Jump to content

Photo

Kruzni tok na Slaviji

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#16 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 05 January 2007 - 18:27

QUOTE(reg @ 5 Jan 2007, 17:19)
Cekaj, znaci li to da skretanje u Beogradsku po ulasku u kruzni tok iz Makenzijeve predstavlja prekrsaj?  huh.gif

Ne bi trebalo da je prekršaj, ali šta panduri znaju... dry.gif

#17 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 05 January 2007 - 22:11

QUOTE(ZWRNZA @ 5 Jan 2007, 04:03)
Stvarno mi nije jasno ko koga vise u Srbiji pravi majmunom i kome mogu da se zalim?
Letos ja u Beogradu, kasnim u ambasadu, vrucina, ludnica, umor... Ma sve me snaslo!Da ne davim : nailazim na kruzni tok na Slaviji (autom naravno) i iskljucujem se prvi izlaz desno. Ispred mene zavitla STOP MILICIJA! A ja uredno vezala pojas i racunam kad je sve po PSu nece da me cima (iako sa stranim tablama nadju uvek nesto pa makar brojali zavoje u prvoj pomoci yucky.gif ).

Pandur : "Gospodjo da li znate da ste napravili saobracajni prekrsaj nepostujuci znak za obavezan kruzni tok?"

Ne znam konkretno iz koje si ulice skretala u koju, ali sa velikom sigurnošću mogu da ti kažem da prekršaj nije ako si iz Makenzijeve skretala u Beogradsku, iz Nemanjine u Deligradsku ili iz Bulevara (kako li se sad zvaše, nekad beše JNA wink.gif) u Makenzijevu.

Međutim, ako si dolazila iz Beogradske i želela da skreneš u Kralja Milana, (ka Terazijama) velika je verovatnoća da si napravila prekršaj. Nisam tačno siguran zašto i kako, ali mi je neko svojevremeno skrenuo pažnju da (čini mi se) čak postoji i znak za zabranjeno skretanje u desno. Treba proveriti, ali mislim da je tu catch. Ili je fora u tome da tu zapravo nisi ni ušla u kružni tok... al znam da ima neka fora baš za to skretanje.

#18 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 05 January 2007 - 22:16

Bez obzira, mislim da pandure TREBA NAPUSHAVATI SVAKI PUT, samo zato sto nigde na svetu ne postoje vestije skriveni saobracajni znaci od Srbije. Uvek se zalim kad me kazne kod sudije za prekrsaje, i uvek dobijem.

#19 ZWRNZA

ZWRNZA
  • Members
  • 29 posts

Posted 06 January 2007 - 03:27

Ne znam tacno kako se zovu ulice ali ja mislim da sam skretala u ulicu koja bas vodi na Terazije! Mozda je to neko interno pravilo po Beogradu da se tu ne skrece ali znak za zabranjeno desno TADA SIGURNO nije bio jer sam se zajedno sa pandurom vratila do znaka i on mi je objasnio kako "zabranjeno desno" nije potrebno zato sto postoji znak za obavezan kruzni tok!
Svejedno mislim da svako ko ne poznaje BG kao ja bi uradio isto a sto je najjace "strumfovi" su odmah tu da te o gresci i obaveste!
Dok ne postave odgovarajuci znak to im je "sigurica" jer uvek se nadje neko ko nije iz BGa a pritom i zuri...

#20 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 07 January 2007 - 03:11

Da se vozite jedan krug pre izlaska?

Dobro sta je vama?
Pa tog pandura treba ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

#21 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 07 January 2007 - 09:41

Mozda je pandur pokusao, doduse bezuspesno, da objasni da je, posto je skretanje iz Beogradske u Srpskih vladara desno zabranjeno, jedini nacin da to izvedete okretanje punog kruga oko Slavije.
Koliko poznajem tu raskrsnicu, 79% sa siguran da je to skretanje zabranjeno, medjutim znak za kruzni tok to ne odredjuje - jedino ako stvarno postoji znak zabrane desnog skretanja onda vazi...
Logicna mi je jedino ta zabrana desno iz Bgd u Srpskih vladara - uska je ta Beogradska, plus tramvaji... koliko bi se samo nagomilalo saobracaja u Beogradskoj, za desno skretanje?!

Edited by kovjanic, 07 January 2007 - 09:47.

