Jump to content


Photo

Biljana Srbljanovic u Pescaniku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
263 replies to this topic

#31 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 11 June 2006 - 17:40

QUOTE(vinska musica @ 11 Jun 2006, 12:11)
Mogla bih se kladiti da je somnabulno-dssglagoljiva i hriscanski uzorno uzdrzana Sanda Raskovic zena tvojih snova.  tongue.gif

To Biljana

Hvala sto, pored toliko posla, imas vremena /i volje/ da se bavis nasom politickom i civilizacijskom kloakom. Hvala i za ona dragocena «elaboriranja» s Licinog Mesta, na temu antiglobalistickih trendova; pozitivnih ucinaka, ali i zastranjivanja. Iz tvojih nadahnutih “izvestaja” o kulturnoj i politickoj Francuskoj danas, vise sam saznala, nego od svih spoljnopolitickih izvestaca, a da o nasim necujnim i nevidljivim diplomatskim casnicima i ne govorim.

I opet ti hvala sto odvajas vreme za nas, ucestvujes u gradjanskim akcijama, Pescanicima, blogujes…umesto da cooliras u “gradu svetlosti” i uzivas u plodovima svog respektabilnog kreativnog talenta i radnog pregnuca.  rolleyes.gif



ma da, hvala Biki na plodovima mada je i Sanda bila opaka riba.

#32 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 11 June 2006 - 21:57

evo i njega:

Standard: Handke, Srbija, Slobo, Srbljanović


#33 Wannabe

Wannabe
  • Sleepers
  • 26 posts

Posted 11 June 2006 - 21:58

cura je bila jasna ko dan.
ne vidim zasto cela frka..
bug u komunikaciji.. tongue.gif

#34 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 11 June 2006 - 23:39

QUOTE(Cruella De Ville @ 11 Jun 2006, 22:57)


nikad sladje upotrebljen Close Tab.

#35 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 00:14

QUOTE(vinska musica @ 12 Jun 2006, 02:11)
Indy, ne znam kojim recima da ti objasnim da “okrenuti se necem pametnijem” u Srbiji nema znacenje kao u normalnom svetu, u kome je bavljenje politikom lagodan licni izbor, skoro kao lep hobi.

Pa ne moras da mi objasnjavas. Kad god pogledam sta prica 'the best & brightest' u Srbiji, sto je svakih nekoliko godina, to je uvek jedno te isto. Svako, valjda, zna da ne mozes da nastavis da radis istu stvar i ocekujes razlicit rezultat.

QUOTE(vinska musica @ 12 Jun 2006, 02:11)
Neprestano nas, nervozno i nimalo takticno, opominjes da se okrenemo poslu...

"Neprestano"?! Sorry sto nisam bio taktican, zaboravio sam da ste vi osecajne biljcice. OK, sa vama treba biti strpljiv, evo vam jedno 200 god. da se siti ispricate, uz cigarete i kafu, kako vec volite, o tome sta je neki nizi primat rekao u skupstini, pa sta mu je kolega nastao mutacijom dazdevnjaka na to odgovorio, itd. Nemoj da bi vas neko potresao rekavsi da se prenete iz toga. Vi biste da se stvari promene, samo ne biste da promenite nista sto vi radite.

QUOTE(vinska musica @ 12 Jun 2006, 02:11)
Ako ne razumes sustinu problema, bar se, iz te svoje lagodne pozicije, smiluj na nas koji  Samo zelimo da zivimo kao sav normalan svet, ali nam ovde za to nije dovoljno ni strucno znanje, ni besprimerni trud, ni licni moralni integritet.                 

Ne, ja sam neumoljiv. WTF?! Usput, tema je o B.S., ne vidim sto je njena pozicija manje lagodna. Tj. ona prica sto vase zedne usi zele da cuju, ali vi ste njeno trziste.

