Jump to content


Photo

Jesu li se dogovorili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
143 replies to this topic

#16 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 12 February 2007 - 18:43

Iz danasnjeg BLIC-a

Sledeće nedelje DS, DSS i G17 o vladi
Đelić mandatar od 19. februara

Lideri DS, DSS i G17 plus Boris Tadić, Vojislav Koštunica i Mlađan Dinkić narednog vikenda trebalo bi da se prvi put sastanu i razgovaraju o formiranju nove vlade Srbije. Posle tog sastanka bi predsednik Srbije trebalo da saopšti ime mandatara za sastav buduće vlade, saznaje „Blic“ od izvora bliskih pregovaračima.

- Čeka se da Skupština Srbije usvoji platformu za nastavak pregovora o statusu Kosova kako bi se timovi Tadića i Koštunice posvetili formiranju nove vlade. Tadić bi već 19. februara ponuditi mandat kandidatu DS Božidaru Đeliću koji će imati dve nedelje da sastavi vladu - kaže izvor „Blica“.

Kada je reč o kadrovskim rešenjima u novom kabinetu, naš sagovornik navodi da lideri sve tri stranke o tim pitanjima raspravljaju u četiri oka. Poslednji takav sastanak održan je između Tadića i Dinkića. Na njemu je lider G17 plus objasnio Tadiću da ne stoji iza Koštunice.

- Koštunica je spreman da pregovara oko mesta ministra policije, a Dinkić bi prepustio mesto ministra finansija ukoliko je moguće da dobije potpredsedničko mesto za ekonomske odnose sa inostranstvom ili ravnomerni regionalni razvoj - kaže naš sagovornik.

Vlada Srbije trenutno broji 19 ministarstava, ali sve govori da će zbog koalicionih apetita morati da se poveća broj resora.

- Najverovatnije će se ići na povećanje broja potpredsedničkih mesta. Jedno bi bilo za bezbednost, drugo za investicije ili ekonomske odnose sa inostranstvom, a izvesna su i mesta potpredsednika za regionalni razvoj i ljudska prava i manjine. Ne treba zaboraviti i da će od ministarstva za kapitalne investicije nastati tri posebna resora - priča naš sagovornik.

Istovremeno, šefovi diplomatija Evropske unije danas će u Briselu nagovestiti da bi moglo doći do obnove pregovora o pridruživanju sa Srbijom ako nova proevropska srpska vlada političkim stavom i konkretnim merama dokaže rešenost da uspostavi punu saradnju s Haškim sudom.

„To podrazumeva da sastav vlade i promene u državnim službama jamče da će to biti sprovedeno“, rekli su agenciji Beta evropski diplomatski izvori.

Evropski komesar Oli Ren na zasedanju šefova diplomatija EU će ponovo istaći da „Srbija sada ima mogućnosti za novi početak“.

E. B.

#17 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 13 February 2007 - 11:11

QUOTE(milosh76 @ 12 Feb 2007, 15:45)
Nauci da citas NISAM rekao da bih radije Kostunicu za premijera, samo sam rekao Djelic nema autoritera  u DS kao sto ga ima Kostunica u DSS. I to je sve. To sto ti zakljucujes budalastine to je tvoj problem.


Hahaha, Miloše.Teško je dohvatiti tvoju logiku. Te Koštunica državnik, te rekli neki članovi DS-a da ne stoje iza Đelića, te...zna Koštunica pravo.
Pa ne biramo advokata.
E, po čemu je to Koštunica državnik? Čime je zaslužio takav epitet, i ko je još u stanju tako nešto izjaviti osim Vladete Jankovića, Aligrudića i tebe - DSS genijalaca. Čak ni Ceca nije rekla, "naš državnik" nego "naš voljeni premijer".o)

#18 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2007 - 12:46

Gjovani, mislim da nisi dobro upoznao milosha.
Voli, covek, autoritarne licnosti, pa to ti je. Jos ako "autoritet" sebe proglasi tehnickim premijerom pa zahebe celu MZ, sa sve odradjenim dilovima sa Zemuncima i Legijama u proslosti, sta ce mu bolje od toga?

#19 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 13 February 2007 - 12:49

QUOTE(melankolic @ 13 Feb 2007, 12:46)
Gjovani, mislim da nisi dobro upoznao milosha.
Voli, covek, autoritarne licnosti, pa to ti je. Jos ako "autoritet" sebe proglasi tehnickim premijerom pa zahebe celu MZ, sa sve odradjenim dilovima sa Zemuncima i Legijama u proslosti, sta ce mu bolje od toga?

