Jump to content


Photo

Kosovo, objedinjen topic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2701 replies to this topic

#1 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 26 January 2007 - 12:13

CCURKIN O AHTISARIJEVOM PLANU ZA KOSOVO
25.1.2007.
23:50
CCURKIN: AHTISARIJEV PLAN ZA KOSOVO U OUN NECE BITI RAZMOTREN PRE MARTA (OUN, RIA "Novosti") Plan za sredjivanje konflikta na Kosovu koji je razradio specijali predstavnik generalnog sekretara OUN Marti Ahtisari nece biti razmotren u OUN pre marta, izjavio je za RIA "Novosti" stalni predstavnik Rusije u OUN Vitalij Ccurkin. "Misljenja sam da se dokument u OUN nece razmatrati pre marta. Sacekacemo zasedanje kontakt grupe u petak, - izjavio je Ccurkin uoci susreta visokopostavljenih diplomata iz Rusije, SAD, Velike Britanije, Francuske, Nemacke i Italije u Beccu. Na tom susretu ce biti poznati detalji Ahtisarijevog plana. U cetvrtak je Ahtisari razmotrio problem kosovskog sredjivanja sa generalnim sekretarom OUN Gi Munom, koji se nalazi u Parizu. 2. februara Ahtisari ce svoj plan predstaviti rukovodstvu Srbije i Kosova, koji ce oni razmatrati u toku nekoliko nedelja. Rusija je ranije u vise navrata izjavljivala, da nece odobriti u OUN plan kosovskog sredjivanja ukoliko taj dokument ne podrzzi Beograd.
------------------------------------------------------------------------


Cak i da Rusi gledaju samo kako da profitiraju nad Srbijom, izgleda mi da je ovaj put situacija ipak malo drugacija i da se ozbiljno misli podrzati srpsku stranu u pitanju resavanja KiM.

Edited by giger, 26 January 2007 - 12:32.


#2 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 26 January 2007 - 12:16

QUOTE(giger @ 26 Jan 2007, 12:13)
Cak i da Rusi gledaju samo kako da profitiraju nad Srbijom, izgleda mi da je ovaj put situacija ipak malo drugacija i da se ozbiljno misli podrzati srpsku stranu u pitanju resavanja KiM.


Zar? Rusi profitiraju na Srbiji? Ma, nemoguće! ohmy.gif

#3 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 26 January 2007 - 12:22

koga je rus branio i grk hranio...tesko njemu

#4 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 26 January 2007 - 12:24

QUOTE(CTPAX @ 26 Jan 2007, 12:16)
Rusi profitiraju na Srbiji?
QUOTE
Ma, nemoguće!
pa jeste nemoguce, aj probaj ti da profitiras na srbiji

#5 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 26 January 2007 - 12:25

QUOTE(giger @ 26 Jan 2007, 13:13)
Cak i da Rusi gledaju samo kako da profitiraju nad Srbijom, izgleda mi da je ovaj put situacija ipak malo drugacija i da se ozbiljno misli podrzati srpsku stranu u pitanju resavanja KiM.

Cekaj, pa zar su Rusi nas nekada "izdali"? ohmy.gif
Moje najiskrenije zelje da ruje nastave da nam pomazu po tradiciji. dry.gif

#6 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 26 January 2007 - 12:26

QUOTE(radele @ 26 Jan 2007, 12:22)
koga je rus branio i grk hranio...tesko njemu



Verovatno, ali ovaj put nemam sta da izgubimo. Mislim nece nas sutra bombardovati, uvesti sankcije ili nesto slicno... A ukoliko sutra neko uslovi clanstvo u EU ili jos gore nastavak pregovora, nasim nevoljnim pristankom na nezavisnost KiM, treba im se lepo zahvaliti na toj EU.

Zagovornik sam tvrdog stava prema KiM, glasao sa za DS i nadam se da ce ostati pri svojim recima.

#7 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 January 2007 - 12:27

QUOTE(giger @ 26 Jan 2007, 12:13)
Cak i da Rusi gledaju samo kako da profitiraju nad Srbijom, izgleda mi da je ovaj put situacija ipak malo drugacija i da se ozbiljno misli podrzati srpsku stranu u pitanju resavanja KiM.


Koja je srpska strana?

#8 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 January 2007 - 12:35

QUOTE(Div @ 26 Jan 2007, 11:27)
Koja je srpska strana?


Severo-istok! cool.gif

#9 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 26 January 2007 - 12:47

QUOTE(giger @ 26 Jan 2007, 12:26)
Verovatno, ali ovaj put nemam sta da izgubimo. Mislim nece nas sutra bombardovati, uvesti sankcije ili nesto slicno... A ukoliko sutra neko uslovi clanstvo u EU ili jos gore nastavak pregovora, nasim nevoljnim pristankom na nezavisnost KiM, treba im se lepo zahvaliti na toj EU.

Zagovornik sam tvrdog stava prema KiM, glasao sa za DS i nadam se da ce ostati pri svojim recima.

I kad odbiješ članstvo u EU, i zadržiš Kosovo, šta ćeš onda, naročito sa Kosovom? Koja je tvoja strategija?