QUOTE(vinska musica @ 12 Jun 2006, 02:11)
Ne slazem se. Da je trziste presudjivalo, danas bismo verovatno u Ausvicu gledali “prigodne” antisemitske predstave…

Pa naravno da se ne slazes, kad si socijalista. Ne "bismo mi" nista gledali sto ne zelimo da gledamo. Prinuda pripada u socijalizam, ne u trzisnu privredu. O tome zasto je to "socijalisticki moral", mozete da procitate vise ovde.

#36 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 12 June 2006 - 02:26

QUOTES Indy
>>> Sorry sto nisam bio taktican, zaboravio sam da ste vi osecajne biljcice. OK, sa vama treba biti strpljiv, evo vam jedno 200 god. da se siti ispricate, uz cigarete i kafu, kako vec volite, o tome sta je neki nizi primat rekao u skupstini, pa sta mu je kolega nastao mutacijom dazdevnjaka na to odgovorio, itd. Nemoj da bi vas neko potresao rekavsi da se prenete iz toga. Vi biste da se stvari promene, samo ne biste da promenite nista sto vi radite.<<<

Ovaj promaseni cinizam mogu «takticno» jedino nazvati sviranjem k****. Nisi se ni potrudio da bilo sta razumes. Licno uopste ne spadam u kategoriju onih o kojima govoris s takvom nadmenoscu i prezirom. Sa svojim radnim navikama ne bih osetila promenu ni da radim medju Japancima.
Govorim o vecini stanovnistva i opstim uslovima, koji su u
suvise zavisnoj vezi od politike, da bismo se, ko srecnici u Kenguriji, mogli okrenuti samo poslu. Nece biti da su bas svi ovde genetske lencuge i lezilebovici.

A ako cemo o trosenju vremena na trkeljisanje… tvojih 16 hiljada postova ipak su
“respektabilan” skor prema mojih tek 1,9. Eto, ja, ipak, nemam toliko vremena za forumashenje. tongue.gif

>>> Usput, tema je o B.S., ne vidim sto je njena pozicija manje lagodna. Tj. ona prica sto vase zedne usi zele da cuju, ali vi ste njeno trziste. <<<

Da, mi smo debili, nemislece kreature, obicno trziste... Hvala, da nam ti ne rece, ne bismo imali pojma. I dalje bismo, naivni, verovali da je Biljana izuzetno talentovana dramska spisateljica, cenjena u internacionalnim razmerama, angazovani stvaralac, osoba koja sluzi na cast ovoj zemlji, jadnoj i nikakvoj, iz koje si i ti, cak iz svog kruga dvojke, zbrisao.
A Biljana, eto, nije. Stalno se vraca, nije joj svejedno, ne miri se, pokusava da pomogne da se nesto promeni, da bar malo zalicimo na pristojan svet.

>>> Pa naravno da se ne slazes, kad si socijalista. Ne "bismo mi" nista gledali sto ne zelimo da gledamo. Prinuda pripada u socijalizam, ne u trzisnu privredu.<<<

Eto, ja ne bih, recimo, da gledam radikale ni u formi pozorisne predstave. “Trzisno” bih ih ukinula bez dvoumljenja, jer su preopasne bitange, koje do neba zaudaraju na fasizam.. A to tvoje “socijalista” samo je za nijansu gluplje od etikete "komunista", kojima se razmecu oni kojima je liberalizam u ekonomiji istovetan za liberalizmom u kulturi i ideologiji.
Velicanje zlocinaca nije i nikada ne moze biti samo “umetnicki” ugao gledanja na stvari, vec pojava koja se u pristojnim drustvima u korenu saseca ili bar drzi pod sigurnom kontrolom da ne metastazira. Zato se i zovu uredjene drzave, za razliku od nase uneredjene. Ali to nije razlog da ti se neko divi sto nam tako seiris, prepotentno mlateci levo i desno, bez imalo udubljivanja u sustinu stvari.

#37 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 02:44

QUOTE(vinska musica @ 12 Jun 2006, 11:26)
A ako cemo o trosenju vremena na trkeljisanje… tvojih 16 hiljada  postova ipak su
“respektabilan” skor prema mojih tek 1,9.

