Jump to content


Photo

All about Ustav!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3182 replies to this topic

Poll: ? (656 member(s) have cast votes)

?

  1. Izlazim i glasam 'za' (131 votes [23.35%])

    Percentage of vote: 23.35%

  2. Izlazim i glasam 'protiv' (41 votes [7.31%])

    Percentage of vote: 7.31%

  3. Izlazim i vrljam listi (4 votes [0.71%])

    Percentage of vote: 0.71%

  4. Jo nisam odluio/la ali najverovatnije u glasati 'za' (16 votes [2.85%])

    Percentage of vote: 2.85%

  5. Jo nisam odluila/o ali najverovatnije u glasati 'protiv' (15 votes [2.67%])

    Percentage of vote: 2.67%

  6. Jo nisam odluio/la ali najverovatnije u prevrljati listi (2 votes [0.36%])

    Percentage of vote: 0.36%

  7. Potpuno sam neodluna/an (13 votes [2.32%])

    Percentage of vote: 2.32%

  8. Bojkotujem! (225 votes [40.11%])

    Percentage of vote: 40.11%

  9. Hebe mi se za referendum (114 votes [20.32%])

    Percentage of vote: 20.32%

Vote Guests cannot vote

#31 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 21 September 2006 - 13:32

QUOTE(Rosbacher @ 21 Sep 2006, 13:09)
A ko kaze da je odbrana Kosova razlog za novi Ustav?

Vojislav Koštunica
QUOTE
- Ako je dosad i bilo više ili manje opravdanih i objektivnih prepreka da se donese novi ustav, sada, kada je Kosovo u pitanju, sve mora da se potčini ovom najvišem državnom i nacionalnom interesu. Unapred možemo odbaciti svaku pomisao da referendum o novom ustavu možda ne bi uspeo, jer čvrsto verujem - naglasio je Koštunica - da svi delimo uverenje da nema građanina Srbije koji ne bi izašao na referendum o novom ustavu samo zato da potvrdi kako je Kosovo naše i kako zauvek ostaje sastavni deo Srbije.

Edited by muras, 21 September 2006 - 13:34.


#32 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 21 September 2006 - 13:33

QUOTE(Rosbacher @ 21 Sep 2006, 13:09)
Valjda je razlog taj sto je Srbija sad samostalna drzava i treba joj Ustav koji odgovara toj situaciji.

tacno. situacija je takva da kosovo bas i nije u srbiji, vise je pored.

#33 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 21 September 2006 - 13:37

QUOTE(Vojislav Koštunica)
Unapred možemo odbaciti svaku pomisao da referendum o novom ustavu možda ne bi uspeo, jer čvrsto verujem - naglasio je Koštunica - da svi delimo uverenje da nema građanina Srbije koji ne bi izašao na referendum o novom ustavu samo zato da potvrdi kako je Kosovo naše i kako zauvek ostaje sastavni deo Srbije.

Ima, evo ja sam taj izdajnik (koji siri defetizam sto rece drug Sloba prilkom onog referenduma kad isto nisam izlazio), i znam jos svu silu njih koji nece da izadju na njihove glupe referendume. U stvari ne znam ko ce da izadje, a za ove sto nece je lako jer ih ima mnogo. Kakvih 70% izlaznosti u Srbiji bez Kosova, od toga nema nista.

Znaci drugovi, da znate ovo unapred i da spremite listice za laziranje rezultata na vreme. I pazite da vas ne uhvate.

Edited by Henry Chinaski, 21 September 2006 - 13:38.


#34 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 21 September 2006 - 13:39

QUOTE(muras @ 21 Sep 2006, 14:32)
Vojislav Koštunica


Daj malo razmisljajte. To sto je vezano za Kosovo a bice u novom Ustavu je isto ono sto je i u starom Ustavu. Sta se tu ima menjati? To sto prica Kostunica je referendumska propaganda u svrhu dovlacenje sto veceg broja glasaca za novi Ustav.

