Jump to content


Photo

Predlog za podforum "Dizajn"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

Poll: Da li ste za otvaranje novog podforuma "Dizajn"? (67 member(s) have cast votes)

Da li ste za otvaranje novog podforuma "Dizajn"?

  1. da, sjajna ideja (36 votes [54.55%])

    Percentage of vote: 54.55%

  2. ne, koga briga za dizajn u ovom dekadentnom svetu (30 votes [45.45%])

    Percentage of vote: 45.45%

Vote Guests cannot vote

#16 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 15 April 2006 - 11:13

za
slazem se. ima. ihhhh:))


isto i za MOBlog: ili na Lifestyle/ART//pisah nekoch o tome Modovima na Moderaciji :rolling, rolling:
: ))

#17 chicha richa

chicha richa
  • Members
  • 1,491 posts

Posted 15 April 2006 - 14:49

QUOTE(Leia @ 14 Apr 2006, 13:50)
dakle, ovo je predlog.
posto vec imamo podforum "umetnost", gde se obicno podrazumeva fine arts, mozda je vreme da se otvori i mesto gde bi i primenjena umetnost mogla da zablista.  smile.gif ...

Glasao za, takav podforum je i meni mnogo puta zafalio ovde.
Mada, postoji vec jedan na tu temu, i to dosta kvalitetan - www.dizajnzona.com, sajt srpske dizajn zajednice. www.b92.net i ovaj gorepomenuti ni po cemu nisu konkurencija, vec se, sto sam vec primetio na jednoj temi, dopunjuju.

U svakom slucaju, voleo bih i ovde da vidim dizajn sekciju, bas me interesuje kako bi publika B92 komentarisala primenjene umetnosti i dizajn uopste.

#18 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 15 April 2006 - 15:27

QUOTE(Ziza @ 14 Apr 2006, 18:58)
I? Zato sto nemaju novca ne znaju sto znaci dizajn pa glasaju protiv? dry.gif

Edit: Ako nemas novaca, ne znaci automatski i da nemas smisla za estetiku i da ne primjecujes svijet oko sebe.
      I ambalaza za jogurt je dizajnirana. Ili mislis da stize ravno s pasnjaka u paketu s proizvodom? rolleyes.gif


da, mislim da stiže ravno s pašnjaka. jao, još i rolleyes si stavila...

pa ne znači ali znači da ćeš kupiti yuga pre no pežo koji ne možeš da platiš, mislim, sigurno niko ne misli da je jugo bogznakakav auto.

reci mi, šta ti pomisliš kad vidiš da neko ima najnoviji model mobitela? 'wow, kakav esteta i kako dobro primećuje svet oko sebe...'

ja lično mislim da bi jedna tema na pdfu umetnost bila dovoljna ali neka i ceo pdf.

#19 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 15 April 2006 - 17:49

Preveliko raslojavanje i to sto mislim da ne bi imalo mnogo da se pise na tu temu su moji razlozi za drugu opciju.
A PDF umetnost mi deluje kao mesto za te teme.

Mislim da je "ne" opcija nesretno postavljena, a u kombinaciji sa "sjajna ideja" meni zvuci ko da nisi ni dala pravo ljudima da se pitaju. Mozda je neko glasao protiv zbog toga?

Edited by Maltese, 15 April 2006 - 18:04.


#20 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 April 2006 - 19:13

QUOTE
da, mislim da stiže ravno s pašnjaka. jao, još i rolleyes si stavila...


Hoces jos jedan? rolleyes.gif


QUOTE
pa ne znači ali znači da ćeš kupiti yuga pre no pežo koji ne možeš da platiš, mislim, sigurno niko ne misli da je jugo bogznakakav auto.


Bila sam savrseno jasna u prethodnom postu i ne znam sto bih drugo rekla, osim da bilo cija kupovna moc nema nikakve veze s temom ni prijedlogom.

QUOTE
reci mi, šta ti pomisliš kad vidiš da neko ima najnoviji model mobitela? 'wow, kakav esteta i kako dobro primećuje svet oko sebe...'


