Jump to content


Photo

Lunov gnevnik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#76 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 14 June 2006 - 23:29

QUOTE(Kinik @ 14 Jun 2006, 23:06)
...

Nisam hteo da trolujem topik 4umskog kolege, no sam se blago iznervirao.

Iz nekog svog, visegodisnjeg iskustva na "1-2-3 radiona" mogu da kazem, pa makar me popljuvali, - ogromna vecina 4umasha pojma nema sta je radion, sta je priprema jedne emisije kao sto je "Pescanik"!

Svetlani & Svetlani  - skidam sesir uz duboki naklon.

"Pescanik" je nesto neupitno, nesto sto pripada / ulazi u Istoriju ove nesretne zemlje.
Ma sta ko mislio - to je temelj / vododelnica / granicni kamen izmedju jasnog promisljanja, drajva, fajta, visoke intelektualne i moralne odgovornosti - i onog, vecitog, "lezi lebu da te jedem". Ako moze da 20-30 dindzi.

Da ne govorim sta znace promocije "Pescanika" po Srbiji. Pa to je kao da siris biblijsku "blagu vest". Treba malo obici srpsku provinciju, razgovarati sa ljudima, suociti se sa sirovom realnoscu.
I vratiti se, - funkcionisati i dalje. Pretpostavljam, uz ne malo ljudsko i licno odricanje / samoodricanje autorki.


Ovima koji laprdavo-kritizerski popuju, ili umisljaju da pisu, predlazem samo jedno: vajne dame & gospodo, dajte uzmite si za trud i probajte da na papiru / monitoru napisete samo nekoliko od onih sjajnih redova koji su najava / uvod u emisiju (neki "lajt-motiv"). Da napravite neki "kostur" emisije, koja uopste nije naivna, koja je itekako "obilna" - i po trudu, i po vremenu. Da ne govorim o poslovicnom "balkanizmu". Ugurati u "shemu" razne goste, vreme trajanja, - vreme kao proces savladvivanja puta izmedju dve prostorne tacke, pojave (taman posla da je - "pravolinijsko"!). Ili, - svaki novi dogadjaj koji pred samu emisiju moze da pretumba sve uradjeno u potpunosti, jer nikada ne znas kad ce jedna zamlata da zapljune drugu zamlatu!
Pa tu covek skoro mora da poseduje nadnaravmu moc - "prekognicije / levitiranja"!
Svetlana & Svetlana zasluzuju apsolutno postovanje.

To im je posao, zar ne?


QUOTE
Nema potrebe govoriti o "patriJotskoj dijaspori" - to je zalosna pojava. No, ono sto cudi - to je odnos neke, uslovno govoreci, "demokratske dijaspore" spram "Pescanika". Za divno cudo - prepuno je raznoraznih PhD, koji su se izmestili "odavle", sto im ne smeta da "prekookeanski pushtaju vetrove".

Pitam se: a sto se ne vrate, ne odu na radion sa 2-3 sinopsisa mnogo bolje & kvalitetnije radionske / TV emisije, ubede glodura, obezbede donacije / reklame. Pokazu svima kakve su neshvacene velicine?
Zao mi je, za njih vazi ona: "hic Rodos, hic salta".

To ne samo da "ovde" nije kod kuce, - vec ni tamo, gde se nalazi - "nije kod kuce".
To nigde nije kod kuce!

A zasto da se vratimo? Jel' postoji ijedan dobar razlog?
A to sto smo napolju nas diskvalifikuje da uopste razmisljamo. Sve, ili samo nepodobne?
QUOTE
Apeli za neki iskorak prema "misljenju drugih", ili njihovo pozivanje u "Pescanik", nije nista drugo nego "klin chorba" - "narodni pasulj sa zajednickog kazana". Fuj!
Ej, bRe, - pa takve mi se emisije apsolutno gade na svim TV / radionima!
SrBski demokraturski red ovoga / red onoga!
Wtf!

Hm, kaze nikinja: "problem u kominikaciji" - izmedju onih koji slusaju / prenose.
Kao - nemaju kriticko misljenje. Kaze: "majusne tribine su smesne u pogledu sirenja propagande stavova druge Srbije".

Valjda umislja da je bizhuterijski poveci "dijamant made by Swarowski". Dok ne udari o kamen realnosti i vrati se u svom prvobidnom obliku. Staklu, tj. - voolgar silicijumu, uz neke farbane dodatke.

