Jump to content


Photo

Jedanaest godina od hrvatske akcije "Oluja"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
247 replies to this topic

#16 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 05 August 2006 - 16:32

QUOTE
Velikosrpski grafiti u Škabrnji, Zemuniku i Sukošanu


Nastavlja se prepucavanje na nacionalnoj osnovi u zadarskom zaleđu. Nepoznati počinitelji su tijekom noći s petka na subotu prosrpskim grafitima išarali crkvu, poštu te spomenik dr. Franji Tuđmanu u Škabrnji, a bili su aktivni i na još nekoliko lokacija.
Na crkvi u Škabrnji osvanuli su natpisi 'Ovo je Srbija i 'SAO Krajina', na zgradi pošte samo nekoliko metara dalje napisana su četiri ćirilična 'C' i 'Sveti Sava', dok su na spomeniku Franji Tuđmanu u obliku križa napisana četiri 'C'.

Na zgradi općine u Zemuniku Donjem vandali su napisali 'Ovo je Srbija' i 'Sveti Sava', a na trafostanici u Sukošanu također četiri ćirilična 'C'.

Incident je zabilježen i u Selinama koje se nalaze nešto dalje od spomenutih mjesta, na ulazu u NP Paklenica. Tamo je s objekta tvrtke 'Termal' ukradena hrvatska zastava.

Kako se doznaje u Policijskoj upravi Zadarskoj, o grafitima je policiji dojavljeno u razdoblju od 7,10 do 8,25 sati. Već poslije 9 sati, u svim tim mjestima, grafiti su prebojani.

Lokalno stanovništvo, a poglavito hrvatski branitelji, osudili su ova nedjela. 'Ovo je krajnja drskost. Osuđujem ovakvo ponašanje koje mi nanosi bol', vidno utučen izjavio je prvi čovjek škabrnjskog bataljuna iz Domovinskog rata Marko Miljanić.

General Marinko Krešić također nije krio razočaranje, no apelirao je da se zadrže hladne glave, dodavši kako treba ustanoviti jesu li počinitelji srpski povratnici, koji po Krešiću imaju veća prava nego hrvatski branitelji.

( Hina)




Koje gluposti! biggrin.gif

Dosao Srbin u Skabrnju i u centru mjesta napisao - ovo je Srbija laugh.gif



Hebalo jeza, kome sve ovo treba da mi je znati?


Desnicarima?

#17 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 05 August 2006 - 16:42

QUOTE(Jutarnji list hr)
B92 prikazao snimku navodnog zločina nakon Oluje


BEOGRAD - Beogradska televizija B92 prikazala je u petak u svojoj informativnoj emisiji dio snimke iz kolovoza 1995. na kojoj se vidi, prema tvrdnjama B92, kako su se sa srpskim vojnicima, ali i civilima koji su napuštali Krajinu nakon hrvatske vojne akcije Oluje, obračunavali pripadnici hrvatske paravojne formacije.

Kako je objavljeno na B92, video snimka se nalazi u dokaznom materijalu tužiteljstva u Den Haagu, a na njoj u zabilježeni događaji od 7. i 8. kolovoza 1995. Televizija je najavila da će 5. kolovoza u 19 sati u cjelini prikazati film "Oluja nad Krajinom".

Na snimci prikazanoj u petak vidi se kako su se sa srpskim vojnicima, ali i civilima koji su napuštali Krajinu nakon Oluje, obračunavali pripadnici hrvatske paravojne formacije "Crne mambe" i pripadnici odreda "Hamze" Armije Bosne i Hercegovine, čije je učešće u Oluji manje poznato.

Ta snimka ratnih zločina napravljena je amaterskom kamerom, a snimatelji su i sami sudionici događaja. Video zapis sadrži scenu ubojstva Srbina koji se predao i sjedi na zemlji s podignutim rukama, paljenje kuća izbjeglog stanovništva s područja od Gline do Dvora na Uni, kao i maltretiranje staraca izbjeglica iz presretnute kolone.

Dio snimke možete pogledati NA OVOJ ADRESI, no ne brinite zbog šokantnih scena - toliko je loše kvalitete da osobe na snimci mogu biti i klinci iz susjedstva, ne vidi se jasno tko što radi, a i snimka nema vremenski kontinuitet, pa sve pomalo djeluje sumnjivo. (H, I. Š.)



Od Jutarnjeg lista hr svemu sam se mogao nadati al' da na svojim stranicama
moze objaljivati ovakve komentare (sve sa - no ne brinite) - to ne!

Cuj fore .... sumnjivo?