Kad vidim da ima ruzan model (potpuno nebitno najnoviji ili ne)pomislim kako ima los ukus ili nema izgradjen vlastiti stil vec slijepo slijedi trendove koje mu/joj servira dizajner sa zvucnim imenom.


QUOTE
ja lično mislim da bi jedna tema na pdfu umetnost bila dovoljna ali neka i ceo pdf.


Ja mislim da ti bas i nije najbistrije o kakvom PDF-u govorimo u cemu btw. nema nista lose, osim ako nisi glasao protiv a da ni sam ne znas zasto.

#21 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 15 April 2006 - 19:37

QUOTE
Bila sam savrseno jasna u prethodnom postu i ne znam sto bih drugo rekla, osim da bilo cija kupovna moc nema nikakve veze s temom ni prijedlogom.


bila si savršena u prethodnom postu no da dodam da kupovna moć nema nikakve veze s temom kad kupuješ majicu ali kad kupuješ kola - ima. ja i nisam komentarisao temu nego tvoj post.

QUOTE
Ja mislim da ti bas i nije najbistrije o kakvom PDF-u govorimo u cemu btw. nema nista lose, osim ako nisi glasao protiv a da ni sam ne znas zasto.


koliko sam shvatio govorite o pdfu 'dizajn'. unsure.gif huh.gif

glasao sam za, što da ne, neka cveta hiljadu cvetova. biggrin.gif

#22 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 April 2006 - 20:46

QUOTE
bila si savršena u prethodnom postu no da dodam da kupovna moć nema nikakve veze s temom kad kupuješ majicu ali kad kupuješ kola - ima. ja i nisam komentarisao temu nego tvoj post.


Tko o cemu, ti o kupovnoj moci.
Moj post o "Yugu" je sarkastican - ocito nedovoljno. dry.gif
Pa idemo jos jednom; to sto netko vozi Yugo zato sto ne moze voziti skuplji auto, ne znaci da nema dobar ukus i da nije svjestan cinjenice da postoje ljepsi, kvalitetniji i bolji auti.
To sto netko ne prati modne trendove i nije mu bitna estetika ni dizajn, ne znaci da modni trendovi ne prate njega; na svakom koraku smo okruzeni dizajnom i modom; od frizidera, jumbo plakata, TV reklama ili tvoje zgrade, kuce, sobe i kreveta pa do carapa koje nosis ili suknji koja ti se svidja na nekoj zeni koja izazovno hoda pored katedrale gradjene u gotickom stilu.

To sto je netko glasao protiv PDF-a "Dizajn" samo zato jer njemu/njoj nije bitan, nije dovoljan argument posto je dizajn svuda oko nas. I stranice ovog foruma je netko dizajnirao. Zar ne?

Edit:
QUOTE
glasao sam za, što da ne, neka cveta hiljadu cvetova. 


Clever boy. happy.gif

Edited by Ziza, 15 April 2006 - 20:51.


#23 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 15 April 2006 - 20:51

QUOTE(Leia @ 14 Apr 2006, 10:59)
osobno mene moda zanima sa svih mogucih aspekata, i kao drustveni fenomen, i kao lagana pricica o trendovima.
i mislim da bi moglo biti mnogo lepih i inspirativnih topica, ne samo za modne fanatike nego i za prosecnog posetioca ovog foruma.
kao sto je bio dobar potez uvodjenje novih rubrika koje se ticu mode i izvan foruma na sajtu b92, sto sam i predlozila u onoj anketi koju su nam nekoc dali na popunjavanje.
a svakako je moda deo naseg zivota makar isto koliko i lingvistika  dry.gif
dakle, dragi moderatori i ostali duhovni tvorci ove nase male virtuelne naseobine, ako nije bed malo razmislite o tome.  smile.gif

edit: u stvari, ako je totalno bezocno traziti podforum o modi, moglo bi se razmisliti o podforumu Dizajn, kad vec postoji Umetnost (a pritom se obicno podrazumeva fine arts). mada, i dalje sam pri ideji da je podforum Moda dobra ideja i nesto sto definitivno ovde nedostaje.
smile.gif

...Sneki Daki, jesi to ti...?