Pravi dijamant je mali - no mnogo vredi.
Kao i "Pescanik".

PS.
Ono sto je Indy citirao onaj z_radikal blog, - pa to je samo pesma o Pedru, kome je "sioranjita plela dzemper".

"A koga nema - bez njega se moze".

...

Meni je stvarno zao sto si prepoznao medju onima koji nemaju kriticko misljenje i nasao se uvredjenim. Koja je svrha Pescanika? Da razveseljava istomisljenike i pokazuje im da postoje ljudi koji slicno misle. Pa oni koji misle to znaju.
Ili je svrha da i oni malo sporiji ukapiraju zasto je nesto ispravno?
Sta dobijas majusnom tribinom? Je, dijamanti su lepi, ali nisu dostupni svakome. A nacin razmisljanja koji propagira Pescanik treba da bude dostupan svakome. U suprotno je, ponavljam, mlacenje prazne slame.
Treba da utice i da edukuje, a ne da razonodi.

#77 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 16 June 2006 - 23:27

Nervoza kao vesnik kraja

Policija jeste i treba da bude represivni drzavni aparat. Ovaj deo Jochic Dragan uspeshno je savladao. Drugi deo, onaj koji govori da je to aparat usmeren ka ochuvanju zivota lica, imovine i javnog reda i mira, nije uspeo da zapamti.

Deesesovska plitka policijska logika kaze - bolje i stotinu ugrozenih gradjana nego desetak huligana na slobodi. Bolje prebiti i desetoro zena, dece i sluchajnih prolaznika, nego da utekne jedan ochajni zvezdash.

Ali tenzija koja raste u svakom od nas, osecanje da sve odlazi dodjavola i da moze biti gore nego u nashim najopichenijim nocnim morama, ne moze se odagnati batinama. Drzavne batine po pravilu dolaze (i bivaju sve uchestalije) kada se klika oseti ugrozenom.
Setite se, uostalom, najvece batine smo dobijali bash kada je Kasapinu najvishe izmicalo tlo pod nogama.

Zato, udri Jochicu Dragane i probudi uspavanu sirotinju raju.

#78 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 21 June 2006 - 12:23

Meki patriotizam

QUOTE
Avni Đanvukaj, portparol KPS policije za region Peći, rekao je KIM radiju da je telo Popovića pronađeno jutros oko 10 sati u njegovom stanu (upucan u potiljak) i da su ga preuzeli istražni organi iz Prištine. Kako saznaje KIM radio, Popović je prebačen u Centar za obdukciju koji se nalazi u Orahovcu.


Izmedju razularenog plemenskog drushtva i cinichne srpske vlasti koja teatralno uzdishe nad sudbinom preostalih Srba na Kosovu, ovi potonji sluze kao topovsko meso sa zlochinachku bilateralnu politiku.

Kosovsko pitanje, nema nikakve dileme, samo je izgovor vlasti da se zadrzi na lukrativnim polozajima.

Govoriti otvoreno o tome, danas u Srbijici znachi biti izdajnik i anti-Srbin.
Ne chiniti nishta da se promeni polozaj tih nesrecnih ljudi koji odande nemaju gde, u istoj toj Zgadijici, znachi biti drzavotvoran i patriota.

#79 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 21 June 2006 - 16:52

"Gooooood Moooorning Serbiaaaaa"

Prema nekim informacijama koje sam sinoc dobio, izgleda da ce uskoro prestati da postoji ovaj podforum.
A ako sam dobro razumeo svog nemushtog informatora, ni radijskoj emisiji se ne smeshi bolja buducnost*.

Nekada sam mislio da bi to bila katastrofa (ne znam za ostale, za mene svakako ) ali kad chitam raznorazne komentare, predimenzionirane, zlurade i nepravedne, chini mi se da drugo nismo ni zasluzili.
"Shta radite, bre" je verovatno po meri onoga kako prilazimo problemima.



*eventualna dopuna sledi nakon dodatnih pojashnjenja.

#80 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 21 June 2006 - 19:12

QUOTE(Lun @ 21 Jun 2006, 17:52)
ni radijskoj emisiji se ne smeshi bolja buducnost.

Molim!?
blink.gif ph34r.gif mad.gif
Nemojte da kacite ovakve poluinformacije. Sta se desava?

Edited by Ptteski, 21 June 2006 - 19:13.


