Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dexter


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
530 replies to this topic

#1 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 09 December 2006 - 00:26

Видим да је на форуму у причи о серијама поменут "Декстер", серија која је кренула ове године у Америци.

Мало чудно постављена, први пут (?) из угла серијског убице, у исто време и форензичара који ради за полицију. blink.gif biggrin.gif

Моје интересовање је потекло одавде. wink.gif Нисам погрешила, изузетно ми се допада, дефинитивно највише од свих серија које су кренуле ове године, али, као што сам већ рекла на другој теми, доста је мрачна и није за сваког.

Ево и линка за заинтересоване. smile.gif

#2 MilanST

MilanST
  • Members
  • 127 posts

Posted 09 December 2006 - 00:47

Serija je odlična. I nije HBO nego Showtime.

Ne bih rekao da je previše mračna, pogotovo poslednje epizode. A i navikne se čovek posle par epizoda na krv i ubijanje.

#3 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 09 December 2006 - 01:22

Јао, стварно сам погрешила. laugh.gif blush.gif Не знам откуд ми да је HBO, ваљда због доста глумаца који су играли у њиховим серијама. unsure.gif

едит: Модератори су чудо кад их лепо замолиш. smile.gif

Edited by Zeka Peka, 09 December 2006 - 01:30.


#4 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 09 December 2006 - 01:30

Ovo mora da je dobro, poceo sam da skidam prve epizode.
Srecom ostale serije su na pauzi, inace ne znam kako bi sve to postigao... biggrin.gif
Taman dok zavrsim sa SFU pocecu da gledam ovo i Deadwood. tongue.gif

#5 freakNS

freakNS
  • Members
  • 694 posts

Posted 09 December 2006 - 04:08

QUOTE(Zeka Peka @ 9 Dec 2006, 00:26)
Мало чудно постављена, први пут (?) из угла серијског убице, у исто време и форензичара који ради за полицију.  blink.gif  biggrin.gif

Moram da priznam da mi se ovo dopada na prvi pogled... Intrigantno

p.s. jel ce biti "sezonska" serija, ili...?

p.p.s. sada pogledah link, He hunts down and brutally murders those vicious criminals who have managed to avoid the clutches of the law.. E jebiga, ja mislio da se lik izivljava nad neduznima... al dobro, ako je vec ti preporucujes, mozda je uzmem i gledati jednom smile.gif I da, nakon pogledanog link, cenim da ce biti "sezonska" te da su epizode "same za sebe"?

#6 Kerry King

Kerry King
  • Sleepers
  • 21 posts

Posted 09 December 2006 - 08:22

Da li vas Dexter na nekog podseca ( Ivan iz VB) smile.gif

#7 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 09 December 2006 - 12:38

QUOTE(freakNS @ 9 Dec 2006, 04:08)
I da, nakon pogledanog link, cenim da ce biti "sezonska" te da su epizode "same za sebe"?

Не, није "сезонска", ако под тим мислиш да можеш да се укључиш било кад и гледаш сваку трећу епизоду. Радња се развија од прве епизоде и мнооого је интересантно. Јесте да је добар део приче сваки пут нов, али како епизоде одмичу, тако је та главна прича све доминантнија. smile.gif

едит: Не гледам ВБ.

Edited by Zeka Peka, 09 December 2006 - 12:38.


#8 Verbal

Verbal
  • Members
  • 757 posts

Posted 09 December 2006 - 14:57

Dobar je Dexter, bas rekoh da ga pomenem na Serije topicu.

Michael C. Hall (gay bata iz Six Feet Under*) je opak glumac i price su OK.
Trebalo mi je malo da se naviknem na Miami latino kitsch momente i nisam bas odusevljen
ekipom iz Policije (sefica i onaj forenzicar), ali - sto je bitnije - zenski likovi
za koje je emotivno vezan su vrlo zanimljivi (sestra i Julie).

To su prvi utisci posle 4 odgledane epizode, ali i sve ostale su skinute, te cim Prison Break dozvoli...

*Nekako mi se uvek cinilo da ce Michael C. Hall moci da izadje iz koze Davida Fishera,
Peter Krause ce (meni barem) uvek ostati Nate.


Bravo, Zeko, za topic thumbsup.gif

#9 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 09 December 2006 - 15:53

QUOTE(Verbal @ 9 Dec 2006, 14:57)
Bravo, Zeko, za topic  thumbsup.gif

Хвала. smile.gif Хтела сам и раније да покренем тему, али нико Декстера нигде да помене, па реко' ја једина која гледа. biggrin.gif

Женски ликови су сјајни. Свака је добра на свој начин. smile.gif

Што се Мајамија тиче - коначно да се, бре, негде види да је тамо влага. Знојаве су им мајице и тако то. biggrin.gif

#10 freakNS

freakNS
  • Members
  • 694 posts

Posted 09 December 2006 - 16:06

QUOTE(Zeka Peka @ 9 Dec 2006, 12:38)
Не, није "сезонска", ако под тим мислиш да можеш да се укључиш било кад и гледаш сваку трећу епизоду. Радња се развија од прве епизоде и мнооого је интересантно. Јесте да је добар део приче сваки пут нов, али како епизоде одмичу, тако је та главна прича све доминантнија.  smile.gif

Ne, pod gledanjem svaku trecu epizodu sam mislio "svaka za sebe". Pod "sezonska" sam mislio da ce ici vise od jedne sezone biggrin.gif

p.s. jebo vas BB, nemojte i vi da smarate sa istim, dosta to radi B92...

EDIT: ovo jebo vas BB se ne odnosi za Zeku, ona je napisala da ne gleda biggrin.gif

Edited by freakNS, 09 December 2006 - 16:07.


#11 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 09 December 2006 - 16:36

QUOTE(freakNS @ 9 Dec 2006, 16:06)
Ne, pod gledanjem svaku trecu epizodu sam mislio "svaka za sebe". Pod "sezonska" sam mislio da ce ici vise od jedne sezone biggrin.gif

Па да, биће "сезонска". Већ је заказана нова сезона за следећу годину. Једино што ће морати много да се чека. sad.gif Али, барем једном кад крене, нема глупих пауза. smile.gif

#12 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 11 December 2006 - 23:03

Da ja ne citam ovaj topik, kod ne odgledam barem 2-3 epizode ...

Edited by eye of the beholder, 11 December 2006 - 23:04.


#13 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 11 December 2006 - 23:22

I ja sam skinuo 6-7 epizoda, odgledao samo jednu za sad, ne izgleda lose, ako nista drugo bar je originalna.
Volim nekako te serije koje bar malo iskacu iz standardnih klisea, a o va je jedna od tih...
Do sad sam takve serije nalazio uglavnom u HBO produkciji, a vidim da je i Showtime ok. smile.gif

#14 lisica

lisica
  • Members
  • 59 posts

Posted 12 December 2006 - 00:14

Pre neki dan sam skinuo i odgledao prvih 10 epizoda, a danas i 11u, i taman sam otvorio ovaj forum u nadi da cu da otvorim temu o dexteru, kad ono vidim da ste me vec pretekli smile.gif

Inace serija je super. Prosto me odusevljava Dexterov pogled na svet (pogotovo u prvim epizodama).

Inace (ne znam da li je neko spomenuo) serija je radjena po knjizi "Darkly Dreaming Dexter", a druga sezona ce se raditi po "Dearly Devoted Dexter" - zar nisu cool nazivi.

#15 Kerry King

Kerry King
  • Sleepers
  • 21 posts

Posted 12 December 2006 - 08:30

Kako stojimo sa titlovima ( moze i eng)
Za prvih 8 ep sam nasao , ali dalje nista