Jump to content


Photo
- - - - -

Sta zatvara bioskope u Srbiji?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

Poll: Sta zatvara bioskope u Srbiji? (44 member(s) have cast votes)

Sta zatvara bioskope u Srbiji?

  1. Ulična piraterija (10 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

  2. Legalna piraterija (10 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

  3. Potrošačka korpa / visoka cena ulaznica (10 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

  4. Zastarelost opreme unutar bioskopa (10 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

  5. Loš repertoar (13 votes [23.64%])

    Percentage of vote: 23.64%

  6. Nešto šesto (2 votes [3.64%])

    Percentage of vote: 3.64%

Vote Guests cannot vote

#16 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 09 April 2006 - 00:33

reg, све си лепо написао, ја ћу само да се осврнем на ово:
QUOTE(reg @ 9 Apr 2006, 01:05)
onu vansezonsku "50 dinara u Odeonu" ne racunam.

То ме подсети на лето 2003 и понуду биоскопа "Миленијум". Исто је цена била 50 дин, а пуштали су филмове који су се давали преко целе године. За срећнике који нису још били тамо - тај Миленијум је једна рупетина са 2 сале по 30 седишта.

Одемо нас 5 (таман стали у један ред биоскопа). Напољу је било +35, а у сали +45. Загушљиво, влага, сви се знојимо и смрдимо... Почиње филм... Звука нема... Чек, чек, нешто крцка - прорадио леви звучник! s_w.gif... И само је он и радио до краја филма. Звук у филму стерео, па мало чујеш, мало не чујеш шта причају у зависности који звучник би требало да ради. rolleyes.gif Али, важно је да је било титла - како бисмо иначе знали шта се дешава? blink.gif

Гледасмо "Тлефонску говорницу". Пола филма се и не сећам. dry.gif

Кад смо изашли напоље, температура је пала на +32, те осетисмо велико олакшање. sleep.gif

#17 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 09 April 2006 - 21:12

ma ne pada mi na pamet da idem u bioskop da dam (recimo troje, 900 kinti) za neki debilan film (ko sto neko rece niske strasti 2). za te pare cemo da kupimo neko dobro vino ili gomilu piva i cigara, i jos da rentiramo film po nasem izboru...

a sta je tek po manjim gradovima... ko ce tek tamo da daje ogromne pare kad su plate mizerne?

znaci definitivno sledece doprinosi zatvaranju bioskopa>

1. potrosacka korpa, posebno u manjim gradovima nedostatak para (nemam para druze a nemam ni srece)
2. los repertoar, govno filmovi (cast izuzecima, koji se kod nas sve manje prikazuju)
3. bezbrazni vlasnici bioskopa, naprave 2-3 sale i udaraju po usima

DVD za 100 kinti nemaju veze sa tim, to su stariji filmovi

piratski DVDovi mozda imaju veze sa tim, jer ovde se nista ne radi po pitanju sprecavanja piraterije. i moj pokojni deda zna gde bi kupio u BGu najnovije filmove na piratima...

#18 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 11 April 2006 - 02:26

Ako neko voli bioskop, taj sam. Ništa ne može zameniti ugodjaj velikog platna, a u poslednjih nekoliko godina, i doborog ozvučenja.

Ali.

Ali, ono što ubija (makar mene) su cene. (Još se i rimuje smile.gif ).

Dakle, ako idem solo, to je 250-300 din. Sa lepšom polovinom, 500-600 din. Sa mladunčetom, 750-900 din.

Nekada, išao sam najmanje jednom nedeljno u bionju. A sada, u proseku jednom mesečno sad.gif .

Dakle, da je cena pristupačnija, i dalje bih bio redovan posetilac.

Drugo, ograničio sam posete na Akademiju 28, Tak, Rodu, Palas Šumadiju, Sava Centar i, eventualno, Odeon. Ostalo su rupe neopevane, a cena je ista ili za 50 kinti manja. Ma koga vi j....?

Da se neko seti i dva puta nedeljno prepolovi cene ulaznica, stalno bi imao punu salu.

#19 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 11 April 2006 - 22:04

QUOTE(3opge @ 2 Apr 2006, 07:48)
kupi pumpu za bicikl pa ne moras da naduvavas

zar nije malteze bata a ne seka?

