Jump to content

Photo

'oću ADSL!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
305 replies to this topic

#1 bureX

bureX
  • Members
  • 75 posts

Posted 14 January 2007 - 02:59

Pošto određeni zaposleni u Telekomu nemaju pojma kada će da "stigne" ADSL u naša "sela" (van Beograda, Niša i Novog Sada), hteo bih da vidim da li iko zna zašto toliko kasni ta famozna skraćenica i kada se očekuje uvođenje iste u naške telefonske parice? Dakle, ako vam se neka teta iza šaltera smilovala da kaže koju korisnu informaciju, ili vam neki rođak/poznanik radi u Telekomu pa ima "inside information", bilo bi lepo da podelite to sa nama rolleyes.gif

#2 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 14 January 2007 - 10:20

Jao cuti ... muke zive ... niko nista ne zna. Ni mito, a ni moje veze u posti ne pomazu. sad.gif
Najgore od svega je sto ja imam ISDN vezu, a debili iz telekoma mi kazu da ne moze ADSL preko ajesdiena,
i da cu verovatno morati da uvedem jos jednu telefonsku liniju blink.gif (ko da mi sadasnje dve nisu dovoljne)
Zvanicna informacija (na sajtu) je da ce krenuti sa uvodjenjem ADSL-a tokom 2007-me

#3 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 14 January 2007 - 11:05

QUOTE(BOOGIEMAN @ 14 Jan 2007, 09:20)
Jao cuti ... muke zive ... niko nista ne zna. Ni mito, a ni moje veze u posti ne pomazu.  sad.gif
Najgore od svega je sto ja imam ISDN vezu, a debili iz telekoma mi kazu da ne moze ADSL preko ajesdiena,
i da cu verovatno morati da uvedem jos jednu telefonsku liniju  blink.gif (ko da mi sadasnje dve nisu dovoljne)
Zvanicna informacija (na sajtu) je da ce krenuti sa uvodjenjem ADSL-a tokom 2007-me

Svašta. Naravno da može ADSL preko ISDN-a (samo u mom komšiluku ima troje ljudi sa time), samo je potreban nešto drugačiji modem koji košta 1 evro više (konkretno, ja bez ISDN koristim Sagem F@st 800 koji košta 6 evra a komšije Sagem F@st 840 koji košta 7 evra). Smešno.

I koji ćete uopšte u Telekomu? Prijavite se lepo kao ljudi u Sezam, Yubc...Barem ćete dobiti pravu informaciju, ako ništa drugo.

#4 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 14 January 2007 - 11:20

haha, ovo je simpatichno, nas je telekom cg do nedavno uvjeravao da adsl ne moze bez isdn-a rolleyes.gif yucky.gif

Edited by gervasius twinkleminkleson, 14 January 2007 - 11:20.

#5 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 14 January 2007 - 23:53

Ne znam, ja sam ADSL dobio cim sam zatrazio.......dva puta..smile.gif

Al sam zao..smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

#6 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 15 January 2007 - 08:28

QUOTE(BOOGIEMAN @ 14 Jan 2007, 09:20)
Jao cuti ... muke zive ... niko nista ne zna. Ni mito, a ni moje veze u posti ne pomazu.  sad.gif
i da cu verovatno morati da uvedem jos jednu telefonsku liniju  blink.gif (ko da mi sadasnje dve nisu dovoljne)

Mozda su mislili da nema portova za ISDN prikljucak na tvojoj centrali. Pitaj nekog provajdera, filipenko hint, kakvo je stanje na tvojoj centrali. Ako ne znas koja si centrala 9813 pa ih pitaj.
Ako si iz Paracina, strpsi se do kraja februara, otprilike.

Edited by milosh76, 15 January 2007 - 08:28.

#7 bureX

bureX
  • Members
  • 75 posts

Posted 15 January 2007 - 22:09

Sad je već kraj februara, a? (verovatno to važi za sve "sporedne" gradove u Srbiji, jer koliko vidim Lelekom pokušava da uvede ADSL u većini gradova u isto vreme)

E, mislim... Prvo je bio septembar, pa novembar, pa decembar, pa početak januara, pa sredina januara, a sad ćemo preći na kraj februara... Ma nek' se nose u... uf! Toliko kukumakanja se nakupilo u meni oko pišljivih 256k, da mi je već muka! Nisu u stanju da išta novo predstave na tržištu, a da to nije neki zajeb, ispala, plan za ekstremno deranje ili jednostavno usluga koja ne radi. yucky.gif

#8 MiddleClass

MiddleClass
  • Members
  • 2,444 posts

Posted 16 January 2007 - 00:01

Kakav bre Paracin? Ja cekam od kraja novembra. Nemaju slobodne portove. Sa NBG-a sam.

