Jump to content


Photo

Hrvatsko drZavljanstvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#136 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 26 March 2007 - 14:20

@slaven..

mislim slavene, ne cjepidlači, to je normalan pasoški režim, a ne vize; samo su ga neki već zaboravili..elem, čovjeku pokažete putovnicu, on vam lupi štambilj, i onda ste 'vlasni' biggrin.gif (u slučaju UK) boraviti u zemlji 6 mjeseci, al naravno niste resident, i ne možete a) uzeti posao, cool.gif imati korist od javnih fondova

a ti slavene ovu neobavještenost đibraltarskih organa uzdižeš na neko pravilo, eh, sramota te bilo laugh.gif

@slavisa

ja nisam letio u Francusku, ali sam već 1995. bez problema u nju cestovno ušao, bez ikakvih pitanja i dodatne dokumentacije..

znači najbolje ti je da zvrcneš francusku ambasadu, bilo u Beogradu ili i Zagrebu, i da pitaš koliko smiješ ostati nakon što si ušao s hrvatskom putovnicom, i ako je to manje od 90 dana (sumnjam), pitaj što ti treba za dulji boravak..

P.S. možda o ovome ima informacije i na webu a) francuske ambasade u Zagrebu, i cool.gif hrvatske u Parizu, pogledat ću kasnije, ručak čeka..a tebe ionako nema laugh.gif

#137 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 March 2007 - 14:52

QUOTE(Roger Sanchez @ 26 Mar 2007, 15:20)
@slaven..

mislim slavene, ne cjepidlači, to je normalan pasoški režim, a ne vize; samo su ga neki već zaboravili..elem, čovjeku pokažete putovnicu, on vam lupi štambilj, i onda ste 'vlasni' biggrin.gif (u slučaju UK) boraviti u zemlji 6 mjeseci, al naravno niste resident, i ne možete a) uzeti posao, cool.gif imati korist od javnih fondova

a ti slavene ovu neobavještenost đibraltarskih organa uzdižeš na neko pravilo, eh, sramota te bilo  laugh.gif




biggrin.gif

nije ba

ima viza, takozvana - boravisna dozvola

bez boravisne dozvole samo oni gradjani koji su u EU (drzave EU)

druga je stvar to sto te Nijemci toleriraju no ako bi te policija nasla u Njemackoj bez priajve boravka i boravisne dozvole a ti na pitanje
Od kad ste u Njemackoj odgovorio ima vec mjesec dana ... imali bi te pravo :
pritvoriti ili traziti da u roku od 12 sati napustis podrucje Njemacke tj. EU.

stambilj koji ti lupaju na putovnici kad prelazis granicu je sasvim nesto drugo,
on znaci samo datum kad si usao na podrucje i koristi u razno raznim prigodama npr. u onom gornjem navedenom kad te njemacka policija pita :
Od kad ste u Njemackoj?

ti kazes od jucer a ono u putovnici - stambilj od prije mjesec dana. smile.gif

viza za putovnicu je zakonska obveza ako se na podrucju EU zadrzavas
vise od x dana.

na onoj iz GB pise - leave to enter for six months.

#138 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 26 March 2007 - 15:29

pa to ti kažem...al nije to viza kako se u Sorabiji razumije..slavene..ne zbunjuj šesni non-prečanski narod..

pa nije ni za stare juge bilo da se možeš s crvendaćem parkirat negdje kolko se tebi oće..a taki režim nismo nazivali 'vizom' laugh.gif

#139 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 26 March 2007 - 15:39

@slavisa

QUOTE
Francusko veleposlanstvo u Hrvatskoj  > Francuska
Vize / formalnosti pri ulasku u Francusku

Kratki boravak:

Prijatelji iz Hrvatske! Za ulazak u Francusku nije potrebna viza ako vaš boravak neće biti dulji od 90 dana. Dovoljna je važeća hrvatska putovnica koja ne istječe za vrijeme vašeg boravka u Francuskoj.

Osim toga, po novom propisu, svaki stranac mora biti u stanju, kod prelaska granica, pokazati:
-  hotelsku rezervaciju (turistički posjet) ili poziv iz francuske (poslovni posjet) ili "attestation d’accueil" (privatni posjet) koja se izdaje na općini u kojoj će se boraviti ;
-  financijske mogućnosti (gotovina, kreditne kartice, čekove...) ;
-  putno osiguranje za inozemstvo (Croatia osiguranje, Allianz, Addenda,...) koje pokriva isto tako i povratak u domovinu ;
-  povratnu kartu (zrakoplov, bus, vlak...).


mislim (nadam se) da se ove natuknice ne uzimaju kumulativno, moraš zadovoljit jednu, ali..ko pita ne skita..

linkić...

