Jump to content


Photo

Kruzni tok na Slaviji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 10 January 2007 - 10:44

QUOTE(nesha taxista @ 5 Jan 2007, 09:10)
Ja imam domaće, pa me pre koju godinu svejedno kaznili za istu stvar.

&
QUOTE(Zeka Peka @ 5 Jan 2007, 18:20)
На Славији је једино забрањено скретање из Београдске у Краља Милана (Српских владара). Постоји знак са прецртаном стрелицом у десно.

Мој момак настрадао једном и од тад знамо за тај изузетак.  rolleyes.gif  dry.gif

&
QUOTE(fancy @ 5 Jan 2007, 22:11)
Međutim, ako si dolazila iz Beogradske i želela da skreneš u Kralja Milana, (ka Terazijama) velika je verovatnoća da si napravila prekršaj.  Nisam tačno siguran zašto i kako, ali mi je neko svojevremeno skrenuo pažnju da (čini mi se) čak postoji i znak za zabranjeno skretanje u desno.  Treba proveriti, ali mislim da je tu catch. Ili je fora u tome da tu zapravo nisi ni ušla u kružni tok... al znam da ima neka fora baš za to skretanje.

Ima fora za bas to skretanje, vole da naplacuju, cini se da ima znak koji zabranjuje skretanje u desno ali nije blizu raskrsnice nego vise gore ka Njegosevoj.

#32 Zaje

Zaje
  • Members
  • 97 posts

Posted 11 January 2007 - 00:32

Ajde da resimo dilemu.

Skretanje iz Beogradske u kralja Milana je sada ponovo zabranjeno saobracajnim znakom. jedno vreme taj znak nije postojao, pa su ga vratili.

Za vreme dok znak zabrane nije postojao, navedeno skretanje je bilo potpuno dozvoljeno, bez obzira za znak kruznog toka koji obavezuje na smer u toku a ne na ulazak u tok.

@ Kovjanic

Hail.gif

#33 ivicaf

ivicaf
  • Members
  • 454 posts

Posted 11 January 2007 - 16:14

poz

Edited by ivicaf, 11 January 2007 - 16:17.


#34 ivicaf

ivicaf
  • Members
  • 454 posts

Posted 11 January 2007 - 16:16

pozeljno je uci u kruzni tok i to pod pravim uglom uz obavezno davanje migavca pri izlasku iz toka ; svakim drugacijim ponasanjem ugrozavate sebe i druge ; toliko o slaviji; ja bas volim tamo da se vrtim u krug ; weeee!!

#35 bokilee

bokilee
  • Members
  • 4 posts

Posted 28 January 2007 - 17:16

QUOTE
Skretanje iz Beogradske u kralja Milana je sada ponovo zabranjeno saobracajnim znakom. jedno vreme taj znak nije postojao, pa su ga vratili.

Prodjem ja pomenutim skretanjem vise puta u nekoliko dana,( 0:0 ) - niti ima znaka niti me iko cimao za tu akciju...Vracam se lepo sa devojcicom sa sljake i opet ti ja skrenem (prolece 03-04) kad pandur mase sladoledom i kao ajmo levo...Vec sam u autu poludeo (devojcica pocela da me smiruje dok jos nisam istracao iz auta dry.gif ) ,zna koliko pizdim kad me cimaju bez razloga ..
Pandur ceka lupka sladoledom o dlan,merka cifru wink.gif Mislim da sam poceo tako da se derem na jadnika,uneo mu se u lice da mu je sapka spala..kao sta je sad, znak pod misku i postavljate ga levo-desno i naplacujete kazne,dripci itd,juce nije bilo nikakvog znaka,aaaa...sve to na 120 db
Posto je narod (3 popodne) poceo da zastajkuje i da gleda sta se desava,tutnuo mi je dokumenta u ruke i zamolio me da nastavim...A bas sam bi nadrndan ,lepo se istresoh na panduru i miran kuci wink.gif

