Jump to content


Photo

Kontaktna sociva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#31 Henry Miller

Henry Miller
  • Members
  • 281 posts

Posted 20 May 2006 - 23:34

Aj kad sam tu da skrenem paznju :

persone koje se hvale kako sa mesecnim i godisnjim socivima guraju 2-3x duze su na nivou - vozim sa celavim gumama dok ne puknu / jedem i pijem bez obzira na rok trajanja / okrenem gace jos jednom pa mi traju duze.

Toliko.

#32 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 20 May 2006 - 23:46

QUOTE(Henry Miller @ 21 May 2006, 00:34)
Aj kad sam tu da skrenem paznju :

persone koje se hvale kako sa mesecnim i godisnjim socivima guraju 2-3x duze su na nivou ...


Slikovito. I istinito. Stvarno se ne treba zezati sa tim. Mnoge promene na oku se ne vide/osecaju.

Da pomenem i slucaj persone iz moje okoline-koja meka sociva nije skidala po mesec dana iz oka. Pa ih onda skine. Pa ih opere. Pa ih ponovo vrati u oko, na mesec dana.

Posle je 3 meseca zavidela onom delu covecanstva koji moze da trepne bez da vristi od bolova.

Edited by Nikola S., 20 May 2006 - 23:48.


#33 nanina

nanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 20 May 2006 - 23:51

QUOTE(Nikola S. @ 20 May 2006, 21:27)
Ne bi me cudilo prisustvo 'sitnih slova' u ovom saopstenju, koje kaze da vazi za sve OSIM Srbiju...

Ne, oni imaju svoju proceduru. A koja kaze da je zamena moguca pod uslovom da im doneses 1) neotvorenu bocu i 2) fiskalni racun.

Kreteni.



Po Baush & Lomb važi i za Srbiju, što je i mene krajnje iznenadilo. Upućuju na zvaničnog distributera Grossoptic iz Beograda.

U praksi, naravno, važi mafijaška procedura koju si pomenuo - zatvorena boca i fiskalni račun. Baš su se lepo dosetili! Smradovi.

#34 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 21 May 2006 - 00:04

Da. Sad ce jos da bude - nema nista od nadoknade jer mi taj rastvor I NISMO SMELI DA PRODAJEMO, nema ga na listi, kao sto moze lepo da se vidi...

Zar ne moze da se uradi analiza ovde kod nas?!
I jos - da li se samo radi o onom kolicinom proizvedenom u USA? Bice da nije tako, cim su poceli i kod nas da sklanjaju sve sto imaju, proizvedeno u EU...

Ludnica-republika

#35 nanina

nanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 21 May 2006 - 09:23

I meni se čini da niko od nas neće uspeti da zameni rastvor. Naravno, nije stvar u jednom paru sočiva i bočici rastvora (mada, u odnosu na prosečna primanja nisu u pitanju tako male pare), već je, što bi rekli, stvar principa.

Cela stvar je toliko mučna. Mesecima ljudi kukaju na probleme sa sočivima, onda ispadne da je rastvor zabranjen, ovde danima to niko ne javlja dok mafijaši ne rasprodaju zalihe da ne bi slučajno izgubili neki dinar, a onda se još ispostavi da neće da poštuju proceduru zamene i da preparat nisu imali pravo ni da prodaju.

Čini mi se da je reakcija na ceo slučaj vrlo blaga. Valjda nas ima malo, a ljudi su umorni od gluposti raznih, ko će još i sočiva da isteruje po zemlji Srbiji. A trebalo bi.

Juče sam kupila neku Ciba tečnost. Još ne znam kakva je. Bila je jedina na lageru u blizini. Prijateljica mi je preporučila Boston? Baush & Lomb bio je zgodan u poslednje vreme zbog krajnje pojednostavljenog korišćenja, pogotovo sa No Rub formulom. Da li ćete menjati proizvođača tečnosti, kakve informacije imate, šta ćete koristiti... Ima li neko ideju?