#81 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 21 June 2006 - 20:04

Upravo me je moj informator iskinjio i izribao za ono "nemushti" i ja mu se ovim putem izvinjavam zbog prejake kritike?
Vesti su loshe definitivno.
Ali poshto su me neki chlanovi vesele druzine optuzili da sam drveni advokat, moracete da sachekate i zvanichne reakcije.

Medjutim, obuzima me neobichna radost samo kada pomislim koliko ce divnih ljudi biti egzaltirano ukidanjem "zdrave mrznje".

Ispashce josh, kunuce se shta vishe, kao i u sluchaju Djindjic, da su oduvek najvishe voleli, cenili i razumevali "Peshchanik". Grupno, po mogustvu. Deluje uverljivije a i ohrabruje nesigurne. puke.gif

#82 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 21 June 2006 - 20:29

Obaveštavamo vas da je sa Peščanikom sve Ok. Ovo obaveštenje pišemo da bi preduhitrili nepotrebne spekulacije.

#83 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 21 June 2006 - 21:05

Sorry, prodao sam poshto sam kupio. Sad je red da ja ribam informatora.

Ili mozda da ipak sachekamo zavrshetak letnje pauze?
Srbija je ovo.

#84 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 22 June 2006 - 19:06

Chujem da se teshko zivi...

Ili, dan kada je demagogija pojela Kragujevac.
U grad koji lagano umire, doshao Neobaveshteni da chuje koji su lokalni problemi.
Za to nije morao da povede sav olosh koji se naziva vladom Srbije, niti da se dodatno izruguje muci tamoshnjeg stanovnishtva odrzavajuci josh jednu kupoprodajnu sednicu Vlade.
Nije mu to "posrana" Finska pa da se sa njom zajebava shef kancelarije za saradnju sa medijima.
Ali kako bi onda namontirao situaciju da cela Vlada doputuje jednim autobusom iz kojeg je zvechala "idealno losha"?
To je, bre, narodna vlada. Shtedljiva, solidarna i saosecajna!

Reche Koshtunica da se odluchio na ovaj korak (a sednica vlade, mali li je korak?) iz nadasve logichnih razloga - Kragujevac je bio srpska prestonica.
Odlichno.
Sledeci put neka odu do Prizrena. Isto autobusom.
Da se upoznaju sa problemima, naravno.

Dodushe, mozda bi bilo josh bolje da sledeci put, svaki chlan vlade krene samostalno - autostopom. Pa ko stigne. Bio bi to drumski plebiscit uz primamljivih 120km/h.

Edited by Lun, 22 June 2006 - 19:09.


#85 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 23 June 2006 - 09:22

Shumovi

Petak, 23. jun, 10:21
Upravo sam izgubio signal Devedesetdvojke. Nikada mi se to do sada nije desilo.
Od tracha do istine?

edit: 10:30 vratila se veza. Izgleda da koaksijalni opet zahebava. rolleyes.gif

Edited by Lun, 23 June 2006 - 09:30.


#86 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 23 June 2006 - 09:34

QUOTE(Lun @ 23 Jun 2006, 10:22)
Shumovi

Petak, 23. jun, 10:21
Upravo sam izgubio signal Devedesetdvojke. Nikada mi se to do sada nije desilo.
Od tracha do istine?

edit:  10:30 vratila se veza. Izgleda da koaksijalni opet zahebava.  rolleyes.gif


Na frekvenciji 92,5 mh kod mene samo shumovi, na frekvenciji 97,1mh tek nesto malo signala.
Nemoj da mi modovi objasne da je opet iskocio osigurac. dry.gif

Cini mi se da je ovo bas bukvalno otvaranje srednjeg puta... ph34r.gif

Edited by Croqy, 23 June 2006 - 09:46.


#87 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 23 June 2006 - 13:29

Napabircila po kontejneru headlines bisera za ciglih 24-48h:

- Vlada kolateralne stete gostovala po Kragujevcima. Prvo, pa mutjak.

- EU (ni)je kriva za propuste Srbije. Lazu k’o pceta.

- Krasuljak (siri li taj mrznju uopste?), reprezentativni isprdak vadikalske elite odlazi da popljuje resto OEBS-a,
za svaki slucaj (usput se zali na nepostojenje zakona o moralu,
strashno mu nedostaje).

