Jump to content


Photo

Kontaktna sociva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#46 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 21 May 2006 - 20:41

QUOTE(kikii @ 21 May 2006, 19:57)
Znas li gde to ima da se kupi ili si samo dobijala na poklon uz sociva?



Bocicu od 60ml nigde nisam video da moze da se kupi, ali sam je vise puta dobio na poklon (nazalost ne uvek kad kupujem sociva). Medjutim, koliko se secam, do pre nekoliko godina je moglo da se kupi pakovanje od 120ml ili 180ml.

#47 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 21 May 2006 - 20:52

Hvala ti, potrazicu te manje, nisam ni znala da postoje.
I izvini sto sam te proglasila za zensko smile.gif .

#48 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 21 May 2006 - 22:09

Ima ih svuda. Mala pakovanja Renu i SoloCare.

Ono sto ja cekam nisu ta mala, prakticna pakovanja, vec da mi standard dozvoli dnevna sociva. Stavish->nosish->skinesh->bacish. Nema tecnosti, nema odrzavanja, kutijica, rizika od infekcija. Nista.

Sto se polemike Sociva Vs. Cvikeri tice.... Stvarno moze da diskutuje o tome samo neko ko je osetio razliku. Godinama sam nosio naocare, a toliku averziju prema socivima sam imao da nisam mogao da budem u istoj prostoriji gde ih neko stavlja ili skida... Sada mi je to sve smesno.

#49 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 May 2006 - 23:52

QUOTE(Nikola S. @ 21 May 2006, 23:09)
Sto se polemike Sociva Vs. Cvikeri tice.... Stvarno moze da diskutuje o tome samo neko ko je osetio razliku. Godinama sam nosio naocare, a toliku averziju prema socivima sam imao da nisam mogao da budem u istoj prostoriji gde ih neko stavlja ili skida... Sada mi je to sve smesno.


Ditto. Za mene je najveća razlika u širini polja vida - kad se na kratko prebacim nazad na naočare ne mogu da verujem koliko mi suženo deluje.

#50 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 22 May 2006 - 06:46

Isto i meni. Sva ona citanja posle skidanja sociva a pre odlaska na spavanje - sve mi to teze pada sa naocarima.

#51 deedee, the

deedee, the
  • Members
  • 57 posts

Posted 22 May 2006 - 07:52

QUOTE(Aion @ 21 May 2006, 16:08)
Da li znas koliki je to ogroman broj ljudi? Jednostavno, voleo bih da znam koliko je procenat korisnika ove tecnosi imao problem sa pomenutom infekcijom.


122 slučaja prijavljena FDA-u, što se ne meri ni stotim delom promila...na sreću.
Kod nas, tj. u Evropi nema nijedan zabeležen slučaj, valjda zato što pomenuta gljivica ne obitava u našoj, za nju hladnjikavoj klimi.

#52 azdajica

azdajica
  • Members
  • 12 posts

Posted 22 May 2006 - 10:28

QUOTE(deedee @ the,22 May 2006, 09:52)
Kod nas, tj. u Evropi nema nijedan zabeležen slučaj, valjda zato što pomenuta gljivica ne obitava u našoj, za nju hladnjikavoj klimi.


The company halted U.S. sales of MoistureLoc on April 13after the CDC said it was investigating an unusual spike in infections in Americans using the product. The outbreak first surfaced in the Far East in the fall and infections have showed up most recently among contact-lens wearers in Europe.

http://www.heraldext...nt/view/178735/

#53 toltekk

toltekk
  • Members
  • 9 posts

Posted 22 May 2006 - 15:01

Malo su preterane reakcije ljudi na forumu. Pravi se mnogo buke, što mi je donekle i razumljivo. Ok, naše zdravlje je u pitanju.
I svaki put dok sam čitao o tim gljivičnim oboljenjima na oku, imao sam osećaj da počinju da me peckaju oči i da sam sigurno i ja zapatio tu gljivicu, iako dotičnu tečnost nisam koristio. Jesam koristio sočiva i druge proizvode Bausch&Lomba, ali
sve što nije MoistureLoc nije opasno po oko.
MoistureLoc je kritična tečnost koja ne izaziva već povećava relativni rizik od retke infekcije oka pod imenom "fusarijum". MultiPlus ili Multi-Purpose imaju drugačiju formulu od MoistureLoc i oni su apsolutno bezopasni.
Ono što meni upada u oči kod ove cele priče je tako svojstvena potreba kod naših ljudi za razvijanjem teorija zavere. To kao, distributeri su mafijaši u dosluhu sa vlastima i namerno hoće da potruju narod. Ma nije nego!
Ja sam imao potrebu da malo pretražim po internetu o svemu tome i zvao sam i firmu koja uvozi kod nas i poslao sam im mail da mi kažu nešto opširnije. Sve u svemu, moja odluka je da nastavim da koristim multiplus i ne menjam svoja sočiva.
Evo prenosim deo iz e-maila koji sam dobio od firme Grossoptic koja je uvoznik Bausch&Lomb za našu zemlju i to se otprilike potvrđuje ono što sam čitao po netu.

