Jump to content


Photo

B92 BRAVO!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 Wannabe

Wannabe
  • Sleepers
  • 26 posts

Posted 24 June 2006 - 16:45

"Još jednom vas i poslednji put molimo, za slučaj da niste videli poruku u warn-u, da sa svojim prvim sledećim logovanjem promenite avatar. U suprotnom ćete biti izbrisani iz registra članova Foruma.

Hvala." moderator


HA HA, LEPO SU ME ZAMOLILI DA SKLONIM AVATAR, SUPER I BRAVO ZA CENZURU!! AVATAR JE BIO ZAPRAVO SIMBIOZA logotipa B92 i PINKA, jer program b92 postaje sve jeftini,manje edukativan i sve bezlicniji main stream.. ah da, main stream sa cenzurom.
totalno je licemerno da B92 kirtikuje bilo koga ukoliko nije spreman da kritiku i sam primi..
ali eto bar se daju isprovocirati i time potvrdjuju da je karikatura i vishe nego istinita
iskreno ja sam razocaran..

ko hoce da vidi "PROBLEMATICNI" logo neka mi postuje mail..

pozdrav svima koji podrzavaju kriticku misao uvek i svuda..

#2 kolaps

kolaps
  • Members
  • 103 posts

Posted 24 June 2006 - 17:18

I ja sam iznenadjen. Bas je bio super avatar.
Tako su SPS-ovci zabranjivali rad Radiju b92, cepali i tukli one koji su lepili plakate protiv Milosevica. To je sada slicno i sa avatarom, umesto da se zapitaju zasto je to tako oni ga jednostavvno zabrane. Tako nam i treba.
Tuzno, vrlo tuzno.

Edited by kolaps, 24 June 2006 - 17:20.


#3 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 24 June 2006 - 17:54

placipicke ph34r.gif
elem, koristio si logo b92 (bitnije) i usput ismejavao kucu (manje bitno) - ako su ti rekli

#4 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 24 June 2006 - 17:57

QUOTE(Wannabe @ 24 Jun 2006, 17:45)
...

Sve te razumem i mislim da nije u redu gushiti slobodu mishljenja i izrazavanja, ali mi nije jasna jedna stvar.
Kako iz Carrare, Italy, ti pratish program TVB92?

#5 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 June 2006 - 19:44

Svaka vrsta cenzure je skandalozna, skaredna i za osudu. Ocigledno je da medju moderatorima ima dosta dogmata i birokrata...

#6 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 24 June 2006 - 19:59

Nije ti palo da je zastitni znak nekog pravnog lica njegovo vlasnistvo?

(Jebes tu samoupravljacku logiku... yucky.gif )

Nije ti palo na pamet da kuca na cijem forumu gostujes ima pravo da ne dozvoli sprdanje sa svojim zastitnim znakom, bar tamo gde moze, a to je njen forum?

Ti kad odes kod nekog u kucu, sve vreme mu pricas da mu je zena ruzna, sin glup a cerka kurva, cak i ako je to cinjenicno stanje?

Edited by gotivac, 24 June 2006 - 20:01.


#7 Lenny

Lenny
  • Members
  • 326 posts

Posted 24 June 2006 - 20:35

QUOTE(Wannabe @ 24 Jun 2006, 17:45)
...AVATAR JE BIO ZAPRAVO SIMBIOZA logotipa B92 i PINKA, jer program b92 postaje sve jeftini,manje edukativan i sve bezlicniji main stream.. ah da, main stream sa cenzurom.

Sećam se tvog avatara i baš sam nekoliko puta pomislio - evo, samo što ga nisu rebnuli. Dakle, tvoja provokacija je bila sračunata, tražio si - dobio si. Naravno, ne podržavam cenzuru, ali koliko god bili nezadovoljni tržišno-populističkim kursom 90dvojke, mislim da ćemo se složiti da je ovo i dalje naš najpristojniji medij - naročito zahvaljujući forumu i radiju.

