Jump to content


Photo

Jesu li se dogovorili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
143 replies to this topic

#1 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 10 February 2007 - 15:17

Prema pisanju današnjega "Blica" a i prema tonovima u izjavama političara, moglo bi se naslutiti da su DS i DSS vrlo blizu nagodbe o formiranju Vlade.
Koštunica po svoj prilici ostaje premijer (najbolje bi bilo da ga odmah proglase doživotnim premijerom), Jočić ministar policije. Ostalo će biti deljeno po principu 50 posto DS-u 50 ostalima.DS dobija predasednika skupštine (najverovatnije Mićun).
Ovakav scenario su vrlo vešto odigrali stratezi iz DS-a. Zadnju nedelju su promovisali Đelića kao svoga kandidata za premijera i tako zadržali bar 150.000 glasača, iako je bilo poznato da je dogovor postignut. Onda je otvorena frka oko "tehničke vlade" i pregovora, tako da je sada u prvom planu neophodnost formiranja vlade. U takvoj atmosferi mislim da neće biti velikog otpora popustanju prema Koštunici, pogotovo što će brzo biti raspisani lokalni i predsednički izbori gde će zajednički vladin kandidat biti Tadić.
Da čujem DS-ove glasače, kako gledaju na to da su glasali za Koštunicu kao premijera...

#2 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 10 February 2007 - 16:14

Nisam glasao za Kostunicu, a jos manje da on ostane premijer. Realno gledano Djelic nije dobar kandidat za Premijera, jer ima samo ekonomskog znanja, a nema autoriteta niti bilo sta slicno. Kostunica sa druge strane ima bar autoritet kod DSS-a i sigurno je da ga odatle nece niko podbadati. Lose resenje, ali za sada, nazalost, jedino moguce. S obzirom na frku oko Kosova i Mladica, Kostunica ce biti premijer za cije ce vlasti biti dozivljena najveca sramota (Kosovo) i najveca bruka (hapsenje Mladica i samo sudjenje i saznavanje sta se sve desavalo oko Srebrenice i ratova) i tesko da ce DSS posle toga prelaziti 10-ak posto.
Jedini koji bi mogao da bude pandan Kostunici za Premijera je Tadic ili Djilas, ali Djilasa nisu dovoljno exponirali. Ima vremena, buducnost je sigurno na strani DS-a.

#3 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 February 2007 - 19:15

QUOTE(milosh76 @ 10 Feb 2007, 15:14)
Nisam glasao za Kostunicu, a jos manje da on ostane premijer. Realno gledano Djelic nije dobar kandidat za Premijera, jer ima samo ekonomskog znanja, a nema autoriteta niti bilo sta slicno. Kostunica sa druge strane ima bar autoritet kod DSS-a i sigurno je da ga odatle nece niko podbadati. Lose resenje, ali za sada, nazalost, jedino moguce. S obzirom na frku oko Kosova i Mladica, Kostunica ce biti premijer za cije ce vlasti biti dozivljena najveca sramota (Kosovo) i najveca bruka (hapsenje Mladica i samo sudjenje i saznavanje sta se sve desavalo oko Srebrenice i ratova) i tesko da ce DSS posle toga prelaziti 10-ak posto.
Jedini koji bi mogao da bude pandan Kostunici za Premijera je Tadic ili Djilas, ali Djilasa nisu dovoljno exponirali. Ima vremena, buducnost je sigurno na strani DS-a.

DSS- ovac u dusi!

#4 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 10 February 2007 - 19:59

QUOTE(melankolic @ 10 Feb 2007, 18:15)
DSS- ovac u dusi!

Idiot u glavi, prazno medju nogama, verovatno se i iza decka krijes kad te neko dira.

#5 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 11 February 2007 - 01:16

Mislim da je 99% clanova ovog foruma glasalo protiv Kostunice.

#6 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 11 February 2007 - 02:35

QUOTE(milosh76 @ 10 Feb 2007, 18:59)
Idiot u glavi, prazno medju nogama, verovatno se i iza decka krijes kad te neko dira.

Mozes da mislis sta hoces (dok ti moderatori to dozvole) ali tvoji stavovi razumnoj osobi nikako ne mogu biti jasni. Tu pre svega mislim na sledece:
U komentaru ti navodis da si glasao za DS, da Djelic ne poseduje strucnost, odnosno autoritet u vodjenju vlade (pa mozemo zakljuciti da gajis simpatije prema autoritarnim vodjama), za razliku od Kostunice, koji je po tebi u prednosti jer ima podrsku svoje stranke i verovatno je harizmaticna licnost cim poseduje neki autoritet.

U svom ovom haosu u tvojoj glavi s razlogom se covek moze zapitati:
1. Zasto si, uopste, glasao za DS a ne za DSS ako ne mislis da bi predlozeni (bilo koji) kandidat DS- a (u slucaju ostvarenih boljih rezultata od DSS- a, sto se i desilo) bio bolji od kandidata drugih stranaka za premijera?
2. U cemu se ogleda Kosutnicina kompetencija, po bilo kom pitanju?
3. Da li, isto tako, i Djelic ima bezuslovnu podrsku svoje stranke?
4. Da li je Djelic "kompetentiji", po bilo kom pitanju, od Kostunice?
5. Da li je stepen podrske sopstvenom stranackom kandidatu presudan kriterijum na osnovu kog se bira premijer ili su to pre svega postignuti rezultati na izborima?

