Jump to content


Photo

Jedanaest godina od hrvatske akcije "Oluja"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
247 replies to this topic

#31 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 06 August 2006 - 16:53

Velicanje fasizma (u sto spada i pjevanje doticne pjesme) je zakonom zabranjeno u Hrvatskoj. Problem je u provedbi spomenutog zakona.

#32 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 06 August 2006 - 17:19

provode ga u zadnje vrijeme vrlo rigorozno Cro-boy, iskreno ili pragmaticno nije toliko ni bitno, meni glavno da ga provode - vec je bilo par hapsenja u Zadru.

#33 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 06 August 2006 - 17:49

Kaže Carolo: a Thompson je "tiho" zabranjen na svim drzavnim tv i radio postajama.

Ovo apsolutno nije istina.
Thompson je uvaženi gost mnogih humanitarnih koncerata i sportskih priredbi, reality showova, a pošto me na poslu teroriziraju sa Narodnim radiom, mogu osobno posvjedočiti da u eteru praši i do 10 puta dnevno.

Edited by Mister No, 06 August 2006 - 17:51.


#34 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 06 August 2006 - 17:52

Narodni radio nije drzavna radio postaja, vec privatna. Pod "drzavna" nisam mislio na sve radio postaje u drzavi Hrvatskoj.

Nije gost nicega sto je u organizaciji drzavne vlasti, takodjer.

Isto tako, nije gost nikakvih mnogobrojnih emisija i reality showova, vec je bio sudionik jednog jedinog - "Derbi" - nogometne utakmice humanitarnog karaktera.

Na kraju, sto god ja osobno mislio o njemu, to je sasvim legalno, svidjalo se to nekom ili ne.

#35 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 August 2006 - 18:23

QUOTE(Slaven @ 5 Aug 2006, 20:02)
iz istog Globusa hr preporucujem za procitati kolumnu
Ugovor s đavlom - Boris Dežulović



QUOTE(Carolostadien @ 6 Aug 2006, 18:52)
Na kraju, sto god ja osobno mislio o njemu, to je sasvim legalno,
svidjalo se to nekom ili ne.




upravo je u kolumni o ovome rijec Carol, no na zalost nemam
mogucnost postirati tekst od Dezulovica,

a steta! [zbilja je za procitati]

tekst pojasnjava taj fenomen ustastva u Hrvatskoj, danas.

i ja se slazem s tobom, sto god rekli nitko nikome danas u Hrvatskoj
ne moze braniti izjasnjavati se sa - fasista tj. ustasa.


QUOTE
Slavene - sta da ti kazem, ne znas jel odvratnija ta trojka
ili nesposobniji i losiji novinar.



ma ja to postah, da se na neki nacin odmaknemo od Srbi - Hrvati,
jer mi je vise dopJazdilo da pored toliko dnevnih, uzasnih tema,
[a ona o sudcu i sudskom cestovnom vjestaku je jedna od tih]

razmisljam o "parolama" - samo Srbina sloga spasava,
koje su k tome jos i ispisane posvuda za dnevnopoliticku potrebu
oglupljelog hrvatskog pucanstva.


pa opet, sto smo i tko mi da pucanstvu drzimo predavanja
jer po svemu sudeci
to tako funkcionira, hocu rec' i izgleda da im i ne treba bolje.

Sudac i sudski cestovni vjestak s privatnikom ciji je kamion nacinio
najtezu prometnu nesrecu u povjesti hrvatske autoceste
[falila je samo ispred njega kakva cisterna da u sudaru bude par stotina mrtvih]
furaju dogovore na vecerama i zacinjavaju dogovor medj' - damama i neplacenim sampanjcem

a Thompson u Cavoglavima skuplja - ekipu, doduse za ovu priliku nogometnu,
u gomilu.


Nemam pojma, nekako sam pomalo razocaran ocekivanjima 11godina nakon.



A opet mozda ... ipak .... jednom ....

poz

#36 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 06 August 2006 - 18:31

ovisi kako gledas.
ako gledas da je to "11 godina poslije" onda si u pravu potpuno.
ako gledas da je 9 godina poslije sve bilo prakticki na nuli, onda ove dvije vrijede nesto - cak mislim i da je pojacano desnicarenje ocekivana i normalna reakcija na to da se stvari napokon pocinju sredjivati kako treba - cak je i policija polako pocelo radit svoj posao, a tko ce i kako sredit ovo pravosudje to nazalost zbilja ne znam.
bojim se da za to nije dovoljna ni dobra volja - to jest da ce i uz to trebati puno vremena da se pravosudje potpuno sredi.

#37 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 06 August 2006 - 18:37

QUOTE(Carolostadien @ 6 Aug 2006, 18:52)
Narodni radio nije drzavna radio postaja, vec privatna. Pod "drzavna" nisam mislio na sve radio postaje u drzavi Hrvatskoj.

Nije gost nicega sto je u organizaciji drzavne vlasti, takodjer.