#20 vanquish

vanquish
  • Members
  • 72 posts

Posted 26 November 2007 - 08:58

Da li neko zna kada se otvara bioskop u Delta City-u, posto su na otvaranju D City-a rekli da ce to biti do prvog decembra, a od tada nema nikakvih novih informacija, potvrda ili reklama.

--reply--
probaj da ih pitas licno, brojeva ko pleve:

STER CINEMAS
Drugi sprat, Lokal 317

tel: 011 2203 876; 2203 877; 2203 878; 2203 879; 2203 880; 2203 881; 2203 882; 2203 883; 2203 884; 2203 885; 2203 886; 2203 887; 2203 889; 2203 890; 2203 891; 2203 892; 2203 893; 2203 894; 2203 895; 2203 896


Edited by MaRkOMaN, 12 December 2007 - 15:36.


#21 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 11 December 2007 - 02:01

najavljena restauracija bioskopa - jedino sto nam preostaje je problem, repertoara -- ako oslusnu publiku kao sto najavljuju da hoce, fino. /dolazak na ovaj pdf i otvaranje teme 'sta biste da gledate' bi bio pun pogodak :rolleyes:

Dogodine velika obnova bioskopa
Z.Šokorac |||| - 06.12.2007. - 23:40

Prvo će biti doteran „Jadran”. U „Partizanu” novi zvuk i stolice za stari seks repertoar...

Novi vlasnik „Beograd filma” Nikola Đivanović planira da obnovi bioskope i publiku vrati u sale. Pošto je završen tender za procenu 10 od 14 bioskopa, sada je na redu sređivanje. Prvi na listi je „Jadran”, koji će u martu dobiti najsavremeniju digitalnu opremu.

Posted Image

KADAR - Publika je u srećna vremena punila svih 14 bioskopskih sala, a sada na jedvite jade radi samo „Zvezda".
Milena Rajić, PR „Beograd filma", za to krivi pirateriju, ali smatra da će korenite promene vratiti publiku. „Zvezda" će za sada ostati takva kakva je, s kartom od 100 dinara. Prvo će biti renoviran „Jadran", verovatno u martu 2008. godine. U planu je sređivanje sale i uvođenje najsavremenije digitalne opreme. Zatim su na redu ostali bioskopi,.
- Repertoar ćemo prilagoditi zahtevima publike, ipak ona diktira trendove. U nekim salama ćemo, možda, prikazivati samo evropske ili studentske filmove. Razmišljamo i da otvorimo dečji centar - kaže Rajićeva za „24sata".
Tender „Beograd filma" za prodaju, odnosno procenu 10 bioskopa, koji je završen u novembru, bio je neformalan. Cilj je, kaže Rajićeva, bio da se utvrdi njihova vrednost i dobiju nove ideje.
- Zato nismo ni tražili dokumenta od učesnika, pošto je procedura za prikupljanje papira komplikovana i skupa. Sve je bilo javno i jasno, nemamo nameru ni da prodajemo niti da izdajemo bioskope - kaže Rajić.


Edited by MaRkOMaN, 12 December 2007 - 15:38.


#22 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 11 December 2007 - 03:05

jadran pretvorise u onaj kafe :rolleyes:

no mislim da uopste nije najveci problem manjak kvalitetnih sala, koliko manjak distributerskih kuca i novca za otkup filmova, te nezainteresovanost naroda da ide u bioskope. sto je dodatno pomognuto mogucnoscu da se svaki film gleda kod kuce s idealnom slikom i zvukom za dz. dok cena karte, za nase uslove nije uopste zanemarljiva.

buducnost bioskopa u srbiji mi trenutno izgleda iskljucivo crna :huh:

#23 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 11 December 2007 - 10:46

no mislim da uopste nije najveci problem manjak kvalitetnih sala, koliko manjak distributerskih kuca i novca za otkup filmova, te nezainteresovanost naroda da ide u bioskope.

sta znam, meni je bilo drago da vidim punu salu doba, kad je picila retrospektiva italijanskog horora.. ili isto to za kinoteku, dok je na repertoaru bio drakula i svi derivati istog. nit su neudobna sedista doba, nit je sinhronizacija na ceski bez odgovarajuceg eng/srp titla u kinoteci sprecila fanove da dodju i, uzivaju.. poenta - i bez otkupa filmova, sa sadasnjim stanjem bioskopa/naroda, uz odgovarajuci program, sale mogu biti pune. cena karte je, ako mislis da je relevantan faktor, bila 100 dinara.