#35 dejandjuk

dejandjuk
  • Members
  • 419 posts

Posted 21 September 2006 - 14:13

QUOTE
Koštunica: Kosovo braniti i usvajanjem novog ustava

BEOGRAD, 21. septembra 2006. (Beta) - "Verujem da će svi relevantni politički faktori u zemlji opšti, državni i nacionalni interes pretpostaviti svim pojedinačnim pitanjima i da ćemo brzo usaglasiti ustav, jer bi u protivnom radili u interesu onih koji hoće da nam otmu Kosovo", rekao je Koštunica.

Prema njegovim rečima, Rusija i njen predsednik Vladimir Putin zastupaju, "u ovom istorijski važnom trenutku za Srbiju, principijelan stav da se moraju poštovati načela međunarodnog prava, da nema jednostranog menjanja granica suverenih država i da samo dogovor oko Kosova i Metohije, koji bi prihvatile dve strane, može biti odobren od Saveta bezbednosti".

"Srbija će znati i da ceni i da pamti ovu podršku Rusije i njeno zalaganje za očuvanje prava, stabilnosti i mira", naveo je Koštunica.




roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

#36 mizes

mizes
  • Members
  • 380 posts

Posted 21 September 2006 - 14:20

Ja sam komentarisao tvoju tezu da je "Kosovo u Srbiji" i da se Ustav sada ne donosi iz politikanstskih razloga nego zbog promene drzavnog statusa.

Obe teze su cista budalastina, i toliko se moze shvatiti i bez "pazljivog citanja predmetne diskusije".

#37 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 21 September 2006 - 14:30

QUOTE(mizes @ 21 Sep 2006, 15:20)
Ja sam komentarisao tvoju tezu da je "Kosovo u Srbiji" i da se Ustav sada ne donosi iz politikanstskih razloga nego zbog promene drzavnog statusa.

Obe teze su cista budalastina, i toliko se moze shvatiti i bez "pazljivog citanja predmetne diskusije".


Ti si procitao jedan od mojih nekoliko postova i onda si komentarisao bez da uopste znas sta sam ja hteo reci. Da si procitao tih nekoliko mojih postova onda bi zapazio sta ja smatram kad kazem "Kosovo je u Srbiji", a da si razumeo sta sam rekao sa: "Pitanje Kosova u Srbiji se nece mnogo promeniti novim Ustavom. " onda ne bi lupio da ja smatram da se sad Ustav donosi zbog promene drzavnog statusa.

#38 Bruno 69

Bruno 69
  • Members
  • 56 posts

Posted 21 September 2006 - 15:04

QUOTE(duma @ 19 Sep 2006, 20:16)
Sve se može kad se hoće. Najlakše je kukati kako se ništa ne može.
Narod za početak treba opismeniti. wink.gif

Svako ko je pokusao da nesto poboljsa u ovom narodu, pa cak i da malo kultivizuje zna se kako je prosao. Srbi postuju norme ponasanja u drustvu samo onda kada nisu u svom plemenu. Recimo kada ode i zivi u normalnoj zemlji na zapadu postuje osnovne norme civilizacije: ne baca smece, pusta glasnu muziku, parkira kola kako treba, a ne nekom ispred kapije ili ti po sred trotoara itd. Cim je u svom plemenu, tj. tu gde su vecina e onda je omiljena srpska demokratska anarhija. O tome kakvu muziku slusa, koliko je knjiga procitao ili ti nesto drugo izlisno je pricati. Normalno to se odnosi na vecinu od po meni recimo oko 70-80%.

#39 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 21 September 2006 - 15:59

QUOTE(Henry Chinaski @ 21 Sep 2006, 14:37)
QUOTE(Vojislav Koštunica)
Unapred možemo odbaciti svaku pomisao da referendum o novom ustavu možda ne bi uspeo, jer čvrsto verujem - naglasio je Koštunica - da svi delimo uverenje da nema građanina Srbije koji ne bi izašao na referendum o novom ustavu samo zato da potvrdi kako je Kosovo naše i kako zauvek ostaje sastavni deo Srbije.