A ima bolje. Kladim se da mu je Putin pravi favorit. biggrin.gif

#20 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2007 - 12:57

QUOTE(Gjovani @ 13 Feb 2007, 11:49)
A ima bolje. Kladim se da mu je Putin pravi favorit. biggrin.gif

On voli te zaverenike, saucesnike i "polonijumiste". Ima u tome neceg privlacnog, shvatam ga, samo ne razumem kako, onda, moze da se izjasnjava da je za DS?
Sta ce nam, koji moj, nekakvi dosadni Djelici, Jovanovici, ... wink.gif

#21 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 13 February 2007 - 13:30

QUOTE(melankolic @ 13 Feb 2007, 12:57)
On voli te zaverenike, saucesnike i "polonijumiste". Ima u tome neceg privlacnog, shvatam ga, samo ne razumem kako, onda, moze da se izjasnjava da je za DS?
Sta ce nam, koji moj, nekakvi dosadni Djelici, Jovanovici, ... wink.gif

Ma je verujem da je on za DS. Ova Tadićeva stranka je zapravo drugi DSS, tako da tu nije problem u Milošu. On se ne menja, menjaju se stranke. biggrin.gif

#22 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2007 - 13:36

QUOTE(Gjovani @ 13 Feb 2007, 12:30)
Ma je verujem da je on za DS. Ova Tadićeva stranka je zapravo drugi DSS, tako da tu nije problem u Milošu. On se ne menja, menjaju se stranke. biggrin.gif

Aa, mislis da su to ti jastrebovi DS- a? laugh.gif

#23 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 13 February 2007 - 13:52

QUOTE(melankolic @ 13 Feb 2007, 13:36)
Aa, mislis da su to ti jastrebovi DS- a?  laugh.gif

Ma, da. Lako je tebi objasniti kad kapiraš.. biggrin.gif
To je novo, tek pristiglo "tvrdo" jezgro, sklono kohabitaciji bez gaća. biggrin.gif

#24 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 13 February 2007 - 15:35

QUOTE(Gjovani @ 13 Feb 2007, 10:11)
Hahaha, Miloše.Teško je dohvatiti tvoju logiku. Te Koštunica državnik, te rekli neki članovi DS-a da ne stoje iza Đelića, te...zna Koštunica pravo.
Pa ne biramo advokata.
E, po čemu je to Koštunica državnik? Čime je zaslužio takav epitet, i ko je još u stanju tako nešto izjaviti osim Vladete Jankovića, Aligrudića i tebe - DSS genijalaca. Čak ni Ceca nije rekla, "naš državnik" nego "naš voljeni premijer".o)

Alo Djovani, ajde citiraj mi recenicu gde sam rekao da je Kostuinica drzavnik? Ako je nadjes svaka ti cast, jer to ja nikada nisam ni rekao niti napisao. A kad je ne nadjes, budi musko pa se izvini za budalastine i lazi koje pises. A sto se tice tugaljivog, pozeli mu brz oporavak.

#25 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 13 February 2007 - 16:42

QUOTE(Gjovani @ 10 Feb 2007, 15:17)
Prema pisanju današnjega "Blica" a i prema tonovima u izjavama političara, moglo bi se naslutiti da su DS i DSS vrlo blizu nagodbe o formiranju Vlade.
Koštunica po svoj prilici ostaje premijer (najbolje bi bilo da ga odmah proglase doživotnim premijerom), Jočić ministar policije. Ostalo će biti deljeno po principu 50 posto DS-u 50 ostalima.DS dobija predasednika skupštine (najverovatnije Mićun).
Ovakav scenario su vrlo vešto odigrali stratezi iz DS-a. Zadnju nedelju su promovisali Đelića kao svoga kandidata za premijera i tako zadržali bar 150.000 glasača, iako je bilo poznato da je dogovor postignut... (moj bold)

Kome je bilo poznato? Tebi? Ako jeste, čemu onoliki uvod o pisanju Blica, tonovima u izjavama, nesigurnost ("po svoj prilici")... mislim, ako je bilo poznato?

QUOTE(nasumica @ 12 Feb 2007, 12:52)
QUOTE(Markisha @ 11 Feb 2007, 22:54)

nemo' tako, voli sebe  yucky.gif

i macke

... i Igi Popa.