- Nakon kolosalnog uspeha nase momchadi na Mundijalu,
selektor (ime mu se ne pomenulo), isprsio se pa rek’o otprilike:
sada mogu da tvrdim da smo dobro radili....

- Sklapamo (i razvijamo) prijateljske odnose sa susedima, pardon,
trecim okom u glavi. Cool protokol.

- Prag najprijatniji za zivot u Evropi u celom
postkomunistickom svetu, Bukurest (enede...) na Balkanu,
Beograd na casnom 159. mestu.

- Par americkih borbenih aeroplana sleteo na Batajnicu,
na burek i yogurt.

- SPS se ogrebao za par mesta u upravnim odborima
secikesa i za par mesta u Stalnim delegacijama. Za badava.

- Dva lika koja izigravaju roditelje, odrzala pred decom
vanredni cas makljaze, ovoshtili nastavnika.

**********

Ako sam Lunovu prćiju zloupotrebila da istresem iz
sebe ove banalnosti, neka mi oprosti na gnevu i bezobrazluku.

#88 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 23 June 2006 - 13:40

Vuche, Vuche, bubo lenja, uskopisti se i ne daj mesto ministarsko, Vojkestajn preti ili ti ili prevremeni izbori

za borbene aeroplane, da li su im nasi piloti zicali jedan krug iznad BG, tek da ih mine zelja za letenjem jerbo svojih aeroplana i nemaju

dok slecu amerikanski aeroplani - dobro je, zlo je kada pocnu da nadlecu ali kada se razmisli bolje, ko zna da li sam u pravu za ovo drugo

#89 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 24 June 2006 - 20:12

Americhki plan

Verujemo u dijalog između Srbije i onih čija je aspiracija nezavisno Kosovo. Jedno takvo rešenje mora uzeti u obzir zahteve većine, ali isto tako i prava manjina. Krajnje rešenje će morati ipak da podrazumeva neka odricanja obe strane” G.W.B.

Evropa, opterecena svojim problemima i poslovichno nesposobna da racionalno sagleda situaciju na Balkanu, Kosovsko pitanje prepushta Amerikancima. I dobro je da je tako.
Odlazak Koshtunice et al. u Vashington, predstavlja zapravo ponudu koja se ne moze odbiti i koja ce srpskom premijeru, predsedniku i ostalima, biti predstavljena u formi saopshtenja - Kosovo ce do kraja godine biti nezavisno.
Zauzvrat, Srbiji ce biti ponudjen aranzman u vidu americhkog zauzimanja za bolju srpsku poziciju u svim oblastima (nazalost, ne i za fudbalsku).
U situaciji u kojoj se nalazimo, pod uslovom da se manemo iracionalnog ponashanja, takva ponuda ce biti isto shto i znachajan dobitak na lutriji i shansa da se nezasluzeno iskobeljamo iz sveopshteg haosa u kome se nalazimo josh od 12. marta 2003. godine.
SAD ce, naravno, insistirati na isporuchivanju r.m., s time shto ce ovaj put ponuditi usluge sposobnijih Sluzbi.
U americhkom paketu ce biti sadrzan i metod za marginalizaciju SRS kroz stvaranje nekakvog DOS2* (shto je, kad malo bolje razmislite, jedini uspeshan pristup razocharanim i obezglavljenim birachima), takodje kroz ponudu koja se ne moze odbiti.

*Bice veoma zanimljivo kako ce i koje stranke u Srbiji razumeti ovu neminovnost.
I dok je glede DS-a, DSS-a, razume se i "machkastih eksperata", ova situacija vec ukalkulisana i odavno naslucena, ostaje pitanje da li ce LDP poloziti ispit zrelosti i (zajedno sa svojim satelitima, ali bez brzomislecih manjina) prikljuchiti se onima koje ne prestaje da napada, gubeci iz vida realne odnose snaga i ostvarljive ciljeva danashnje Srbije.

Edited by Lun, 24 June 2006 - 20:12.


#90 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 24 June 2006 - 22:56

QUOTE(Lun @ 24 Jun 2006, 21:12)
U americhkom paketu ce biti sadrzan i metod za marginalizaciju SRS kroz stvaranje nekakvog DOS2* (shto je, kad malo bolje razmislite, jedini uspeshan pristup razocharanim i obezglavljenim birachima), takodje kroz ponudu koja se ne moze odbiti.


Malo mi je maglovita ova zamisao. Mozes li malo opsirnije na ovu temu? Ko sa kim gde i zasto?