Isto tako, nije gost nikakvih mnogobrojnih emisija i reality showova, vec je bio sudionik jednog jedinog - "Derbi" - nogometne utakmice humanitarnog karaktera.

Na kraju, sto god ja osobno mislio o njemu, to je sasvim legalno, svidjalo se to nekom ili ne.


Poanta je ipak da ga ima u medijima. Vrti se na radiju, igra nogomet za bolesnu djecu, daje izjave povodom ovog ili onog...

Mene ovdje ne brine legalitet, (Što bi uopće ta riječ trebala značiti. U Rajhu je bilo legalno Židove gušiti plinom.) nego cjelokupna slika društva kojemu ta pjesma i nije teško pala. Ps. Jednom sam čuo i Jolu da je pjeva na nekoj opskurnoj proslavi Nove Godine a curice su zaneseno vrištale i poskakivale.

#38 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 06 August 2006 - 18:38

sto se ustastva tice, da, to je ono sto ljudi ne shvacaju, a neki ljudi iz Srbije uz to nemaju pojma o "slucaju Thompson".
To da je on budaletina stoji, ali dojma sam da ovi koji ga spominju misle (ili zlonamjerno podmecu /ne Thompsonu, vec Hrvatima/) da on na svojim koncertima pred 10.000 ljudi pjeva "Jasenovac i Gradisku Staru", dok tih 10.000 ljudi raspameceno urla.

Ono sto Thompson pjeva na svojim koncertima i ono sto se moze cuti na radiju je savrseno legalno - stvar morala je da se zbog nekadasnjih grijeha od njega distancira drzavna vlast, pa i drzavne postaje, a to je i ucinjeno (sto se vlasti tice potpuno, sto se TV i radija tice gotovo potpuno), no to je sve. Ne moze nitko zabranjivat privatnom radiju da pusta Thompsona 24 sata dnevno ako hoce (one pjesme koje ne krse zakone, a takve pjesme se i pustaju).


Mister No - eto, upravo tvoj komentar o "drustvu" je ili smijesan ili zlonamjeran, to ti znas. Kako se za to saznalo? Jesu to srpski borci za istinu otkrili? Cijelu pricu su otkrili i rasirili hrvatski novinari, svi su o tome pisali izuzetno ostro i nakon toga je Thompson pod tihim bojkotom sto god ti mislio o tome (nije se moglo zivjet od njega, a zadnjih 2-3 godine nisam vidio njegov spot na HTV-u ,nije nastupio niti na jednoj festi u organizaciji drzavnih ili gradskih/zupanijskih vlasti, itd...)

A, kao sto rekoh, vrti se na privatnim radijima. Postoje hrvatske radio stanice (poslusaj Radio Banovinu) koje pustaju i srpske Thompsone - moze se i meni i tebi to gadit i glazbeno i opcenito, ali je savrseno legalno (i to u svakom smislu, a ne u smislu kretenske usporedbe s gusenjem Zidova plinom).

Edited by Carolostadien, 06 August 2006 - 18:42.


#39 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 August 2006 - 18:43

QUOTE(Carolostadien @ 6 Aug 2006, 19:31)
cak je i policija polako pocelo radit svoj posao



naravno da je pocela al' je problem sto ista netom odustaje
u onom djelu kad - narod bi rekao, kad je vrag odnio salu.


to je Carol problem.


u Hrvatskoj danas, sve je jako lijepo sredjeno na papiru, no nakon toga
stupaju na scenu roJaci i jarani, za jedne moze za druge manje docim za trece
nikako.

i uvjek se nadje "dublji" razlog Zasto to tako mora bit!

a ako se razlog nikako ne pronalazi onda su tu "parole"
jer to uvjek pali, mislim palilo je cijelo 20stoljece sto ne bi i nadalje.


no nadati se, najboljem wink.gif



*procitaj Dezulovica iz zadnjeg Globusa, dobar je

#40 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 06 August 2006 - 18:52

Pa onda si i ti neobavešten. Badža itekako natupa u organizaciji ,gradskih/županijskih vlasti. Državnih ne, ali tu možda upada u oko ona priča o umivenom HDZ-u na vrhu i starom na dnu piramide.

ali dojma sam da ovi koji ga spominju misle (ili zlonamjerno podmecu /ne Thompsonu, vec Hrvatima/) da on na svojim koncertima pred 10.000 ljudi pjeva "Jasenovac i Gradisku Staru", dok tih 10.000 ljudi raspameceno urla.

Pa pola Poljuda je dizalo desnicu pred kamerama, crnih majica na stadionu koji gaju bilu boju je bilo nešto previše a da ne upadne u oči, ustaških zastava....

Poljud je tu najeksponiraniji kao njegov najveći koncert ali okupljao je istu takvu bratiju diljem Hrvatske.

A ko je otkrio tu priču i kvazi-pompu koja se digla nakon toga bih svrstao u red teškog licemjerja, jer znalo se itekako da je pjesma hit i prije nego je Babić to nalijepio na Index-u.