Edit: dupli quote

Edited by Dubravka, 13 February 2007 - 16:44.


#26 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 13 February 2007 - 19:13

[quote=Dubravka,13 Feb 2007, 16:42]
Kome je bilo poznato? Tebi? Ako jeste, čemu onoliki uvod o pisanju Blica, tonovima u izjavama, nesigurnost ("po svoj prilici")... mislim, ako je bilo poznato?
i macke[/quote]
... i Igi Popa.

Edit: dupli quote
[/quote]
Opa...Evo braniteljice kohabitacije. Ako, ako to je legitimna opcija. tongue.gif
Da, to je jasno svakome ko hoće da sluša, čita i razmišlja. Citiranje "Blica" je samo sveže podsećanje. Dakle, glasala si za Koštunicu kao premijera, šta god o tome mislila. biggrin.gif
Dakle, nema tu neke razlike, osim što je ovaj Tadićev DSS malo estetski prihvatljiviji. tongue.gif

#27 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 13 February 2007 - 19:23

Jel ti imas problem sa kohabitacijom ili sa tim da neko nema misljenje kao ti? Osim sto izmisljas, da ne kazem lazes, kad mene citiras, nisi dao nijedan argument osim niskog vredjanja i podmetanja. Ako se meni ili Dubravki ili bilo kome svidja kohabitacija, sta to tebe briga? Ti imas Natase, Zarkove i slicne koji se u kampanji nisu ni pominjali, kao da ih se Ceda stidi, pa cak i mediji koji vas otvoreno podrzavaju govore "koalicija oko LDP" i mrzi ih da citaju sve stranke. Umesto to da te muci i brine ti se raspravljas sam sa sobom oko tudjeg misljenja koje tebe ni ne dotice, posto sa tobom nema nikakve veze. Ti si glasac te koalicije, ocigledno, i ako oni ne budu kohabitanti, ostali ne bi trebalo da te doticu,. jer sebi prave stetu, a ne tebi.

(DOBRONAMERAN SAVET)

Edited by milosh76, 13 February 2007 - 19:38.


#28 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2007 - 19:35

QUOTE(milosh76 @ 13 Feb 2007, 14:35)
Alo Djovani, ajde citiraj mi recenicu gde sam rekao da je Kostuinica drzavnik? Ako je nadjes svaka ti cast, jer to ja nikada nisam ni rekao niti napisao. A kad je ne nadjes, budi musko pa se izvini za budalastine i lazi koje pises.  A sto se tice tugaljivog, pozeli mu brz oporavak.

Ovo je najjace! laugh.gif

#29 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 13 February 2007 - 19:39

QUOTE(melankolic @ 13 Feb 2007, 18:35)
Ovo je najjace! laugh.gif

Ti kao pepika i amebica to nikad ne bih shvatio, to je metafora promajice nasa.

#30 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2007 - 19:40

QUOTE(milosh76 @ 13 Feb 2007, 18:23)
Jel ti imas problem sa kohabitacijom ili sa tim da neko nema misljenje kao ti? Osim sto izmisljas, da ne kazem lazes, kad mene citiras, nisi dao nijedan argument osim niskog vredjanja i podmetanja. Ako se meni ili Dubravki ili bilo kome svidja kohabitacija, sta to tebe briga? Ti imas Natase, Zarkove i slicne koji se u kampanji nisu ni pominjali, kao da ih se Ceda stidi, pa cak i mediji koji vas otvoreno podrzavaju govore "koalicija oko LDP" i mrzi ih da citaju sve stranke. Umesto to da te muci i brine ti se raspravljas sam sa sobom oko tudjeg misljenja koje tebe ni ne dotice, posto sa tobom nema nikakve veze. Ti si glasac te koalicije, ocigledno, i ako oni ne budu kohabitanti, ostali ne bi trebalo da te doticu,. jer sebi prave stetu, a ne tebi.

(DOBONAMERAN SAVET)

Nazalost, ne cine stetu sebi nego svima kohabitisanjem sa saradnicima ratnih zlocinaca odnosno formiranjem vlade sa njima.
Nego, je li tacno to da ste vi (kako ko wink.gif ), glasaci DS- a, glasali za Kostunicu kao premijera i koaliciju sa, otvoreno, antidemokratskom strankom?