Jump to content


Photo

Sex na plaži


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
158 replies to this topic

Poll: Odobravate li "javni sex" ? (199 member(s) have cast votes)

Odobravate li "javni sex" ?

  1. DA (109 votes [56.48%])

    Percentage of vote: 56.48%

  2. NE (84 votes [43.52%])

    Percentage of vote: 43.52%

Vote Guests cannot vote

#61 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 31 July 2006 - 01:13

QUOTE(John Finn's Wife @ 31 Jul 2006, 01:29)
Čuj, ja ne izjednačavam značenja termina "degutantno-prelazi granice pristojnosti i dobrog ukusa" i "dozvola/zabrana".
Znači, mnogo toga je (po mom ukusu ) degutantno, što neće reći treba zabraniti .

ok.
znaci nama svima (ili pak meni, tebi i gracii) ne smesta karanje kao takvo na javnom mestu (pri cemu "javno mesto" podrazumeva mogucnost da nas neko drugi vidi), ali nam smeta da to vide recimo deca tj porodice sa malom decom (koju, pak naravno treba zastititi od svih zala koja postoje na ovom svetu).
dakle - nama karanje kao takvo ne smeta dokle god se odvija u intimi spavace sobe, ali ako se prikaze van nje - to je pak previse.
ja zapravo nemam nista protiv da neko smatra da druge treba "zastititi" od scena uterivanja buzdovana u pecnicu, ali smatram da ne postoji osnov koji bi opravdao "zabranjivanje" (a negde citava ova rasprava ide ka tome) karanja van spavace sobe.

ps. odsecanje glave je bilo upotrebljeno kao primer toga sto se moze videti na tv-u u npr. 7.45 a bez da se digne "kuka i motika" nasuprot tome sto se moze videti na plazi a da se pri tom dignu ta ista kuka i motika. dupli arsini, ha?

edit: glede primoravanja nekoga da gleda ono sto ne zeli - ja recimo nikako ne zelim da gledam footballers wifes, ali to se ipak daje na mojoj omiljenoj tv stanici. dalje, ja ne zelim da gledam (ili slusam) izdrkavanja na ronaldinjove "majstorije" tokom sp, ali komentatori i dalje oh-ahishu na njegovo jadno dodavanje lopte saigracima. takodje, vise bih volela da gledam savrsene cice i savrsene tipove na svim ulicama beograda, ali ima jako puno onih koji odudaraju od tog mog ideala savrsenstva.

i - @gracija - sta je to sto je vrlo nepristojno a ne u smislu "sex-(ne)moralnom", vec u opstem smislu toga pojma?

Edited by palchica, 31 July 2006 - 01:42.


#62 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 31 July 2006 - 01:52

QUOTE(palchica @ 31 Jul 2006, 01:13)
ok.
znaci nama svima (ili pak meni, tebi i gracii) ne smesta karanje kao takvo na javnom  mestu (pri cemu "javno mesto" podrazumeva mogucnost da nas neko drugi vidi), ali nam smeta da to vide recimo deca tj porodice sa malom decom (koju, pak naravno treba zastititi od svih zala koja postoje na ovom svetu).
dakle - nama karanje kao takvo ne smeta dokle god se odvija u intimi spavace sobe, ali ako se prikaze van nje - to je pak previse.
ja zapravo nemam nista protiv da neko smatra da druge treba "zastititi" od scena uterivanja buzdovana u pecnicu, ali smatram da ne postoji osnov koji bi opravdao "zabranjivanje" (a negde citava ova rasprava ide ka tome) karanja van spavace sobe.

ps. odsecanje glave je bilo upotrebljeno kao primer toga sto se moze videti na tv-u u npr. 7.45 a bez da se digne "kuka i motika" nasuprot tome sto se moze videti na plazi a da se pri tom dignu ta ista kuka i motika. dupli arsini, ha?




Mislim, mala , da brkaš babe i žabe. Ja to posmatram kao intimnost a ne kao uterivanje buzdovana u pećnicu, i sad ćeš normalno da opališ po terminima kao što su "svetica" "licemer" "whatever", samo izvoli. Izgleda da je ugao posmatranja drugačiji, elem, sex ne izjednačavam sa zlom, kao što ispada iz upravo tvoje priče, ali konotacije koje sex vuče sa sobom, kod mene su drugačije, a kod parova sa slike drugačije, a za tebe, stvarno ne znam i nije moje da interpretiram.
Btw nigde je ne spomenih decu.
I ponavljam, ovde je reč o mišljenju o nečemu, ja dadoh svoj sud, a zabrane mogu daju nadležni (ja svakako nisam ta niti me tako nešto interesuje).
I ti opet o duplim aršinima. A ja rekoh da jedan slučaj drugome nije konkurencija. Topic se zove Sex na plaži, a ne Odsecanje glave na VHSu, FYI.

