Jump to content


Photo

Kruzni tok na Slaviji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 ZWRNZA

ZWRNZA
  • Members
  • 29 posts

Posted 05 January 2007 - 04:03

Stvarno mi nije jasno ko koga vise u Srbiji pravi majmunom i kome mogu da se zalim?
Letos ja u Beogradu, kasnim u ambasadu, vrucina, ludnica, umor... Ma sve me snaslo!Da ne davim : nailazim na kruzni tok na Slaviji (autom naravno) i iskljucujem se prvi izlaz desno. Ispred mene zavitla STOP MILICIJA! A ja uredno vezala pojas i racunam kad je sve po PSu nece da me cima (iako sa stranim tablama nadju uvek nesto pa makar brojali zavoje u prvoj pomoci yucky.gif ).

Pandur : "Gospodjo da li znate da ste napravili saobracajni prekrsaj nepostujuci znak za obavezan kruzni tok?"

Ja . "M...Molim?Obavezan kruzni tok...?!What a fuck...?!ODLEPIM!!!Jel mozete to malo da mi objasnite?

Pandur : "Usli ste u kruzni tok i izasli odmah desno umesto da okrenete ceo krug pa da izadjete! Tamo imate znak verovatno nist videli!Novcana kazna na licu mesta 2000din."

Ja : "Aj` da mi pokazete taj znak koji me obavezuje da se vozim u krug!"

Odemo da mi pokaze, kad ono obican znak za kruzni tok kao u celom svetu-plavi sa belim linijama u kruznom polozaju. Ja bih stvarno volela da cujem gde u svetu taj znak znaci da moras da vozis u krug posto ja zivim svajcarskoj gde svako selo ima bar dva kruzna pri cemu mozes da se iskljucis na koji god izlaz hoces osim ako ne stoji znak zabrane za skretanje desno.
Da nisam zurila verovatno bih otisla pravo u ministarstvo za saobracaj i odvojila bih ceo dan da mi objasne ta jedinstvena "srpska pravila kruznog toka Hail.gif"

Ovako...Plati kaznu kao debil i zdravo-dovidjenja!Dobro...Slatko sam mu kozu nacrnila ali nije mnogo obracao paznju.

I nastvim da vozim ja tako-laksa za dve hiljade- i zamisljam saobracaj u svici i to kad je "STAU", kad se ono svi vracaju sa posla, kako kruze kolone vozila po kruznim tokovima kao zombiji...... i po x-ti put zakljucim kako smo mi stvarno nebeski narod.....i kako se pre to niko nije setio....ccc

#2 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 05 January 2007 - 04:25

pandur + strane table ===> povišica plate (bez pdv-a! biggrin.gif )

#3 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 05 January 2007 - 09:10

Ja imam domaće, pa me pre koju godinu svejedno kaznili za istu stvar.

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 05 January 2007 - 09:33

Obzirom na pandursku pamet, nije nemoguće da međed stvarno misli da ima svi da se vrte po nekoliko krugova pre nego što izađu odatle.

#5 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 05 January 2007 - 10:12

Nisam vozač, ali mislim da sa Slavijom to stvarno jeste slučaj.

#6 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 05 January 2007 - 10:38

Ovde gde jesam, nema ni jednog semafora, vec je saobracaj regulisan kruznim tokovima laugh.gif (koje bi to ludilo bilo)

#7 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 05 January 2007 - 15:35

QUOTE(Skadi @ 5 Jan 2007, 10:12)
Nisam vozač, ali mislim da sa Slavijom to stvarno jeste slučaj.


Svrha kruznog toka je ta da raskrsnice sa vise ulica pojednostavi tako da svako skretanje iz raskrsnice bude na desnu stranu, da ne bi dolazilo do ukrstanja sa vozilima iz suprotnog smera i, samim tim, usporavanja saobracaja.