#18 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 05 August 2006 - 17:58

QUOTE(zambrota @ 5 Aug 2006, 13:18)
Podaci Veritasa i HHO se razlikuju zbog drugacije metodologije istrazivanja, ali se ne iskljucuju medjusobno.

HHO je imao svoje istrazitelje na terenu koji su  odmah posle Oluje i Bljeska sakupljali podatke o zrtvama, vrsili iskopavanja leseva itd.

Podaci o zrtvama koje je sakupio HHO su podaci do kojih su istrazitelji te organizacije mogli doci, a ne konacan broj zrtava. Izvestaj HHO navodi samo zrtve za koje se sa sigurnoscu moglo ustanoviti na koji nacin su stradale i gde. U izvestaju za Bljesak se recimo navodi da su kolone hladnjaca napustale podrucje sto navodi na pomisao da je hrvatska vlast  pokusala prikriti zlocin.

Iz teksta o izvjestaju HHO za Bljesak , objavljenog u Slobodnoj Dalmaciji:
http://arhiv.slobodn...sdmagazin01.asp

Prema izvestaju HHO u Oluji je stradalo :

-u sektoru Jug 410 civila
-u sektoru Sever 267 civila

http://www.aimpress....04-pubs-zag.htm

U operaciji Bljesak je stradalo 84 civila.

Veritas nije imao mogucnosti da istrazuje na terenu vec se njihove brojke zasnivaju na prijavama nestalih lica koje su prikupljane od izbeglica, prijatelja i rodbine nestalih.

Zbog toga se podaci HHO i Veritasa razlikuju.


kako se ne bi iskljucivalo.

pa daj vidi ovo sto si sam napisao - upravo HHO je imao daleko bolje mogucnosti da ustanovi stvaran broj zrtava, a njihova brojka je 2-3 puta manja. oni su istrazivali na terenu, to je realno stanje.

no, kazem, za mene jednako tako kako nije upitno da su pocinjeni zlocini nad nevinim ljudima isto tako nije upitno da Savo Strbac i Veritas definitivno nisu put do istine - Savo Strbac je velikosrbin, slizan je s nekakvom fantomskom "Vladom RSK", po njemu je svaka srpska zrtva nevini okrutno umoreni civil, kao sto za njega ne postoje srpski zlocinci. Savo Strbac je umivena verzija Seselja i Milosevica i njihov vjerni poklonik i zbilja je zalosno i steta da takav covjek ima kljucnu ulogu u prici koja se definitivno treba temeljito istraziti.

Mislim, govorimo o covjeku koji nakon mnogobrojnih pokolja, paljenja stotine hrvatskih sela, etnickog ciscenja "RSK", itd...o Srbima osudjenim pred hrvatskim pravosudjem govori onako skupno kao o par tisuca jadnih nevinih ljudi koji su osudjeni samo zato sto su Srbi.

#19 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 05 August 2006 - 18:21

QUOTE(Slaven @ 5 Aug 2006, 17:42)
Od Jutarnjeg lista hr svemu sam se mogao nadati al' da na svojim stranicama
moze objaljivati ovakve komentare (sve sa - no ne brinite) - to ne!

Cuj fore .... sumnjivo?


tekst je odvratan, ali problem je u tome sto je hrvatskim medijima (i u hrvatskim medijima) prezentiran najlosiji dio snimke koji se ujedno vrlo lako moze proglasiti "sumnjivim" (na stranu sto je to, naravno, jadno).
Dakle, ono sto je vecina Hrvata moglo vidjeti je katastrofalna snimka jednog ubojstva pri kojem pocinitelji urlaju "Allahu Ekber".


Meni je puno zanimljiviji dio s izvlacenjem muskaraca iz kolone koji potvrdjuje bas ono sto pisem: budale su i oni koji tvrde da je "Oluja" bila nekakva cista i divna akcija, ali i Save Strpci ovog svijeta. Jer se vidi izvlacenje i grubo ponasanje prema starcima na kojima svaka budala vidi da su obicni ljudi sa sela i da veze s ratom nisu imali, ali i gotovo karikaturalno stereotipnih cetnika s gustim bradama, srBskim tetovazama - za koje svaka budala vidi sto su.

istina je jednostavna (valjda je zato najmanje onih koji je priznaju bas takvu): niti su svi ti ljudi bili cetnici i velikosrbi, niti su svi ti ljudi bili jadna nevinasca.





ps sto se tice grafita, ne znam zasto podcjenjujes razinu srpske gluposti. ne kazem da su grafite doista pisali Srbi, ali kazem da za to postoji zamjetna mogucnost - pritom, to zasigurno nisu pisali povratnici, nego oni koji dolaze u posjetu (a i na najnotornijem i najgorem velikosrpskom forumu /krajiskom/ kojeg necu imenovati mozes vidjeti da pojedinci svakog ljeta dolaze rodbini).
Uostalom, nedavno se bas kada je bilo i ono u Biljanima Donjim (cini mi se da u Korenici? ne da mi se sad guglat) dogodilo da su takvi razbili skolu i ukrali hrvatsku zastavu da je zapale na Zvezdinoj utakmici (uhvaceni i priznali).

iako, da i to dodam, slazem se s tvojim misljenjem - puno je vjerojatnije da su to s grafitima lokalni idioti napravili. ali ne bih u potpunosti odbacio drugu opciju.