#63 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 31 July 2006 - 02:37

ima resenje, proglasite neku plazu iskljucivo plazom za uterivanje buzdovana a ostale plaze ostavite nama koje to na javnim mestima ne zanima.

naravno da ce se i tad poneko uterivanje ponekad omaci, ali bice to lakse zaobici.

Edited by mango, 31 July 2006 - 02:38.


#64 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 31 July 2006 - 02:46

QUOTE(palchica @ 31 Jul 2006, 02:13)
znaci nama svima (ili pak meni, tebi i gracii) ne smesta karanje kao takvo na javnom  mestu (pri cemu "javno mesto" podrazumeva mogucnost da nas neko drugi vidi), ali nam smeta da to vide recimo deca tj porodice sa malom decom (koju, pak naravno treba zastititi od svih zala koja postoje na ovom svetu).
dakle - nama karanje kao takvo ne smeta dokle god se odvija u intimi spavace sobe, ali ako se prikaze van nje - to je pak previse.

Naravno da mi ne smeta "kao takvo". Dapace. Niti na tzv. "javnom mestu", tj. negde napolju. Ili bilo gde. Samo neka ostane intimno. Upravo je bitno (barem meni i mome partneru, kao i svim ljudima koje poznajem, a mogu da s njima o tome pricam, da nas niko treci ne vidi i ne cuje. Nije bitno tu "zastititi" nekog. Ni decu, ni odrasle. Ali naprosto mi se cini prirodnim, da se to radi u potpunoj intimi. Ne znam, ima i egzibicionista, koji vole da budu gledani, kao i onih koji vole da gledaju. Ali , izvinite, za takve smatram da imaju neki problem. Ali i kad rade, eto, neka im, nek se organizuju kako zele, ali ponavljam, opet nek to skriju od nekih trecih lica koja to ne zele da gledaju. A ako ni toliko ne mogu da se uzdrze, onda, stvarno, nek potraze strucnu pomoc.

QUOTE
ja zapravo nemam nista protiv da neko smatra da druge treba "zastititi" od scena uterivanja buzdovana u pecnicu, ali smatram da ne postoji osnov koji bi opravdao "zabranjivanje" (a negde citava ova rasprava ide ka tome) karanja van spavace sobe.

Stavise, dakle, ne mislim da je tu cilj nekog "zastititi". Niti sam generalno za bilo kakve zabrane. Ali ne cini mi se da je rasprava ovde krenula k tome da se neko zalaze za zabrane. Uostalom, koje vrste zabrane konkretno? "Remecenje javnog reda i mira"? U ovom slucaju, ja mislim da bi to trebalo primeniti. I pitanje: da li to znaci da bi ljudi ulicom trebalo da hodaju goli? Da vrse nuzdu? Vicu, prave buku, i slicno. Reci cete, to nije isto. i nije. Ali je sve, opet, vrsta agresije, za koju treba da snose odredjene sankcije.

QUOTE
ps. odsecanje glave je bilo upotrebljeno kao primer toga sto se moze videti na tv-u u npr. 7.45 a bez da se digne "kuka i motika" nasuprot tome sto se moze videti na plazi a da se pri tom dignu ta ista kuka i motika. dupli arsini, ha?


Preko TV je "daleko", tj. nije "uzivo". Nikakvi dupli arsini, samo - razlicite stvari.

QUOTE
edit: glede primoravanja nekoga da gleda ono sto ne zeli - ja recimo nikako ne zelim da gledam footballers wifes, ali to se ipak daje na mojoj omiljenoj tv stanici. dalje, ja ne zelim da gledam (ili slusam) izdrkavanja na ronaldinjove "majstorije" tokom sp, ali komentatori i dalje oh-ahishu na njegovo jadno dodavanje lopte saigracima. takodje, vise bih volela da gledam savrsene cice i savrsene tipove na svim ulicama beograda, ali ima jako puno onih koji odudaraju od tog mog ideala savrsenstva.

Ovo su opet neadekvatna poredjenja.

QUOTE
sta je to sto je vrlo nepristojno a ne u smislu "sex-(ne)moralnom", vec u opstem smislu toga pojma?