#24 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 15 April 2006 - 21:02

QUOTE(Ziza @ 15 Apr 2006, 21:46)
Moj post o "Yugu" je sarkastican - ocito nedovoljno.  dry.gif


da, nedovoljno sarkastičan.

QUOTE
Clever boy.


dovoljno. sleep.gif

#25 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 16 April 2006 - 03:40

Vise cak nije ni pitanje za sta se ovde zalaze, vec ko se zalaze.

Edited by Maltese, 16 April 2006 - 03:42.


#26 Belizar

Belizar
  • Banned
  • 203 posts

Posted 16 April 2006 - 07:35

QUOTE(Leia @ 14 Apr 2006, 13:50)
dakle, ovo je predlog.
posto vec imamo podforum "umetnost", gde se obicno podrazumeva fine arts, mozda je vreme da se otvori i mesto gde bi i primenjena umetnost mogla da zablista.  smile.gif

Bio je jedan topic na umetnosti posvecen dizajnu i mesecima ga niko nije cak ni posecivao.

A konacno sta je to novo i uzbudljivo u dizajnu ovde?

Ovo nije dekadentno drustvo. Mi zivimo u primitivnom drustvu.

Edited by Belizar, 16 April 2006 - 07:36.


#27 chicha richa

chicha richa
  • Members
  • 1,491 posts

Posted 16 April 2006 - 13:29

QUOTE(Belizar @ 16 Apr 2006, 08:35)
A konacno sta je to novo i uzbudljivo u dizajnu ovde?

Ovo nije dekadentno drustvo. Mi zivimo u primitivnom drustvu.

Mislim da gresis - imamo odlicnu scenu ovde kada je dizajn u pitanju. Ono o cemu ti verovatno govoris je kaskanje nase privrede za svetom kada je upotreba dizajna u pitanju. Ali, i to ce da se promeni , jednostavno, to je nuznost za svakoga ko zeli da bude konkurentan.

#28 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 16 April 2006 - 15:47

jbt ziza, pored toga sto si ekstra dosadna, ti si jos i galopirajuce glupa.

kao - dizajn je svuda oko nas, pa onda treba otvoriti novi pdf. (ne znam sta je sledece - lepota&zdravlje mozda?)

kao - to sto nemas novaca za bolji auto od yuga te ne opravdava da ne vlazis gacice na recimo audi tt. (na biser "vozis yuga - najstariji model posto nije vazan dizajn vec funkcionalnost" necu trositi reci)

kao - to sto ste ti i leia pokusavajuci da mislite dosle do toga da pdf umetnost nije pravo mesto za pricu o primenjenoj (pay attention!) umetnosti i arhitekturi, znaci da svako ko je protiv otvaranja novog pdf treba da da Argumente zasto ne treba otvoriti novi pdf.

kao - neki glasaju protiv otvaranja novog pdf, zato sto su maliciozni i zapravo mrze tebe i leiu, ili su pak neobrazovani pa misle da je secesija tropska biljka.

>>To sto je netko glasao protiv PDF-a "Dizajn" samo zato jer njemu/njoj nije bitan, nije dovoljan argument posto je dizajn svuda oko nas. I stranice ovog foruma je netko dizajnirao. Zar ne?<<
to jeste sasvim dovoljan razlog.
a to sto ste ti, leia i mandarina umislile da je forumu potreban jos jedan pdf a da biste bistrile feng shui, borosane i ambalazu jogurta, ne da nije argument, vec moze biti samo argument u pobacaju.


edit: auh, blasfemije, zaboravih mandarinuD

Edited by palchica, 16 April 2006 - 16:06.


