz Vasingtona.

A zasto Albanci nisu podrzali ne Slobodana Molosevica vec opoziciju u Srbiji?Danas HDZ ono barem glumi da postuje neka prava Srba,tada ne.
Da Pupovac ga podrzao i prakticno nista za Srbe nije dobio ali je zato dobio od HDZ 4 miliona evra,cini me se sto sleduje nacionalnim manjinama.Nije uspeo cak ni da se izbori da se Srbi poginuli kao civili u ratu vode kao civili tako da svi Srbi poginuli u ratu su teroristi cak i one stare zene posle akcije oluja sto su ubijene.O broju optuznica 2000 naspram 60 za ratne zlocine ne treba ni pisati.A ja te pozivam kao i sve ovde,a vec sam to jednom uradio,ako budete isli na more u Hrvatsku sidjite sa autoputa A1 i malo zadjite u srpska sela u Lici ili Kordunu pa da vidis sta su pravo i pravda.

Edited by No7, 15 May 2007 - 01:40.


#8 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 15 May 2007 - 01:33

@ No 7

Albanci su podrzali opoziciju u Srbiji? blink.gif


Na kojim izborima se to desilo?

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 May 2007 - 01:37

QUOTE(mandingo @ 15 May 2007, 01:33) <{POST_SNAPBACK}>
@ No 7

Albanci su podrzali opoziciju u Srbiji? blink.gif
Na kojim izborima se to desilo?

Mora da je video onaj plakat na kojem Arkan sedi okruzen Albancima pa je izveo zakljucak da su mu oni i biraci.O za ono drugo na zalost vidim da odredjeni likovi i danas smatraju da su balvani bili jedino moguce resenje.

Edited by MAGRIPA65, 15 May 2007 - 01:39.


#10 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 May 2007 - 01:39

QUOTE(mandingo @ 15 May 2007, 02:33) <{POST_SNAPBACK}>
@ No 7

Albanci su podrzali opoziciju u Srbiji? blink.gif
Na kojim izborima se to desilo?

Pitao sam zasto nisu podrzali opoziciju a da ne pisemo o Slobodanu Milosevicu i zasto njega nisu podrzali.E vidite Srbi u Hrvatskoj su uglavnom podrzali Racana i komuniste i nesto SDS ali to nije pomoglo jer je HDZ dobio 60% skoro 2/3 birackog tela.A nisu za HDZ glasali Srbi a jos se po Hrvtaskoj pricalo da onaj ko ne glasa za HDZ da je izdao gradjanstvo tzv.gradjanska izdaja.Zar to nije zanimljivo?

#11 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 15 May 2007 - 01:55

Tokom predizborne kampanje i posle pobede USTAŠKE ORGANIZACIJE pod nazivom HDZ, u Hrvatsku je iz Južne Amerike, SAD, Kanade, Španije, Švedske ... stiglo više od 5000 ustaškoh ratnih zločinaca iz WWII. Ne vidim kako bi to neko normalan mogao da podrži, izuzev Miloševića /na svoj specifičan način/ koji je sigurno čovek koji zaslužuje da mu HDZ-ovska Hrvatska podigne spomenik u sred Zagreba.

U nedelju, 13.05. imali smo čast da u emisiji Nedeljom u 2, vidimo i čujemo "uglednog hrvatskog istoričara" koji je "izračunao" da je u Jasenovcu ubijeno izmedju 55 /komada/ i 15.000 logoraša. Inače, "Jasenovac nije bio logor smrti već radni logor iz koga su neki srpski predstavnici odlazili u inostranstvo da prodaju svoje proizvode"

Oplakujući svoje nevine žrtve, istog dana je HRT prikazao Blajburg. DOMINIRALI SU USTAŠE U NOVIM CRNIM UNIFORMAMA SA ZLATNIM SLOVOM U NA KAPAMA. HRT nije komentirao ovu pojavu.

#12 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 15 May 2007 - 01:58

QUOTE(No7 @ 15 May 2007, 02:39) <{POST_SNAPBACK}>
Pitao sam zasto nisu podrzali opoziciju a da ne pisemo o Slobodanu Milosevicu i zasto njega nisu podrzali.E vidite Srbi u Hrvatskoj su uglavnom podrzali Racana i komuniste i nesto SDS ali to nije pomoglo jer je HDZ dobio 60% skoro 2/3 birackog tela.A nisu za HDZ glasali Srbi a jos se po Hrvtaskoj pricalo da onaj ko ne glasa za HDZ da je izdao gradjanstvo tzv.gradjanska izdaja.Zar to nije zanimljivo?

Iskreno.... nista te ne razumem. unsure.gif

Uostalom, Albanci nisu tema topica. Mislim da je S.M. najveci krivac za sudbinu "srpskih" sela i gradova koji se nalaze na autoputu A1. To sto su Srbi glasali za SDP ne znaci nista. Ovo sto MAGRIPA65 prica su isto notorne gluposti.... mozda ce me neko od HR 4umasa potsetiti (posto nisam siguran kako se zove), jedan clan HDZ-a (koji je bio visok metar i po + traljava erekcija) je za vreme "Sinjske alke" 1990/91 godine rekao nesto u stilu: "Mi Hrvati, koji smo visi od Srba 15 cm i vise".... mozda ce neko reci da je srBska floksula, ali...

Edited by mandingo, 15 May 2007 - 01:59.


#13 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 May 2007 - 02:02

QUOTE(mandingo @ 15 May 2007, 02:58) <{POST_SNAPBACK}>
Iskreno.... nista te ne razumem. unsure.gif

Uostalom, Albanci nisu tema topica. Mislim da je S.M. najveci krivac za sudbinu "srpskih" sela i gradova koji se nalaze na autoputu A1. To sto su Srbi glasali za SDP ne znaci nista. Ovo sto MAGRIPA65 prica su isto notorne gluposti.... mozda ce me neko od HR 4umasa potsetiti (posto nisam siguran kako se zove), jedan clan HDZ-a (koji je bio visok metar i po + traljava erekcija) je za vreme "Sinjske alke" 1990/91 godine rekao nesto u stilu: "Mi Hrvati, koji smo visi od Srba 15 cm i vise".... mozda ce neko reci da je srBska floksula, ali...

Pitam zasto Albanci nisu nikoga podrzali u Srbiji?A pravim odredjenu paralelu sa Hrvatskom.
KPS jel' to stvarno istina sto pises da su prikazivali na HRT-u?Ovo za Jasenovac sam vec navikao to je tamo kao dobar dan.

#14 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 15 May 2007 - 02:08

QUOTE(No7 @ 15 May 2007, 03:02) <{POST_SNAPBACK}>
Pitam zasto Albanci nisu nikoga podrzali u Srbiji?A pravim odredjenu paralelu sa Hrvatskom.
KPS jel' to stvarno istina sto pises da su prikazivali na HRT-u?Ovo za Jasenovac sam vec navikao to je tamo kao dobar dan.

Albanci nisu tema topica, tako da.....

btw: Nasao si coveka da pitas za zlocine nad Srbima.... da je jos malo potrajala "kominterna" izjednacili bi se sa ustashama. ph34r.gif

#15 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 May 2007 - 02:11

QUOTE(mandingo @ 15 May 2007, 03:08) <{POST_SNAPBACK}>
Albanci nisu tema topica, tako da.....

btw: Nasao si coveka da pitas za zlocine nad Srbima.... da je jos malo potrajala "kominterna" izjednacili bi se sa ustashama. ph34r.gif

U pravu si za prvo.
A pitao sam ga zato sto je ocigledno gledao pa pitam da potvrdi a ne zato sto je komunista ili ne znam sta vec.