#22 Ledolomac

Ledolomac
  • Members
  • 379 posts

Posted 07 January 2007 - 10:02

Mislim da je znakom zabranjeno i skretanje iz Nemanjine u Deligradsku.

#23 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 07 January 2007 - 15:03

QUOTE(ZWRNZA @ 6 Jan 2007, 03:27)
Ne znam tacno kako se zovu ulice  ali ja mislim da sam skretala u ulicu koja bas vodi na Terazije!
...

To je zabranjena varijanta.
Pandur ti eventualno nije dobro objasnio, ali u svakom slučaju iz Beogradske u Kralja Milana nema skretanja u desno.

#24 gile88

gile88
  • Members
  • 54 posts

Posted 07 January 2007 - 15:43

Saobracajac....Volina koja se nekako docepala tog mesta i misli da je popila svu pamet sveta....Idioti

#25 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 07 January 2007 - 20:07

QUOTE(gile88 @ 7 Jan 2007, 15:43)
Saobracajac....Volina koja se nekako docepala tog mesta i misli da je popila svu pamet sveta....Idioti

Cccc, ne tako. Pravilna definicija je:
Saobraćajac je uniformisano lice koje stoji na raskrsnici u vreme saobraćajnog špica i ometa saobraćaj.

#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 January 2007 - 21:17

Odemo da mi pokaze, kad ono obican znak za kruzni tok kao u celom svetu-plavi sa belim linijama u kruznom polozaju. Ja bih stvarno volela da cujem gde u svetu taj znak znaci da moras da vozis u krug posto ja zivim svajcarskoj gde svako selo ima bar dva kruzna pri cemu mozes da se iskljucis na koji god izlaz hoces osim ako ne stoji znak zabrane za skretanje desno.
Da nisam zurila verovatno bih otisla pravo u ministarstvo za saobracaj i odvojila bih ceo dan da mi objasne ta jedinstvena "srpska pravila kruznog toka

Ukinuli im dodatak za topli obrok a ti mu se bas ucini kao neko ko bi mogao da mu plati rucak.
Nego kad vec zivis u Svajcarskoj sto plati tu kaznu?

#27 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 09 January 2007 - 23:48

QUOTE(MAGRIPA65 @ 9 Jan 2007, 21:17)

Eeeh sto...
Nekad se mogase reci 'pisi slobodno' i posle nista od toga a danas vise ne moze. Ukoliko ne platis imas dvije opcije, oduzme ti dokumenta ili auto. Kako god obrnes ne valja. Najbolje je nagoditi se, ustvari ladno ponuditi polovinu kazne uz napoemnu da vam ne treba nikakav bon a da on moze otici nesto da popije. Uglavnom pali ali bez nervoze. Ni Madjari nisu nista bolji. Cak su jednostavniji po tom pitanju. Oni brate otvoreno traze, narocito nocu. Kakva evropska unija i bakraci. Njih nece nikad promeniti.

Ali, ako ste ipak tvrdoglavo pravedni, najbolje je posvadjati se, platiti i uzeti odgovarajuce kopije racuna i od toga napraviti proces ala metle od Nikole Seceroskog. Zabava zagarantovana, kako za one kojima se budete zalili tako i za sve kojima budete pricali.

Inace, ja sam se naplacao tih kazni i ko zna koliko cu ih jos platiti. Doduse u najvecem broju zbog (pre) brze voznje narocito kada sleper ide nizbrdo 5 na sat zbog toga sto je pretovaren a ja ga obidjem na mestu gde nema nikakve linije ali je tu ipak opasno jer je nekad kazu bila puna. Sta drugo da uradis nego da ne objasnjavas dvojici idiota koji te zaustave da je opasnost sleper a ne ja. Nista. Platis im dva pica i vozi. Luda zemlja, lud narod.

#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 10 January 2007 - 01:43

QUOTE(Stoprocentni @ 9 Jan 2007, 22:48)
Eeeh sto...
Nekad se mogase reci 'pisi slobodno' i posle nista od toga a danas vise ne moze. Ukoliko ne platis imas dvije opcije, oduzme ti dokumenta ili auto. Kako god obrnes ne valja. Najbolje je nagoditi se, ustvari ladno ponuditi polovinu kazne uz napoemnu da vam ne treba nikakav bon a da on moze otici nesto da popije. Uglavnom pali ali bez nervoze. Ni Madjari nisu nista bolji. Cak su jednostavniji po tom pitanju. Oni brate otvoreno traze, narocito nocu. Kakva evropska unija i bakraci. Njih nece nikad promeniti.