Sta reci? Pa nista, osim da je mojih 20000 postova (kad se uracunaju defunkt nickovi) sve sto sam ja ikad u zivotu uradio, tako da si sasvim u pravu.

Pozdrav

U stvari, samo jos jedan komentar na ogavnu opasku o "nadmenom seirenju". To jednostavno nije tacno, ja naprosto ukazujem na cinjenicu da pristup tipa Pescanika savrseno nista ne cini u smislu resavanja problema. On se obraca vec preobracenima, predstavlja neku katarzu ili ruminaciju (utapanje u sopstvenoj nesreci), ali nije ni 'r' od resavanja bilo kakvog realnog problema. Now, go ahead, shoot the messenger.

Edited by Indy, 12 June 2006 - 02:53.


#38 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 02:57

QUOTE(vinska musica @ 12 Jun 2006, 11:26)
Nece biti da su bas svi ovde genetske lencuge i lezilebovici.

Ti si potpuno otrovana mrznjom prema svakom ko se usudi da ti kaze nesto sto ti se ne svidja. Sta razumeti iz tvog odvratnog komentara? Da svi mi koji ne zivimo tamo treba da zacepimo, osim ako necemo da pricamo isto sto i vi, kao sto radi Biljana? Sta je bilo sa perspektivom autsajdera? Da li nikad nisi cula da se neke stvari vide bolje kada se pogledaju sa distance? Recimo, da je Zemlja okrugla?

Ne, sve sto dobijem je "kengurija". Zinem da nesto kazem - "kengurija", "broj postova", "seirenje"... Jel' imas ti nesto da kazes da ne predstavlja kvalifikaciju moje licnosti?

Nemas, naravno. Pricas tu jednu istu pricu 20 godina, zaljubljena u svoj unjkavi zalopojni glas, i vise ne smes ni da mislis da stvari mogu i drugacije da se postave. Cim se pomene pitanje promene tog vaseg pescanickog pristupa, ideologije, moglo bi se reci, odmah izvucete omiljeno oruzje za pretnju: radikale koji bazde na rakiju i fasizam, i tome slicno. I, da, taj panicni strah od trzista. Kako tipicno.

Edited by Indy, 12 June 2006 - 03:06.


#39 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 12 June 2006 - 03:31

to Indy

Odustajem. Nema svrhe diskutovati na ovakvoj razini.

#40 mizes

mizes
  • Members
  • 380 posts

Posted 12 June 2006 - 09:28

Slozio bih se sa Indijem. Dodao bih da vreme i resursi imaju svoj oprtunitetni trosak, da svaki minut utrosen na jednu stvar znaci minut manje za drugu. Sta bi bilo da Pescanik malo pocne da prica o ekoomiji, ili pak o nacelnim politickim temama, poput koristi i steti od ulaska u EU, globalizaciji, itd. Da temama ne bude zarobljen u tu autisticnu balkansku situaciju. Mislim da i u Pescaniku i u drugim nekim delovima Druge Srbije postoji jedan sindrom pokusaja simulacije Milosevica. Ljudi nisu navikli da funkcionisu bez njega. Njihov diskurs, teme, pristupi su stimovani za mucenicki zivot u diktaturi. I sad kad diktature vise nema, oni su skoro ljuti zbog toga, i sad traze nazad svog Milosevica. Sad je Kostunica taj surogat za Slobu. Sutra ce biti neki premijer koji vrsi divlje neoliberalne reforme i stvara "tajkune" kao i Sloba. Ne zaboravimo, Djindjic je vec igrao tu ulogu u Pescaniku, pre nego sto je post mortem rehabilitovan i zapravo beatifikovan. Koliko se secam, Pescanik je svojevremeno bio vrlo kritican (najblaze receno) prema Zoranu Djindjicu, i argumentacija je bila upravo anti-tranziciona. Novobogatasi, rasprodaja, divlji kapitalizam itd. I danas ti tonovi cesto dominiraju, posebno kad pozovu Svetlanu Slapsak ili Ljubisu Rajica i takve neke likove. Ne moze da prodje red napada na generale, radikale i nacionaizam, a da ne bude propracen redom napada na turbo-tranziciju i kapitalizam.