Nezadovoljstvo mnogih, slično ovom tvom, datira još iz vremena onog kritičnog nesporazuma B92 ekipe sa Đinđićem, sećaš se - nema prvoboračkih privilegija, može orden, i sl. Pa onda raspoređivanje DS kadrova po uredništvima komercijalnih medija. Pa demokratsko 'osveštavanje' zgrade Pinka u formi Lečićeve posete, itd. Pa sukob Čupić-Mitrović... Sve je to ozlojedilo staru publiku b92.

Isprva se očekivalo da će ovaj medij dobiti podršku vlade i ozvaničiti svoj status 'javnog servisa 2. Srbije'. To se nije desilo, a novoosnovana tv je nekako morala da pokriva troškove održavanja, produkcije koji se ne mogu porediti sa troškovima održavnja radija/foruma. Pošto je pomoć sa strane već uveliko bila skresana, b92 ekipa nije imala izbora već da započne tranziciju ka ful komercijalnom mediju ružičastog tipa (Pink 92 wink.gif ) Kao što rekoh, to je izazvalo veliko nezadovoljstvo kod vernih slušalaca rb92, pa je, kako mi se čini, uredništvo dalo prostora za oštrije kritičke emisije (Peščanik, Insajder) i delimično forum (ovaj pdf, pzd) kako bi se to nezadovoljstvo ublažilo, i tradicionalna publika zadržala.

Dakle, bez obzira na sve to, na razne koncepcijske kompromise koji su u određenim okolnostima bili neminovni, mislim da treba da imamo malo više razumevanja, za ovaj, kao što već rekoh, naš najozbiljniji medij.

#8 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 24 June 2006 - 22:49

Pa dobro, sada kada se desilo Djilasovsko osvestavanje hoce li biti bolje?

#9 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 June 2006 - 02:59

QUOTE(gotivac @ 24 Jun 2006, 20:59)
Nije ti palo da je zastitni znak nekog pravnog lica njegovo vlasnistvo?

(Jebes tu samoupravljacku logiku...   yucky.gif )

Samo jedno malecko pitanje: da li ti koristis u potpunosti licenciran softver? Da li si platio M$pftu, Borlandu i svim ostalim pravnim licima sva njihova potrazivanja pre nego sto si poceo sa ovim propovedanjem o vlasnistvu? I kako se definise zastitni znak - da li je to i dalje zastitni znak ako je promenjeno nekoliko pixela? Ili jedno ili vise slova?

#10 kolaps

kolaps
  • Members
  • 103 posts

Posted 25 June 2006 - 19:47

92 je igubila smisao za humor.
pa zabranjuje bezazlene avatare, koji su potpuno slobodan izbor svakog forumasa, zar ne ?
To pocinje da lici na paranoju.

#11 kolaps

kolaps
  • Members
  • 103 posts

Posted 25 June 2006 - 20:02

Interesantno je da B92 kao provajder (podprovajder), ne hostuje ovaj forum kao ni ceo site, ovde u Srbiji vec na ds123.xs4all.nl, i na jos jednom mrzi me da prepisujem.
Pa tako i ovakvo ponasanje, brisanje i gusenje slobodnog izrazavanja podleze pod zakone zemlje u kojoj se site i forum hostuju.
A posto to ocigledno nije u Srbiji, odakle nekom pravo da obrise bilo sta sto je Internetu a po zakonu ne podleze pod udar Internet policije, a ni Yu domena iili srbije, svejedno.

Ja verujem da ovo nema veze sa 92-kom, vec su se u ekipu 92 uvukli neki ljudi kojima siguran sam tu nije mesto.

Apsolutno sam siguran da je tako.

#12 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 25 June 2006 - 23:07

QUOTE(Wannabe @ 24 Jun 2006, 17:45)
HA HA, LEPO SU ME ZAMOLILI DA SKLONIM AVATAR, SUPER I BRAVO ZA CENZURU!! AVATAR JE BIO ZAPRAVO SIMBIOZA logotipa B92 i PINKA, jer program b92 postaje sve jeftini,manje edukativan i sve bezlicniji main stream.. ah da, main stream sa cenzurom.
totalno je licemerno da B92 kirtikuje bilo koga ukoliko nije spreman da kritiku i sam primi..
ali eto bar se daju isprovocirati i time potvrdjuju da je karikatura i vishe nego istinita
iskreno ja sam razocaran..

ko hoce da vidi "PROBLEMATICNI" logo neka mi postuje mail..

pozdrav svima koji podrzavaju kriticku misao uvek i svuda..