Pa, valjda se to zna: nije pristojno, recimo, pljuvati na ulici, bacati djubre, vredjati nekoga, i ovo, u cemu je bit problema - primoravati druge na nesto sto ne zele.
Sam sex po sebi, dakle, nije nista ruzno i nemoralno, "gresno". Naprotiv. U osnovi je tacna i ona "da je sramota biti go ljudi bi se radjali obuceni". Nego je problem u kontekstu. Nacinu ispoljavanja. Kao, uostalom, i u svim drugim oblastima zivota.

A najbitnije je, opet se vracamo na to, da je sve dozvoljeno ako je dobrovoljno, i ako ne vredja ili ugrozava neke "trece osobe".
Posto "vredjanje' moze biti i subjektivni dozivljaj, onda, naravno, tu postoje razlike kako se reraguje, konkretno od slucaja do slucaja. Ipak, i tu vazi univerzalno da se ne smeju ugrozavati tudje slobode i prava. Na primer, za ovu temu, nikako ne smatram da bi prolaznici kojima je taj prizor smatraju ruzan, i nepristojan (opet u onom recenom smislu) trebalo da ove tuku, pa ni verbalno opomenu. Uopste, da "uzimaju pravdu u svoje ruke", da se tako izrazim. Ali imaju puno pravo da na nekom drugom mestu, kao dsto je recimo ovaj Forum, izraze svoje negodovanje i neslaganje, Pa i zgrazavanje nad pojavom kao takvom. Stoga, ja imam pravo u okviru toga da kazem cak kako smatram da bi za to ovlascena lica, jednostavnije, policajci, trebalo da reaguju, kao, odista, prilikom drugih vrsta "remecenja javnog reda".
Mi mozemo reci da su mnoga od " drustvenih pravila' nametnuta, kroz vreme. I jesu. I da su neka vise apsudrna od drugih. Ali, nisu sva besmislena, i ne mogu se sva srusiti, pogotovu ne naglo, i na silu.
"Sloboda" ne znaci da je " apsolutno sve dozvoljeno i u svakom pogledu", vec da se upravo kroz nju ponasa odgovorno, i postujuci druge.

#65 MANNITOU JR

MANNITOU JR
  • Members
  • 305 posts

Posted 31 July 2006 - 03:13

Ako vidite sex na plazi, obavezno pozovite cuvare plaze !!!

#66 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 31 July 2006 - 03:48

ako vidite sex na plazi, proverite da li je grupni. cool.gif

#67 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 31 July 2006 - 06:06

QUOTE(palchica @ 31 Jul 2006, 02:24)
pisha i ribica


A, as they go, nije ni tako mala pisha.

#68 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 31 July 2006 - 06:40

QUOTE(Crveniautobus @ 31 Jul 2006, 01:14)
O, pa ovo se stvarno siri kao val.


E, nemojte reć da vam nisam reko

#69 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 31 July 2006 - 06:58

Gradski park

Preko dana se na njemu igraju djeca, ljudi sjednu na klupu i čitaju knjigu ljubavni parovi
nađu skrovitiju klupu i vode ljubav (pare se ko zečevi) i sad netko naiđe na to skrovitije mjesto i vidi ih u zanosu, a ona viče Milaneeeeeeeeeeee
i dobro to je ok.
Ali mi pričamo o javnim mjestima i u vrijeme kad se na tom mjestu nalazi stotine ljudi.

Pa uostalom ko brani voditeljici centralnog dnevnika da se poshevi na onom stolu dok ne traje dnevnik i direktan prenos.
Ali znači ako može na tom stolu onda može i u terminu kad se prenosi na tv ? wink.gif

Pa hebemu i ja sam svojedobno shevio na najpopularnijim plažama Jadrana, al brate u doba kad tamo nema ljudi.

Nego nitko ne komentariše ovo;

PS.
hebiga, ak je to tako kako ti kažeš i ko što ljudi za sad glasaju onda budite spremni da će i pederi tražiti/ prakticirati to "pravo javnosti"

s_w.gif


Ni u najcrnim snovima ne mogu zamisliti kako čitava plaža 400/500 ljudi pozorno prati ili
odvraća pogled od dva tipa koji se "bambusaju" i to još dobro namazani Copertonom
s_w.gif roflmao.gif


I kako to da su uglavnom žene na ovoj temi ?

Edited by st.anger, 31 July 2006 - 07:15.


#70 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 31 July 2006 - 07:34

Mislim da je ova rasprava previse otisla u ekstreme.

