Jump to content


Photo

Rugova-24.03.1999.g.pocetak slobode


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#16 singidunum

singidunum
  • Members
  • 31 posts

Posted 24 March 2002 - 09:43

Samo pokusavam da ukazem na cinjenicu da mi malo smrdi kad se neko na forumu pojavi pod nickom "albanac"--odise ili providnim provociranjem ili nacional-primitivizmom. A i argumenti su mu jaci--sta sad treba ja da odgovorim kako to nije tacno i kako su ustvari ########i klali srpsku decu i trudnice. Takav argument mi zaista ne moze biti zanimljiv pa stoga i ne cudi da mi je najzanimljivije to sto albanac jako lepo govori srpski. Uostalom poverovao sam Bakaliju koji tvrdi da je Albancima na Kosovu sistematski onemogucavano skolovanje te da su se skolovali po privatnim skolama pa mi je sad malo cudno da su u tim ilegalnim skolama ucili srpski.
A to sto se tebi okrece stomak od meni slicnih...e tu ti ne mogu pomoci.

[ Izmena poruke: singidunum na dan 2002-03-24 09:46 ]

#17 sonbra

sonbra
  • Members
  • 65 posts

Posted 24 March 2002 - 10:04

George:
Zivela sloboda, Albanac!

na koje mislis one u Albaniji

#18 albanac

albanac
  • Members
  • 166 posts

Posted 24 March 2002 - 10:19

SINGIDUNUM, Gde li nadjose ovaj "nick name"!?
Hvala ti na komplimentu.Radi tvoje radoznalosti ja sam iz prvog dana pa sve do kraja moga skolstva uvek ucio na albanskom jeziku,bez namere da se hvalim sem albanskog,naravno mog matenjeg jezika, govorim turski i odlicno engleski,sto se ne moze reci za srbe koji su ziveli na Kosovu medju albancima,koji vecina nikad nisu naucili taj jezik,znaci ili je bio ignorisan(jezik) ili sto se jezika tice mi smo daleko bolji od vas,primer nikad nisam nijednog srbina video po albanskim forumima da diskutuje na albanskom.
Nego daj da se mi vratimo na temu.
pozdrav.

#19 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 24 March 2002 - 11:31

Tako su 1941.g. u Zagrebu i Ljubljani sa cvecem docekali oslobioce Nemce.Tako i vi ste docekali KFOR.Ali mi odgovori na JEDNO PITANJE: Zasto se skoro celi sastav UNMIK POLICE preselio iz Pristine u SRPSKIM selima u Laplje Selo,Gracanicu.....???????????

#20 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 11:49

poznavala sam jednog harmonikasha (doduse tog jedinog) u pristini, govorio je albanski kao mi. al' je bila senzacija! okupilo se drustvo pa:"ajd' mile (mile se zvao), pricaj nesto":smile:. zvucilo je kao "ajd zhongliraj malo".
ja licno mislim da svako moze da nauci svaki jezik, i nikako nisam misljenja da je jedan narod talentovaniji za jezike nego drugi. albanci iz albanije svih uzrasta, na primer, koriste italijanski kao mi srpski. iako im je bilo zabranjeno (ucili su ruski i tu i tamo francuski), imali su tu ambiciju, za taj italijanski, i eto. proslog septembra je na albanskoj tv igrao film roberta benigni-a "la vita e' bella", i posto sam se u tom trenutku nalazila tamo, gledala sam ga. medjutim, nije bilo prevoda. i show-program koji se prenosi iz it. tv nema prevoda, kao, to je nesto podrazumevajuce.
albanci uopste, zaista govore najmanje dva strana jezika, ali to je posledica toga sto niko ne govori njihov jezik (mada grci u juznoj govore albanski i obrnuto).
za kosovske srbe je bilo steta sto nisu imali interesovanja, sto ja ne mogu shvatiti. sigurno bi bilo mnogo produktivnije da su imali volju da uce albanski, nego da kritiziraju i ismejavaju nas srpski.

_________________
break on through to the other side

[ Izmena poruke: ilirjana na dan 2002-03-24 11:55 ]

#21 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 12:06

Vojkan Nishki:
Tako su 1941.g. u Zagrebu i Ljubljani sa cvecem docekali oslobioce Nemce.Tako i vi ste docekali KFOR.Ali mi odgovori na JEDNO PITANJE: Zasto se skoro celi sastav UNMIK POLICE preselio iz Pristine u SRPSKIM selima u Laplje Selo,Gracanicu.....???????????


dozvoli da ti ja odgovorim:
mi smo ocekivali cvecem i nemce tada, i kfor sada, i ponavljam jos jedno, ocekivali bi i crnog vraga, samo da bi se resili srpskog drzavnog naslja. zalosno.

sto se tice cuvanja srpskih sela od strane kfora, to je neophodno da bi se stitilo srpsko civilno stanovnistvo od eventuelne osvete albanaca, osvete za sve te godine pod nasiljem i sve te zrtve. zaslosno.

#22 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 24 March 2002 - 12:23

Negde u 7.veku bese Singidunum,od Slavena i Avara
razoren.Svako bira nick po svom ukusu,pa tako i :"E,moj
druze beogradski."

#23 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 24 March 2002 - 13:11

sto se tice cuvanja srpskih sela od strane kfora, to je neophodno da bi se stitilo srpsko civilno stanovnistvo od eventuelne osvete albanaca, osvete za sve te godine pod nasiljem i sve te zrtve. zaslosno.
=============================================
Kao i uvek izvrcete istinu,ne radi se o cuvanju SRPSKIH sela,vec su ljudi pobegli od dzeparenja,obijanja sluzbenih vozila,obijanje stanova sve ono sto se u " civilizovanom " okruzenjima njima desava pa su pobegli kod osvedocenih nasilinika da bi mirnije ziveli?!!!!!!!!!!!!!!!!

