Jump to content


Photo

Biljana Srbljanovic u Pescaniku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
263 replies to this topic

#46 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 12:04

QUOTE(Lun @ 12 Jun 2006, 20:24)
Shta je uopshte poenta tog komentara?
Da se pravimo blesavi, zatvaramo ochi i snazno se nadamo da ce biti bolje?
Ma daj, ja mislio ti hocesh neshto ozbiljno da kazesh, kad ono pozivanje na neke nedorechenosti i nelogichnosti.

Nema niceg nedorecenog i nelogicnog u tome.

Upravo je suprotno od toga sto ti kazes da je poenta. Ovo sto vi ovde radite je upravo da se "nadate da ce vam biti bolje". Tj. prezivate svoje nevolje, i demonizujete sve one koji se i najmanje razlikuju od vas (cak i za najbledju nijansu). U tome pokazujete karakteristike sekte.

Jel' sam sad dorecen i logican? Ili hoces jos?

Sta to tebi tacno nije jasno u vrlo prostoj jednacini tadic = kostunica = seselj? Ona savrseno sazima vas nacin "misljenja" (veoma "dorecen" i veoma "logican" i veoma beskoristan).

Edited by Indy, 12 June 2006 - 12:06.


#47 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 12 June 2006 - 12:08

a sta bi ti uradio?

posto definitivno nema dovoljno normalnih ljudi koji bi pokrenuli neku konkretnu akciju, sta ti preostaje?
iskreno me zanima, ni ja nemam ideju

#48 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 12:13

QUOTE(Leia @ 12 Jun 2006, 21:08)
a sta bi ti uradio?

Za pocetak, ne bih radio to sto rade Pescanikovci.

#49 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 12 June 2006 - 12:52

QUOTE(Indy @ 12 Jun 2006, 14:04)
Tj. prezivate svoje nevolje, i demonizujete sve one koji se i najmanje razlikuju od vas (cak i za najbledju nijansu). U tome pokazujete karakteristike sekte.


haha, pazi samo topik o peri lukovicu, pale se kandila i drze molebani. bilo koja kritika na racun pere prouzrokuje reakciju slicnu onoj kada se medju ajkule ubaci krvava lesina. omiljeni poklic je da je 'pera lakmus za naciste'.

@big lebowski: sada ce da ti objasne da si cetnik, retrogradna snaga i srBov wink.gif

edit: biljcica ono za cicino unuce nije mislila u krvnosrodnickom, vec u 'ideoloskom smislu'.

Edited by Larko, 12 June 2006 - 12:56.


#50 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 12 June 2006 - 14:23

QUOTE(Larko @ 12 Jun 2006, 13:52)
edit: biljcica ono za cicino unuce nije mislila u krvnosrodnickom, vec u 'ideoloskom smislu'.


Stvarno?

#51 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 June 2006 - 14:28

QUOTE(Indy @ 12 Jun 2006, 13:13)
Za pocetak, ne bih radio to sto rade Pescanikovci.

Nisam nigde chuo da "peshchanikovci" negde jebu decu nekaznjeno, da novchano nagradjuju serijske ubice, da stvaraju klerikalnu drzavu, da zatashkavaju Djindjicevo ubistvo, da destabilizuju drzavu.
"Peshchanikovci" samo iznose svoje politichke stavove i to u jednoj radijskoj emisiji za koju se nacionalni onanisti kunu da je niko ne slusha. Da li je to zabranjeno na ovom stadiju demokratskog razvitka ili ti imash neke inovativne metode politichkog delanja?
Interesantno je, s druge strane, da kod tebe (sve sa potrebnim odmakom od domaje) nishta ne izaziva toliko nezadovoljstva kao, eto, "peshchanikovci".
Nishta u Srbiji nije, je li, toliko problematichno kao slobodno izrazeno mishljenje pojedinaca u "Peshchaniku"?

#52 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 12 June 2006 - 14:32

QUOTE(Lun @ 12 Jun 2006, 15:28)
Nishta u Srbiji nije, je li, toliko problematichno kao slobodno izrazeno mishljenje pojedinaca u "Peshchaniku"?


nije problematichno, al nije ni narocito efikasno...
prodje nam zivot dok se naslusamo peshcanika ph34r.gif

Edited by Leia, 12 June 2006 - 14:36.


#53 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 14:36

QUOTE(Lun @ 12 Jun 2006, 23:28)
Nisam nigde chuo da "peshchanikovci" negde jebu decu nekaznjeno...

Dotle sam stigao i zavrsio sa citanjem.

Ako ti ne razumes da je ishrana iskljucivo telesnim izlucevinama losa po zdravlje, onda ti ni ja ne mogu pomoci (ni tvojim istomisljenicima).

Gudbaj i tebi.

#54 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 June 2006 - 14:43

Indy, iskreno, drugachiji odgovor nisam ni ochekivao.

Jedino mi nije jasno zashto se upushtash u raspravu ako ti do nje nije stalo ili ako nemash shta da kazesh.

Rechenica posle koje ti je bilo, toboz, previshe nije niti neistinita, niti van konteksta ove diskusije.

