Jump to content


Photo
- - - - -

Šume u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
184 replies to this topic

#31 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 10 December 2006 - 03:30

Samo da dodam jos i Kopaonik, avgust-septembar, ove godine, tamo je blagi uzas. Jako puno sume se sece, stogodisnja stabla potpuno zdrava i prava, kao da ce sutra da izrastu nova, ista takva.....
A to je i Nacionalni Park, sa minimum Trecim stepenom zastite, A sece se cak i u Rezervatima koji imaju prvi stepen zastite....

A i vesti iz ostalih delova Srbije koje dobijam su takodje i vise nego porazne.. sad.gif

#32 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 10 December 2006 - 03:32

Jedan mali pogled na Avalu, sa juga... smile.gif radi probe....

Attached Files



#33 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 10 December 2006 - 10:50

Miljakovac 3, Vukasovićeva

#34 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 10 December 2006 - 10:54

MIljakovac 3

#35 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 10 December 2006 - 11:00

..

#36 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 10 December 2006 - 11:04

..

#37 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 11 December 2006 - 00:54

cika tale,
ova slika sa novim asfaltom, jel tu bila shuma, pa prosekli za put?????

Ima li vidljivih tragova sece????Panjevi itd....
Ako ima slikajte....
izgleda da su reseni da to malo shume poseku, taj ceo potez je i potencijalno kliziste, a sa secom sume, gotovo sigurno.....
A dalje od sume ima jako mnogo slobodne zemlje, strashno sad.gif mad.gif

Za ovu vrstu sece slobodno dodajte i mail Gradskom Sekretaru za zastitu zivotne sredine, Bozovicu, ma sta o njemu mislili....

#38 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 11 December 2006 - 01:15

Cika Tale svaka cast na fotkama! thumbsup.gif

Sta reci...da Bog da se klizali, taman do opstine koja im gleda kroz prste i koja dozvoljava ovakvo ruglo!

I jos nesto...nikada mi nisu bili jasni kreatori tih divljih naselja. Kada vec uzurpiraju niciju zemlju, zar ne mogu lepo ko ljudi da naprave ulice u kojima ce moci u isto vreme da se mimoidju dva automobila? blink.gif

#39 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 11 December 2006 - 07:38

Žao mi je što nisam fotkama uspeo da prikažem kako to stvarno izgleda.. Naime, Vukasovićeva ulica je ona kojom prolazi bus 48, do okretnice - dalje se nastavlja još oko 2km, širinom koja ne dozvoljava da se 2 automobila tako lako mimoiđu. Duž tog dela ulice su samo kuće, teško da bi iko pomislio da je tu do skoro bila šuma..

Malo pre okretnice se od Vukasovićeve desno odvaja ulica sa novim asfaltom, i spušta se do DMB-a. Na tom potezu su nastale fotografije sa kucama (i jednim STR) koje su u samoj šumi pored puta, oglasnim tablama i novom gradnjom. Tu već nastaju i "ulice" koje nisu ni asfaltirane - samo utabana zemlja.

Još nisam dobio nikakav odgovor na mail upućen gradonačelnikovom kabinetu.

#40 sraf

sraf
  • Members
  • 30 posts

Posted 11 December 2006 - 09:10

sta mislite da li ima slmisla da se ove slike zajedno sa cika Taletovim tekstom sa pocetka topika stave u neki dokument i posalju pol. partijama i medijima.

#41 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 11 December 2006 - 18:58

Cika tale, moze li ovako npr.
taj deo gde je posecena shuma i sada kuce? da stane ceo u jedan kadar...

Onaj ko ne zna da je tu bila shuma, vidi kuce, i nema pojma sta je tu bilo....
Ili bi jos bolje bilo da se ima fotka pre, fotka sada, istog ambijenta....

Inace oko tog divljeg naselja, bilo je puno polemike, uzurpirana manastirska zemlja koju su opstinari rasprodali i tu se neko dobro omastio....
Iako je sve problematicno, bilo je frke i oko zagadjenja izvora kod manastira, pa sam licno, na svoje usi cula gradj, inspektora kako za monahinje koje zele da sacuvaju izvor i koje su prijavljivale divlju gradnju, kaze da su matore ludace, senilke....Bruka za inspektora mad.gif

I znam da je jako tesko prikazati ambijent sa secom sume.... ali vredi se potruditi...
Svaka cast, cika tale smile.gif

#42 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 11 December 2006 - 19:58

Pokusaću ovih dana da napravim još neku. Ove sam napravio u nedelju, prilično rano i digitalnim koji je ipak idiot..

#43 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 12 December 2006 - 00:57

"I jos nesto...nikada mi nisu bili jasni kreatori tih divljih naselja. Kada vec uzurpiraju niciju zemlju, zar ne mogu lepo ko ljudi da naprave ulice u kojima ce moci u isto vreme da se mimoidju dva automobila? "

Hawk, pokusajte da razumete nacin funkcionisanja i razmisljanja onih koji otimaju, kojima nikad nije dosta i uvek traze jos.....

Zato nikad, nece imati normalnu ulicu kroz koju ce proci, zato im naselja lice na karakondzule, svaka kuca prica za sebe po sistemu ja klin ti u plocu. Kucerine ogromnih gabarita, na kojima nikad nece biti fasada, a mozda ce neka treca generacija uspeti da ih dovrsi...., vecita svadja medju komsijama, jer ce svakom iz susednog dvorista da curi po nesto itd.....

Nemam nista protiv njih, samo ih treba ograditi negde pa neka zive kako im se svidja, a ne da ugrozavaju i ruze ceo grad.....Gde god su dosli, divlji graditelji napravili su pakao svima oko sebe....
Licno imam jednog takvog mad.gif

Izadjoh iz Topica, al vracam se....Cuvajmo sume smile.gif

#44 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 14 December 2006 - 06:57

dry.gif Vest, iz jednih novina od utorka je potpuno frapantna.....
Gradski sekretar za zastitu zivotne sredine, Bozovic je izjavio da je iz budzeta grada za program zastite i uredjenja Avale, u 2006.godini izdvojeno i utroseno
58 000 000 (dakle 58 miliona) dinara.....
A za sledecu godinu se planira cak 120 000 000,00din.
???????????????????????????????????????????????????

I to sve povodom Svetskog dana planina.

Bilo bi jako zanimljivo videti specifikaciju gde je i na koji nacin utroseno ovih 58 miliona dinara za ovu godinu....
U nadi da je ipak stamparska greska, i dalje ne mogu da verujem....

Iako Avalu poznajem ko svoj dom, ne znam gde je to sto je zasticeno i uredjeno, mozda je to na nekoj drugoj Avali????????
Sve fotke o uredjenosti mad.gif za ovu godinu, imam i ne mogu da verujem.....

#45 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 14 December 2006 - 07:04

Samo jos da dodam da je gore pomenuti gospodin, konferenciju za stampu odrzao u planinarskom domu Carapicev Brest, koji je izdat Zvezdara tours-u,
a okolinu oko samog doma, djubrista i kanalizaciju koja se izliva po povrsini zemlje u potok, fotke mozete videti na Topicu ciju sam adresu vec dala...

Molim administratora, da mi odgovori, da li i koliko fotki mogu da postavim ovde o sumi Avala????
Hvala unapred smile.gif
Pozzzz