Ps. A što je s pjesmom "lijepa li si" ili kako se već zove, gdje nabraja dijelove drage mu domovine i ubaci koji zalogaj iz susjedne Bih.
Pa ti bi prvi digao glas i Srbima solio postove na forumu kako je potrebno da im se društvo suoči sa tom i takvom ideologijom, ili kako bi Mesić rekao doživi katarzu. wink.gif

Umivaš Hrvatsku gdje ne bi trebao.

#41 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 06 August 2006 - 18:54

Ps. Ono o Židovima je namjerno stavljeno ma kako zvučalo kretenski.
Jer legalitet u bolesnim društvima i nije nešto za što bi se trebalo hvatati kao argument.

#42 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 August 2006 - 18:58

QUOTE(Mister No @ 6 Aug 2006, 19:54)
Jer legalitet u bolesnim društvima i nije nešto za što bi se trebalo hvatati kao argument.



jasno, no mi je ipak draze da se ljudi izjasnjavaju ustasom
[ako se tako osjecaju]
nego da mi se sakrivaju iza oslobodjenja Hrvatske i Domovinskog rata.

[tj. zavodjenja demokracije u Hrvatskoj]


Thompson je jedan od takvih.



edit: demokracija u Hrvatskoj

Edited by Slaven, 06 August 2006 - 19:03.


#43 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 06 August 2006 - 19:00

ti bas odbijas shvatit jel da?

sto mislim o Thompsonu sam rekao milion puta - gadi mi se.

prvo u cemu si stravicno u krivu je ono oko soljenja pameti Srbima - situaciji u Srbiji spominjem vrlo rijetko i to iskljucivo onda kada netko sa srpske strane prvi pocne moralizirat (dakle, ne uputi normalan i opravdan prigovor bez moralizatorstva u stilu "kod nas to nikad ne bi bilo"), inace sudjelujem ili na sportskim raspravama ili politickim koje se ticu Hrvatske.


drugo - ne, ti si slabo upucen ili ti jako brzo prolazi vrijeme. ne sudjeluje na ama bas nikakvih skupovima i festama drzavnih vlasti ili gradskih/zupanijskih (okej, ne mogu garantirat da se nije pojavio na bas niti jednoj jedinoj festi u nekoj pripizidini koju je organiziralo opcinsko vijece Pripizdine Donje).
sudjelovao je, itekako, prije otkrivanja te price, sada vise ne sudjeluje.

i opet pricas o proslosti koju ja nikad nisam negirao. i moze to tebi biti neshvatljivo ali i ono prije dvije godine je proslost ako se stvari promjene - a u tom dijelu promjenile se jesu. Kao sto rekoh, iskreno ili pragmaticno, ali u tom dijelu stvari se jesu promjenile.


na kraju, kao sto rekoh, koliko god se on meni osobno gadio - i to je demokracija, a ti to izgleda ne mozes shvatit.
probaj malo razumnije o tome - gadi mi se jednako koliko i tebi, ali sto bi ti zapravo htio? Da ga se strelja zbog te pjesme? Zatvori na dozivotnu robiju?
Pa daj odi u bilo koju biblioteku (hrvatsku ili srpsku) pa pitaj jel imaju koju knjigu od Knuta Hamsena (na stranu to sto je on vrhunski knjizevnik, a Thompsonova glazba je smece - ovdje je rijec o principu).

#44 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 06 August 2006 - 19:03

QUOTE(Mister No @ 6 Aug 2006, 19:54)
Ps. Ono o Židovima je namjerno stavljeno ma kako zvučalo kretenski.
Jer legalitet u bolesnim društvima i nije nešto za što bi se trebalo hvatati kao argument.


upravo to je onaj dio koji ne shvacas.
ovo o cemu ti pricas je savrseno legalno u svakom normalnom i demokratskom drustvu - u cijeloj EU za pocetak, a da ne govorimo o SAD-u gdje bi legalne bile i puno gore stvari (pa i "Jasenovac...").

a sto se tice hrvatskog drustva, daleko od toga da je dobro, uostalom Slaven i ja upravo pricamo o nekim velikim problemima, ali da se doslovce moze nazvati "bolesnim drustvom" ne bi bilo na pragu EU.
umivanje je i nepotrebno i blesavo, ali ni pretjerivanje nas nece nikud odvest.


(edit: usput budi receno da li se vama mijenja broj postova? meni stoji ovih 4127 vec jedno petnaest postova biggrin.gif)

Edited by Carolostadien, 06 August 2006 - 19:03.


#45 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 August 2006 - 19:09

nemoj'hebavati nije vrag da brojis postove biggrin.gif



nego Carol sto ce mo s ovim


QUOTE
Zbog različitog gledanja, Oluja je tema broj jedan u odnosima Srbije i Hrvatske. U Srbiji se obilježava obljetnica akcije protjerivanja i ubijanja Srba, Hrvatska slavi Dan pobjede.


http://www.net.hr/vi...04/0197006.html



ozbiljno, sto mislis do kad ce to trajati?

ima li nacina da se to na neki nacin dovede u red?