Jump to content


Photo

Eurovision Song Contest 2007.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
354 replies to this topic

#316 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 14 May 2007 - 22:57

jaooo ludak teski. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
zeznuli ga hrvati pa raspalio po 'menadzerima'
jos se smejem

#317 shexpirosq

shexpirosq
  • Members
  • 152 posts

Posted 14 May 2007 - 23:04

"Mene da iskljuce posle osam minuta.... da bog da uvek bili zadnji" laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#318 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 14 May 2007 - 23:14

QUOTE(shexpirosq @ 15 May 2007, 00:04) <{POST_SNAPBACK}>
"Mene da iskljuce posle osam minuta.... da bog da uvek bili zadnji" laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Kad je repriza to se mora pogledati!
Marija o Tijaniću

Edited by sarite, 14 May 2007 - 23:15.


#319 cedo

cedo
  • Banned
  • 152 posts

Posted 14 May 2007 - 23:16

QUOTE(shexpirosq @ 14 May 2007, 23:53) <{POST_SNAPBACK}>
Ono trezan covek ne moze da radi ph34r.gif
Pogledao sam semu nema reprize mad.gif
Ali, kad je poceo da ubija musice laugh.gif



Ma pijan 100% (dok je cekao da ga Hrvati drugi put ukljuce).

#320 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 15 May 2007 - 00:14

QUOTE(Larko @ 14 May 2007, 21:40) <{POST_SNAPBACK}>
http://www.thesun.co...7220083,00.html
laugh.gif

top of the pops:
potpis potonje na profilu bi obradovao mileta - "Student Proud to be SHQIPTAR!"
laugh.gif

Cekaj, gde samo ovo pronalazis?!!? laugh.gif ph34r.gif

#321 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 15 May 2007 - 00:52

QUOTE(shexpirosq @ 14 May 2007, 21:53) <{POST_SNAPBACK}>
Ali, kad je poceo da ubija musice laugh.gif


A, znamo na sta se muve skupljaju... dry.gif

#322 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 15 May 2007 - 01:54

http://www.slobodnae...70c22e1228.html


Marija i Srbija
Branka MIHAJLOVIĆ, Sabina ČABARAVDIĆ
Ako kompletna srpska politička elita nije uspela da odvede Srbiju u Evropu, Marija Šerifović je uspela da dovede Evropu u Beograd. Ako politička elita nije uspela da pridobije susede, to je pošlo za rukom Mariji. I Crna Gora i BiH, i Hrvatska i Slovenija, i Makedonija, pa i nedužna Mađarska dale su Mariji po 12 bodova. Više nisu mogli.
"Mislim da je vreme da se ovom mojom pobedom, pre svega našom pobedom, da se otvori neko poglavlje neke nove Srbije," izjavila je Marija nakon pobede u najvećem evropskom takmičenju zabavne muzike, Eurosong.
I ako političkoj eliti nije uspelo da razveseli ovaj narod, to je uspela Marija. U nedelju uveče je u centru Beograda bila velika žurka.
Za nedelju dana Srbija je prošla put kao malo koja zemlja - od dolaska radikala na vlast čija je politička platforma neizmenjena od vremena ratova u 90-im 'ujedinjenje svih srpskih zemalja - do odustajanja od tog partnera koji je, kako izgleda samo trebalo da pokaže šta Srbija sve može i u ovoj 2007. godini, i ipak dogovora o formiranju, kažu, demokratske vlade. I umesto eksplozije ljutnje naroda sa kojim se neviđeno poigrava njegova politička elita, eksplodiralo je oduševljenje. Stresna nedelja je završena velikom žurkom za Mariju i ‘Molitvu’.
I u sali Skupštine Srbije na kojoj su se radikali, Miloševićevi socijalisti, Tadićeve i Kostuničine kažu demokrate nadglasavali, sada na temu ko je koga prevario, pa je Toma svega šest dana bio u ovoj zemlji vlast, pronela se vest. Nenad Čanak, vojvođanski političar obavestio je poslanike:

"Upravo sam dobio obaveštenje da je naš predstavnik na Eurosongu gospođica Marija Šerifović pobedila i ja joj čestitam."

