Jump to content


Photo

'oću ADSL!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
305 replies to this topic

#31 E_TO

E_TO
  • Members
  • 131 posts

Posted 29 January 2007 - 11:00

Ja sam se prijavio za sezam pocetkom novembra, medjutim rekli su mi da nema slobodnih portova na centrali na kojoj se ja nalazim. Oda sam se prijavio i kod telekoma, i od njih sam dobio isti odgovor samo su rekli jos da ce do kraja januara povecati portove na mojoj centrali. Pre sedam dana su me zvali da potpisem ugovor sa njima (telekom). Tako da su ispostoavli ono sto su i rekli.

#32 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 29 January 2007 - 16:28

QUOTE(E_TO @ 29 Jan 2007, 10:00)
Ja sam se prijavio za sezam pocetkom novembra, medjutim rekli su mi da nema slobodnih portova na centrali na kojoj se ja nalazim. Oda sam se prijavio i kod telekoma, i od njih sam dobio isti odgovor samo su rekli jos da ce do kraja januara povecati portove na mojoj centrali. Pre sedam dana su me zvali da potpisem ugovor sa njima (telekom). Tako da su ispostoavli ono sto su i rekli.

A koja si centrala, ako nije tajna? Sta su ti rekli kad ces biti prikljucen, s obzirom da si potpisao ugovor? Ili su mozda te navukli da potpises ugovor da bi te "ukrali" drugom provajderu.

#33 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 29 January 2007 - 17:35

Ja svoj port cekam vec 6 meseci...Centrala Zvezdara.
Inace, da potvrdim, razlog Telekomovog razvlacenja sa instaliranjem novih SLAM uredjaja u centralama (to je ono na cemu se nalaze portovi cool.gif) je kasnjenje modema koje ce deliti ljudima. Pa ako ne mogu oni, ne moze niko.
Kad ce vise ta 2010, i finalni kraj monopola...

#34 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 29 January 2007 - 17:56

QUOTE(kovik @ 29 Jan 2007, 16:35)
Ja svoj port cekam vec 6 meseci...Centrala Zvezdara.


Ima ljudi koji cekaju od Aprila... tako da... jos malo, poslednji trac kaze kraj februara... 2007 godine naravno smile.gif

#35 E_TO

E_TO
  • Members
  • 131 posts

Posted 29 January 2007 - 21:19

Centrala je kod Politike. Tel pocinje na 32.
Inace kada potpises ugovor narednih godinu nema raskidanja ugovora.
Ako imas jos neko pitanje slobodno.

#36 YAO

YAO
  • Members
  • 747 posts

Posted 29 January 2007 - 21:24

Ja sam bio danas (pricam za Kraljevo),popunio sam prijavu za Telekom ADSL,prijavio sam paket 256/64,lik me je uverio da daju zagarantovan protok,da imaju 2Mbtni link i da nikakavih problema oko protoka nece biti.Posto cesto pikam on line igrice, uverio me da ce mi paket 256/64 kb/s omoguciti normalan ping i neometano igranje koje do sada sa SBB-om nisam imao.Aj da vidim i to cudo smile.gif

#37 YAO

YAO
  • Members
  • 747 posts

Posted 29 January 2007 - 21:28

Jel mozes malo preciznije da kazes sta pise u tvom ugovoru? Mislim kako planiraju da me nateraju da im placam internet ukoliko nebudem posle mesec dana zadovoljan njihovom uslugom.Nadam se da se to nece desiti,ali ipak ovo je Srbija moguce je da recimo nesto neispostuju i da mi protok ne bude kakav sam ocekivao.A onda im ja ne zelim placati net.To sam vec iskusio sa SBB-om.Znam da si ti na sezamu ali i u Telekomu se spominje ugovor na godinu dana,pa me zanima ono najvaznije sto pise u njemu oko ispunjavanja obaveza sa obe strane.

Edited by YAO, 29 January 2007 - 21:40.


#38 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 29 January 2007 - 21:41

QUOTE(YAO @ 29 Jan 2007, 20:28)
Jel mozes malo preciznije da kazes sta pise u tvom ugovoru? Mislim kako planiraju da me nateraju da im placam internet ukoliko nebudem posle mesec dana zadovoljan njihovom uslugom.Nadam se da se to nece desiti,ali ipak ovo je Srbija moguce je da recimo nesto neispostuju i da mi protok ne bude kakav sam ocekivao.A onda im ja ne zelim placati net.To sam vec iskusio sa SBB-om.

