Jump to content


Photo

Rugova-24.03.1999.g.pocetak slobode


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#31 evrosrbin

evrosrbin
  • Members
  • 788 posts

Posted 24 March 2002 - 15:58

jel' i za vreme Turaka? Pa prvi svetski rat?

nisam siguran da je uvek bila u pitanju srpska politika, cak mi se namece misljenje da je srpska politika bila posledica, a ne uzrok...

#32 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 16:06

evrosrbin:
jel' i za vreme Turaka? Pa prvi svetski rat?

nisam siguran da je uvek bila u pitanju srpska politika, cak mi se namece misljenje da je srpska politika bila posledica, a ne uzrok...


da, za tebe je posledica a ne uzrok. bog ti pomog'o!

p.s. za vreme turaka su albanci bili protiv turaka, mada su - iako to negiraju - bili slobodniji nego pod srbijom.

[ Izmena poruke: ilirjana na dan 2002-03-24 16:07 ]

#33 evrosrbin

evrosrbin
  • Members
  • 788 posts

Posted 24 March 2002 - 16:08

isto kao sto je, za tebe, ponasanje prema Srbima od dolaska NATO-a posledica, zar ne?
Bog ti pomog'o!

#34 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 16:34

evrosrbin:
isto kao sto je, za tebe, ponasanje prema Srbima od dolaska NATO-a posledica, zar ne? 
Bog ti pomog'o!


njihova pozicija je posledica njihove kooperacije sa srpskim tadasnjim rezimom. to je evidentno. e sada je pitanje dali ja to smatram za ok ili ne. i evo da odgovorim:
naprotiv, za mene je nesto najgore sto se u tim okolnostima moglo da se desi, i sto me cini jako nesrecnom i pored slobode. medjutim to je posledica toga sto nisu ni u jednom trenutku digli glas, i rekli "hej, necemo da oni napuste posao, necemo da napuste institucije". ali od njih je doslo: nista.nista.nista.

[ Izmena poruke: ilirjana na dan 2002-03-24 16:40 ]

#35 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 24 March 2002 - 18:15

ihaa, pa ti si bolestan covece!

kfor-ovci su tacno tu gde su stacionirani. prvi put cujem od tebe da su pobegli kod srba ali nisam obracala paznju na to, jer zvuci - znas - dnevnik 2 rts. ama tipicno! bas sam se slatko nasmejala. imas li jos ovakvih informacija?:smile:
ne, ne, albanci su im vrlo zahvalni i zbog toga su dobro primljeni u drustvu. narocita ako su to nemci ili amerikanci. ako shikaniraju kfor-ovce, onda to rade eventualno rusima, bugarima etc.
inace, pola prishtine se udavalo ili ozenilo njima. to se meni jako svidja zbog multikulturalnosti.
=============================================
Pa sad ne znam ko je bolestan.Ne pricamo o KFOR-u oni su stacionirani u kasarnama,a veliki deo se nalazi po srpskim selima da bi zastitili narod od varvarstva(APARTHEJDA)od ljudi koji su zeljni osvete.Koliko vidim ti to pravo na osvetu opravdavas,pa samim tim si povukla znak jednakosti izmedju tebe i onih koji to cine.(iskreno se nadam da ti to ne cinis).
To o cemu pricas u suzivotu KFORA i UNMIK POLICE sa Albanskim stanovnistvom, mozes da foliras ove koji su hiljadama kilometara daleko od kuce.Ja sam ti jednom nedeljno u Pristini,SLATINI a naravno spavam u civilizaciji u Gracanici.
Mogu ako zelis da Ti ispricam vic koji mi je Amer ispricao a da ne verujes Srbin se toga nije setio.Ako hoces izrazi zelju.......

#36 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 24 March 2002 - 18:24

Vojkan Nishki:


To o cemu pricas u suzivotu KFORA i UNMIK POLICE sa Albanskim stanovnistvom, mozes da foliras ove koji su hiljadama kilometara daleko od kuce.Ja sam ti jednom nedeljno u Pristini,SLATINI a naravno spavam u civilizaciji u Gracanici.
Mogu ako zelis da Ti ispricam vic koji mi je Amer ispricao a da ne verujes Srbin se toga nije setio.Ako hoces izrazi zelju.......


ti si poslednji koji moze da prica o suzivotu kfora i albanaca posto se kreces samo po gracanici. ja sam odande, dakle privatno kao i poslovno provedem tamo nekoliko meseci godisnje.
znam da bi ti najvise voleo da je tako kao sto kazes, ali se zaista zivi manje vise normalno. svima tamo nije lako, medjutim zivi se sto mirnije se moze. ne brini ti nista. gledaj svoj posao, svoju drzavu, ostavi ljude bar sada na miru, ostavi kfor-ovce i albance da rese njihove probleme. dosta bre! kako ti se ne smuci vise!