#36 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 21 May 2006 - 10:33

QUOTE(Henry Miller @ 21 May 2006, 00:34)
Aj kad sam tu da skrenem paznju :

persone koje se hvale kako sa mesecnim i godisnjim socivima guraju 2-3x duze su na nivou - vozim sa celavim gumama dok ne puknu / jedem i pijem bez obzira na rok trajanja / okrenem gace jos jednom pa mi traju duze.

Toliko.

Isto tako su, kada sam koristila GP polutvrda sociva, proizvodjaci zahtevali da se sociva tri puta ispiraju rastvorom na sta je moj oftamolog umro od smeha. Ne bi me cudilo da ova mesecna sociva proizvodjaci pocnu da prodaju kao dnevna, samo da bi zaradili vise para. Godinama mesecna sociva nosim duze od mesec dana i redovno kontrolisem oci - za sada nema nikakvih problema. Naravno, nikada sa njima ne spavam, ponekad ih cak i ne stavljam (narocito nedeljom). Svako za sebe odlucuje kako ce da postupi.
Ja ostajem pri Renu multiplus rastvoru jer sa njim nikakvih poteskoca nisam imala. Ali da je B&L napravio sranje - jeste, pogotovo sto nisu povukli rastovore cim su ljudi poceli da se zale. Sigurno ce izgubiti dosta potrosaca.

#37 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 May 2006 - 11:34

QUOTE(kikii @ 21 May 2006, 11:33)
Ja ostajem pri Renu multiplus rastvoru jer sa njim nikakvih poteskoca nisam imala.


Logika ti nije baš najsjajnija - zašto da koristim kondom kad nikad do sad nisam zakačio STD.

Kažu da je multiplus u principu isto sranje kao i moisture loc, ali da je još stariji multi purpose OK. Ja prelazim na drugog proizvođača u svakom slučaju.

#38 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 21 May 2006 - 13:07

Ja naizmenicno koristim Renu (B&L) i SoloCare (CibaVision).

O varijantama nisam vodio racuna, ubedjen sam da je u sustini sve isto (moister lock? kako da ne, zgrabi vlaznost i ne pusta je napolje...) I 'no rub/no rinse' varijante sam koristio na klasican nacin, blagim trljanjem.

Postoji mailing lista na rastvor_za_sociva@yahoo.com, prijavite se za informacije.
"Najnovija informacija je da u ABM prodavnici(klinici)na terazijama mozete zameniti bocicu "moisture loc" ,mada su oni insistirali da u njoj jos ima necega,za bocicu nekog rastvora "sol" koji proizvodi CIBA ali da doplatite jos 200 dinara ,posto navodno taj rastvor kosta 1000,bilo bi pozeljno da imate racun ali ne mora..."

#39 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 21 May 2006 - 14:58

QUOTE(The Ugliest Weenie @ 21 May 2006, 12:34)
Logika ti nije baš najsjajnija - zašto da koristim kondom kad nikad do sad nisam zakačio STD.

Bio bi u pravu da sam koristila "moisture loc", da mi se sticajem okolnosti nista nije desilo i izjavila da zbog toga nastavljam i dalje da ga koristim iako ogroman broj ljudi ima probleme sa njim. Multiplus koristim vec 2 godine, pojedini prijatelji znatno vise (od kad se pojavio) i nikakve probleme nismo imali. Zasto bi multiplus ispastao zato sto je B&L napravio glupost sa svojim novim cedom. A ti sigurno nisi jedini koji ce se okrenuti drugom proizvodjacu i to je potpuno normalno i ocekivano.

#40 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 21 May 2006 - 15:08

QUOTE(kikii @ 21 May 2006, 16:58)
Bio bi u pravu da sam koristila "moisture loc", da mi se sticajem okolnosti nista nije desilo i izjavila da zbog toga nastavljam i dalje da ga koristim iako ogroman broj ljudi ima probleme sa njim. Multiplus koristim vec 2 godine, pojedini prijatelji znatno vise (od kad se pojavio) i nikakve probleme nismo imali. Zasto bi multiplus ispastao zato sto je B&L napravio glupost sa svojim novim cedom. A ti sigurno nisi jedini koji ce se okrenuti drugom proizvodjacu i to je potpuno normalno i ocekivano.