Ima, evo ja sam taj izdajnik (koji siri defetizam sto rece drug Sloba prilkom onog referenduma kad isto nisam izlazio), i znam jos svu silu njih koji nece da izadju na njihove glupe referendume.

Uračunaj i mene među te izdajnike.
QUOTE
U stvari ne znam ko ce da izadje, a za ove sto nece je lako jer ih ima mnogo. Kakvih 70% izlaznosti u Srbiji bez Kosova, od toga nema nista.

Biće garantovano najmanje 70%, ali ne izlaznosti, nego ne-izlaznosti. Pa šta oni misle, da je svima nama mozak na uši iscureo i da ne vidimo šta je pravi cilj celog tog prenemaganja sa Ustavom i referendumom?
QUOTE
Znaci drugovi, da znate ovo unapred i da spremite listice za laziranje rezultata na vreme. I pazite da vas ne uhvate.

Pa šta i da ih uhvate? Reći da je to bila "korisna malverzacija, za dobro Srbije". I, naravno, naći će se retardi koji će na to radosno klimnuti glavom uz srećnu pomisao "ih, jbt, al' smo lukavi, radimo ih ko volove!" To su oni isti koji su se posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma i objavljivanja na RTS-u derali po Terazijama "pobeda je naša!", iskreno ubeđeni da smo pobedili NATO pakt.

#40 mizes

mizes
  • Members
  • 380 posts

Posted 21 September 2006 - 16:50

Ti si rekao: "A ko kaze da je odbrana Kosova razlog za novi Ustav?
To je apsurdno jer je Kosovo vec u Srbiji. Pitanje Kosova u Srbiji se nece mnogo promeniti novim Ustavom.

Valjda je razlog taj sto je Srbija sad samostalna drzava i treba joj Ustav koji odgovara toj situaciji
. "

Dakle, ti tvrdis da je razlog za donosenje Ustava promena drzavnog statusa, tj sticanje nezavisnosti. Sto sam ja i osporavao.

U jednoj stvari si mozda u pravu: ti zapravo ne tvrdis da je Kosovo realno u Srbiji nego samo da ga Voja nije zloupotrebio, jer bi bilo besmisleno, posto je ono vec u postojecem Ustavu. Ti zapravo branis Kostunicu da on nema motiv da politicki rabi Kosovo u ovom kontekstu. dry.gif

#41 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 21 September 2006 - 19:01

QUOTE(mizes @ 21 Sep 2006, 17:50)
Ti si rekao: "A ko kaze da je odbrana Kosova razlog za novi Ustav?
To je apsurdno jer je Kosovo vec u Srbiji. Pitanje Kosova u Srbiji se nece mnogo promeniti novim Ustavom.

Valjda je razlog taj sto je Srbija sad samostalna drzava i treba joj Ustav koji odgovara toj situaciji
. "

Dakle, ti tvrdis da je razlog za donosenje Ustava promena drzavnog statusa, tj sticanje nezavisnosti. Sto sam ja i osporavao.


A da ti procitas vazeci Ustav, posebno poslednji clan, pa mi onda reci da li je promena drzavnog status dovoljno dobar razloga za promenu Ustavu.
Novi Ustav u skladu za promenama status je trebao biti donet jos 1992-e kad se raspala SFRJ.