Kragujevčani, sugrađani Marije Šerfović istog časa su ispunili sve trgove u gradu i nedavno imenovani trg Evrope.
Ali, Srbija ne bi bila Srbija da i tu nije bilo neke zavere. Zašto je Rusija dala tako malo Srbiji?

Čanak: Pošto smo od predstavnika Hrvatske dobili 10 poena, od predstavnika Makedonije 12, od predstavnika Crne Gore 12 a od Rusije 5, ja mislim da gospodin Tomislav Nikolić mora biti smenjen. Zahvaljujem."

Čanak je pogrešio za dva boda kad je glasanje Zagreba u pitanju, ali što se ruskog škrtarenja tiče, i građanima je takođe bilo sumnjivo:

"Da nema to neke veze što se dogovorila ova vlada - da sklone Tomu Nikolića. Može da bude i to."

I Briselu je, izgleda, laknulo zbog glasanja. Ali ne u Helsinkiju, već u Beogradu. Mada je čestitka Oli Rena formalno bila upućena zbog pobede Marije. Pa tako, kažu šaljivdžije kojima je opet do šale, ako neće breg Muhamedu, Muhamed će bregu. Tako evropski put Srbije izgleda u ovom trenutku.

Marija u svetskoj štampi

Iako nije najpopularnija zemlja na svijetu, Srbiji se jedno mora priznati – zna napraviti ‘party’, pišu danas britanski listovi osvrćući se na eurovizijsko pobjedu srbijanske predstavnice u Helsinkiju, u subotu.
Ulice Beograda za samo nekoliko minuta su nakon trijumfa u Helsinkiju bile preplavljene onima koji su slavili pobjedu do sitnih sati.
Ovaj list, pored opširne reportaže iz glavnog grada Finske, pobjedi Marije Šerifović posvećuje i uvodnik.
Posljednjih 17 godina Srbija je bila kužna evropska zemlja, s četiri rata koja je započela i izgubila, prva koja je u Evropi tužena za genocid, s učestalim atentatima i zakonom mafije, piše Guardian.
Subotnja Eurovizija je bila prvi nastup Srbije kao nezavisne države, i sve bivše članice jugoslavenske federacije – Slovenija, Hrvatska, Crna Gora i Bosna - dale su Mariji Šerifović maximum – 12 bodova. To govori da širom bivše Jugoslavije još postoji nostalgija prema toj državi i pored krvoprolića iz devedesetih i neprestanih napetosti koje vladaju zbog Kosova, piše londonski Independent.

Prenoseći Marijinu izjavu da je njena pobjeda bila pobjeda "nove Srbije", kao i njeno zadovoljstvo što Srbi sada pjevaju "dobre, prave pjesme", Guardian primjećuje kako je njena spora ljubavna pjesma u kontrastu s vodećim muzičkim trendom "turbofolkom", koji u Srbiji dominira više od dvije decenije. Guardian uz to pominje i izjavu premijera Koštunice izrečenu par sati uoči natjecanja da Srbija "ne može biti ni stopu manja nego što je sada" ali sve ukazuje na to da će eurovizijska pobjednica u narednih nekoliko mjeseci samnjiti svoj teritorij za 15 posto, kad se Kosovo osamostali, zaključuje britanski list.
Bitke su oduvijek prisutne u srbijanskoj svijesti - počev od one izgubljene od Turaka na Kosovu 1389. do onih izgubljenih u posljednjim ratovima na Balkanu. Osjećanje dobijene bitke gotovo je nepoznato, što možda objašnjava erupciju radosti zbog pobjede u Helsinkiju, piše Independent.
Marija Šerifović, ne prihvatajući ulogu i repertoar srpskih pjevačica koje se tradicionalno dovode u vezu s nacionalističkom desnicom, nije pobijedila samo svoje rivale. Njena prateća grupa bile su žene, bez mini suknje i dugih noktiju. Izostao je i tradicionalni mišićavi dečko, po mogućnosti gangster ili ratni zločinac. Marijina pobjeda je pobjeda jednog lica Srbije nad drugim. Za nadati se da taj glas neće tako brzo biti ušutkan, zaključuje londonski Independent.