Ali, ako ste ipak tvrdoglavo pravedni, najbolje je posvadjati se, platiti i uzeti odgovarajuce kopije racuna i od toga napraviti proces ala metle od Nikole Seceroskog. Zabava zagarantovana, kako za one kojima se budete zalili tako i za sve kojima budete pricali.

Inace, ja sam se naplacao tih kazni i ko zna koliko cu ih jos platiti. Doduse u najvecem broju zbog (pre) brze voznje narocito kada sleper ide nizbrdo 5 na sat zbog toga sto je pretovaren a ja ga obidjem na mestu gde nema nikakve linije ali je tu ipak opasno jer je nekad kazu bila puna. Sta drugo da uradis nego da ne objasnjavas dvojici idiota koji te zaustave da je opasnost sleper a ne ja. Nista. Platis im dva pica i vozi. Luda zemlja, lud narod.

To je interesantno iskustvo.Meni se desavalo da me Bugari zaustave ali nikad nista nisam platio.Koliko ja znam nemaju pravo da ti oduzmu dokumenta ali mogu da te uhapse naravno.Sto se kola tice ja sam uvek imao rental tako da im to nije ni palo na pamet.Obicno me puste a par puta su napisali kaznu na adresu americke ambasade koju naravno ja nikad nisam platio.

#29 ZWRNZA

ZWRNZA
  • Members
  • 29 posts

Posted 10 January 2007 - 04:32

QUOTE(MAGRIPA65 @ 9 Jan 2007, 21:17)
Ukinuli im dodatak za topli obrok a ti mu se bas ucini kao neko ko bi mogao da mu plati rucak.

zato sto mi je rekao ili plati ili podji u stanicu a ja zurila!E, da sam ja imala vremena...Pa da "savijem sipke" ranting.gif

No, istog dana samo kasnije, resih da popijem kafu negde u gradu i parkiram se gde se parking placa SMSom. Posaljem jednu poruku, pa jos jednu za svaki slucaj (ne mogu da se setim cene poruke) i proverim dal` je skinulo pare. Jeste!
Vracam se posle pola sata - kad na brisacu kazna ja mislim 1250 dindzi!
E ovaj put nisam morala da platim na licu mesta... i nisam zurila. Okrenem broj pa im se slatko napsujem svega na svetu i narugam sto nikad necu da im platim!
Kaze on meni : idi do Mobtela pa raspravi sa njima zasto poruka nije "legla" (a pare skinuli!).

da se razumemo, kad sam kriva placam bez reci nebitno da li ovde ili dole! Samo sam pomislila na ljude koje bi te dve hiljade dinara ostetile i koji bi morali da plate mozda i tih 1250 ukoliko ne bi poveli spor sa mobtelom da li su poslali poruku ili ne!

2 Stoprocentni

Ali za to luda drzava, lud narod thumbsup.gif

Tvoj slucaj "tu je nekad bila puna linija" je jos originalniji roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

#30 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 10 January 2007 - 05:46

QUOTE(ZWRNZA @ 10 Jan 2007, 04:32)
"tu je nekad bila puna linija" je jos originalniji ...

Meni je pandur hteo da naplati kaznu (1500din na licu mesta, ili kod sudije) jer sam vozio bicikl preko mosta koji je u pesackoj zoni (nekad je postojao znak za zabranu saobracaja, ja znam, ali neko ga je skinu), ja se napravim lud i kazem: "Izvinite, nisam video znak... rolleyes.gif "
A pandur: "Pa tu bi trebao da bude!" i upre prstom u stub koji je "zvrjao golisav".
Nasta se ja nasmejah: "A kako ja to da znam? Nisam ja saobracajni pandur!"
Covek ispao fer, nasmejao se, gleda klinca/drsku budalu par sekundi... (ona pandurska fora da ti bude neprijatno dok iscekujes) i otera me uz upozorenje! wink.gif

On pokusao pa video da mu nece upaliti, jer da mi je pisao prijavu ja bih odma slikao stub bez znaka i kod sudije on bi ispao majmun... tongue.gif