#7 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 11 February 2007 - 18:35

QUOTE(ljtruba @ 11 Feb 2007, 01:16)
Mislim da je 99% clanova ovog foruma glasalo protiv Kostunice.

E, to i ja mislim.
Ali, evo, Miloš kaže da je glasao za DS, i protiv Koštunice, a da bi rađe Koštunicu za premijera.
Dakle, neki srpski birači imaju ekstremno čudnu logiku.

#8 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 11 February 2007 - 22:47

Čuo sam ovih dana sledeću misao:
Prvo nam je bio vladar čovek koji je voleo mnogo žena, onda nam je vladao čovek koji je voleo jednu ženu, a sad nam je vladar čovek koji ne voli nikog! yucky.gif

#9 Markisha

Markisha
  • Members
  • 164 posts

Posted 11 February 2007 - 22:54

QUOTE(nesha taxista @ 11 Feb 2007, 22:47)
Čuo sam ovih dana sledeću misao:
Prvo nam je bio vladar čovek koji je voleo mnogo žena, onda nam je vladao čovek koji je voleo jednu ženu, a sad nam je vladar čovek koji ne voli nikog! yucky.gif

nemo' tako, voli sebe yucky.gif

#10 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 12 February 2007 - 09:26

QUOTE(nesha taxista @ 11 Feb 2007, 22:47)
Čuo sam ovih dana sledeću misao:
Prvo nam je bio vladar čovek koji je voleo mnogo žena, onda nam je vladao čovek koji je voleo jednu ženu, a sad nam je vladar čovek koji ne voli nikog! yucky.gif

Da, stvarno. I moje je osećanje da je taj čovek žešći mizantrop, sa izraženom voljom za moć. Sreća naša pa Srbija nema potencijala za neke veće gluposti, inače bi bilo mobilizacija kao i u Slobino vreme.

#11 nasumica

nasumica
  • Members
  • 918 posts

Posted 12 February 2007 - 12:52

QUOTE(Markisha @ 11 Feb 2007, 22:54)
nemo' tako, voli sebe  yucky.gif

i macke

#12 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 12 February 2007 - 15:45

QUOTE(Gjovani @ 11 Feb 2007, 17:35)
Ali, evo, Miloš kaže da je glasao za DS, i protiv Koštunice, a da bi rađe Koštunicu za premijera.


Nauci da citas NISAM rekao da bih radije Kostunicu za premijera, samo sam rekao Djelic nema autoritera u DS kao sto ga ima Kostunica u DSS. I to je sve. To sto ti zakljucujes budalastine to je tvoj problem.

#13 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 12 February 2007 - 16:19

QUOTE(melankolic @ 11 Feb 2007, 01:35)
1. Zasto si, uopste, glasao za DS a ne za DSS ako ne mislis da bi predlozeni (bilo koji) kandidat DS- a (u slucaju ostvarenih boljih rezultata od DSS- a, sto se i desilo) bio bolji od kandidata drugih stranaka za premijera?
2. U cemu se ogleda Kosutnicina kompetencija, po bilo kom pitanju?
3. Da li, isto tako, i Djelic ima bezuslovnu podrsku svoje stranke?
4. Da li je Djelic "kompetentiji", po bilo kom pitanju, od Kostunice?
5. Da li je stepen podrske sopstvenom stranackom kandidatu presudan kriterijum na osnovu kog se bira premijer ili su to pre svega postignuti rezultati na izborima?

1. Sta te briga? I tako ces zakljuciti ono sto ne napisem pa mogu da ti kazem bilo sta. I tako ne umes da citas i lupetas kao maxim po diviziji i nemas nameru da prestanes
(jasno sam napisao ko su bolji kandidati za premijera od Djelica, ako nisi nauci sva slova idi u I razred)
2. Kostunica je pravnik, ako nisi znao i vrlo je komeptentan u toj oblasti. To sto ga ti mrzis to je tvoj problem.
3. Sumnjam da Djelic ima bezuslovnu podrsku u DS, jer znam dosta clanova DS koji nisu za njega nego za neke druge kandidate za premijera
4. Jeste u ekonomiji, finansijama i slicnim stvarima, u pravu nije!
5. Sve su uslovi za izbor i glasanje na izborima i ko drzi parlament, i ko je predsednik drzave i ko ima vlast u Beogradu i Vojvodini i ko ce u buducnosti voditi BG odnosno biti premijer Vojvodine... Sve su to funkcije koje ce se deliti kad se bude dogovarala vlada.
Svakako sam pre za vladu DS, DSS i G17+, nego za DS, G17+ i LDP!