Da li znas koliki je to ogroman broj ljudi? Jednostavno, voleo bih da znam koliko je procenat korisnika ove tecnosi imao problem sa pomenutom infekcijom.

#41 garcia

garcia
  • Members
  • 231 posts

Posted 21 May 2006 - 15:16

ljudi, a što ne nosite naočare?

ne volim prčkanja oko očiju a đozle su mi deo imidža.

#42 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 21 May 2006 - 15:34

QUOTE(garcia @ 21 May 2006, 17:16)
ljudi, a što ne nosite naočare?

ne volim prčkanja oko očiju a đozle su mi deo imidža.


Nema veze sa imidzom - dok ne probas ne mozes da shvatis kolika je razlika.

#43 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 21 May 2006 - 15:53

QUOTE(Aion @ 21 May 2006, 16:08)
Da li znas koliki je to ogroman broj ljudi? Jednostavno, voleo bih da znam koliko je procenat korisnika ove tecnosi imao problem sa pomenutom infekcijom.

Pazi, da je i 10% ljudi koji koriste odredjenu tecnost dobilo infekciju koja moze da uzrokuje gubitak vida, ja bih rekla da je to ogroman broj. Cini mi se da se na ovoj temi javio decko koji je imao infekciju, a verovatno na net-u postoje neke brojke.


QUOTE(garcia @ 21 May 2006, 16:16)
ljudi, a što ne nosite naočare?

ne volim prčkanja oko očiju a đozle su mi deo imidža.

biggrin.gif
Ni ja ne volim kada mi masu ispred ociju, to smatram napadom laugh.gif . Meni je oftamolog savetovao da predjem na sociva jer vlada misljenje da ona usporavaju rast dioptrije. Ali i dalje imam naocare i redovno ih koristim (retko stavljam sociva odmah kad ustanem, odnosno skidam neposredno pre spavanja).
Ono sto bih ja volela da se proizvodi su male boce tecnosti koje su prakticne za putovanja. Stvarno je nezgodno kada moras da vukljas sa sobom citavu bocu.

#44 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 21 May 2006 - 17:21

QUOTE(kikii @ 21 May 2006, 17:53)
Pazi, da je i 10% ljudi koji koriste odredjenu tecnost dobilo infekciju koja moze da uzrokuje gubitak vida, ja bih rekla da je to ogroman broj. Cini mi se da se na ovoj temi javio decko koji je imao infekciju, a verovatno na net-u postoje neke brojke.
biggrin.gif
Ni ja ne volim kada mi masu ispred ociju, to smatram napadom laugh.gif . Meni je oftamolog savetovao da predjem na sociva jer vlada misljenje da ona usporavaju rast dioptrije. Ali i dalje imam naocare i redovno ih koristim (retko stavljam sociva odmah kad ustanem, odnosno skidam neposredno pre spavanja).
Ono sto bih ja volela da se proizvodi su male boce tecnosti koje su prakticne za putovanja. Stvarno je nezgodno kada moras da vukljas sa sobom citavu bocu.


Kakvih 10%, da je i jedan promil bilo bi uzasno - cak bi i kod nas bio registrovan neuobicajeno veliki broj infekcija.

Inace doticni B&L ima bas lepa mala pakovanja tecnosti za put. Ja ih povremeno dobijem na poklon kad kupujem sociva. I iako znam da to ne treba raditi ponekad pred put presipam iz velike boce u ovu manju.

#45 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 21 May 2006 - 17:57

QUOTE(Aion @ 21 May 2006, 18:21)
Inace doticni B&L ima bas lepa mala pakovanja tecnosti za put.

Znas li gde to ima da se kupi ili si samo dobijala na poklon uz sociva?