Prvo BG molim, pa ostali. smile.gif

#9 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 16 January 2007 - 00:50

QUOTE(MiddleClass @ 16 Jan 2007, 00:01)
Kakav bre Paracin? Ja cekam od kraja novembra. Nemaju slobodne portove. Sa NBG-a sam.

Prvo BG molim, pa ostali.  smile.gif

Erm, ne, svi u isto vreme. Samo kreteni iz Telekoma nisu shvatili da je to moguće. yucky.gif

#10 bureX

bureX
  • Members
  • 75 posts

Posted 16 January 2007 - 01:28

BG je dobio dovoljno portova, ko je ugrabio - ugrabio je, sad je na selendre red!
Get in the back of the line, bre! tongue.gif

No, vidim da će možda moja deca imati ADSL po ovom tempu...

E, da... Dobri ljudi iz telekoma su odlučili PROMOVISATI Dial-Up (024/500-500) u 2007. godini kao neku ultra tajnu US tehnologiju, koju samo blagoslovljeni narod iz Srbije može da koristi, umesto da rešavaju ADSL - tragikomedija... Da li ovo otprilike znači da će ADSL proraditi tek kada budemo videli kojekakve bilborde i TV reklame za (već po hiljaditi put) navedenu uslugu?

Edited by bureX, 16 January 2007 - 01:37.

#11 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 16 January 2007 - 08:15

QUOTE(bureX @ 15 Jan 2007, 21:09)
E, mislim... Prvo je bio septembar, pa novembar, pa decembar, pa početak januara, pa sredina januara, a sad ćemo preći na kraj februara... Ma nek' se nose u... uf! Toliko kukumakanja se nakupilo u meni oko pišljivih 256k, da mi je već muka! Nisu u stanju da išta novo predstave na tržištu, a da to nije neki zajeb, ispala, plan za ekstremno deranje ili jednostavno usluga koja ne radi.  yucky.gif

Nikada nije bio najavljen septembar, pa novembar pa decembar. Bilo je najavljeno za sredinu decembra ugradjivanje opreme u centrale po Srbiji gde nema te opreme. A plan je bio do marta sve zavrsiti. Naravno probili su rok, pola januara i tako ne rade, znaci februar je ocigledno mesec odluke. Da li pocetak ili kraj, ko zna, ali lepse je reci kraj februara, pa da bude pocetkom, nego obrnuto, zar ne? smile.gif
Brzine ce se povecavati, tako da nemoj da se brines sto imas "samo" 256k, cim ovo zavrse, znaci sredinom godine najverovatnije.

Edited by milosh76, 16 January 2007 - 08:16.

#12 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 16 January 2007 - 10:19

Telekom treba ugasiti. Tačka.

#13 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 16 January 2007 - 11:39

QUOTE(mfmilan @ 16 Jan 2007, 09:19)
Telekom treba ugasiti. Tačka.

Kako da ne. Tek onda bi se desio raspad totalni.
Nego im treba pohapsiti funkcionere smile.gif

#14 bureX

bureX
  • Members
  • 75 posts

Posted 16 January 2007 - 11:50

znaci sredinom godine najverovatnije

Eto vidiš, tako su najavljivali za Septembar, ono "nezvanično najverovatnije"... dry.gif

#15 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 16 January 2007 - 19:35

QUOTE(filipenko @ 16 Jan 2007, 11:39)
Kako da ne. Tek onda bi se desio raspad totalni.
Nego im treba pohapsiti funkcionere smile.gif

Bar bi znali na cemu smo. wink.gif

Gledam malopre reklamu za dialup.. Jbt, ko je ovde lud? blink.gif Kao da sad dodje neko i krene da nam reklamira EXTRA POVOLJNO SAMO ZA VAS ODLICNO RADI - FICAA! Koji ce vam Mercedes i ostala sranja, fica je zakon. yucky.gif