Jedino ako je danas Slavija nekom posebnom uredbom tako regulisana.
Davno sam polagao voznju tako da nisam precizno upucen u danasnje propise, ali ako je tako, kao sto kazete, onda kruzni tok gubi svoju funkciju (ubrzavanje i simplifikovanje raskrsnica sa vise ulica).
Nadam se da je, ipak, u pitanju bio pandur u zelji za dzeparcem. mad.gif

#8 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 05 January 2007 - 15:42

Svasta, komsinice wink.gif
Zaustavio te samo zbog tablica. Ja bih se radije raspravljao sa njim i ne bih mu platio, ako sam siguran da je sa autom sve ok + vezan pojas (sto je jel'te normalno) plus nema nikakvog prekrsaja. Ne treba dati pare magarcu u uniformi, vec zapamtiti njegov broj i prijaviti ga.
To pravilo nikad nije vazilo na slaviji, a naravno nigde u svetu tako nesto ne postoji.

#9 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 05 January 2007 - 16:37

Neki Japanci su pre dvadesetak godina zaključili da je odvijanje saobraćaja na Slaviji nemoguće. dry.gif

Edit: Ili to beše kružni tok kod opštine NBgd...

Edited by Chain Mail, 05 January 2007 - 16:39.


#10 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 05 January 2007 - 17:18

REDOVNA FRKA


EXTRA FRKA

Edited by kovjanic, 06 January 2007 - 00:22.


#11 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 05 January 2007 - 17:19

QUOTE
Ja imam domaće, pa me pre koju godinu svejedno kaznili za istu stvar.


Cekaj, znaci li to da skretanje u Beogradsku po ulasku u kruzni tok iz Makenzijeve predstavlja prekrsaj? huh.gif

#12 ozzy

ozzy
  • Members
  • 1,785 posts

Posted 05 January 2007 - 17:47

au koja glupost...
edit: zamisljam kako bi izgledala slavija da postoji to pravilo i da ga svi postuju laugh.gif

Edited by ozzy, 05 January 2007 - 17:48.


#13 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 05 January 2007 - 18:17

QUOTE(ZWRNZA @ 5 Jan 2007, 04:03)
Pandur : "Gospodjo da li znate da ste napravili saobracajni prekrsaj nepostujuci znak za obavezan kruzni tok?"

Ja . "M...Molim?Obavezan kruzni tok...?!What a fuck...?!ODLEPIM!!!Jel mozete to malo da mi objasnite?

Pandur : "Usli ste u kruzni tok i izasli odmah desno umesto da okrenete ceo krug pa da izadjete! Tamo imate znak verovatno nist videli!Novcana kazna na licu mesta 2000din."

Ja : "Aj` da mi pokazete taj znak koji me obavezuje da se vozim u krug!"


Pandur ocigledno laze i odrao te je bez razloga. Po njegovoj logici, svi tramvaji koji ulaze u kruzni tok na Slaviji prave isti prekrsaj koji si i ti napravila. Nisam imao bolju sliku da pokazem primer, ali nadam se da ce biti jasno o cemu se radi.

Zuta linija predstavlja smer kojim se krece tramvaj br. 9 (iz Nemanjine ulazi u kruzni tok i ide ka Autokomandi)

Plava linija predstavlja tramvaje br. 10 i 14 koji iz Beogradske idu ka Autokomandi.

Attached File  310285_slavija.jpg   54.53KB   78 downloads

Edited by maksas, 05 January 2007 - 18:22.


#14 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 05 January 2007 - 18:20

На Славији је једино забрањено скретање из Београдске у Краља Милана (Српских владара). Постоји знак са прецртаном стрелицом у десно.

Мој момак настрадао једном и од тад знамо за тај изузетак. rolleyes.gif dry.gif

#15 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 05 January 2007 - 18:24

QUOTE(Zeka Peka @ 5 Jan 2007, 18:20)
На Славији је једино забрањено скретање из Београдске у Краља Милана (Српских владара). Постоји знак са прецртаном стрелицом у десно.

Мој момак настрадао једном и од тад знамо за тај изузетак.  rolleyes.gif  dry.gif


Ako taj znak postoji, onda je pandur u pravu. Nisam skoro isao ka Slaviji iz pravca Beogradske, tako da se ne secam tog znaka. wink.gif

Edited by maksas, 05 January 2007 - 18:24.