Jump to content


Photo

Little Miss Sunshine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#31 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 06 February 2007 - 19:18

QUOTE
nista profanije od light comedy + road trip, i naravno, vec postojeci trend disfunctional family koja na kraju filma postaje normalnija i bolja od brady bunch


light comedy + road trip

da da

jako malo takvih filmova.

svega par. i gde to da baš ovakvo đubre bude zapamćeno. od svih tih (ponavljam jako malo light comedy + road trip) simpatičnih, malih filmova, sa sjajnim scenarijima, glumom baš ovaj da bude prokazan za bilo kakvo ostvarenje 2006. i da se baš oko njega nešto primaju po belom svetu.

"Rain man meets Kindergarten Cop meets Weekend at Bernie's wannabe".

Edited by djenka, 07 February 2007 - 06:15.


#32 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 February 2007 - 02:50

u je kolko pljuvanja. where's the catch? sasvim ok film, ne vidim shto tolika pljuvachina. na sranje sa sirenom sam se smejala 10 minuta biggrin.gif

#33 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 08 February 2007 - 03:33

Ma vole ljudi da pljuju. Emotivan narod. Sačuvaj bože da kažeš da si možda video neku simboliku u filmu, jer ako je ovaj drugi nije video automatski je glup. I obrnuto. U stvari vidiš jedan film disfunctional family film i video si ih sve.

#34 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 February 2007 - 10:50

QUOTE(Dunadan @ 8 Feb 2007, 02:50)
na sranje sa sirenom sam se smejala 10 minuta biggrin.gif

isto takođe biggrin.gif

#35 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 08 February 2007 - 11:02

sjajan film

#36 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 08 February 2007 - 11:15

QUOTE(djenka @ 8 Feb 2007, 03:33)
Ma vole ljudi da pljuju. Emotivan narod. Sačuvaj bože da kažeš da si možda video neku simboliku u filmu, jer ako je ovaj drugi nije video automatski je glup. I obrnuto. U stvari vidiš jedan film disfunctional family film i video si ih sve.


A jel mozes da mi kazes na kojim mestima se nalazila neka dublja simbolika?


Meni je ovaj film negde oko Sideways. Dobar i zabavan, al nece biti da je rec o remek delu.

#37 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 08 February 2007 - 13:24

QUOTE(Maltese @ 8 Feb 2007, 11:15)
A jel mozes da mi kazes na kojim mestima se nalazila neka dublja simbolika?
Meni je ovaj film negde oko Sideways. Dobar i zabavan, al nece biti da je rec o remek delu.

Maltese nije reč o dubljoj simbolici niti da li si je ti video ili ne. Reč je o tome koliko ljudi vole da se zapljunu. Ja se ni na najgore sranje od filma nisam toliko nešto trudio da elaboriram. O ovom filmu sam pisao, odmah pošto sam ga pogledao na temi "poslednji film koji ste gledali". I tu sam spomenuo zašto smatram da je dobar bez spominjanja ikakve simbolike, jer za film i nije nužno da je bude, da bi po meni bio dobar film. Neposredno posle gledanja sam ga preporučio super prijatelju i on je posle par dana, na moje pitanje kakav je film, rekao da ga je smorio najstrašnije. Ni sa njim nešto nisam polemisao, a sa njim makar znam startne pozicije. Ali tebi ću odgovoriti, ako te interesuje.

Film o ljudima uspešnim u svom neuspehu, u zemlji i vremenu gde je uspeh jedino merilo. U zemlji gde je fizičko, pojavno veoma bitna karakteristika oni kreću na put, da jedinom članu porodice koji je još uvek nesvestan tog sveta (nenačet) i jedinom sa kim svi oni mogu da komuniciraju (a taj prekid komunikacije nije uzrokovan samo njihovim odnosima unutar porodice) ispune želju. I na kraju tog putovanja, onako pred golom istinom, oni postaju uspešni u svom porazu (bez obzira na sve svesne i nesvesne žrtve koje su podneli), jer su opet porodica.

Sad to može da zvuči vrlo patetično, ali ja sam se osećao dobro na kraju filma, tako da me zabole za patetiku. I stvarno u odnosu na te disfunctional family must bee weird američke indie filmove, gdje je jedino bitno akcentovati tu iščašenost, ovaj film je pitak, jednostavan i tu poređenju nema mesta.

Upravo tu leži njegov najveći adut, jer će ga pogledati i američka domaćica, izaći posle sat i po sa osmehom na licu, ne razmišljajući o nikakvim skrivenim značenjima i vratiti se svojim svakodnevnim poslovima. Verovatno jedino razmišljanje će biti: "dobro utrošenih 12 dolara"(ili X dolara nebitno).

A opet desiće se i neko koga će potaći i na razmišljanje. I bez obzira na to, i on će kao i ta domaćica imati smešak na licu.

edit: kao pristalicu jednorednog posta, baš me zabolelo ovo pisanije

Edited by djenka, 08 February 2007 - 13:28.


#38 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 08 February 2007 - 13:34

QUOTE(djenka @ 8 Feb 2007, 13:24)
edit: kao pristalicu jednorednog posta, baš me  zabolelo ovo pisanije


sad moz da zaboravis jednoredne postove. ocu na svaki film ovoliki komentar biggrin.gif

#39 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 08 February 2007 - 13:38

QUOTE(nickie @ 8 Feb 2007, 13:34)
sad moz da zaboravis jednoredne postove. ocu na svaki film ovoliki komentar  biggrin.gif


Hvala. Sad mi je lakše. Idem sad malo da prošetam, da mi se prsti rehabilituju.

#40 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 12 February 2007 - 03:24

QUOTE(3opge @ 1 Feb 2007, 22:44)
hteo sam da stavim medju 10 najboljih u proteklih 10 godina, sada se kajem sto nisam.
izbacio bih  'Requiem for a dream' i stavio LMS


Tu bi svakako imali više štete nego koristi. Ne diraj ništa. Po principu "taknuto maknuto".

#41 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 12 February 2007 - 16:22

e moj djenka, zorgeta zbog brzoplete i neodgovorne izjave :

QUOTE(3opge @ 1 Feb 2007, 22:44)
"hteo sam da stavim medju 10 najboljih u proteklih 10 godina, sada se kajem sto nisam.
izbacio bih 'Requiem for a dream' i stavio LMS"

eats his heart out, mislim, ziv se pojede, veruj mi na rec.

#42 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 12 February 2007 - 17:32

Ne boj se. Našao je utehu u Halidu.

#43 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 12 February 2007 - 20:47

QUOTE(pussy galore @ 12 Feb 2007, 10:22)
eats his heart out,..


That is my least vulnerable spot.

#44 ckamalama

ckamalama
  • Members
  • 737 posts

Posted 13 February 2007 - 10:04

Lagan filmcic koji se bez problema moze pogledati i par puta fino nasmijati, ali nista vise od toga.
Mala Abigail je slatka i simpaticna i sve je to super, ali joj je nominacija za Oscara natezanje maximalno.
Mada generalno, cini mi se da Oscar nikad nije imao siromasniji izbor. Moglo bi se lagano desiti da ga ove godine daju cak i Scorseseu. biggrin.gif

Edited by ckamalama, 13 February 2007 - 10:06.


#45 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 13 February 2007 - 10:17

Meni je film ok. Likovi su previse karakterni da bi film bio nesto vise.
Naravno, svako poredjenje sa boratom je neumesno.
Bas mi je bilo krivo sto je deda umro - bio mi je omiljen lik

Edited by purple rain, 13 February 2007 - 10:17.