#10 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 January 2007 - 12:55

QUOTE(giger @ 26 Jan 2007, 12:26)
Verovatno, ali ovaj put nemam sta da izgubimo. Mislim nece nas sutra bombardovati, uvesti sankcije ili nesto slicno... A ukoliko sutra neko uslovi clanstvo u EU ili jos gore nastavak pregovora, nasim nevoljnim pristankom na nezavisnost KiM, treba im se lepo zahvaliti na toj EU.

Zagovornik sam tvrdog stava prema KiM, glasao sa za DS i nadam se da ce ostati pri svojim recima.



Misliš, sve smo već izgubili, sad nam ne mogu ništa.
Cenim da DS i nema baš tako tvrd, mada su malo za potrebe izbora cinculirali. I ja glasao za njih, iz drugih razloga.

#11 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 26 January 2007 - 12:55

QUOTE(Tresko @ 26 Jan 2007, 12:47)
I kad odbiješ članstvo u EU, i zadržiš Kosovo, šta ćeš onda, naročito sa Kosovom? Koja je tvoja strategija?


Isto kao i do sada. Nastaviti reforme. Pa ne reformisemo mi valjda drustvo da bismo mogli da udjemo u EU, vec zbog nas samih, a kada dodjemo to odredjenog stepena razvoja tada ce clanstvo u EU za nas biti samo formalnost. Sve pod uslovom da nam ne uslovljaavju to clanstvo oduzimanjem teritorije. Druga je stvar sto je narodu potrebna neka stalno-ponavljajuca mantra, kako bi se opravdale reforme.

A u slucaju da uslove, nista, znaci nastaviti privatizaciju, dovoditi strance da investiraju, zaposljavaju ljude, povecavaju trgovinsku razmenu sa uticajnim zemljama, dovoditi velike multiancionalne kompanije, stvarati bolju klimu za green field investicije, znaci klasika isto kao i sada. Sto vise stranih kompanija u Srbiji, manje su sanse za izolaciju nase zemlje, tako da u tom pravcu treba ici.

#12 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 January 2007 - 12:59

QUOTE(Div @ 26 Jan 2007, 11:55)
Misliš, sve smo već izgubili, sad nam ne mogu ništa.
    Cenim da DS i nema baš tako tvrd, mada su malo za potrebe izbora cinculirali. I ja glasao za njih, iz drugih razloga.

Pa kad su bili suviše meki izgubili su izbore lagano,zbog drugih razloga!

#13 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 26 January 2007 - 13:02

QUOTE(Div @ 26 Jan 2007, 12:55)
Misliš, sve smo već izgubili, sad nam ne mogu ništa.
    Cenim da DS i nema baš tako tvrd, mada su malo za potrebe izbora cinculirali. I ja glasao za njih, iz drugih razloga.


Pa nismo sve izgubili, ali jednostavno sad nam ne mogu nista. Sto se tice sankcija i izopstavanja iz medjunarodnih organizacija, to ne dolazi u obzir jer nemaju nijedan razlog za tako nesto. Sto se tice tzv. tihe izolacije, ni ona nije moguca u situaciji kada u Srbiji funkcionise veliki broj stranih kompanija, a sto ih bude vise bilo sanse za tako nesto ce biti jos manje, zato treba privuci sto vise, sto vecih kompanija u Srbiju.

I ja mislim da DS nema tvrd stav kao radikali, ali mislim da se ne razlikuje mnogo od DSS-a. Taj pravac je sto se mene tice potpuno ispravan: "Nema rata i samoizolacije, ali nema ni pristanka na otcepljenje."

A ljudi koji pricaju da je KiM de-facto vec nezavisno, ne znam, nekih 6-7 godina i time insinuiraju da bi Srbija trebala prva priznati nezavisnost jednog svog dela, pricaju kojesta. Ono mozda jeste de-facto nezavisno, ali Srbija ce imati pravo na tu teritoriju, sve dok sama ne kaze "jeste, to vise nije nase". Tako da sam ja za to da to _pravo_ zadrzimo do daljnjeg, bez obzira sto fakticki teritorija nije u srpskoj nadleznosti. Jednog dana ce biti.

Edited by giger, 26 January 2007 - 13:04.


#14 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 26 January 2007 - 13:05

QUOTE(giger @ 26 Jan 2007, 11:55)
Isto kao i do sada. Nastaviti reforme. Pa ne reformisemo mi valjda drustvo da bismo mogli da udjemo u EU, vec zbog nas samih, a kada dodjemo to odredjenog stepena razvoja tada ce clanstvo u EU za nas biti samo formalnost. Sve pod uslovom da nam ne uslovljaavju to clanstvo oduzimanjem teritorije. Druga je stvar sto je narodu potrebna neka stalno-ponavljajuca mantra, kako bi se opravdale reforme.

A u slucaju da uslove, nista, znaci nastaviti privatizaciju, dovoditi strance da investiraju, zaposljavaju ljude, povecavaju trgovinsku razmenu sa uticajnim zemljama, dovoditi velike multiancionalne kompanije, stvarati bolju klimu za green field investicije, znaci klasika isto kao i sada. Sto vise stranih kompanija u Srbiji, manje su sanse za izolaciju nase zemlje, tako da u tom pravcu treba ici.


On te je pitao za vishe od dva miliona neprijatelski raspolozhenih Albanaca kojima tvoja drzhava mnogo duguje..shta cesh sa njima???

#15 El Presidente

El Presidente
  • Members
  • 206 posts

Posted 26 January 2007 - 13:05

a sta ce nam Kosovo?