I zashto Gudbaj? Furash se na lojalnost ili shta? tongue.gif

#55 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 June 2006 - 14:47

QUOTE(Leia @ 12 Jun 2006, 15:32)
nije problematichno, al nije ni narocito efikasno...
prodje nam zivot dok se naslusamo peshcanika  ph34r.gif

Meni se chini da mnogi od vas ozbiljno precenjuju moc i uticaj "Peshchanika".
Zivot ne prolazi zato shto Miroslav Prokopijevic pricha o katastrofalnoj srpskoj privredi, a Nikola Samardzic o zaverenichkoj kliki.
Prolazi zato shto potrebna vecina to nece, ne moze, da shvati da ima neshto i do nje.

#56 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 12 June 2006 - 15:04

QUOTE(Lun @ 12 Jun 2006, 15:47)
Prolazi zato shto potrebna vecina to nece, ne moze, da shvati da ima neshto i do nje.


pa to ti kazem.
mnogo lepe price koja u sustini nema efekta jer je narod - narod, i ne vredi mu pricati.
pojedinac koji misli i podstice i druge na razmisljanje prosto kod vecine nema sansu. e to je ono sto ne vidim da ce se skoro promeniti, takvi pojedinci uglavnom u nekom trenutku dignu ruke od talasanja i ili negde odu ili se povuku u ilegalu.
a kako vreme prolazi nove generacije mladih ionako i ne znaju za bolje od toga sto ih okruzuje, tako da... nista, samo jedan ph34r.gif

#57 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 15:17

Stvarnost uopste nije takva. Ne postoji takva perfektna segregacija izmedju ispravnomislecih pescanikovaca i pijane-razularene cetnicke-decosilujuce bulumente na drugoj strani. To je fenomen diskontinuiranog misljenja, ili prostije receno, crno-belog gledanja na stvari, koji samo podstice ekstremne poglede, na taj nacin sto ignorise, pa i aktivno unistava one koji bi se slucajno zatekli na brisanom prostoru izmedju ekstrema. Ne cudi me sto Lun to ne shvata, ali me neki drugi ljudi cude. Sta nije jasno u tome sto vi non-stop radite (mislim, vi Pescanikovci) u tome sto svako ko nije 100% na vasim pozicijama se automatski savrseno nista ne razlikuje od Seselja, Arkana ili bilo koga slicnog? I posle se cudite sto iza sebe imate jedno 0.01% naroda i sto se od sve vase price savrseno nista, nula, nicht, nikada nista nece realizovati. Sami ste sebi postavili takve kriterijume za uspeh koje je nemoguce zadovoljiti i u najboljim uslovima, a kamoli u Srbiji. Ako se prati delatnost "gradjanskih" snaga unazad petnaestak godina, jasno se vidi (sa distance posebno, a ne manje) ta "ekstremizacija". Ono sto je bilo prihvatljivo za Gradjanski savez sredinom 90-tih, danas je potpuno neprihvatljiv, nelustracijski, stav. Problem je sam sastav ekipe ljudi koja se okuplja oko Pescanika, koji sigurno o sebi misli kao o nekakvoj evropskoj eliti, koja "zasluzuje normalan zivot", docim o npr. prosecnom glasacu SRS misli losije nego o izumrlim vrstama primata. Pritom, taj "prosecni Srbin" nije glup, i jasno vidi taj isti prezir, i naravno da nece da ima nista sa vama, na kraju krajeva, sta ste mu vi dali, osim uvreda i diskvalifikacija? Pazi, ne govorim ovde o nekakvom Arkanu koji ima ruke krvave do lakata, govorim o najobicnijem Miki ili Milici. Niko koga licno poznajem ne podrzava stavove iz Pescanika, stavise vecina reaguje sa blagim gadjenjem na takve price. E sad, ko me je pratio na forumu moze makar da ekstrapolira kakve bi to ja Srbe mogao da poznajem koji tako misle. Dakle, definitivno nisu u pitanju nikakvi pijani cetnici sa bradama do pojasa i kamama u zubima. Stoga, prestanite da ih tako "vidite", promenite vizuru. To bi bio prvi korak.

Pozdrav od mene, necu se vise javljati na ovaj podforum, jer nemam utisak da sam dobrodosao.

#58 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 12 June 2006 - 15:38

QUOTE
Pozdrav od mene, necu se vise javljati na ovaj podforum, jer nemam utisak da sam dobrodosao.

...zna se da imas stav, tako da ovo infantilno durenje deluje smesno...a tvoja akcija danas i juce na ovom podforumu, moze da se shvati kao pokusaj da nesto objasnis, da ne kazem promenis...ali je definitivno osvezenje u odnosu na niko, vinsku i ostale :wubadzije: ....i jebi ga, ako odustajes to znaci da je i tvoj voljni momenat na nezavidnom nivou...tacnije, kratkog je daha....a na spomenutom blogu se kao efikasnije predlaze suceljavanje misljenja....so...

QUOTE(Indy @ 12 Jun 2006, 12:17)

...inace, onaj kauboj tamo sto mi plagija tackice nisam ja...

#59 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 12 June 2006 - 16:06

QUOTE(Croqy @ 12 Jun 2006, 16:23)


samo srBov moze da postavlja pitanja.

#60 Mvaur

Mvaur
  • Members
  • 3 posts

Posted 12 June 2006 - 16:51

Imam veliku zelju da upoznam Biljanu licno!
Mora da je jako coool.