#140 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 March 2007 - 15:46

QUOTE(Roger Sanchez @ 26 Mar 2007, 16:29)
...al nije to viza kako se u Sorabiji razumije..slavene..ne zbunjuj šesni non-prečanski narod..


ma ne zbunjujem ja moj narod, nego pokusavam da ti ne zbunjujes svoj! biggrin.gif


razlika u vizi koju vadi netko iz Srbije i vize koju bi ti trebao izvaditi u npr. NJemackoj ne postoji osim u proceduri.

oni u Srbiji to moraju napraviti odmah u veleposlanstvu/ambasadi Njemacke
navodeci adresu i ime osobe (garanciju) kod koje idu, docim ti iz Hrvatske
to zakonski moras napraviti u Njemackoj.

radnu vizu ne mozete dobiti ni jedan ni drugi
osim ako ... .. sad dolazi nabranje koje vrijedi za osim ako ... tongue.gif biggrin.gif
fakultet, sport, pEvanje -sviranje- plesanje, werkvertrag itd. tj. tkz Ausnahme

al' ako ti mislis da si u pravu, evo obecajem - vise te necu razuvjeravati


edit: ovo za Francusku i 90 dana prvi put cujem, napose ako ove uslove ne zadovoljavas

QUOTE
-  hotelsku rezervaciju (turistički posjet) ili poziv iz francuske (poslovni posjet) ili "attestation d’accueil" (privatni posjet) koja se izdaje na općini u kojoj će se boraviti ;
-  financijske mogućnosti (gotovina, kreditne kartice, čekove...) ;
-  putno osiguranje za inozemstvo (Croatia osiguranje, Allianz, Addenda,...) koje pokriva isto tako i povratak u domovinu ;
-  povratnu kartu (zrakoplov, bus, vlak...).


i sto ako ne zadovoljavas? biggrin.gif

onda ne moze, je l' to tako mozemo shvatiti?

Edited by Slaven, 26 March 2007 - 15:50.


#141 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 26 March 2007 - 16:14

QUOTE(Slaven @ 26 Mar 2007, 16:46)
ma ne zbunjujem ja moj narod, nego pokusavam da ti ne zbunjujes svoj!  biggrin.gif
razlika u vizi koju vadi netko iz Srbije i vize koju bi ti trebao izvaditi u npr. NJemackoj ne postoji osim u proceduri.


je slavene, pa oko viznih režima ciela ( laugh.gif ) finta i je u proceduri tongue.gif .. vic je baš u tome da ti možeš doći tamo, slavene, a kad dođeš ne trebaš brdo dokumenata za legalizaciju svojeg Deutsch-bivstvovanja


QUOTE(Slaven @ 26 Mar 2007, 16:46)
al' ako ti mislis da si u pravu, evo obecajem - vise te necu razuvjeravati
edit: ovo za Francusku i 90 dana prvi put cujem, napose ako ove uslove ne zadovoljavas
i sto ako ne zadovoljavas?  biggrin.gif

onda ne moze, je l' to tako mozemo shvatiti?


Pa ćini mi se da bi se to reklo: dragi seigneur slaven, ako nam se ne sviđa vaša bouche, možemu vas baciti vun iz RF ako nemate sve ove papiriće

jer ja sam prošle godine prošao kroz Francusku dva puta, a na mojoj putovnici od toga nije ostalo nikakvog traga laugh.gif , a kamoli da me je neko pitao za neke papire laugh.gif

#142 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 March 2007 - 16:23

QUOTE(Roger Sanchez @ 26 Mar 2007, 17:14)
a kad dođeš ne trebaš brdo dokumenata za legalizaciju svojeg Deutsch-bivstvovanja


ne ne treba biggrin.gif

ka ni u Francuskoj

QUOTE
-  hotelsku rezervaciju (turistički posjet) ili poziv iz francuske (poslovni posjet) ili "attestation d’accueil" (privatni posjet) koja se izdaje na općini u kojoj će se boraviti ;
-  financijske mogućnosti (gotovina, kreditne kartice, čekove...) ;
-  putno osiguranje za inozemstvo (Croatia osiguranje, Allianz, Addenda,...) koje pokriva isto tako i povratak u domovinu ;
-  povratnu kartu (zrakoplov, bus, vlak...).


potpuno ista procedura kao i za npr. Srbe u veleposlanstvu

QUOTE
jer ja sam prošle godine prošao kroz Francusku dva puta, a na mojoj putovnici od toga nije ostalo nikakvog traga  , a kamoli da me je neko pitao za neke papire


to je ono sto sam pokusao objasniti i u postu nakon Nicol.

govorimo - zakonski

u Europi statisticki gledano imas par miliona ljudi koje nitko nista ne pita
a oni tu bauljaju bez - odobrenog boravka.

no problem nastaje - kad te - zapitaju

poz Roger


*(ide tebe taj korienski wink.gif )

#143 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 26 March 2007 - 16:26

QUOTE(Slaven @ 26 Mar 2007, 17:23)
govorimo - zakonski

slavene, legalisto stari wink.gif
btw. korisno je da si spomenio, jerbo 3 mj. je pristojan rok

Edited by Nicol, 26 March 2007 - 16:29.