#14 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 12 February 2007 - 16:51

QUOTE(milosh76 @ 12 Feb 2007, 15:19)
1. Sta te briga? I tako ces zakljuciti ono sto ne napisem pa mogu da ti kazem bilo sta. I tako ne umes da citas i lupetas kao maxim po diviziji i nemas nameru da prestanes
(jasno sam napisao ko su bolji kandidati za premijera od Djelica, ako nisi nauci sva slova idi u I razred)

Znaci od sada ( wink.gif ) glasas za DSS jer nisu izbacili jednog od tvojih kandidata za premijera?
QUOTE
2. Kostunica je pravnik, ako nisi znao i vrlo je komeptentan u toj oblasti. To sto ga ti mrzis to je tvoj problem.

Po cemu je on to kompetentan pravnik osim sto je u stanju da imenuje glavnog cenzora u Titovo vreme za ministra pravde? Nikad cuo da je neko pominjao njegovu kompetenciju.
Ne podnosim ljude koji stite ratne zlocince i saucestvuju u ubistvu premijera, to je tacno.
QUOTE
3. Sumnjam da Djelic ima bezuslovnu podrsku u DS, jer znam dosta clanova DS koji nisu za njega nego za neke druge kandidate za premijera

To mozda javlja "Kurir" iz pouzdanih izvora?
Kakve to veze ima sa cinjenicom da su DS zvanicno Djelica predlozili za premijera?
QUOTE
4. Jeste u ekonomiji, finansijama i slicnim stvarima, u pravu nije!

Kakve to veze ima? Ni Djindjic nije imao veze sa pravom pa ni sa ekonomijom i opet je bio najbolji premijer u istoriji Srbije.
Koji su to bolidni kriterijumi za mesto premijera? Ne kandiduju se oni na mesto profesora na pravnom fakultetu.
QUOTE
5. Sve su uslovi za izbor i glasanje na izborima i ko drzi parlament, i ko je predsednik drzave  i ko ima vlast u Beogradu i Vojvodini i ko ce u buducnosti voditi BG odnosno biti premijer  Vojvodine... Sve su to funkcije koje ce se deliti kad se bude dogovarala vlada.
Svakako sam pre za vladu DS, DSS i G17+, nego za DS, G17+ i LDP!

Kao sto rekoh D- SS- ovac u dusi (i na listicu, sve ukazuje na to).
Nego, kako ce se na osnovu izbora na republickom nivou odredjivati vlast i na drugim nivoima? Mislim da si odlepio, decko!

#15 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 12 February 2007 - 17:30

QUOTE
Znaci od sada ( wink.gif ) glasas za DSS jer nisu izbacili jednog od tvojih kandidata za premijera?


kao sto rekoh mnogo lupas, izmisljas i lazes. NISAM glasao za DSS, jedini put sam glasao za njih tj. Kostunicu 2000 godine. Kad to ukapiras javi se!

QUOTE
Po cemu je on to kompetentan pravnik osim sto je u stanju da imenuje glavnog cenzora u Titovo vreme za ministra pravde? Nikad cuo da je neko pominjao njegovu kompetenciju.
Ne podnosim ljude koji stite ratne zlocince i saucestvuju u ubistvu premijera, to je tacno.


gomilu smeca i izmisljenih stvari si izneo i nemam nameru da komentarisem. Raspitaj se malo ako vec nemas pojma da li je cenjen pravnik ili ne.
QUOTE
To mozda javlja "Kurir" iz pouzdanih izvora?
Kakve to veze ima sa cinjenicom da su DS zvanicno Djelica predlozili za premijera?


Ja sam razgovarao licno sa nekim clanivoma DS koji su mi to rekli, ti kako hoces. Opet izmisljas i lazes. Dokle ces tako?
QUOTE
Kakve to veze ima? Ni Djindjic nije imao veze sa pravom pa ni sa ekonomijom i opet je bio najbolji premijer u istoriji Srbije.
Koji su to bolidni kriterijumi za mesto premijera? Ne kandiduju se oni na mesto profesora na pravnom fakultetu.


Djindjic je imao veze sa ekonomijom, bio je autoritet i jedini koji je mogao da pokrene "pobunu" protiv Slobe. Premijer ne mora da bude ekonomista, ali mora da ima autoritet. Djelic ga u DS nema toliko kao recimo Tadic ili cak Petrovic. Da bi bio dobar premijer pre mora da bude drzavnik (sto ni Djelic ni Kostunica nisu), mora da ima autoritet medju gradjanima i strankama koje ga biraju, mora da zna ono cime se bavi bas mnogo dobro... Ima mnogo uslova
QUOTE
Kao sto rekoh D- SS- ovac u dusi (i na listicu, sve ukazuje na to).
Nego, kako ce se na osnovu izbora na republickom nivou odredjivati vlast i na drugim nivoima? Mislim da si odlepio, decko!


Ti si lazovcina i budala kad odrastes mozda budes ameba, ko zna. I dokazano se ne razumes u politiku. Kad se bude birao predsednik Tadic ce biti kandidat, kad se bude birao gradonacelnik BG, NS i drugih gradova trebace zajednicka podrska. Amebice, odrasti.

Edited by milosh76, 12 February 2007 - 17:32.