#20 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 05 August 2006 - 18:49

QUOTE(Carolostadien @ 5 Aug 2006, 19:21)
ps sto se tice grafita, ne znam zasto podcjenjujes razinu srpske gluposti. ne kazem da su grafite doista pisali Srbi, ali kazem da za to postoji zamjetna mogucnost - pritom, to zasigurno nisu pisali povratnici, nego oni koji dolaze u posjetu .....

Uostalom, nedavno se bas kada je bilo i ono u Biljanima Donjim ...



Carol upravo si pomenuo nesto sto ti govori da je Srbinu NEMOGUCE
uci u Skabrnju, a kamo li da udje i ispise parole (gluposti) po cijelom mjestu,

a to su - desavanja u Biljanima Donjim.

QUOTE(novi Globus hr)
OSVETNICI IZ ŠKABRNJE
U okolicu Škabrnje vratilo se 0,01 posto izbjeglih Srba,
a budućim povratnicima Hrvati poručuju: Zavrnut ćemo im vratom!



tako da je moje misljenje o svemu ovom ... zali Boze vremena.


nekome je trebalo da gluposti budu ispisane i one su se ispisale

poz

#21 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 05 August 2006 - 19:02

iz istog Globusa hr preporucujem za procitati kolumnu


Ugovor s đavlom - Boris Dežulović

#22 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 05 August 2006 - 19:12

QUOTE(Slaven @ 5 Aug 2006, 19:49)
Carol upravo si pomenuo nesto sto ti govori da je Srbinu NEMOGUCE
uci u Skabrnju, a kamo li da udje i ispise parole (gluposti) po cijelom mjestu,

a to su - desavanja u Biljanima Donjim.
tako da je moje misljenje o svemu ovom ... zali Boze vremena.
nekome je trebalo da gluposti budu ispisane i one su se ispisale

poz



ma ja se slazem s tobom, ali propustas jedan detalj.

ni ono u Korenici (ili Dvoru, jebiga zaboravih), kradju zastave i razbijanje grba na skoli, nisu napravili povratnici.

vec kreteni koji su povratnicima dosli u posjetu.

a Skabrnja je selo, nije bas da ima bogat nocni zivot, pa nije ni da je nemoguce doci tamo usred noci i lupit grafit.

mada, ponavljam, puno sam skloniji tvojoj pretpostavci.

#23 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 05 August 2006 - 19:31

QUOTE
Nastavlja se prepucavanje na nacionalnoj osnovi u zadarskom zaleđu.



Carol, ok, ne kazem da u ostalim djelovima Hrvatske ne postoje slucajevi
koje namjerno izazivaju Srbi ali, konkretno u ovom slucaju Sukosan, Seline,
Skabrnja radi se o potrebi naglasavanja ... i zelji da se, toliko ocekivani proces povratka i suzivota - dovede u pitanje,

ili ako se bas i ne moze dovesti u pitanje, ospori i uspori.


Skabrnje su izabrane jer im nitko (na ovome bijelom svijetu)
nema pravo, moralno, prigovoriti na njihovu ne zelju za zajednickim suzivotom sa Srbima.


itd. itd.


nego reci ti meni kako na Kordunu ovog ljeta? smile.gif

kupaju li se ljudi u Topuskom?

nosi li Vrginmost jos uvijek ime Gvozd?

#24 Dalmatinac

Dalmatinac
  • Members
  • 888 posts

Posted 05 August 2006 - 19:41

Bilo bi dovoljno malo prošarati serbiancaffeom, ako je neka nabrijana radikalna budala napisala taj grafit, pohvalila se tamo 100%....

I nešto o pritiscima...ako neka budala nakon pogibije 12 hrvatskih policajaca '91 u Borovu Selu ide gradom i javno to među susjedima Hrvatima slavi....pa može biti zahvalan bogu što je podvrgnut pritisku da se humano preseli, a ne puščanoj vatri...pa nek je i sto puta civil.

a takvih je bilo dosta, previše, u svakom slučaju

Edited by Dalmatinac, 05 August 2006 - 19:42.