#144 slavisa

slavisa
  • Members
  • 34 posts

Posted 26 March 2007 - 17:29

Hvala @Roger Sanchez.
Nekoliko puta sam bio u Svajcarskoj sa Srpskim pasosem, i imao sam Svajcarsku vizu. Dok sam prelazio u Francusku prvi put sam stao autom i pokazao im svoj pasos, no medjutim oni nisu bili zainteresovani, tako da kad god sam isao sledeci put nisam obracao paznju i ladno sam prolazio bez da me neko ista pitao.
Znam kako je u praksi, ali mene je interesovalo kako je zakonski, i to sam ustvari trazio od vas da mi odgovorite.
Jos jednom, hvala.

#145 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 March 2007 - 18:26

QUOTE(Nicol @ 26 Mar 2007, 17:26)
slavene, legalisto stari  wink.gif
btw. korisno je da si spomenio, jerbo 3 mj. je pristojan rok


je 3 mjeseca je pristojan rok ali prvo treba ispuniti one francuske uslove
koje je Roger naveo (a ja isponova postira).


i aj' Ti meni sad reci tko je tu legalista,
ja ili EU "mudraci" koji ti vele - mozes 90 dana bez al' prije toga ispuni uslove?! biggrin.gif

(sto ti je zakonska - mucka)


*Nicol sve ti je to u svezi hrvatske putovnice Njemacka.
Sto se tice Francuza GB ili Nizozemaca i Belgijanaca ti bi (bas kao i ja)
i dan danas morala ici po vizu u veleambasadu - ZG.

s toga Danke Deutschland tongue.gif

#146 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 26 March 2007 - 19:15

Ala ste ga iskomplicirali smile.gif .
No, ipak je ovo Balkan, cemu jednostavno, kada moze komplicirano...

#147 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 26 March 2007 - 20:22

Ovo sa uvjetima oko ulaska u Francusku koje linkovao Sanchez nema nikakva uporišta u stvarnosti (kao što je i sam spomenuo). Barem kad se radi o putovanju automobilom/busom/vlakom. Ali mislim da i u slučaju avionskog prijevoza situacija nije bitno drukčija.
Uglavnom, što se tiče Evrope, sa Hrv pasošom možete da jezdite mirne volje. A i svijeta, sa par iznimki.

Edited by Mister No, 26 March 2007 - 20:23.


#148 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 March 2007 - 20:26

QUOTE(Thanatos @ 26 Mar 2007, 20:15)
Ala ste ga iskomplicirali  smile.gif .
No, ipak je ovo Balkan, cemu jednostavno, kada moze komplicirano...


ih, da smo jedini - ni po'boba biggrin.gif

a vidi ovoga (u svezi HR drzavljanstva) Xhavit Demiqi-ja iz Petrinje

QUOTE


Hrvatskom branitelju prijeti izgon u Srbiju

Xhavit je 1991. s Kosova došao braniti Hrvatsku i još nije dobio državljanstvo zemlje za koju se bori
PETRINJA - Ako mu ministar Ivica Kirin do kraja mjeseca ne izda rješenje o stjecanju hrvatskoga državljanstva, hrvatski branitelj Xhavit Demiqi (36), koji je 1991. godine s Kosova došao braniti Hrvatsku, bit će deportiran u Srbiju.

Ni nakon 17 godina u Hrvatskoj i brojnih zamolbi za dobivanje državljanstva, Xhavit nije postao državljanin zemlje za čije se oslobođenje godinama borio.

- Naoružane straže sastavljene od branitelja čuvat će našeg suborca Xhavita Demiqija. Nećemo dopustiti njegovu deportaciju iz Hrvatske u Srbiju jer se protiv te Srbije rame uz rame borio s nama u Domovinskom ratu.
.......


http://www.jutarnji....demiqi,68034.jl

#149 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 26 March 2007 - 20:32

Da, a "Delija sever" moža da dobije, a sutra će nam na stadionu prizivati čakiju. tongue.gif

Mesiću izdajico!

#150 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 March 2007 - 20:47

QUOTE(Mister No @ 26 Mar 2007, 21:32)
Mesiću izdajico!


al' dobar je i komentar na vijest ... u svezi senzibiliteta biggrin.gif


QUOTE
državljanstvo  |  don_pepe  |  26.3.2007 21:07:36

Po toj logici dobivanja državljanstva, svi mudžahedini koji su branili Bosnu, trebalu dobit državljansvo, a svjedoci smo da ih je sada 365-totici oduzeto,
i da su protjerani odakle su došli. Vidite iz ovoga da problem postoji.
Jedno je senzibilitet, a drugo zakon.




*nevjerovatno, branitelj, zivi u Hrvatskoj u zajednici sa Hrvaticom 14 godina,
dvoje djece, kuca u Petrinji, socijala i nemoze dobiti drzavljanstvo?

fuj bre