#36 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 28 January 2007 - 18:54

QUOTE(bokilee @ 28 Jan 2007, 18:16)
Prodjem ja pomenutim skretanjem vise puta u nekoliko dana,( 0:0 ) - niti ima znaka niti me iko cimao za tu akciju...Vracam se lepo sa devojcicom sa sljake i opet ti ja skrenem (prolece 03-04) kad pandur mase sladoledom i kao ajmo levo...Vec sam u autu poludeo (devojcica pocela da me smiruje dok jos nisam istracao iz auta dry.gif ) ,zna koliko pizdim kad me cimaju bez razloga ..
Pandur ceka lupka sladoledom o dlan,merka cifru wink.gif Mislim da sam poceo tako da se derem na jadnika,uneo mu se u lice da mu je sapka spala..kao sta je sad,  znak pod misku i postavljate ga levo-desno i naplacujete kazne,dripci itd,juce nije bilo nikakvog znaka,aaaa...sve to na 120 db
Posto je narod (3 popodne) poceo da zastajkuje i da gleda sta se desava,tutnuo mi je dokumenta u ruke i zamolio me da nastavim...A bas sam bi nadrndan ,lepo se istresoh na panduru i miran kuci  wink.gif


Pozdravljam gradjansku neposlusnost. To im je stalno fora, treba im malo natrljati nos. U to ime, u februaru idem u Suboticu na sud, na suocenje sa pandurom za slicnu situaciju - pazi kad me ne mrzi da idem 200km, samo da im ne dam pare.

#37 bjela

bjela
  • Members
  • 498 posts

Posted 31 January 2007 - 12:06

QUOTE(Zaje @ 11 Jan 2007, 01:32)
Ajde da resimo dilemu.

Skretanje iz Beogradske u kralja Milana je sada ponovo zabranjeno saobracajnim znakom. jedno vreme taj znak nije postojao, pa su ga vratili.

Za vreme dok znak zabrane nije postojao, navedeno skretanje je bilo potpuno dozvoljeno, bez obzira za znak kruznog toka koji obavezuje na smer u toku a ne na ulazak u tok.

@ Kovjanic

Hail.gif


ma nije bas tako, caletu naplatili kaznu i kad nije bio znak, kao neka fora " ima nacrtano na putu, pa ne mora znak" huh.gif samo u Srbiji...

Edited by bjela, 31 January 2007 - 12:07.


#38 Tadino

Tadino
  • Members
  • 2,196 posts

Posted 31 January 2007 - 13:34

Pa ako je nacrtano na cesti i ne treba postojati poseban znak huh.gif

#39 aabb1973

aabb1973
  • Members
  • 46 posts

Posted 04 February 2007 - 17:55

Ko god je siguran u zakon treba da odbije da plati kaznu na licu mesta i da ide na sud. Pre toga prikupi dokaze, zaustavi nekog svedoka da posvedoči šta je konkretnom prilikom bilo (fotka nije dovoljna), da posvedoči da li ima znaka ili nema (Izzveštaj nadležne službe) , da li si se kretao levo, desno, pravo i sa takvim dokazima se pojavi pred sudiju. I sud sudi na osnovu dokaza a ne na osnovu jedne reči policajca. Svi troškovi će ti biti refundirani (troškovi prevoza do suda, troškovi advokata ako ti je uopšte potreban, angažuj nekog druga advokata da državi uzmete pare smile.gif)

#40 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 04 February 2007 - 19:40

QUOTE(aabb1973 @ 4 Feb 2007, 16:55)
Ko god je siguran  u zakon treba da odbije da plati kaznu na licu mesta i da ide na sud.


jeste. da dodam da ko god je siguran u zakon (ili bar u neku pravnu logiku), trebalo bi jos na licu mesta da stavi to do znanja doticnom, pa da u startu izbegne bilo kakvo pisanje kazne ili ne daj boze cimanje po sudu. samo lepo dobije dokumenta nazad i nastavi svojim putem.

policajci, a i veci deo bilo kakvih drzavnih cinovnika, ima logiku 'ako prodje, prodje', s tim sto svi ustuknu kad stavis do znanja da si ipak malo svestan svojih prava, obaveza i procedura. onda te lepo ostave na miru. isprobano.