#25 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 05 August 2006 - 19:52

Slavene, kazem, pretpostavljam da si u pravu.

sto se Korduna tice Vrginmost se jos uvijek zove Gvozd, prosle godine su dosta glasno pricali o ideji da se vrati staro ime, sad bas i ne cujem nista o tome.
Topusko je u kasno proljece bilo dosta popunjeno, od tada ga nisam vidio, a sto se kupanja u prirodi tice - Malici su krcati.
Izlazi srpski periodicnik "Moj Kordun", a navodno se nesto sprema i s Radio Petrova Gora, u Slavskom Polju je i dalje vec legendarni malonogometni turnir, jedan od rijetkih na kojem u velikom broju igraju i srpske i hrvatske momcadi, u Vojnicu je opet osnovan nogometni klub Petrova Gora ("srpski", pregovori s "hrvatskim" klubom su propali zbog imena, inace su se dogovorili lako sve oko koristenja igralista i slicnih detalja) i od jeseni krece s redovnim natjecanjem u 2. ili 3. ligi Karlovacke zupanije...
Inace smo primjerni i jedni i drugi (pa se sve bojim da ce neka budala i ovdje naletiti, prefini smo nesto biggrin.gif) - u Vojnicu Srbi i Hrvati skoro besprijekorno suradjuju, u Karlovcu predsjednik Srpskog kulturnog drustva "Prosvjeta" dobio godisnje gradsko pocasno priznanje...



edit: zaboravih Republiku Kordun biggrin.gif

QUOTE
Tri dana kordunaške kulturne republike

U kordunaškim opštinama Krnjaku, Vojniću i Vrginmostu od 24. do 26. juna predstavili su se brojni članovi «Prosvjete» iz tridesetak pododbora, pokazavši da Srbi u Hrvatskoj imaju što da ponude u kulturnom smislu i očuvanju svog identiteta i da tako doprinose hrvatskoj kulturi u cjelini. Među uspjehe ove manifestacije svakako treba uvrstiti i učešće Hrvata, bilo da je riječ o gostovanju KUD-a «Kralj Zvonimir» iz Knina, bilo da se radi o njihovom sudjelovanju u organizaciji priredbe u Vojniću.....


LINK

Edited by Carolostadien, 05 August 2006 - 19:57.


#26 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 August 2006 - 09:16

QUOTE(Carolostadien @ 5 Aug 2006, 20:52)
Inace smo primjerni i jedni i drugi (pa se sve bojim da ce neka budala i ovdje naletiti, prefini smo nesto biggrin.gif) - u Vojnicu Srbi i Hrvati skoro besprijekorno suradjuju, u Karlovcu predsjednik Srpskog kulturnog drustva "Prosvjeta" dobio godisnje gradsko pocasno priznanje...
edit: zaboravih Republiku Kordun biggrin.gif
LINK



Link je ok wink.gif


Nego htjedoh sinoc rec' nesto o onom desnicarenju za koje se koriste Skabrnje al' odustah nakon procitanog Stjepana Mesica pod naslovom

Ništa od Z-4

QUOTE(Glas Istre)
Predsjednik Mesić svojom je prepoznatljivom ironijom odbacio zahtjeve za obnovom plana Z-4, koji se ovih dana mogu čuti u Srbiji. »Neki dosta bučno spominju plan »Z«. Njima samo jedna rečenica: nema nikakvog plana, od A do Z. Za nas postoji samo jedan plan - Ustav Republike Hrvatske. I nikakvih drugih planova više nema«.


#27 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 August 2006 - 13:24

sve se nesto mislim je l' ovaj tekst iz Jutarnjeg hr za 11godisnje slavlje,
mozda pod naslovom - Hrvatska moja Domovina ..


hebalo jeza, nemos vjerovati


radi se o onoj nesreci od prije par tjedana kad je kamion u tunelu Ledenik
sa 150 na sat pomeo osobni auto koji stoji [stajala je cijela kolona]


ma pazi ti jarane gdje se oni pronalaze biggrin.gif


QUOTE(Jutarni list hr)
Sudac je odbio platiti 11.370 kn ceha u striptiz baru Pasha u Splitu

SPLIT - Robert Pešutić, sudac Općinskog suda u Splitu, Marin Žunić, sudski vještak za cestovni promet, i Jakša Michieli Tomić, suvlasnik tvrtke CTK čiji je tegljač skrivio tragediju u tunelu Ledenik, u noći s četvrtka na petak sudjelovali su u incidentu u noćnom klubu Pasha na splitskim Bačvicama, ne želeći platiti račun od čak 11.370 kuna. Zbog toga su u Pashu bili pozvani i policajci.