"...kompanija Bausch&Lomb je u aprilu ove godine dobrovoljno povukla sa američkog tržišta ReNu MoistureLoc koji se proizvodi u fabrici B&L-a u Greenville, South Carolina. Ovaj korak je preduzet kako bi se olakšalo ispitivanje slučajeva pojave gljivičnog keratitisa, retke infekcije oka, koja se pojavila kod 0,0001 % korisnika.

Iako nema ni jednog slučaja pojave ove infekcije u Evropi, Africi i Srednjem Istoku, Bausch&Lomb je kao svetski lider u ovoj oblasti dao nalog 17.05.2006. godine za povlačenje ovog proizvoda sa svetskog tržišta"

Pozdrav svima i vidimo se! smile.gif

#54 nanina

nanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 22 May 2006 - 16:09

QUOTE(toltekk @ 22 May 2006, 16:01)
Ono što meni upada u oči kod ove cele priče je tako svojstvena potreba kod naših ljudi za razvijanjem teorija zavere. To kao, distributeri su mafijaši u dosluhu sa vlastima i namerno hoće da potruju narod. Ma nije nego!


Ukoliko nisam propustila neku poruku, čini mi se da niko nije rekao da su disstributeri mafijaši u dosluhu sa vlastima koji hoće namerno da potruju narod. Samo se postavlja pitanje zašto distributeri kasne sa informacijama i izbegavaju da zamene tečnost. Nije reč o teoriji zavere, nego o drugoj tako svojstvenoj potrebi kod naših ljudi - nepoštovanju procedura, zakona i propisa.

#55 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 22 May 2006 - 20:43

QUOTE(Mahajana @ 17 May 2006, 19:35)
Vec 5 godina nosim polutvrda Boston sociva i nemam nikakvih problema, osim kada idem na more pa ne mogu da ronim sa njima  sad.gif  Inace su o.k.  smile.gif


A sto ne ronis sa njima? Mislim, da li postoji neki medicinski razlog ili se samo bojis da ih ne izgubis? A i na kakvo ronjenje mislis?

#56 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 23 May 2006 - 17:31

Cinizmu nema kraja.
Resenje za situaciju lezi u fizioloskom rastvoru.
Smanjuje rizik prenosenja gljivicnih infekcija.

Za Pasterovu nagradu, ko otkrije to svojstvo fizioloskog rastvora.

#57 nanina

nanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 23 May 2006 - 19:41

QUOTE(Nikola S. @ 23 May 2006, 18:31)
Cinizmu nema kraja.
Resenje za situaciju lezi u fizioloskom rastvoru.


Dobro je dok ne počnu da šalju ljude kod vračara i vidovnjaka... Takvi su vazda uživali poverenje u narodu. Što dalje od civilizacije i savremene medicine to bolje!

Inače, cela stvar je u medijima potpuno zamrla. Svi nadležni kuliraju, narod takođe, rastvor niko neće da zameni (osim zatvorenu bočicu sa računom!!!???),, distributer i prodavci prebacuju loptu jedni drugima.

I šta onda raditi nego što pre zaboraviti celu stvar i promeniti tečnost?! Znaju i oni da ljudi nemaju strpljenja i vremena za njihova muljanja.

#58 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 23 May 2006 - 21:22

Zanimljivo je bilo videti i prilog Dnevnika na TV Pink u vezi ovog slucaja.
Mihajlo Kovac (koji se debelo primio u ulogu medicinskog prosvetitelja) je ugostio zenu koja je PR za naseg uvoznika B&L proizvoda.

Jedno 5 minuta totalnog odsustva informacija.

Zakljucna Kovaceva rec je glasila: "Dakle ... dragi gledaoci ... ako vas oko svrbi ili vam se ... zacrveni ... to ne mora da znaci da je or Renua..."

A PR je bila primer da su ti za posao bitni mama i tata, ne i licne sposobnosti.

#59 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 23 May 2006 - 21:40

QUOTE(Nikola S. @ 23 May 2006, 22:22)
Mihajlo Kovac (koji se debelo primio u ulogu medicinskog prosvetitelja)

Cija je supruga oftalmolog, btw. wink.gif

#60 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 23 May 2006 - 22:45

Ok, utoliko gore. Mogao je bolje od onog demonstriranbog da pokupi znanje/zanat.