Jump to content


Photo

Lunov gnevnik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#1 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 05 May 2006 - 19:51

Malo me je pomela velichina foruma pa sam reshio da napravim coshak u podforumu.
Na predvidjenim mestima vlada totalni haos. Nema teme koja nije istrolovana, zbrkana i nepregledna.
A poshto sam primetio da mnogi likovi iz, valjda, ideoloshkih razloga redje zalaze u pdf "Peshchanik", rachunam da u jednom podpodforumu moze doci do pozitivnog filtriranja i pozitivne selekcije na one koji imaju shta da kazu, bili ili ne bili istomishljenici.
U tom smislu, cenio bih da se na ovom mestu uzdrzavate od lichnih uvreda i prevelikih (a dosadnih) trolova.
---------

Peshchanik, gosti-forumashi, otkazivanje

Pola devet. Sunchano i mirno jutro. Relja zaliva teren.
Spremam se sa najvecu sporednu uzivanciju svog zivota - tenis.
U dve vezane chuke moze i tri seta da padne.
Prepushtam se "vuchijak" sindromu.
Ipak, i u toj jutarnjoj idili ima neshto shto srecu kvari.
Mashicu "Peshchanik", Erasera i vinsku a bash bih voleo da ih chujem.
Vec pravim planove u glavi da prekinem u pola deset i da se sjurim do kola.
Opet, slajz i forhend me dobro idu.
I tu mi, glas razuma, nichim izazvan i nepozvan reche:
"Koji je tebi qrac?! Alo, eee, tenis jebote! Igra, trchanje, drajv voleji! Kakav, bre, "Peschanik" i odobravanje istomishljenicima?! Koja uopshte korist od toga?"
Zavrshilo se produzenim espresom i meditiranjem na suncu.

Hocu da kazem da, kako stvari nazalost stoje, teshko da ce nam u razumnom vremenu biti bolje. Zato je mozda vreme da sami sebi pomognemo, na ovaj ili onaj nachin. Pomeranje fokusa sa nekih stvari chini i te stvari manje vaznim a izoshtrava nashu moc rasudjivanja. Proshiruje vidike.

#2 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 05 May 2006 - 20:18

Izbori, glasovanje ludom radovanje

Nisam ni slutio da cu 2006. biti ovoliko raspolucen glede davanja glasa odredjenoj opciji. Sebe sam uvek dozivljavao kao disciplinovanog glasacha Demokratske stranke chiji je zadatak da da skromni doprinos u ochuvanju nukleusa demokratske i slobodarske Srbije.
Jer, ako zanemarimo dnevne svinjarije, dozirane i ravnomerno rasporedjene skandale, ako pojednostavimo problem, sve se oduvek svodilo na sukob demokratske i slobodarske Srbije i one druge, autokratske i zatvorene.

Tadic je uspeo da me udalji od te ideje. Uspeo je da je unizi i okrnji Demokratsku stranku, jedinog istinskog stozera napredne Srbije.

A tu su i brojke.
DS je na nekih 27%. Neka bude da je tako.
Koliko uspevam da pratim, njihova osnovna zamisao je koalicija (vladajuca) sa DSS-om.
Dobro, tu dodajemo i upitnih 7%.
Zbir - 34%, shto i dalje nije dovoljno.
A sve i da cifre budu povoljnije (zbirno ) - shta ce se promeniti posle izbora a shto vec nemamo danas? Nishta.
Videcete, bice tu mesta i za Kapitalnog.
I za josh poneku staru gnjidu i pokvarenjaka.
Stojkovic mi je prva asocijacija.

Pa kad je vec tako, skoro da sam doneo odluku da dam svoj glas Chedomiru Jovanovicu. Uostalom, chovek makar najpribliznije govori ono shto i sam mislim.
Jeste da je to umotano u nekakav celofan i da tu ima dosta pogreshnih poteza ali je jedino shto mogu da svarim.
Iako mi je, u vezi sa njegovim izbornim uspehom i naknadnim uticajem, strepnja veca od nade, makar cu znati da nisam uzeo ucheshca u sramnoj ujdurmi Borisa Tadica i njegovih novih prijatelja.