#29 bodolino

bodolino
  • Members
  • 1,032 posts

Posted 16 April 2006 - 17:29

ja ters ljudi huh.gif

umjesto da se ovdje preganjate i udarate argumentima po glavi, bolje bi vam bilo da ste otvorili topic na PDF Umjetnost

eno tamo i grafitti i tetovaze i web dizajn i fotografija, stvarno ne vidim razlog sto se pored tih (vise manje posjecenih) topica ne bi nasli i industrijski produkt dizajn i arhitektura i haute couture

a narocito poseban topic o borosanama rolleyes.gif

#30 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 16 April 2006 - 17:34

QUOTE
  jbt ziza, pored toga sto si ekstra dosadna, ti si jos i galopirajuce glupa.


Sad valjda trebam biti opasno zabrinuta sto se sa mnom bavi neka marginalna osoba patuljastog mozga koja izgleda umislja da posjeduje minimum elokvencije kojom bi bila u stanju zakljucivati tko je glup a tko ne. A da sam ti dosadna jos i shvacam posto vjerojatno trckaras za mnom i pokusavas slovkati ono sto pisem. Zao mi je sto ti ne mogu uzvratiti istom mjerom, posto si potpuno neinteresantna; mnogo je inspirativnije citati glupe postove nego tvoje. Ali hajde da ti posvetim 2 minute kad vec cmizdris. dry.gif

QUOTE
kao - dizajn je svuda oko nas, pa onda treba otvoriti novi pdf. (ne znam sta je sledece - lepota&zdravlje mozda?)


Pokusavas zbrojiti 2 + 2, sto li?


QUOTE
kao - to sto nemas novaca za bolji auto od yuga te ne opravdava da ne vlazis gacice na recimo audi tt. (na biser "vozis yuga - najstariji model posto nije vazan dizajn vec funkcionalnost" necu trositi reci)


Ovo > vlazis gacice < je valjda pokusaj da budes duhovita. Jadno.
A sto se tice "Yuga" i dizajna, mora da sam opasno povrijedila tvoj estetski (ne)ukus. Ali da si bar ista smisleno rekla osim pukog papagajskog ponavljanja s tim sto papige to rade mnogo uspjesnije od tebe. Zaista je bolje da uopce ne trosis rijeci kad vec nemas vlastite.


QUOTE
kao - to sto ste ti i leia pokusavajuci da mislite dosle do toga da pdf umetnost nije pravo mesto za pricu o primenjenoj (pay attention!) umetnosti i arhitekturi, znaci da svako ko je protiv otvaranja novog pdf treba da da Argumente zasto ne treba otvoriti novi pdf.


Tvojoj zakrzljaloj sivoj masi je beskrajan napor shvatiti sto to uopce znaci kad netko pokusava misliti. Jer, < pay attention! za tako nesto je potrebno posjedovati minimum inteligencije. Nadam se da ti bar pranje sudja ide bolje od citanja i razumijevanja tudjih postova.


QUOTE
kao - neki glasaju protiv otvaranja novog pdf, zato sto su maliciozni i zapravo mrze tebe i leiu,


Sad vec citas i nesto sto nikad nije napisano. Tebi sigurno nije dosadno u zivotu, samo pazi da ne postane kronicno.

QUOTE
ili su pak neobrazovani pa misle da je secesija tropska biljka.


Na zalost ima i takvih - trebam li se pitati jesi li medju njima?

QUOTE
a to sto ste ti, leia i mandarina umislile da je forumu potreban jos jedan pdf a da biste bistrile feng shui, borosane i ambalazu jogurta, ne da nije argument, vec moze biti samo argument u pobacaju.


Hajde ne trudi se vise nestat ce ti kisika.
> - argument u pobacaju < - Strasno. Jos pokusavas biti i pismena.

I da bas ne ispadne da si totalna katastrofa, ima nesto zgodno i istinito sto si napisala:


QUOTE
Patuljasta (Posted on: 11 Apr 2006, 18:41)
- cekaj.
ti znas a ja ne znam.
tj - ja znam a ja ne znam.

nishta ne razumem.


Nadam se da ovo malo vremena sto sam potrosila na tebe neces shvatiti kao poziv da mi se i ubuduce saplices oko nogu.

Edited by Ziza, 16 April 2006 - 17:39.