Prema tvrdnjama iz Pashe, spor je nastao nakon što je Michieli Tomić uredno platio prvu turu pića od 4000 kuna koje je trojka popila u poznatom striptiz klubu. Nakon toga je, kako se tvrdi, vlasnik CTK izašao ispred Pashe, a Pešutić i Žunić nastavili su piti, pa i častiti djevojke koje rade u klubu, koje su po običaju naručivale boce šampanjca Pommery od 0,375 litara čija je cijena 1895 kuna.

No, kad je račun stigao, Pešutić je rekao da ga ne želi platiti jer on nije častio djevojke, nego je sam popio samo dva piva. Čašćenjem se, izgleda, više bavio Žunić, a razlikuju se verzije koliko je šampanjca popijeno.

Zanimljivo društvo

Sudac Robert Pešutić, koji je ostao upamćen po vođenju slučaja lažnog magisterija Ante Đapića, koji je, premda je dokazano da je riječ o plagijatu, otišao u zastaru, kaže da je sam pozvao policajce u Pashu. Nije želio objasniti kako se u sitnim satima našao u striptiz baru.

- Svratio sam u Pashu potpuno trijezan u društvu Jakše Michielija Tomića i Marina Žunića. Popio sam svega dvije male Bavarije, a do mene je sjela djevojka, normalno odjevena, s kojom sam popričao i počastio je s dva soka - započeo je priču sudac Pešutić.

Prema njegovim riječima, Tomić je bio taj koji je inzistirao da poslije večere odu do Pashe, da bi nakon jednog popijenog pića netragom nestao. Žunić je, pak, tvrdi Pešutić, sjeo metar i pol dalje od njega gdje su ga okružile tri djevojke.



koji gadovi?

i to je hrvatsko pravosudje 11godina nakon oslobodjenja?


a da ne spominjem da se u tekstu Jutarnjeg pisac clanka ni jednom
nije zapitao Sto rade njih trojica u takvom klubu ili bar da se zapitao
kakav je to sudac i sudski vjestak



fuj bre i sudci i pravna drzava

#28 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 06 August 2006 - 15:05

laku noc, Hrvatska ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif


Slavene, hvala za vijest

#29 Jasa Tomic

Jasa Tomic
  • Banned
  • 319 posts

Posted 06 August 2006 - 16:07

A kada ce u Hrvatskoj poceti da zabranjuju ovakve pesme i koncerte?
...i da razocaraju hiljade fanova.

http://www.index.hr/...adiskaStara.mp3

QUOTE
"Ovo je pjesma koju su naši djedovi pjevali i bili ponosni na nju"

"Jasenovac i Gradiška Stara, to je kuća Maksovih mesara

Kroz Imotski kamioni žure, voze crnce Francetića Jure

U Čapljini, klaonica bila, puno Srba Neretva nosila

(ajmo ruke)

Oj Neretvo teci iza stranu, nosi Srbe plavome Jadranu

Ko je moga zamisliti lani, da će Božić slavit partizani

Tko je reka, jeba li ga ćaća, da se Crna Legija ne vraća

(ima dvi nove, kaže)

Gospe sinjska ako si u stanju, uzmi Stipu a vrati nam Franju

Oj Račane jeba ti pas mater, i onome tko je glasa za te

Sjajna zvijezdo iznad Metkovića, pozdravi nam Antu Pavelića"


#30 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 06 August 2006 - 16:52

Jasa - buduci si proteklih nekoliko godina proveo u meditativnim putovanjima po Indiji ili, ne daj Boze, u oporavku od neceg, upozorio bih te da je spomenuti kreten spomenutu pjesmu pjevao jednom davno u jednom opskurnom bircu, a ne hiljadama fanova.
Takodjer, na tvoje direktno pitanje bih odgovorio sa: zabranjeno je vec godinama i ne izvode se (pazljivije citaj tekstove iz kojih izvlacis informacije), kao sto se (obicno u Zadru, jer tamo to prakticiraju jedino) hapse likovi u ustaskim uniformama, a Thompson je "tiho" zabranjen na svim drzavnim tv i radio postajama.
Svakako, zanimalo bi me i odakle tolika fascinacija situacijom u susjednoj zemlji koja je, ovakva jadna kakva jest, daleko odmakla tvojoj? Nekako mislim da bi ti bilo korisnije da brines o problemima Republike Srbije.



Slavene - sta da ti kazem, ne znas jel odvratnija ta trojka ili nesposobniji i losiji novinar.