#3 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 06 May 2006 - 20:40

Shta je Slava, objashnjava qrca glava

QUOTE
"Mogu da vam kažem sve što se tiče slave. Sve sam rekao u saopštenju. Prednost saopštenja u odnosu na usmeno obraćanje javnosti je to što je ono vrlo precizno. Dodatna pitanja se ne postavljaju na slavi, je l' vam to jasno? Možda ćete čuti sutra ili prekosutra, ali na slavi se ne govori ni o čemu osim slave, ako znate šta je slava", rekao je Koštunica.

"Jeste, ja sam odgovoran lično, ali odgovoran je pokoji i u Briselu i Vašingtonu, duža je priča, ali nije za slavu, nije pristojno govoriti o tome na slavi", kazao je on.


Vonjislav Koshtunica je ipak veca budala nego shto sam mislio.
Ipak, prija chuti ga ovako usplahirenog, izbezumljenog i histerichnog sa onim mlohavo-piskavim - "Je l' jasno?".
Jedino shto je savrsheno jasno jeste da je chovek apsolutni imbecil.

I nakon svih skandala i perverzija koje je chinio, postavlja se pitanje - moze li DSS preci cenzus?
Sve da im Vukadinovic uradi istrazivanje, preko 7% ne mere. A trend je opako silazni...

#4 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 May 2006 - 09:31

Pobeda nad fashizmom

Da, ali mozda negde drugde. U Srbiji svakako ne.

Ovde su vaskrsle ideje nedicevske, ideje ljoticevske.
Ovde fashisti imaju najvecu narodnu podrshku, a odmah iza njih cutolozi i chekachi, kao neophodan sastojak fashistichkog razmahivanja.

Ono malo ljudi koji o tome mogu, hoce i smeju da govore, arogantna i glupa vecina ne zeli da chuje. Uznemirava ih i primisao normalnosti i razlichitosti.

Danas su najveci "neprijatelji" (unutrashnji) Srbije - Cheda Jovanovic, Zarko Korac i slichna (ali nepomirena) ekipa sa te strane. Da se oko toga slazu DSS, SRS, SPS, DS, G16+, nema nikakve sumnje.

Istovremeno, i uz precutnu i apsolutnu podrshku Borisa Tadica, Milorada Vuchelica i Tomislava Nikolica, "heroji" su ulemek, stanishic, simatovic i ostali chlanovi zlochinachkog udruzenja. "Heroji" za koje drzava garantuje, sve u pokushaju da zaokruzi, da okoncha asasinski projekat.

#5 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 09 May 2006 - 11:12

....10% klinki i 18% klinaca srednjih skola kaze da im nije svejedno koje je nacionalnosti ucenik u klupi pored njih....

....oko 24% misli da nije patriotski slusati stranu muziku....

...i jos uvek nemaju pravo glasa...a kakvi ce samo to biti mozgovi kada jos malo ocvrsnu...

...vecina politicara koje si pobrojao ce da crkne za desetak godina, a kao mali su ziveli u bratstvu i jedinstvu i voleli se, slusali bitlse...sad zamisli svetlu buducnost sa ovakvim narastajima....dzaba henrijevih 30-50....mladići su to, vole otadzbinu....a ja pocinjem otvoreno da je mrzim...jos ako crnogorci prodaju na referendumu, pa da se ubijem keve mi...

...slozicu se, a garantovano i svaki politicar u ovoj zemlji, da je srbija na prekretnici...jedino sto niko ne kaze da smo na raskrscu izmedju nekrofilije i pedofilije....al' jebi ga, bitno je da se negde gura....

...i ko' sto kaze ceca 'to je nama nasa borba dala'....u ime oca, i sina, i svete frekvencije....ejmen...

#6 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 May 2006 - 18:58

Shetnja nas je odrzala

Bogumi, na radni dan, u sjebanoj i depresivnoj Srbiji njenih gradjana, na Trgu prilichno impresivan broj ljudi. Moja skromna procena ide i do deset hiljada (ako ne na samom mitingu, ono svakako u shetnji). Brojka koja obecava. Ne znam tachno shta i koliko ali cenzus svakako.
Od forumasha, videh samo Peru Lukovica i neku zenu sa njim za koju pomislih da je vinska musica. Pera i vinska, logichno i predvidivo. wink.gif
Od veterana, Ferari i neki precutni prijatelji.

Sam miting me je neprijatno podsetio na to shta cu sve morati da progutam glasajuci za Chedu.
Pochev od sumnjivca Lechica koga pamtim po osnovanoj sumnji josh iz doba plishanog denfovanja, preko histerichne Natashe u ulozi (karakteru tongue.gif ) partizanke Mare koja dovikuje sa Kablara, mucavog i srachunatog Derete, do raznih andrica i ostalih secikesa.
Uteha je da morona i pokvarenjaka ima u svakoj stranci i da su u drugim verovatno josh grdji.