QUOTE(mizes @ 21 Sep 2006, 17:50)
U jednoj stvari si mozda u pravu: ti zapravo ne tvrdis da je Kosovo realno u Srbiji nego samo da ga Voja nije zloupotrebio, jer bi bilo besmisleno, posto je ono vec u postojecem Ustavu. Ti zapravo branis Kostunicu da on nema motiv da politicki rabi Kosovo u ovom kontekstu.  dry.gif


Kostunica iz nekog razloga istura pitanje Kosova ne bi li pozurio sa Ustav i ne bi li obezbedio siguran prolaz novom Ustavu. Sta je taj razlog to ne znam jer se jos konkretno ne zna sta ce biti novo u novom Ustavu. Status Kosova u Srbija nece biti novo u novom Ustavu (osim ako ne bude otpisano novim Ustavom innocent.gif ).
A kako se neki politicari vec istrcavaju (i zabijaju sebi autogolove) u vezi pitanja Kosova u novom Ustavu, to mi onda govori i da trpanje Kosova u prvi plan moze biti ujedno i smisljen dnevno-propagandni potez da se vidi ko gde stoji.


Zanimljivo da je ovde na forumu do pre godinu dana bilo drvlje i kamenje na Kostunicu zato sto je obecao novi Ustav, a nikad da bude donet. rolleyes.gif

#42 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 21 September 2006 - 20:50

QUOTE(Rosbacher @ 21 Sep 2006, 21:01)
Kostunica iz nekog razloga istura pitanje Kosova ne bi li pozurio sa Ustav i ne bi li obezbedio siguran prolaz novom Ustavu. Sta je taj razlog to ne znam jer se jos konkretno ne zna sta ce biti novo u novom Ustavu. Status Kosova u Srbija nece biti novo u novom Ustavu (osim ako ne bude otpisano novim Ustavom  ).

Zanimljivo da je ovde na forumu do pre godinu dana bilo drvlje i kamenje na Kostunicu zato sto je obecao novi Ustav, a nikad da bude donet.  rolleyes.gif

Pretpostavljam, Rochbacher, da su oni koji su tražili nov Ustav tražili ozbiljan politički i pravni dokument. Sada im se nudi politička deklaracija, ja kažem pamflet, uz osudu onih koji bi, eventualno, poremetili jednoglasje od 104% na referendumu.

Jasno je zašto se juri sa usvajanjem pamfleta.

#43 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 September 2006 - 21:37

Jasno je i ko ovde zali za Slobom!

#44 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 21 September 2006 - 21:58

Cini mi se da je ova prica sa Ustavom pokusaj kopiranja kineskog resenja pitanja Tajvana. Samo sto Srbija nije Kina i boli nekog dupe sta Tunjavi, Grobar, i ostali misle o bilo cemu.
QUOTE
"Verujem da će svi relevantni politički faktori u zemlji opšti, državni i nacionalni interes pretpostaviti svim pojedinačnim pitanjima i da ćemo brzo usaglasiti ustav, jer bi u protivnom radili u interesu onih koji hoće da nam otmu Kosovo", rekao je Koštunica.


Nacionalno jedinsto po pitanju Ustava a ovamo nismo se jos uvek odlucili hocemo li u Uniju ili necemo. Hocemo li demokratiju ili teokratiju, da li su koljaci ratni zlocinci ili heroji.............strasno. I sta uopste znaci " nacionalno jedinstvo", sta kao Kosovo brise sve razlike medju ljudima, samo sto tajkuni i dalje tajkunuju, politicari pune dzepove, fasisti love " ustase", a sirotinja i dalje jede govna.

#45 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 21 September 2006 - 21:59

Ma obican opsesivni ludak bre, pusti ga. Pomahnitao od muke sto zna da je gotovo to sa Kosovom, pa ponavlja jedno isto kao ludak. Da me ne mrzi, bas bih izasao na taj njihov referendum da glasam protiv, ali necu da povecavam izlaznost necemu sto i tako ne moze da uspe. Hrkljus, hrkljus, hrkljus!
QUOTE(perkos @ 21 Sep 2006, 22:37)
Jasno je i ko ovde zali za Slobom!

Slobo, slobodo, Slobo, slobodo!

Edited by Henry Chinaski, 21 September 2006 - 22:03.