Jump to content


Photo

Zapusheni sinusi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#16 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 29 August 2006 - 13:32

Well, ja cula isto tako za travarku na Mirijevu...

#17 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 29 August 2006 - 14:21

QUOTE(Hella @ 29 Aug 2006, 12:39)
Ћаћа и ћаћина сестра су тако решили проблем, ишли смо у Банат код врача који им је сунуо у нос неку љуту течност. Драли су се као магарци и потрошили ролну папирних убруса по глави током сеансе - али - до данас нису имали проблема, а напомињем да је од момента куре прошло око четири године.


Rado bih zrtvovala jedan dan za dranje da bih dobila 4 mirne godine smile.gif

#18 lucidan

lucidan
  • Members
  • 72 posts

Posted 29 August 2006 - 15:12

[quote=Hella,29 Aug 2006, 12:39]
Ћаћа и ћаћина сестра су тако решили проблем, ишли смо у Банат код врача који им је сунуо у нос неку љуту течност. Драли су се као магарци и потрошили ролну папирних убруса по глави током сеансе - али - до данас нису имали проблема, а напомињем да је од момента куре прошло око четири године.

Bas na to sam i mislio..Ja nemam neke nenormalne probleme, ali me bas cesto boli glava i zapushen mi nos..
Meni je jedan covek pricao za te trave(na zalost izgubio sam kontakt s njim da ga pitam), kaze da je stvarno potrebno zrtvovati 2-3 dana na muchenje ako to ubrizgas u nos, ali kao deluje..E sad to valjda ima i kod one Matije Paunovske, travarke, ali kao postoje i drugi jos efikasniji..E sad samo jos da dobijemo neki telefon..

#19 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 16:04

QUOTE(Marqueau @ 29 Aug 2006, 14:58)
мени је нос СТАЛНО, али буквално стално запушен од како знам за себе, што ме омета и при говору, а и кроз нос могу да дишем само док седим, чак и кад пшричам морам на уста да дишем, а одлазак зубару је прича за себе.  да ли то има неке везе са синусима innocent.gif ?


pa sad, postoji nekoliko varijanti, moze da bude jaka reakciju na neki alergen, uvecan treci krajnik kako ga zovu, polip... Jedino da odes kod orl specijaliste da pogleda

#20 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 16:18

QUOTE(lucidan @ 29 Aug 2006, 08:36)
obilato curenje gnoja


cisto informacije radi, suprotno uvrezenom misljenju nije u pitanju gnoj
nego nagomilani sekret. Dobro, sad zavisi cime je izazvan sinuzitis, ako je infekcija bakterijskog tipa onda jeste gnoj, ali je i klinicka slika drugacija.

Ako te boli predeo oko nosa, verovatno imas upalu maksilarnog sinusa, sto je i za ocekivati, uostalom, posto je najveci i na odogvarajucem mestu za tako nesto smile.gif Problem je sto je deo kosti gornje vilice koja cini pod sinusa ispod nivoa njegovog otvora, pa se pre svega tu zadrzava suvisan sekret, a s druge strane se odatle i teze eliminise. Mozda osecas i kako te boli koren ocnjaka, on cesto prominira u supljinu sinusa.

Sto se tice tih travki...ja to ne bih bas isprobavao. Problem kod svih tih nadrilekara je sto rade u nesterilnim uslovima. On isproba to svoje, unese stotinak kolonija bakterija i posle zbog budale neko moze da zavrsi sa otokom mozdanih ovojnica zbog bliskog odnosa sa sinusima. Zdravlje ne moze da se kupi, zato nema igranja sa tim.

Slicna stvar je i sa kozmeticarima i bubuljicama, ali ajde da ne tupim vise...

#21 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 29 August 2006 - 16:26

QUOTE(Celt @ 29 Aug 2006, 17:18)
Sto se tice tih travki...ja to ne bih bas isprobavao.

Ne bih ni ja bas to tako kod tamo nekog u tom i tom selu, sta znam.
Ja mislila da to ima nesto sto odes u apoteku, kazes dobar dan treba mi to i to, i onda time procistis.