QUOTE(kolaps @ 24 Jun 2006, 18:18)
I ja sam iznenadjen. Bas je bio super avatar.
Tako su SPS-ovci zabranjivali rad Radiju b92, cepali i tukli one koji su lepili plakate protiv Milosevica. To je sada slicno i sa avatarom, umesto da se zapitaju zasto je to tako oni ga jednostavvno zabrane. Tako nam i treba.
Tuzno, vrlo tuzno.


QUOTE(Schrodinger @ 24 Jun 2006, 20:44)
Svaka vrsta cenzure je skandalozna, skaredna i za osudu. Ocigledno je da medju moderatorima ima dosta dogmata i birokrata...


QUOTE(kolaps @ 25 Jun 2006, 20:47)
92 je igubila smisao za humor.
pa zabranjuje bezazlene avatare, koji su potpuno slobodan izbor svakog forumasa, zar ne ?
To pocinje da lici  na paranoju.


Moram da biram reči, da ne bih i sam bio banovan, pa vas neću imenovati na adekvatan način.

Negde ste nešto pogrešno povezali u mozgićima tjikekom devedesetih i nikako da vam zarastu te pokidane veze u sivoj moždanoj masi.

Ne mogu više ovo ni da čitam... Bljuje mi se na kuknjavu i horsko zapomaganje za svaki božiji šugavi warn ili višesatni ban. Bljuje mi se na likove koji nisu u stanju da shvate gde su i u kakvom okruženju žive. Bljuje mi se na likove koji nisu u stanju da shvate da je ova taraba po kojoj baljezgaju nečije vlasništvo (a to nisu oni), da za žvrljanje po njoj vlasnik ne traži pare i da u šugavom kapitalizmu kome težimo taj "drčni" vlasnik ima bar pravo da određuje pravila ponašanja i sam uređuje svoje dvorište. Ili bar da zamoli da se ne sprdaš sa njim za njegve pare. Zamisli drznike! Bljuje mi se od zalutalih koji su u stanju da to pripišu cenzuri i domaćine proglase za antidemokrate. Konačno, bljuje mi se od mod tima koji sve ovo toleriše i koji vas već nije banovo na po 1000 godina svakog.

QUOTE(kolaps @ 25 Jun 2006, 21:02)
Pa tako i ovakvo ponasanje, brisanje i gusenje slobodnog izrazavanja podleze pod zakone zemlje u kojoj se site i forum  hostuju.
A posto to ocigledno nije u Srbiji, odakle nekom pravo da obrise bilo sta sto je Internetu a po zakonu ne podleze pod udar Internet policije, a ni Yu domena iili srbije, svejedno.

Ja verujem da ovo nema veze sa 92-kom, vec su se u ekipu 92 uvukli neki ljudi kojima siguran sam tu nije mesto.

Apsolutno sam  siguran da je tako.


Ovo je ipak najveći od svih hitova: Koja, bre, sloboda izražavanja!? Ajde ovako: dolazim ti sutra na gajbu da se srpdam sa tobom, vređam te i šoram ti po zidovima, a ti probaj da mi sprečiš slobodu izražavanja i probaj da ne razumeš šalu. Ako imaš radnju, ima da mi daš da istaknem antireklamu, recimo "Nikako kod ove lopovske barabe". Nema veze što nisi lopov ni baraba. Meni priprdelo da ti to prikačim. Nije ni B92 Pink, pa mu ovaj gore zabludeli to prikačio, i još se ljuti što su ga uljudno zamolili da to skine, bez da su ga oterali iz momenta.

