Jump to content


Photo

Zapusheni sinusi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#1 lucidan

lucidan
  • Members
  • 72 posts

Posted 29 August 2006 - 06:36

Zanima me da li je neko imao iskustva sa biljnim kapima koje za par dana, uz obilato curenje gnoja, potpuno ochiste sinuse? Cuo sam da ima efekta, pa ako neko zna gde to moze da se nabavi...

#2 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 29 August 2006 - 09:10

QUOTE(lucidan @ 29 Aug 2006, 06:36)
Zanima me da li je neko imao iskustva sa biljnim kapima koje za par dana, uz obilato curenje gnoja, potpuno ochiste sinuse? Cuo sam da ima efekta, pa ako neko zna gde to moze da se nabavi...



O kojim kapima je rec? unsure.gif

#3 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 29 August 2006 - 09:23

QUOTE(lucidan @ 29 Aug 2006, 07:36)
Zanima me da li je neko imao iskustva sa biljnim kapima koje za par dana, uz obilato curenje gnoja, potpuno ochiste sinuse? Cuo sam da ima efekta, pa ako neko zna gde to moze da se nabavi...

ja skoro ceo zivot imam upalu sinusa. kad se desi akutno stanje, namazem pred spavanje grudi eukaliptusovim uljem, to preko noci udisem, i ujutru je znatno bolje. kapi izbegavaj-ne pomazu, ali zasto unistavju nosne treplje i izazivaju zavisnost.

#4 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 29 August 2006 - 09:41

QUOTE(Cruella De Ville @ 29 Aug 2006, 09:23)
ja skoro ceo zivot imam upalu sinusa. kad se desi akutno stanje, namazem pred spavanje grudi eukaliptusovim uljem, to preko noci udisem, i ujutru je znatno bolje. kapi izbegavaj-ne pomazu, ali zasto unistavju nosne treplje i izazivaju zavisnost.


Dosad mi je, za prociscavanje sinusa, najcesce i najvise pomoglo more. Suncanje i plivanje, i posle ko nova par meseci smile.gif .

#5 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 29 August 2006 - 11:24

QUOTE(nickie @ 29 Aug 2006, 10:41)
Dosad mi je, za prociscavanje sinusa, najcesce i najvise pomoglo more. Suncanje i plivanje, i posle ko nova par meseci  smile.gif .

svakako. ja sam dala savet za momentalnu primenu.

#6 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 12:26

QUOTE(lucidan @ 29 Aug 2006, 08:36)
Zanima me da li je neko imao iskustva sa biljnim kapima koje za par dana, uz obilato curenje gnoja, potpuno ochiste sinuse? Cuo sam da ima efekta, pa ako neko zna gde to moze da se nabavi...


Ja sam licno probao raznorazne kapi, ali nije mi nista pomoglo. Svake godine u decembru bude ista prica...

Je l' imas akutni ili hronicni sinuzitis ?

Najbolja varijanta bi bila da kupis fizioloski rastvor u apoteci i da ga malo zagrejes, pa da tako mlakim rastvorom ispiras nos nekoliko puta na dan, druga varijanta bi bila da uzmes lonac, zagrejes vodu i stavis kasiku morske soli i da se inhaliras iznad. Ne bi bilo lose ni da kupis fluimucil, to je mukolitik, sumece tablete koje se rastvaraju u vodi. Od toga bi vec posle dve tablete vec trebalo da se oseti poboljsanje u ventilacionom sistemu smile.gif

Sad, varijacija na temu je kakvo je tebi (ili neko za koga pitas ?) stanje, je l' imas problema sa sluhom pored ovoga, je l' imas temperaturu, koliko dugo traje, koji sinus je u pitanju (ima ih pet)... ako je tesko stanje, moraces na precovanje ili eksploraitvnu intervenciju da se uzme bris...

#7 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 29 August 2006 - 12:31

... (duplo)

Edited by amelija, 29 August 2006 - 12:35.