#37 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 24 March 2002 - 18:31

gledaj svoj posao, svoju drzavu, ostavi ljude bar sada na miru, ostavi kfor-ovce i albance da rese njihove probleme. dosta bre! kako ti se ne smuci vise!


=============================================
O tome ti pricam Ja gledam svoj posao i svoju drzavu zato i jednom nedeljno idem na Slatinu.I ja kazem DOSTA kako vam se ne smuci vise da u jednu polu-istinu uvaljate 100 lazi.Sram vas bilo......

#38 singidunum

singidunum
  • Members
  • 31 posts

Posted 24 March 2002 - 19:01

"inace, pola prishtine se udavalo ili ozenilo njima. to se meni jako svidja zbog multikulturalnosti."
hehe...########i se kombinuju sa placenicima...i njoj se to mnogo svidja...zbog "multikulturalnosti", jelte! Strasno. Cega se pametan stidi.....

#39 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 24 March 2002 - 19:30

[quote]
singidunum:
"inace, pola prishtine se udavalo ili ozenilo njima. to se meni jako svidja zbog multikulturalnosti."
hehe...########i se kombinuju sa placenicima...i njoj se to mnogo svidja...zbog "multikulturalnosti", jelte! Strasno. Cega se pametan stidi.....

=============================================

Cini mi se da se to zove poslovna pratnja????

#40 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 24 March 2002 - 19:42

Vojkan Nishki:
Na danasnjoj konferenciji za stampu,povodom trogodisnjice bombardovanja NATO, Ibrahim Rugova je izjavio da je pocetak NATO bombardovanja Jugoslavije bio pocetak slobode i prosperiteta za Albance na Kosovu.


Blago njemu i njegovom narodu ako on u to veruje. Neka im je Bog u pomoci...

p.s. nisam citala druge komentare jer nemam vremena trenutno

#41 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 24 March 2002 - 19:48

Blago njemu i njegovom narodu ako on u to veruje. Neka im je Bog u pomoci...

p.s. nisam citala druge komentare jer nemam vremena trenutno
=============================================
Posto ima jos Srba na Kosovu,a neki zele da se vrate kucama (ako imaju gde)mozda ce "demokratska" vlast na Kosovu zamoliti jos jednu turu doziranja slobode u vidu NATO Milosrdnih Andjela....

#42 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 25 March 2002 - 00:22

:lol:

#43 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 25 March 2002 - 03:25

[quote]
Vojkan Nishki:
[quote]
singidunum:
"inace, pola prishtine se udavalo ili ozenilo njima. to se meni jako svidja zbog multikulturalnosti."
hehe...########i se kombinuju sa placenicima...i njoj se to mnogo svidja...zbog "multikulturalnosti", jelte! Strasno. Cega se pametan stidi.....

=============================================

Cini mi se da se to zove poslovna pratnja????
[/quote]

Ne nego uzeti novac da se kinezima omoguci boravak,da otvara chinese takeaway za koliko bese 20 000 maraka. :wink:
Pocnite ljudi da naucite da jedete sa stapicima za buduco Bratsva i Jedinstva , jer nikad niste bili blizije Tokija :lol: :lol: :lol:

_________________
"I have but one lamp by wich my feet are guided,and that is the lamp of experience.I know no way of judging the future but by the past."

[ Izmena poruke: Prishtinasi na dan 2002-03-25 03:28 ]

#44 singidunum

singidunum
  • Members
  • 31 posts

Posted 25 March 2002 - 06:22

Tokio je glavni grad Japana, ne Kine...hehehehe strasno!

#45 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 25 March 2002 - 10:18

singidunum:
Tokio je glavni grad Japana, ne Kine...hehehehe strasno!
=============================================

Cuti,ne spominji jos i to,optuzice Te za teritorijalne pretenzije prema Japanu,a kako stoje stvari najverovatnije je neki Srbin bacio A-Bombu na Hirosimu&Nagasaki :cool: