Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dexter


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
530 replies to this topic

#496 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 01 July 2013 - 23:15

ja cu sacekati da se zavrsi sezona pa da odgledam,ali ako izdrzim :D

#497 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 02 July 2013 - 22:00

Odgledao i ja prvu epizodu, iako sam prvobitno planirao da sačekam da se završi.

 

Ne znam šta da mislim. Opet lazy writting. Neke totalno nelogične scene i dijalozi. I glupo mi je da baš NIKOM nije sumnjiv Dexter posle svega što se dešavalo u prethodnoj sezoni. Ali bilo je i dobrih momenata. Kraj mi se posebno svideo. Gospodja Charlotte Rampling je odradila odličan posao, kao što sam i očekivao. 

 

I da, lik Debre Morgan me užasno iritira. Tako je bilo i ranije, ali to se još više pojačalo posle ove epizode.



#498 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 12 July 2013 - 11:26

Ja sam se najzad nakanio da krenem da gledam. Odgledao sam sigurno oko 30-ak epizoda ali sve na TV-u, kad naletim, razvuceno na nekoliko godina i bez ikakve predstave o kojoj se sezoni radi tako da sam sad resio da poteram redno. Taman bi trebalo da se sinhronizujem sa serijom i da privodimo kraju u isto vreme. ;D



#499 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 18 July 2013 - 00:15

Odgledala ove prve tri epizode.
Ne znam da li zato sto sam odgledala kompletni Breaking bad ili sta ne u pitanju, ali gledam ovog (inace nekad omiljenog) Dextera i mislim se 'čoveče kakva amaterska serija' :)
Verovatno preterujem ali trenutno sam i dalje pod jakim utiskom BB....

#500 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 25 August 2013 - 10:45

Definitivno nema spasa ovoj sezoni. Mogli bi da nauče ponešto od producenata BB-a kako se radi finalna sezona. Hannah  :ajme:

 

Zadnje 3,4 epizode moraju da budu vrhunske ako planiraju da na pravi način završe seriju. Jedino da se pojavi Doakes i kaže:"Surprise, muthafucka!"



#501 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 19 September 2013 - 20:16

Zavrsih Dextera tj. ostaje jos epizoda u nedelju i to je to. Svakako ima prostora za kritiku u kasnijim sezonama ali posto sam gledao u cugu sigurno je da dosta lakse prelazim preko gresaka/nelogicnosti nego ljudi sto godinama gledaju i cekaju. Nesto unikatno uz jedan konstantan nivo bez nekih ogromnih padova u kvalitetu => meni sasvim dovoljno da je svrstam medju omiljene.



#502 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 19 September 2013 - 20:33

Ne znam, meni je osma sezona ogroman pad. U pisanju, konkretno. Prepuno nelogičnosti i glupih početničkih reakcija kod Dextera.

 

Kakvo god finale da bude, ne mogu da se povade za ovu bruku od sezone. Srećom, prve 4 sezone su savršenstvo, pa ću seriju pamtiti po lepom, a ne po glupostima iz zadnje dve sezone.



#503 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 23 September 2013 - 03:47

Nema vise :( daleko od nekog spektakularnog zavrsetka (mada je sigurno najbolja epizoda u sezoni) i vise dodje kao klasicno privodjenje kraju. Sve u svemu, steta sto nece biti vise Dextera a u isto vreme i sreca.

 

edit:

Da,

Spoiler


Edited by steva8lfc, 23 September 2013 - 04:00.


#504 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 23 September 2013 - 13:20

sasvim zadovoljavajuci closure



#505 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 23 September 2013 - 15:38

Producenti su nadmašili sebe u zadnjoj epizodi, and not in a good way.

 

Bože, koliko samo gluposti u jednoj epizodi. Mada, nije da nas nisu navikli na to u zadnjih par sezona, posebno u ovoj najjadnijoj koja se upravo završila. Zar je moguće da ih je toliko mrzelo da razmišljaju dok su pisali scenario? 

 

Jedino dobro u svemu je što se konačno završilo. I konačno mogu da prestanu da blate ime Dextera. Mogao bi sad i Michael C Hall da se oglasi kad mu je istekao ugovor. Zašto je pristao da snima ovo čudo od sezone? 

 

Spoiler



#506 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 23 September 2013 - 22:03

LO1ISOD.jpg

 

:D


Edited by pixel, 23 September 2013 - 22:04.


#507 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 23 September 2013 - 22:53

breaking-bad-dexter-writers1.jpg?w=1024&



#508 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 September 2013 - 15:16

Ne znam, meni je osma sezona ogroman pad. U pisanju, konkretno. Prepuno nelogičnosti i glupih početničkih reakcija kod Dextera.

 

 

kao sto kazu oni koji voze alfa romee: alfu kupujes srcem a ne razumom

 

E tako isto i sa Dexterom, gledam srcem i ne vidim nelogicnost...vec posle III serijala to nije bilo isto, ali Dextera nikad nije dosta, sto se mene tice mogu da ga snimaju dozivotno sa jos vise nelogicnosti, samo da uvek traje tonite is the nite



#509 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 24 September 2013 - 15:53

kao sto kazu oni koji voze alfa romee: alfu kupujes srcem a ne razumom

 

E tako isto i sa Dexterom, gledam srcem i ne vidim nelogicnost...vec posle III serijala to nije bilo isto, ali Dextera nikad nije dosta, sto se mene tice mogu da ga snimaju dozivotno sa jos vise nelogicnosti, samo da uvek traje tonite is the nite

 

Pa slažem se donekle. Uvek je bilo nelogičnosti u Dexterom svetu, što je pričao i sam Michael C Hall ( npr. nikad u kućama u kojima ulazi nema alarma, baš lako nalazi na internetu sve o sledećoj žrtvi itd. ) i to mi nikad nije smetalo, ali u zadnjih par sezona mnoge stvari mi baš bodu oči.

 

Npr. što se tiče zadnje epizode :

 

Spoiler

 

Da ne pominjem ostale nelogičnosti u celoj priči. To je lazy writting. 



#510 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 24 September 2013 - 16:01

Da ne pominjem ostale nelogičnosti u celoj priči. To je lazy writting. 

 

To ti je lazy writting a kada DEA cuva kucu a kriminalci ulaze na zadnja vrata to je OK i problem je u posmatracu? Ccc... :P