Ako koristis p2p pa te zeza net, a kad iskljucis radi normalno, znaci problem je u p2p i uvek ce se vaditi na tu pricu. Ako ti radi net normalno, a zeza kad igras igricu "problem" je u serveru te igrice, zato nemoj se mnogo nadati da ce ti sve funkcionisati 100% savrseno.

E_TO, jel ima Telekom agregaciju ili da li filtrira portove za p2p recimo?

P.S. ako si centrala Politika, ona je istureni stepen, ima vas 58 (figurativno) koji hoce net i TS zabole da vas instalira, ako vas nema bar 10-ak u istom cugu, zato si cekao mesecima...

P.P.S ne rece nam kad su ti rekli da ce te instalirati?

Edited by milosh76, 29 January 2007 - 21:41.


#39 YAO

YAO
  • Members
  • 747 posts

Posted 29 January 2007 - 22:01

Za agregaciju cu ti ja reci. Telekom Srbija ne koristi agregaciju, već su svi ADSL korisnici priključeni direktno na Internet link Telekoma Srbija.
Znaci pozitivno smile.gif

#40 Vlada_vs._Narod

Vlada_vs._Narod
  • Members
  • 60 posts

Posted 30 January 2007 - 10:01

QUOTE(YAO @ 29 Jan 2007, 21:28)
Jel mozes malo preciznije da kazes sta pise u tvom ugovoru? Mislim kako planiraju da me nateraju da im placam internet ukoliko nebudem posle mesec dana zadovoljan njihovom uslugom...

Mislim da sve obaveze plaćač preko računa za telefon.
Ja sam zahtev podneo Avgusta prošle godine, da bi me posle par meseci zvali da mi jave da nisam ostavio matični broj!? Poslednji rok za instaliciju, za koji sam čuo je sredina Aprila (tekuće godine).

#41 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 30 January 2007 - 10:43

QUOTE(YAO @ 29 Jan 2007, 21:24)
Ja sam bio danas (pricam za Kraljevo),popunio sam prijavu za Telekom ADSL,prijavio sam paket 256/64,lik me je uverio da daju zagarantovan protok,da imaju 2Mbtni link i da nikakavih problema oko protoka nece biti.

Pa nece biti problema ako ne nakace vise od 8 korisnika sa brzinom 256Kb na 2Mb link. Sve preko toga ce praviti zagusenje.

#42 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 30 January 2007 - 10:52

Kad je agregacija u pitanju, ljudi svasta pisu, ali skoro niko ne zna sta je to tacno...Zato bih vas zamolio da pre iznosenja pausalnih ocena procitate OVO, a konkretno post cenjenog markom. On zna o cemu prica.
I jos jedan insideinfo: Telekom se obavezao da ce povecati kapacitete postojecih centrala u BG (i instalirati nekoliko novih) do sredine marta. To mi je nezvanicno potvrdjeno pre nekoliko dana. Svejedno, ja u to nis' ne verujem.

#43 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 30 January 2007 - 15:31

QUOTE(YAO @ 29 Jan 2007, 21:01)
Za agregaciju cu ti ja reci. Telekom Srbija ne koristi agregaciju, već su svi ADSL korisnici priključeni direktno na Internet link Telekoma Srbija.
Znaci pozitivno smile.gif

To kaze i SezamPro, uz povremeno povecanje linka da korisnici to ne bi "osetili".

Mene zanima sta ce biti posle prve prijave da se skidaju filmovi ili muzika... Posto ugovor ne mozes da raskines pre nego sto prodje prva godina, a ako ti zatvore portove za p2p...

#44 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 31 January 2007 - 10:15

Portovi se ne filtriraju "od korisnika do korisnika", vec za ceo sistem...dakle ili jesu ili nisu.
Kad stigne prijava, nikom nista smile.gif Nastavi po starom i ne uzbudjuj se.
A to da Tk/Sez ne koriste agregaciju je prica za malu decu. Svaki ADSL ISP agregira. Da se to ne radi, ne bi ni bilo ADSLa, tj. bio bi neisplativ.

Edited by kovik, 31 January 2007 - 10:17.


#45 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 31 January 2007 - 16:32

QUOTE(kovik @ 31 Jan 2007, 09:15)
A to da Tk/Sez ne koriste agregaciju je prica za malu decu. Svaki ADSL ISP agregira. Da se to ne radi, ne bi ni bilo ADSLa, tj. bio bi neisplativ.

to i ja kazem, ali ONI tvrde drugacije... smile.gif