Seks na javnom mjestu prepunom ljudi je cisti egzibicionizam i predstavlja krsenje prava ljudi koji to ne zele gledati. Oni voajeri koji, pak to zele gledati, uvijek mogu naci egzibicioniste da im prirede show. Ali "for their eyes only".

Sta je sljedece?
Egzibicionisti mi kucaju na vrata i vode ljubav na podu moje sobe? (Dobro, ja se ne bih previse bunio).

I sta je sljedece? Ajmo se parit kao zivotinje na svakom koraku.

I opet ista stvar - potrebno je razlikovat' parenje sisavaca na prepunom javnom mjestu usred bijelog dana od parenja po noci u nekom zbunu na parku/plazi. Jer ako ja secem i vidim grm kako se mice, imam dvije opcije - da produzim dalje ili da skoknem po kokice i kokakolu i gledam show. Imam izbor. A ovo dvoje takav izbor nisu ponudili.

#71 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 31 July 2006 - 07:36

innocent.gif

Zapravo, poanta problema je tako jasno iskazana u ovom stihu (bilo da ste za ili protiv):

"You and me baby ain't nothin' but mammals, so let's do it like they do on the Discovery Channel..."

©Bloodhound Gang - The Bad Touch


EDIT: potpisao autore da me ne tuze

Edited by Cro-boy, 31 July 2006 - 07:38.


#72 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 31 July 2006 - 07:51

QUOTE(Cro-boy @ 31 Jul 2006, 08:34)
Mislim da je ova rasprava previse otisla u ekstreme.

Seks na javnom mjestu prepunom ljudi je cisti egzibicionizam i predstavlja krsenje prava ljudi koji to ne zele gledati. Oni voajeri koji, pak to zele gledati, uvijek mogu naci egzibicioniste da im prirede show. Ali "for their eyes only".

Sta je sljedece?
Egzibicionisti mi kucaju na vrata i vode ljubav na podu moje sobe? (Dobro, ja se ne bih previse bunio).

I sta je sljedece? Ajmo se parit kao zivotinje na svakom koraku.

I opet ista stvar - potrebno je razlikovat' parenje sisavaca na prepunom javnom mjestu usred bijelog dana od parenja po noci u nekom zbunu na parku/plazi. Jer ako ja secem i vidim grm kako se mice, imam dvije opcije - da produzim dalje ili da skoknem po kokice i kokakolu i gledam show. Imam izbor. A ovo dvoje takav izbor nisu ponudili.


ubija me sparina pa da ne filozofiram nego potpisujem ovo smile.gif

#73 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 31 July 2006 - 08:35

QUOTE(Carolostadien @ 31 Jul 2006, 08:51)
ubija me sparina pa da ne filozofiram nego potpisujem ovo smile.gif


Pa naravno, kad si razuman covjek - homo sapiens. rolleyes.gif

Vezano na temu, sad sam se sjetio filma koji sam jucer gledao - prica neka zena kako se posevila na travnjaku baseball stadiona. Bilo je to navecer, po mraku kada nikoga nije trebalo tamo biti. Ali desilo se da su ju vidjeli neki ljudi - igraci koji su ostali nakon treninga ili nekakvo osoblje (cuvari, domari...) ne znam tocno.

I sta sad?

Ja im uopce ne zamjeram na takvom seksu (dapace, mogu im samo zavidjet). Znam da je to cesta mastarija mnogih. Ljudi su nasli nacin da zadovolje svoju fantaziju na nacin koji nikome ne bi trebao smetati. Da su to uradili na krcatom stadionu - druga prica.