#24 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 11 December 2007 - 16:12

ma bilo je i meni lepo al mislim da su to pojedinacni primeri/manifestacije koje traju po par dana, pa se onda procuje, izreklamira, nabije hajp, ljudi vole da idu tamo gde je "in", gotik klinci/ceze kontaju to pod "must-be-there" i sl.
kao sto je fest ultraposecen ili sinemanija, ili evo sad na autorskom gomila rasprodatih projekcija. a kad nesto krene na repertoaru, niko da pogleda... ja to vise tako vidim...

mislim, voleo bih da gresim, ali mi je smesno kad npr. odem na spajdermena 2. dan prikazivanja, vecernji termin i budemo samo devojka i ja +jos 1 par koji se pojavio posle 10ak minuta... cudio sam se kako su uopste pustili film jer valjda je neophodno da bude bar 5 prodatih karata...

#25 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 12 December 2007 - 15:23

uh, kad ti se pojavi gotik raja.. :rolleyes: :huh:
stvari ne posmatram tako crno jer mislim da je tesko ubiti bioskop do kraja.. mozda za koju deceniju, kad platna te velicine i zvuk tog kvaliteta budu sasvim normalna stvar u svakom domu, iako je tehnologija i danas na zavidnom stepenu evolucije. ako nista drugo, u evropi smo, koja kao trziste industrije vise ceni bioskop negoli amerika, u kojoj se vecina novca inkasira od prodaje dvd-ja i prava za televizijsko emitovanje. licno bih voleo da imamo dobar&postojan bioskop na otvorenom /ne racunam tu bastu skca, vrh zvezde, dom vojske il onu supicu na adi [mada mi je bilo super da gledam kurosavu na travi], koji se nekad u to pretvore

#26 mrda

mrda
  • Members
  • 224 posts

Posted 03 January 2008 - 17:32

a jel se zna mozda koliko je karta za ulazak u Mishko Cinema? Ja zovem i zovem silne ove brojeve, a ni na jednom se niko ne javlja! :huh: :rolleyes:
Spominjali su u najavi otvaranja i silne neke popuste za studente, skolarce i penzionere!:)

#27 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 04 January 2008 - 20:43

zna se - pojedinacna 280, grupna 200, a ulaznica za invalide: 150 din.

#28 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 26 February 2008 - 22:45

anketa reaktivirana, topici spojeni - uvod:

Kao prvo nisam mozda najupuceniji, ali cete se verovatno sloziti - da se bioskopi u Srbiji zatvaraju.
(koliko sam cuo, u trcem gradu po velicini u Srbiji Nisu, se zatvorio i poslednji bioskop :rolleyes: )

Sad, ne znam kakva je situacija recimo u Hrvatskoj, Rumuniji, Bugarskoj, svetu generalno, ali mislim da to nije toliko izrazeno tamo, koliko jeste danas u Srbiji.
(hocu da kazem da nije generalno pitanje, tipa dvd vs. bioskop, nego mnogo konkretnije od toga)

Da li je to posledica ulicne piraterije (opet je aktuelnija nego ikada);
Legalne piraterije (distributerskih kuca aka ex prvih pirata u nas) koji sami sebi grickaju trziste sa takvim sistemom "sto da gledam 1* film za 250, ako mogu da kupim dvd za 99" (na koji su valjda i navikli, posto su i oni bili pirati do pre par godina :huh: );
ili isti razlog iz kojeg se danas ne kupuju recimo i novine kao u neka bolja vremene (potrosacka korpa)

referenca:
DVD za 99 din, legalna piraterija ili sjajna ideja? (Takeshi)


Edited by MaRkOMaN, 26 February 2008 - 23:01.


#29 vizl

vizl
  • Members
  • 353 posts

Posted 29 February 2008 - 08:07

Koja je cena bioskopskih karata u inostranstvu ?

#30 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 29 February 2008 - 14:16

na to ce da ti odgovori neko drugi.. mislim da je nebitno, jer je glavni problem - repertoar, sto aktuelni fest i potvrdjuje - iako se veliki broj filmova pojavio na ulici mesec dana ranije [cak i bukvalno pod nazivom 'fest 08'], sale su pune.

Edited by MaRkOMaN, 29 February 2008 - 14:17.