#41 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 04 February 2007 - 22:16

QUOTE(bokilee @ 28 Jan 2007, 17:16)
Prodjem ja pomenutim skretanjem vise puta u nekoliko dana,( 0:0 ) - niti ima znaka niti me iko cimao za tu akciju...Vracam se lepo sa devojcicom sa sljake i opet ti ja skrenem (prolece 03-04) kad pandur mase sladoledom i kao ajmo levo...Vec sam u autu poludeo (devojcica pocela da me smiruje dok jos nisam istracao iz auta dry.gif ) ,zna koliko pizdim kad me cimaju bez razloga ..
Pandur ceka lupka sladoledom o dlan,merka cifru wink.gif Mislim da sam poceo tako da se derem na jadnika,uneo mu se u lice da mu je sapka spala..kao sta je sad,  znak pod misku i postavljate ga levo-desno i naplacujete kazne,dripci itd,juce nije bilo nikakvog znaka,aaaa...sve to na 120 db
Posto je narod (3 popodne) poceo da zastajkuje i da gleda sta se desava,tutnuo mi je dokumenta u ruke i zamolio me da nastavim...A bas sam bi nadrndan ,lepo se istresoh na panduru i miran kuci  wink.gif


Je l' ti imaš četvorocifrenu tablicu?

#42 Boza_zvani_Pub

Boza_zvani_Pub
  • Members
  • 2,544 posts

Posted 05 February 2007 - 00:38

ma Slavija je fenomenalna.

npr. prelazenje preko pesackog u bulevaru oslobodjenja (J(N)A) je nemoguca misija.

jednostavno se prekrstis i krenes pa sta ti bog da.

#43 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 05 February 2007 - 07:46

Ti nisi iz kraja, a lol_2.gif ?
Slavija jeste zajebana za vožnju jer se niko ne pridržava pravila, ali je činjenica da tamo nema mnogo sudara koliki je promet i sve to loše organizovano. Jednostavno, ljudi (oni sa iole vozačke kulture) su oprezni kada ulaze u tok. Što se tiče pešaka, prelaženje nije tako strašno - kada se navikneš i to ti bude, maltene, svakodnevan posao biggrin.gif .

#44 Strangelove

Strangelove
  • Members
  • 101 posts

Posted 05 February 2007 - 15:35

QUOTE(kikii @ 5 Feb 2007, 07:46)
Ti nisi iz kraja, a  lol_2.gif ?
Slavija jeste zajebana za vožnju jer se niko ne pridržava pravila, ali je činjenica da tamo nema mnogo sudara koliki je promet i sve to loše organizovano. Jednostavno, ljudi (oni sa iole vozačke kulture) su oprezni kada ulaze u tok.


Potpuno se slazem sa kolegom. Znam za sebe da mi se, kad ulazim u taj kruzni tok, otvara i trece oko, i sa sva tri oka gledam na sve strane.
Procitao sam negde da su na zapadu utvrdili da se na kruznim tokovima desava manje nezgoda nego na raskrsnicama regulisanim semaforima, bas iz razloga sto su vozaci pazljiviji. Tako su u Holandiji, cini mi se, poceli da uvode kruzne tokove umesto klasicnih raskrsnica.

#45 Boza_zvani_Pub

Boza_zvani_Pub
  • Members
  • 2,544 posts

Posted 20 February 2007 - 14:33

QUOTE(kikii @ 5 Feb 2007, 07:46)
Ti nisi iz kraja, a  lol_2.gif ?


jao kikii...

sad kol'ko sam iz kraja to je diskutabilno, ali slavija je sa saobraćajne strane fenomenalna i kraj. cool.gif