#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 29 August 2006 - 12:34

QUOTE(lucidan @ 29 Aug 2006, 07:36)
biljnim kapima koje za par dana, uz obilato curenje gnoja, potpuno ochiste sinuse?

E i meni bi bas tako nesto trebalo, kako se to zove?

Inace more to naravno uvek super odradi, ali izes ga, nije bas uvek pri ruci.

#9 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 29 August 2006 - 12:37

QUOTE(Celt @ 29 Aug 2006, 13:26)
Najbolja varijanta bi bila da kupis fizioloski rastvor u apoteci i da ga malo zagrejes, pa da tako mlakim rastvorom ispiras nos nekoliko puta na dan, druga varijanta bi bila da uzmes lonac, zagrejes vodu i stavis kasiku morske soli i da se inhaliras iznad.

E to i ja cesto radim, i prija!

Inace imam hronicni.

A koji od pet me zeza - nemam pojma. Cini mi se svi po malo.
Posto nekad me boli samo gore, iznad nosa, nekad samo dole, ispod ociju a sa strane od nosa, a nekad sve dry.gif

#10 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 29 August 2006 - 12:37

QUOTE(Celt @ 29 Aug 2006, 13:26)
J fluimucil, to je mukolitik,


ili originalno: fluimukan

sluzi za iskasljavanje iskljucivo. ima ukus `cedevite` happy.gif

#11 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 29 August 2006 - 12:39

Ћаћа и ћаћина сестра су тако решили проблем, ишли смо у Банат код врача који им је сунуо у нос неку љуту течност. Драли су се као магарци и потрошили ролну папирних убруса по глави током сеансе - али - до данас нису имали проблема, а напомињем да је од момента куре прошло око четири године.

Сачекаћу да се пилот бабо врати с одмора и покушати да избунарим траварев контакт телефон.

Edited by Hella, 29 August 2006 - 12:39.


#12 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 29 August 2006 - 12:43

QUOTE(Hella @ 29 Aug 2006, 13:39)
Ћаћа и ћаћина сестра су тако решили проблем, ишли смо у Банат код врача који им је сунуо у нос неку љуту течност. Драли су се као магарци и потрошили ролну папирних убруса по глави током сеансе - али - до данас нису имали проблема, а напомињем да је од момента куре прошло око четири године.

Сачекаћу да се пилот бабо врати с одмора и покушати да избунарим траварев контакт телефон.

jes, i ja sam chula za neku navodno medicinsku sestru u navodno banatu sa slichnom tehnikom sa dranjem

#13 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 29 August 2006 - 12:44

QUOTE(Hella @ 29 Aug 2006, 13:39)
Ћаћа и ћаћина сестра су тако решили проблем, ишли смо у Банат код врача који им је сунуо у нос неку љуту течност. Драли су се као магарци и потрошили ролну папирних убруса по глави током сеансе - али - до данас нису имали проблема, а напомињем да је од момента куре прошло око четири године.

Сачекаћу да се пилот бабо врати с одмора и покушати да избунарим траварев контакт телефон.

hehehe, i mene je kum kao klinku vodio kod nekog travara u mali mokri lug, ali ja sam punila lavore posle toga yucky.gif al` onaj osecaj kad ti se razlete travke po ceonom delu lobanje ph34r.gif
nazalost, nemam tel, davno bilo... ali da vrsi pos`o - vrsi.

#14 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 29 August 2006 - 12:51

Cini mi se da se mesto zove Banatsko Karadjordjevo ili Banatski Dvor.
Meni matori nije pomogao.

On je sada mrtav, a njegova cerka je preuzela palicu i interviju sa njom mozes naci na nekoj od vesti u poslednjih nedelju dana gde se govori o nadrilekarstvu.

#15 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 29 August 2006 - 12:58

мени је нос СТАЛНО, али буквално стално запушен од како знам за себе, што ме омета и при говору, а и кроз нос могу да дишем само док седим, чак и кад пшричам морам на уста да дишем, а одлазак зубару је прича за себе. да ли то има неке везе са синусима innocent.gif ?