Poruke sa mitinga, koncizne, oshtre i prihvatljive:
- Licemerna politika Vonjislava Koshtunice i njegove vlade kao izraz nedemokratske i manjinske Srbije.
- Odgovornost za prekid pregovora sa EU i ostavka vlade.
- Raspisivanje parlamentarnih izbora.

Cheda kao i uvek, vatren, sa energijom i brzinom idealnom za ulicu, pokret, demokratsku Zmiju.

P.S.
U shetnji se istakla moja kerusha koja je pozirala za kamermana Reuters-a, tako da, molim ako neko vidi sivo-belu haskicu sa mitinga - da okachi ovde.

#7 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 09 May 2006 - 19:27

QUOTE(Lun @ 9 May 2006, 19:58)
Shetnja nas je odrzala
Od forumasha, videh samo Peru Lukovica i neku zenu sa njim za koju pomislih da je vinska musica. Pera i vinska, logichno i predvidivo.  wink.gif
Od veterana, Ferari i neki precutni prijatelji.


Pored mene prosla Svetlana Vukovic sa diktafonom/-- Bice insert u petak biggrin.gif

#8 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 09 May 2006 - 19:44

QUOTE Lun
>>> Od forumasha, videh samo Peru Lukovica i neku zenu sa njim za koju pomislih da je vinska musica. Pera i vinska, logichno i predvidivo. <<<

Vinska je bila opravdano odutna,
pa je na skup poslala svoju delegatkinju /cerku/. rolleyes.gif

#9 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 May 2006 - 19:46

QUOTE(vinska musica @ 9 May 2006, 20:44)
Vinska je bila opravdano odsutna,
pa je na skup poslala svoju delegatkinju /cerku/.  rolleyes.gif

Ako ti je ono cerka, ti si stvarno Latinka Perovic. tongue.gif

#10 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 09 May 2006 - 19:49

Aman, Latinka moze da mi bude samo mati. biggrin.gif
Iz ovoga zakljucujem da je Pera bio u drustvu neke
dame u "izvesnim" godinama. rolleyes.gif

#11 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 09 May 2006 - 20:10

>>>>>U shetnji se istakla moja kerusha koja je pozirala za kamermana Reuters-a, tako da, molim ako neko vidi sivo-belu haskicu sa mitinga - da okachi ovde.<<<

Videla sam kuce i pomislila kako je lepo. Nisam se mnogo vrzmala tamo -vamo ,kao sto imam inace obicaj ,tako da sam malo ljudi videla. Vise necu da idem sa "mojima", LDP-ovcima . Volim da sam skroz slobodna u setnji, da se lepo nadrogiram dobrim vibracijama....kao kamila u pustinjskoj oazi ,kad pije vodu .Moram mnogo ,dovoljno popiti da izdrzim do sledeceg Trga i setnje...

#12 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 May 2006 - 20:15

QUOTE(niko @ 9 May 2006, 21:10)
Videla sam kuce i pomislila kako je lepo.

Pa chekaj, a nishta ne kazesh za muzevnog vlasnika?!
I kako to da ti nisam na "ignore"?!

Ja se vec poradovao...

#13 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 09 May 2006 - 20:20

QUOTE(niko @ 9 May 2006, 21:10)
... do sledeceg Trga i setnje...


Pominje li se kada ce to biti/?

#14 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 09 May 2006 - 20:24

QUOTE(Lun @ 9 May 2006, 21:15)
Pa chekaj, a nishta ne kazesh za muzevnog vlasnika?!
I kako to da ti nisam na "ignore"?!

Ja se vec poradovao...


Pa jesi mi na ignore ,ali ponekad otvorim ,pa procitam...pravo da ti kazem ,nisam obratila paznju na vlasnika ,zablenula sam se bila u kuce. Prelepo je... smile.gif wink.gif

#15 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 09 May 2006 - 20:32

QUOTE(DOCc @ 9 May 2006, 21:20)
Pominje li se kada ce to biti/?


Procitah na Politici...
>>>>>Mnogo pozitivne energije danas, na kraju setnje sam cuo Cedu kako razgovara sa ljudima, najavio je novi miting za kraj juna u Beogradu.<<<<<