Jump to content


Photo

Eurovision Song Contest 2007.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
354 replies to this topic

#331 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 15 May 2007 - 09:18

QUOTE(Madam_Secretary @ 15 May 2007, 10:13) <{POST_SNAPBACK}>
jos malo...

Visit My Website
2 larko

kamo lepe srece da joj ne oduzmu pobjedu smile.gif sledece godine i kosovo ce ucestvovati na evroviziji ... i upss prvi put u begishu cool.gif koja ironija


nije ukrala samo pesmu, ukrali su i boje albanske zastave za outfit. sramotno.
a finale ce sledece godine biti u hali boro i ramiz. vec se sprema rezolucija u sb koja ce se posvetiti samo tom pitanju.
ajd jos jednom onaj link, nismo dobro zapamtili...

#332 wyrm

wyrm
  • Banned
  • 148 posts

Posted 15 May 2007 - 09:55

Morao sam, ipak: Najzesca fora na celoj Evroviziji je kad je onaj kentaur Dushka rekla da "Madjarica, evo, savrseno izgovara engleski u pesmama a, dragi gledaoci, ona u stvari ne zna ni jednu jedinu rec engleskog".
Ruzsa Magdolna i Elitsa Todorova su, inace, bile jedine prave zvezde na Eurosongu.

#333 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 15 May 2007 - 10:02

QUOTE(wyrmwyrm @ 15 May 2007, 10:55) <{POST_SNAPBACK}>
Elitsa Todorova

Da li je ona otpevala sveukupno 2 ili 3 stiha? Mislim, ne znam na koliko su zaokružili? unsure.gif

Edited by FRY, 15 May 2007 - 10:04.


#334 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 15 May 2007 - 11:04

QUOTE(Larko @ 15 May 2007, 10:18) <{POST_SNAPBACK}>
nije ukrala samo pesmu, ukrali su i boje albanske zastave za outfit. sramotno.
a finale ce sledece godine biti u hali boro i ramiz. vec se sprema rezolucija u sb koja ce se posvetiti samo tom pitanju.
ajd jos jednom onaj link, nismo dobro zapamtili...

Sastaće se Oven i Ovan da utvrde da li je pesma plagijat!! rolleyes.gif

#335 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 15 May 2007 - 12:18

Pa jeste plagijat:

1. obe pesme su balade
2. obe pesme pevaju zene
3. obe pevaju na pozornici
4. obe drze mikrofon u rukama
5. obe su tamnokose

nema sumnje da je plagijat jer je 5 slicnosti vec previse.



doduse, cekamo sta ce whitney i mariah da kazu na ove dve pesme. ako i one ukljuce ovih 5 tacaka bojim da smo najebali i mi i albanci. ph34r.gif

#336 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 15 May 2007 - 13:09

Full snimak
http://forum.b92.net...3...t&p=1697221

#337 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 15 May 2007 - 14:31

QUOTE(Madam_Secretary @ 15 May 2007, 10:13) <{POST_SNAPBACK}>
jos malo...

Visit My Website


Inace, bas cudno sto se ova prica nasla u odeljku "Bizarre".

Edited by Anadion, 15 May 2007 - 14:32.


#338 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 May 2007 - 14:35

QUOTE(Quizmaster @ 15 May 2007, 09:06) <{POST_SNAPBACK}>
Jeste li sigurni da je pobednica dizala tri prsta? Koliko se sećam, i u Beogradu i Helsinkiju Marija je u znak pobede podigla stisnutu šaku. Tri prsta su pokazale njene koleginice, koje svakako nisu imale nameru da nekog vređaju, nego su to učinile jer su se radovale.

U svakom slučaju, totalno nebitno i debilno što se ova priča poteže na evrovizijskom topiku dry.gif



a sto su je posle pobede upitali za milosevica, da li bi i to tako prokomentarisao? meni samo govori kakvu sliku oni i dalje imaju u glavi o nama ovde. a jbg, dizanje tri prsta i u meni budi takve asocijacije, otprilike kao kad bi nemacka pobednica u znak radosti zbog pobede na evroviziji pokazala zig hajl. a inace, slazem se da takvoj temi nije mesto na pesmi Evrovizije. ovo s marijom moze biti samo primer za neku drugu raspravu.


i naravno da je dobro te da se ponosimo sto je pobedila i sto ce se ovde organizovati sledeca pesma evrovizije...to je definitivno pomak ka izlazenju iz dupeta evrope