Idi bre na ulicu i deri se koliko hoćeš! To je sloboda govora. Lepi plakate po gradu. Napravi miting. Calni pare pa napravi novine. Napravi svoj sajt pa se po njemu deri koliko hoćeš. Niko bre nije dužan da ti besplatno nudi svoj (čitani) prostor, svoje bajte, svoje kilovate i svoju radnu energiju da bi tebi omogućio da nesmetano drobiš, pa još i da mu uz to sereš po glavi i nazivaš ga nedemokratom.

Meni kad se ovde smuči - jednostavno odoh! A koliko ovde se vas sa problemom zapatilo, nije daleko taj trenutak.

Edited by CTPAX, 25 June 2006 - 23:24.


#13 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 25 June 2006 - 23:25

QUOTE(kolaps @ 25 Jun 2006, 21:02)
Interesantno je da B92 kao provajder (podprovajder), ne hostuje ovaj forum kao ni ceo site, ovde u Srbiji vec na ds123.xs4all.nl, i na jos jednom mrzi me da prepisujem.
Pa tako i ovakvo ponasanje, brisanje i gusenje slobodnog izrazavanja podleze pod zakone zemlje u kojoj se site i forum  hostuju.
A posto to ocigledno nije u Srbiji, odakle nekom pravo da obrise bilo sta sto je Internetu a po zakonu ne podleze pod udar Internet policije, a ni Yu domena iili srbije, svejedno.

Ja verujem da ovo nema veze sa 92-kom, vec su se u ekipu 92 uvukli neki ljudi kojima siguran sam tu nije mesto.

Apsolutno sam  siguran da je tako.

kolapshe, svaki tvoj post me razveseli. pisi cesce! thumbsup.gif
i reci mi, sta je to internet policija? kakve uniforme nose? ko ih placa, ujedinjene nacije, ili masoni? koji su to zakoni po kojima treba da "postupaju"? da li su naoruzani, ili nose samo pendreke? da li imaju veze sa bajaginom svemirskom policijom, ili sa blue suede policijom dead kennedys'-a?

"here's the blue suede secret police
they have come for your uncool niece"

cekaj, nije gotovo. imam jos pitanja. otkad je b92 (pod)provajder, i cega? sto prepisujes, a ne copy/ pastujes? koji su se to ljudi uvukli, i sta im je namera? kako mozes da budes apsolutno siguran u bilo sta? zasto stalno pises internet sa pocetnim velikim slovom? eto, toliko za sada smile.gif

Edited by Miralem, 25 June 2006 - 23:59.


#14 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 25 June 2006 - 23:29

QUOTE(kolaps @ 25 Jun 2006, 21:02)
Interesantno je da B92 kao provajder (podprovajder), ne hostuje ovaj forum kao ni ceo site, ovde u Srbiji vec na ds123.xs4all.nl, i na jos jednom mrzi me da prepisujem.
Pa tako i ovakvo ponasanje, brisanje i gusenje slobodnog izrazavanja podleze pod zakone zemlje u kojoj se site i forum  hostuju.

Je l' ti to ozbiljno, života ti? laugh.gif

#15 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 25 June 2006 - 23:36

QUOTE(kolaps @ 25 Jun 2006, 15:02)
Interesantno je da B92 kao provajder (podprovajder), ne hostuje ovaj forum kao ni ceo site, ovde u Srbiji vec na ds123.xs4all.nl, i na jos jednom mrzi me da prepisujem.
Pa tako i ovakvo ponasanje, brisanje i gusenje slobodnog izrazavanja podleze pod zakone zemlje u kojoj se site i forum  hostuju.
A posto to ocigledno nije u Srbiji, odakle nekom pravo da obrise bilo sta sto je Internetu a po zakonu ne podleze pod udar Internet policije, a ni Yu domena iili srbije, svejedno.

Ja verujem da ovo nema veze sa 92-kom, vec su se u ekipu 92 uvukli neki ljudi kojima siguran sam tu nije mesto.

Apsolutno sam  siguran da je tako.


zasto ne otici jedan nivo nize?
ako su serveri na kojima je forum postavljen napravljeni u Kini onda ceo forum, sasvim logicno, podleze kineskim zakonima sto znaci da tu ima materijala za bar 50-60 javnih streljanja, naravno po kineskim zakonima.