#323 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 15 May 2007 - 02:23

Nemacki "Spiegel":

"Beste Band der Welt" entpuppt sich als schlechter Verlierer
Es geht auch ohne Monstermaske und Glitzerbikini: Eine Frau aus einem von Hass zerrütteten Land, singt sich die Seele aus dem Leib - und gewinnt für Serbien den Eurovision Song Contest. Andere Teilnehmer verstehen die Welt nicht mehr.

"Najbolji bend na svetu" se pokazao kao los gubitnik
Moguce je i bez maske monstruma i bikinija: Jedna zena iz jedne mrznjom unistene zemlje, "ispevala" je dusu i telo - i donela Srbiji pobedu na Evroviziji. Drugi ucesnici ne razumeju vise svet.
laugh.gif

Die schwedische Band The Ark:
"Wir sind die beste Band der Welt, unabhängig von irgendeinem beschissenen Wettbewerb",
Mi smo najbolji bend na svetu, nezavisno od nekakvog usranog takmicenja

( laugh.gif laugh.gif hihihi, povredjena sujeta laugh.gif )

#324 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 15 May 2007 - 06:17

QUOTE(Larko @ 14 May 2007, 21:40) <{POST_SNAPBACK}>
http://www.thesun.co...7220083,00.html
laugh.gif

top of the pops:
potpis potonje na profilu bi obradovao mileta - "Student Proud to be SHQIPTAR!"
laugh.gif

Primetio da dotični lobi intenzivno radi po UK sajtovima da je to puke.gif

Enivej, svako sa malo muzičkog obrazovana (završena niža muzička mi daje to pravo) zna da te dve pesme veze jedna s drugom nemaju, drugačiji akcenti, drugačija melodija... jednostavno nebo i zemlja. Pa, čak i da je melodija slično=ista, intepretacije su potpuno drugačije. nakon milijardu pesama na ovom svetu, sličnosti su statistički neizbežne.

QUOTE(100%)
Auuu ljudi jel gledao neko mozda OKO i Tijanica? E znao sam da caknut ali ovo veceras... ambulanta.


Ne znam šta mi bi da ufatim daljinski i prekinem višemesečnu TV apstinenciju.

Znači prevrtao mi se želudac, a par puta sam morao da stisnem MUTE ili iz protesta promenim kanal (da bih se sekund nakon toga vratio). Taman ljudi lepo ispričaše iskustva, pohvale od sus(j)eda itede, kad ulete m@jmun i usr@ stv@r. Ova Olja je ok sa tim zmija-stavom kad bocka političare, ali u emisiji je bila truba i toliko neprijatna prema gostima na momente da je to strašno. Ali kad je uleteo gazda (koji se ponaša kao da je RTS njegovo privatno vlasništvo) bila je manja od makovog zrna. Falilo je samo da onako usput doda "da druže direktore". puke.gif

AT - "Olja niste dobro postavili pitanje"
OK - "Vi biste ga prepravili? Kako bi glasilo... (karikiram)"
AT - "Da, prepravio bih ga... kao i uvek (Boss stil)" ph34r.gif

Edited by FRY, 15 May 2007 - 06:20.