#339 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 May 2007 - 14:39

QUOTE(InExcelsis @ 26 Mar 2007, 13:57) <{POST_SNAPBACK}>
Urose, Srbija je izabrala jednu bezvrednu i sujetnu osobu koja je svoju pobedu na tom idiotskom skupu dozivela kao pobedu nad svojim izmastanim neprijateljima, i toliko se zanela da su morali da joj otimaju mikrofon iz ruke.
Uporedi ovo takmicenje sa onima od pre 20-25 godina i shvatices da je



meni marija izgleda kao laf.
a inace pesma molitva mi je bez veze, imam isti utisak o njoj kao i ti. "moooooolitva, mooooooolitva" ma nekako u duhu celog tog takmicenja, ekskjuz mi, koje je meni bezveze

#340 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 15 May 2007 - 14:43

QUOTE(elle @ 14 May 2007, 23:02) <{POST_SNAPBACK}>
?????
leleee


jel ovo islo meni?
pa bolje da se u prvi plan stavlja marija serifovic nego svetlana raznatovic. sta fali mariji? cool.gif

#341 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 May 2007 - 20:22

...

Ovaj tred je na mestu koji mu pripada.
Posebno posle degutantne "skupstinske epizode".

Uvek su me nervirale domace "programske pesme", gde se nekom vanjskom svetu htelo reci vise no su usta povelika / jezik sposoban.
Mnogo smesno.

Nije me mrzelo da nesto protutnjim kroz Net, pronadjem neke statistike oko clanica "stare Evrope" / i istochno - novokomponovanih.

Sto bi u prvom trenutku moglo da zblane, a onda samo izazove osmeh: zamisli, resila EU da im liberalno napravi "kucicu" pred ulazom.

Mili bogo, - svi ovi sa neizgovorljivim imenima drzava / izvodjaca (gde se svaka najavljivacica / najavljivac sekira da ih menadzment kompanije ne ukloni sa slicnih manifestacija ("ubije muvu"), - posalje logopedu - pa oni u EU prodaju <0,6% muzicke produkcije!

Takorekuc: "One man / one song band"!

A pogledao sam i statistiku: odnos broja prodatih nosaca zvuka prema zemlji / pobedama na Eurosongu / hitovima / broju glasova.
U vise kombinacija.

Iz cega proizlazi - pa to je pojava named: "Free Rider"

Wiki
>> ... In economics, collective bargaining, psychology and political science, free riders are actors who consume more than their fair share of a resource, or shoulder less than a fair share of the costs of its production. The free rider problem is the question of how to prevent free riding from taking place, or at least limit its negative effects ... <<

Samo toliko.

PS.
Oko "organizacije dolaska 5.000 ljudi u Bgd."
Nekada su u ovom gradu hteli da organizuju i letnje Olimpijske igre.

...

#342 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 16 May 2007 - 00:05

QUOTE(Madam_Secretary @ 15 May 2007, 10:13) <{POST_SNAPBACK}>
jos malo...

Visit My Website
2 larko

kamo lepe srece da joj ne oduzmu pobjedu smile.gif sledece godine i kosovo ce ucestvovati na evroviziji ... i upss prvi put u begishu cool.gif koja ironija


I eto tebi sreće. Pa dobro je, ti si bar skroman, ne treba ti životni standard za sreću...dovoljna ti je nada da će kao nešto biti i da ćemo se mi kao nešto mnogo iznervirati zbog toga. Kad smo već kod nerviranja...komšije Crnogorci se nisu kvalifikovali a toliko su želeli na Evroviziju da su zbog toga varali na glasanju. Tuga, jad, neverica, propast...sta reći. Postoji samo jedno objašnjenje - prevelika želja je bila prepreka uspehu. Međutim pripremaće se oni i uzvratiti udarac u to možemo biti sigurni. Možda sledeće godine a posle teško, situacija je ozbiljna. Jer zapadna Evropa već kuje planove. Naučnici vredno razrađjuju sistem glasanja da bi zapadnim zemljama osigurali sigurne pobede na budućim takmičenjima - jer zapadna Evropa je vekovima centar svega jer sve svoje nameće celom svetu (koristeći se raznim sistemima najčešće dobro sistematizovanom upotrebom sile).