#74 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 31 July 2006 - 09:01

QUOTE(Grazia @ 31 Jul 2006, 02:46)
Naravno da mi ne smeta "kao takvo". Dapace. Niti na tzv. "javnom mestu", tj. negde napolju. Ili bilo gde. Samo neka ostane intimno. Upravo je bitno (barem meni i mome  partneru, kao i  svim ljudima koje  poznajem, a mogu da s njima o tome pricam, da  nas niko treci ne vidi  i ne cuje. Nije bitno tu "zastititi" nekog. Ni decu,  ni odrasle. Ali naprosto mi se cini prirodnim,  da se to radi u potpunoj intimi. Ne znam,  ima  i egzibicionista, koji vole da  budu gledani, kao i onih koji vole da gledaju. Ali ,  izvinite,  za  takve smatram da imaju neki problem. Ali  i kad rade, eto, neka im, nek se  organizuju kako zele,  ali ponavljam, opet nek to skriju od nekih trecih lica koja to ne zele da gledaju. A ako ni toliko ne mogu da se  uzdrze,  onda, stvarno, nek potraze strucnu pomoc.
Stavise, dakle, ne mislim da je tu cilj nekog "zastititi".  Niti sam generalno za bilo kakve zabrane. Ali ne cini mi se da je  rasprava ovde krenula k tome da se neko zalaze za zabrane. Uostalom, koje vrste zabrane konkretno? "Remecenje javnog reda i mira"? U ovom slucaju,  ja mislim da bi to trebalo primeniti. I  pitanje:  da li to znaci da bi ljudi ulicom trebalo da hodaju goli? Da  vrse nuzdu?  Vicu,  prave buku, i slicno. Reci cete, to nije isto.  i  nije. Ali je sve, opet,  vrsta agresije, za koju treba da snose odredjene sankcije.
Preko TV je "daleko", tj.  nije  "uzivo". Nikakvi dupli arsini, samo -  razlicite stvari.
Ovo su opet neadekvatna  poredjenja.
Pa, valjda se to zna: nije  pristojno, recimo, pljuvati na ulici, bacati djubre,  vredjati nekoga,  i ovo, u cemu je bit problema - primoravati druge na nesto sto ne zele.
Sam sex po sebi, dakle, nije nista ruzno i nemoralno,  "gresno".  Naprotiv. U osnovi je tacna  i ona "da je sramota biti go ljudi bi se radjali obuceni". Nego je problem u kontekstu. Nacinu ispoljavanja. Kao, uostalom,  i u svim drugim oblastima zivota.

A najbitnije je,  opet se vracamo na to, da je sve dozvoljeno ako je dobrovoljno,  i ako ne  vredja ili ugrozava neke  "trece osobe".
Posto "vredjanje' moze biti i subjektivni dozivljaj, onda, naravno, tu postoje razlike kako se reraguje,  konkretno od slucaja do slucaja. Ipak, i tu vazi univerzalno da se ne smeju ugrozavati tudje slobode i prava. Na  primer, za ovu temu, nikako ne smatram da bi prolaznici kojima je taj prizor smatraju ruzan,  i nepristojan (opet u onom recenom smislu) trebalo da ove tuku,  pa ni verbalno opomenu.  Uopste, da "uzimaju pravdu u svoje ruke", da se tako izrazim. Ali  imaju puno pravo da na nekom drugom mestu, kao dsto je recimo ovaj Forum,  izraze svoje negodovanje i neslaganje,  Pa i zgrazavanje nad pojavom kao takvom. Stoga, ja imam pravo u okviru toga da kazem cak kako smatram da bi za to ovlascena  lica,  jednostavnije,  policajci, trebalo da reaguju, kao,  odista, prilikom  drugih vrsta "remecenja javnog reda".
Mi mozemo reci da su mnoga od " drustvenih pravila' nametnuta, kroz vreme. I jesu. I da su neka vise apsudrna  od drugih. Ali,  nisu sva  besmislena,  i ne  mogu se sva srusiti, pogotovu ne naglo,  i na silu.
"Sloboda" ne znaci da je " apsolutno sve dozvoljeno  i u svakom pogledu", vec da se upravo kroz nju ponasa odgovorno,  i postujuci druge.


Savršeno objašnjenje. Valjda joj je sada malo jasnije.

#75 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 31 July 2006 - 09:06

QUOTE(st.anger @ 31 Jul 2006, 06:58)
Gradski park

PS.
hebiga, ak je to tako kako ti kažeš i ko što ljudi za sad glasaju onda budite spremni da će i pederi tražiti/ prakticirati  to "pravo javnosti"

s_w.gif
Ni u najcrnim snovima ne mogu zamisliti kako čitava plaža 400/500 ljudi pozorno prati ili
odvraća pogled od dva tipa koji se "bambusaju" i to još dobro namazani Copertonom
s_w.gif  roflmao.gif
I kako to da su uglavnom žene na ovoj temi ?


Hm. Ovde su zapravo na delu dvostruki aršini.
Ako sam za sex u javnosti onda nije bitno koji je pol u igrici. Ako sam protiv, opet nije bitno koji je sex. Međutim, dosta ljudi će reći da im je simpatičniji prizor dvoje koji se bambusaju na plaži nego dva tipa koja se cmaču u usta. Ja ne delim to mišljenje.

Zašto su žene na ovoj temi? Heheheh razmisli