#22 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 29 August 2006 - 16:28

QUOTE(amelija @ 29 Aug 2006, 17:26)
Ne bih ni ja bas to tako kod tamo nekog u tom i tom selu, sta znam.
Ja mislila da to ima nesto sto odes u apoteku, kazes dobar dan treba mi to i to, i onda time procistis.

ocesh da platish pdv, to je u pitanju laugh.gif

#23 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 16:56

QUOTE(amelija @ 29 Aug 2006, 18:26)
Ne bih ni ja bas to tako kod tamo nekog u tom i tom selu, sta znam.
Ja mislila da to ima nesto sto odes u apoteku, kazes dobar dan treba mi to i to, i onda time procistis.


ma da, ali s druge strane i u apotekama ima svacega. Farmaceutska industrija samo gleda da proda nesto, a kakvi su efekti, to nema veze...

dodje ti da wacko.gif

#24 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 17:00

QUOTE(thermal bug @ 29 Aug 2006, 18:28)
ocesh da platish  pdv, to je u pitanju  laugh.gif


porezni sam obveznik, tim se dicim ss.gif

#25 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 29 August 2006 - 19:34

E sad, ja imam neki atipican problem: nista ne fali nosu, potpuno normalno disem, ali poslednjih par godina, od novembra do marta imam glavobolje, blage vrtoglavice, osetljivost na svetlost. I meni su preporucili inhalaciju, ali to nekako nista ne pomaze. Samo znam da sam morala da kupim jedno hiljadu varijanti kapa i sesira, jer ako bez toga izadjem zimi, posle sam gotova.

#26 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 29 August 2006 - 19:56

ja sam zaboravila na probleme sa sinusima odkad imam upalu zuba,pa vilicne kosti

mozda je to recept?

enivej,cula sam da inhalacija tinkturom rena pomaze

a morska voda (najpovoljnija koja moze da se nadje je akvamaris,mislim) je jako bitna za ocuvanje kvaliteta sluzokoze nosa,narocito poslije upotrebe medicinskih kapi
moze i da se doda morska so u fizioloski rastvor

nealkoholna tinktura propolisa je takodje dobra

edit,po ko zna koji put:o biljnim kapima imas na forumu krstarica,pdf zdravlje.neki ih hvale,neki ne

Edited by morgana, 29 August 2006 - 20:00.


#27 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 20:11

QUOTE(Alexia @ 29 Aug 2006, 21:34)
E sad, ja imam neki atipican problem: nista ne fali nosu, potpuno normalno disem, ali poslednjih par godina, od novembra do marta imam glavobolje, blage vrtoglavice, osetljivost na svetlost. I meni su preporucili inhalaciju, ali to nekako nista ne pomaze. Samo znam da sam morala da kupim jedno hiljadu varijanti kapa i sesira, jer ako bez toga izadjem zimi, posle sam gotova.


cekaj, cekaj, kako to mislis osetljivost na svetlost ?

edit : htedoh da pitam, kakav stepen osteljivosti ? Zato sto je to onda pre za oftalmoloski & neuroloski pregled

Edited by Celt, 29 August 2006 - 20:13.


#28 redzo

redzo
  • Members
  • 17 posts

Posted 29 August 2006 - 20:17

QUOTE(lucidan @ 29 Aug 2006, 07:36)
Zanima me da li je neko imao iskustva sa biljnim kapima koje za par dana, uz obilato curenje gnoja, potpuno ochiste sinuse? Cuo sam da ima efekta, pa ako neko zna gde to moze da se nabavi...


meni pomaze fizioloska otopina (0,9 % NaCl - kuhinjske soli u vodi, to dodze oko malu kasiku soli na litar vode). sa njom isperem nos vise puta dnevno. ideja je da isperes gnoj i vazduh dodze do sinusa. a najbolje je da odes do doktora wink.gif

#29 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 August 2006 - 20:18

QUOTE(morgana @ 29 Aug 2006, 21:56)
moze i da se doda morska so u fizioloski rastvor


ne, iz dva razloga. Prvo zato sto fizioloski rastvor vec sadrzi soli, a drugo zato sto je unutra sterilna tecnost, pa ako se dodaje nesto spolja moze da dodje do kontaminacije.

A propolis je veoma, veoma zanimljiv. Hemijski jos uvek nije ispitan do kraja, a za rezultat ima fenomenalne metabolicke reakcije, u zavisnosti od zivotnog doba

#30 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 29 August 2006 - 20:25

QUOTE(Celt @ 29 Aug 2006, 21:18)
ne, iz dva razloga. Prvo zato sto fizioloski rastvor vec sadrzi soli, a drugo zato sto je unutra sterilna tecnost, pa ako se dodaje nesto spolja moze da dodje do kontaminacije.

A propolis je veoma, veoma zanimljiv. Hemijski jos uvek nije ispitan do kraja, a za rezultat ima fenomenalne metabolicke reakcije, u zavisnosti od zivotnog doba


znaci,sam fizioloski?

ok

navodno je dobro-mada nisam probala-zagrijati morsku so na oko 40 stepeni,zaviti u krpu i drzati na celu kao oblog

uz to,provjereno smiruje sluznicu nosa i disajne organe uopste:u oko litar vode dodati kasiku morske soli,pregrst kamilice i list lovora.pustiti da polako vri,ili prebaciti na radijator,da isparava.