#325 silvesters

silvesters
  • Members
  • 33 posts

Posted 15 May 2007 - 07:36

Ne volim Evroviziju, to je festival lakih nota i necu ga komentarisati, ali sam ovo takmicenje odslusala sa interesovanjem ( odslusala, jer nisam imala sliku na TV-u ), pa nisam videla ta tri prsta. Pesmica me je iznenadila i Marijin glas, a ta tri prsta za koje sam ovde prvi put cula, ako je tako, kvare moj utisak. Mislim da su bila nepotrebna ta tri prsta, sta god da znace i da su znacila u proslosti. Bolje da je slala poljupce. Bas zbog toga sto su razni kvazipatrioti u ono najnesrecnije vreme uz podignuta tri prsta seirili po ratistima i stratistima. Ali ta mala sigurno ne zna za to, kao sto verovatno kao ni ja ne zna njihovu simboliku. Ali znam sta je ona simbolisala tim ljudima patriotima u ono vreme i zato imam negativne asocijacije. Predlazem svima da umesto dizanja prstiju salju poljupce.

#326 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 15 May 2007 - 08:06

Jeste li sigurni da je pobednica dizala tri prsta? Koliko se sećam, i u Beogradu i Helsinkiju Marija je u znak pobede podigla stisnutu šaku. Tri prsta su pokazale njene koleginice, koje svakako nisu imale nameru da nekog vređaju, nego su to učinile jer su se radovale.

U svakom slučaju, totalno nebitno i debilno što se ova priča poteže na evrovizijskom topiku dry.gif

#327 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 15 May 2007 - 08:10

QUOTE
Die schwedische Band The Ark:
"Wir sind die beste Band der Welt, unabhängig von irgendeinem beschissenen Wettbewerb",
Mi smo najbolji bend na svetu, nezavisno od nekakvog usranog takmicenja

laugh.gif
Marija nastupa u petak u Stokholmu, mozda se pojave i The Ark, pa se pocupaju (pevac Ola Salo je valjda bi laugh.gif). Uh, ovde su bas ogorceni jer su zavrsili na 18. mestu.

Nego, neko me je pitao, citirajuci me, nekih 100 stranica pozadi biggrin.gif, kad su to na ovom takmicenju pobedile neafirmisane zemlje? (mislila sam u muzickom smislu, naravno) Hmmm, pa da vidimo, u poslednjih pet-sest godina (od kako je uvedeno glasanje sms-om tongue.gif): Estonija, Letonija (ili Litvanija?), Turska, Ukrajina, Grcka, Srbija. Da li su ove zemlje vodece u muzici u svetu? Kad je Evropa u pitanju, svakako da ne, tu su afirmisane UK, Francuska, Spanija, Irska, Portugal. I zato nam daju prostora, saljuci idiotluke od pesama. Mada... pre koju godinu za Spaniju su nastupile Las Ketchup sa sasvim solidnom pesmom "Bloody Mary", i zavrsile medju poslednjima. A sumnjam da je to dovelo u pitanje njihov kredibilitet i kvalitet. Glasovi publike su mahom diskutabilni, i sve se svodi na licne afinitete - mislim, vecina, kao sto znamo, ne mora uvek biti u pravu - pogledajte samo nas Parlament tongue.gif

#328 Madam_Secretary

Madam_Secretary
  • Members
  • 563 posts

Posted 15 May 2007 - 08:49

repete...

uppsss we did IT again

0:>>>link

#329 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 15 May 2007 - 09:08

QUOTE(Madam_Secretary @ 15 May 2007, 09:49) <{POST_SNAPBACK}>
repete...

uppsss we did IT again

0:>>>link


sta kaze danijel server? ja samo njemu verujem, ocel biti nasilja na kosovu ako joj ne oduzmu pobedu?

#330 Madam_Secretary

Madam_Secretary
  • Members
  • 563 posts

Posted 15 May 2007 - 09:13

jos malo...

Visit My Website


2 larko

kamo lepe srece da joj ne oduzmu pobjedu smile.gif sledece godine i kosovo ce ucestvovati na evroviziji ... i upss prvi put u begishu cool.gif koja ironija

Edited by Madam_Secretary, 15 May 2007 - 09:15.