Prema tome, pošto geografski ne pripadamo zapadu ova pobeda ne važi (to po njihovom shvatanju može biti samo system failure), i samo dodatno budi gnev prema nama. laugh.gif

#343 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 May 2007 - 12:29

QUOTE(Topgun33 @ 13 May 2007, 21:35) <{POST_SNAPBACK}>
Što vi ste partizani? Mislite da smo još uvek united brothers i da moramo da se držimo određenog kodeksa ponašanja? laugh.gif

Šalu na stranu...i pored nejednakosti između nas komšija (a ne braće) opet moramo da skupimo poslednji atom snage da se pored svega poštujemo. Imas našu podršku, možes ti to!!!

Mislim da se više stvari poklopilo koje su dovele do pobede. Evrovizija liči na jedan cirkus i svake godine dokazuje koliko je Evropa zaostala iza SAD kad je muzika u pitanju. Glupi tekstovi, glupo skakutanje po bini, glupi nepotrebni kostimi - sve se radi da bi se skrenula pažnja od muzike koja je najgluplja u celoj priči. Ovo izvodjenje pesme je kontrast tom cirkusu. Možda i nije ništa posebno ali je došlo u pravom momentu kad se ljudima sve zgadilo.

Zna se ko se sve zaklinjao s tri prsta u proslosti a i tokom ovih ratova sta se radilo pre i nakon dizanja tri prsta. Prema tome, za svakog normalnog to uopste nije nikakva sala.
E sad mene zanima, kako je moguce da tvoja braca iz susedne gubernije dadose samo 5 poena a "komsije" svi po 12? Pazi, ako je ovo pocetak izdaje srpskih interesa na Kosovu sa sve Metohijom... unsure.gif
I na kraju, ako je to sve glupo oko Evrovizije, kako kazes, kako je moguce da ovaj polusvet ovde (znajuci tvoje patriotsko opredeljenje) pobednicu ovog festivala slavi kao da je izabrana da kao prva Srpkinja leti na Mesec?

Edited by melankolic, 16 May 2007 - 12:37.


#344 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 May 2007 - 12:37

QUOTE(Topgun33 @ 15 May 2007, 23:05) <{POST_SNAPBACK}>
I eto tebi sreće. Pa dobro je, ti si bar skroman, ne treba ti životni standard za sreću...dovoljna ti je nada da će kao nešto biti i da ćemo se mi kao nešto mnogo iznervirati zbog toga. Kad smo već kod nerviranja...komšije Crnogorci se nisu kvalifikovali a toliko su želeli na Evroviziju da su zbog toga varali na glasanju. Tuga, jad, neverica, propast...sta reći. Postoji samo jedno objašnjenje - prevelika želja je bila prepreka uspehu. Međutim pripremaće se oni i uzvratiti udarac u to možemo biti sigurni. Možda sledeće godine a posle teško, situacija je ozbiljna. Jer zapadna Evropa već kuje planove. Naučnici vredno razrađjuju sistem glasanja da bi zapadnim zemljama osigurali sigurne pobede na budućim takmičenjima - jer zapadna Evropa je vekovima centar svega jer sve svoje nameće celom svetu (koristeći se raznim sistemima najčešće dobro sistematizovanom upotrebom sile).

Prema tome, pošto geografski ne pripadamo zapadu ova pobeda ne važi (to po njihovom shvatanju može biti samo system failure), i samo dodatno budi gnev prema nama. laugh.gif

Nema potrebe da brines za "komsije" Crnogorce. Iovako je celo takmicenje, po tebi, besmisleno. Sto bi se uzrujavao oko toga ko za koga lobira i sl. budalastine?
Sto se tice nametanja zapadnog sistema vrednosti, ocigledno je da njega najvise kritikuju oni koji se po svaku cenu trude da iste te vrednosti ni ne primirisu Srbiju jer do dan- danas ovde funkcionise samo jedan sistem vrednosti- istocnjacko- autoritarni burazerizam. Sta ces, ovde vecina smatra da je ruski model demokratije idealan- kakvi izbori i koalicije, ovde je potrebno da vlastodrzac za svog naslednika podrzi onog za koga misli da ce nastaviti put s kog se ne skrece, jel tako, Topgune? Zato su i uklonili, zlocinci, Djindjica s tog puta.

#345 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 16 May 2007 - 16:54

QUOTE(Topgun33 @ 16 May 2007, 01:05) <{POST_SNAPBACK}>
...komšije Crnogorci se nisu kvalifikovali a toliko su želeli na Evroviziju da su zbog toga varali na glasanju. Tuga, jad, neverica, propast...sta reći.


Nisam nesto pratio taj slucaj. Da li bi mogao malo opsirnije napisati?
Poz.