Stoga, vrlo cesto sve to klizi u jedan jalovi levicarski kultur-kriticizam pomalo Markuzeovskog tipa: kritika svega postojeceg, u kojoj se ne zna da li je vece zlo srpski nacionalizam ili zapadni bezdusni kapitalizam. To se jako lepo vidi u nekoliko poslednih nastupa Svetlane Slapsak gde slusamo uzasno zalovanje zbog propasti Slovenije, koja je napustila svoj socijalni model tranzicije ulaskom u "neoliberalni" pakao EU, a i vas u Srbiji to isto ceka, pa cete videti... Otprilike tako nesto...

Nastup Biljane Srbljanovic u poslednjem Pescaniku meni se i svideo zato sto je napadno odudarao od tog shizoidnog pristupa, i sto je opauclila antiglobalizam zajedno sa Slobom, a sve u liku Handkea.

Edited by mizes, 12 June 2006 - 09:32.


#41 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 June 2006 - 11:10

Iako sam pazljivo chitao, nije mi najjasnije shta je to Indy zeleo da nam poruchi.
Rechenice su mu nekako uopshtene, tezishte je na opshtim mestima a postoji potreba da se poshalje neka snazna poruka.
Zato bih zamolio Indy-a da zamisli kako je u istoj poziciji kao B.S. te da nam poshalje svoju poruku, vidjenje, savet o tome shta nam je i kako chiniti.

#42 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 June 2006 - 11:17

QUOTE(Lun @ 12 Jun 2006, 20:10)
Iako sam pazljivo chitao, nije mi najjasnije shta je to Indy zeleo da nam poruchi.
Rechenice su mu nekako uopshtene, tezishte je na opshtim mestima a postoji potreba da se poshalje neka snazna poruka.
Zato bih zamolio Indy-a da zamisli kako je u istoj poziciji kao B.S. te da nam poshalje svoju poruku, vidjenje, savet o tome shta nam je i kako chiniti.

Umesto da vas ja smaram ovde, koga zanima diskusija na ovu temu, neka pogleda ovaj blog:

http://kontrablog.mo...k.aspx?id=28690

Pretposlednji komentar "z-rational"-a govori sve sto bih i ja imao da kazem na ovu temu. Ako vam to nema smisla, onda nista.

#43 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 12 June 2006 - 11:17

QUOTE(Lavirint Li @ 11 Jun 2006, 18:32)
Ma ne treba biti na kraj srca.
Žena se samo nedovoljno jasno izrazila.
Skapirao sam da je ,,dedino unuče'' kritikovala jer je tu gde jeste samo zato što je unuk... znamo koga.


Na stranu to sto treba kritikovati svakog ko se neprecizno izrazi, to sto si skapirao sam i ja skapirao. I to je jedna velika glupost sto je rekla.

#44 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 June 2006 - 11:24

QUOTE(Indy @ 12 Jun 2006, 12:17)
Umesto da vas ja smaram ovde, koga zanima diskusija na ovu temu, neka pogleda ovaj blog:

http://kontrablog.mo...k.aspx?id=28690

Pretposlednji komentar "z-rational"-a govori sve sto bih i ja imao da kazem na ovu temu. Ako vam to nema smisla, onda nista.

Shta je uopshte poenta tog komentara?
Da se pravimo blesavi, zatvaramo ochi i snazno se nadamo da ce biti bolje?
Ma daj, ja mislio ti hocesh neshto ozbiljno da kazesh, kad ono pozivanje na neke nedorechenosti i nelogichnosti.

#45 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 12 June 2006 - 11:50

....

Edited by BigLebowsky, 12 June 2006 - 14:35.