#24 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 24 March 2002 - 14:36

ilirjana:
poznavala sam jednog harmonikasha (doduse tog jedinog) u pristini, govorio je albanski kao mi. al' je bila senzacija! okupilo se drustvo pa:"ajd' mile (mile se zvao), pricaj nesto":smile:. zvucilo je kao "ajd zhongliraj malo".
ja licno mislim da svako moze da nauci svaki jezik, i nikako nisam misljenja da je jedan narod talentovaniji za jezike nego drugi. albanci iz albanije svih uzrasta, na primer, koriste italijanski kao mi srpski. iako im je bilo zabranjeno (ucili su ruski i tu i tamo francuski), imali su tu ambiciju, za taj italijanski, i eto. proslog septembra je na albanskoj tv igrao film roberta benigni-a "la vita e' bella", i posto sam se u tom trenutku nalazila tamo, gledala sam ga. medjutim, nije bilo prevoda. i show-program koji se prenosi iz it. tv nema prevoda, kao, to je nesto podrazumevajuce.
albanci uopste, zaista govore najmanje dva strana jezika, ali to je posledica toga sto niko ne govori njihov jezik (mada grci u juznoj govore albanski i obrnuto). 
za kosovske srbe je bilo steta sto nisu imali interesovanja, sto ja ne mogu shvatiti. sigurno bi bilo mnogo produktivnije da su imali volju da uce albanski, nego da kritiziraju i ismejavaju nas srpski.

_________________
break on through to the other side

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: ilirjana na dan 2002-03-24 11:55 ]</font>

Da li je slucajno nas Mile Moderator, Ilirjana ????? :grin:

_________________
"I have but one lamp by wich my feet are guided,and that is the lamp of experience.I know no way of judging the future but by the past."

[ Izmena poruke: Prishtinasi na dan 2002-03-24 14:37 ]

#25 Lucifer

Lucifer
  • Members
  • 1,891 posts

Posted 24 March 2002 - 15:24

George:
Zivela sloboda, Albanac!

Na koju slobodu na Kosovu i Metohiji mislis? Je l' na onu sto tek mora da dodje? :smile:

#26 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 24 March 2002 - 15:36

Vojkan Nishki:



sto se tice cuvanja srpskih sela od strane kfora, to je neophodno da bi se stitilo srpsko civilno stanovnistvo od eventuelne osvete albanaca, osvete za sve te godine pod nasiljem i sve te zrtve. zaslosno.
=============================================
Kao i uvek izvrcete istinu,ne radi se o cuvanju SRPSKIH  sela,vec su ljudi pobegli od dzeparenja,obijanja sluzbenih vozila,obijanje stanova sve ono sto se u " civilizovanom " okruzenjima njima desava pa su pobegli kod osvedocenih nasilinika da bi mirnije ziveli?!!!!!!!!!!!!!!!!

Normalno jer ste vi Nebeski Sveti Narod pa ne znate sta su svi ti grehovi,jer normalno plasite te se da ce te zavrsiti s'gostovanjem kod Lucifera :grin:

#27 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 15:41

Vojkan Nishki:



sto se tice cuvanja srpskih sela od strane kfora, to je neophodno da bi se stitilo srpsko civilno stanovnistvo od eventuelne osvete albanaca, osvete za sve te godine pod nasiljem i sve te zrtve. zaslosno.
=============================================
Kao i uvek izvrcete istinu,ne radi se o cuvanju SRPSKIH  sela,vec su ljudi pobegli od dzeparenja,obijanja sluzbenih vozila,obijanje stanova sve ono sto se u " civilizovanom " okruzenjima njima desava pa su pobegli kod osvedocenih nasilinika da bi mirnije ziveli?!!!!!!!!!!!!!!!!


ihaa, pa ti si bolestan covece!

kfor-ovci su tacno tu gde su stacionirani. prvi put cujem od tebe da su pobegli kod srba ali nisam obracala paznju na to, jer zvuci - znas - dnevnik 2 rts. ama tipicno! bas sam se slatko nasmejala. imas li jos ovakvih informacija?:smile:
ne, ne, albanci su im vrlo zahvalni i zbog toga su dobro primljeni u drustvu. narocita ako su to nemci ili amerikanci. ako shikaniraju kfor-ovce, onda to rade eventualno rusima, bugarima etc.
inace, pola prishtine se udavalo ili ozenilo njima. to se meni jako svidja zbog multikulturalnosti.

#28 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 15:41

Lucifer:

George:
Zivela sloboda, Albanac!

Na koju slobodu na Kosovu i Metohiji mislis? Je l' na onu sto tek mora da dodje? :smile:


onu koju smo dobili dolaskom MZ

[ Izmena poruke: ilirjana na dan 2002-03-24 15:54 ]

#29 evrosrbin

evrosrbin
  • Members
  • 788 posts

Posted 24 March 2002 - 15:46

nekako mu to dodje kao pravilo:
kad god Albanci kroz istoriju budu "oslobodjeni" od Srba, onda Srbi gube slobodu i glave...

nesto mi pade na pamet: manje crnaca manje rasizma

#30 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 15:51

evrosrbin:
nekako mu to dodje kao pravilo:
kad god Albanci kroz istoriju budu "oslobodjeni" od Srba, onda Srbi gube slobodu i glave...


bogami tako ispada. zalosno, ali to su konsekuencije srpske politike. nego, kako to da su srbi (osim oni sa kosova), gubili slobodu dolazkom MZ?

[ Izmena poruke: ilirjana na dan 2002-03-24 15:53 ]