Jump to content


Photo

Nostalgija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
528 replies to this topic

#526 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 11 January 2007 - 13:58

QUOTE(sta dalje @ 9 Jan 2007, 21:04)
kako te razumem  smile.gif  ja sam imala iskrzane, prljave i potpuno izlizane baletanke iz moje "baletske faze zivota" koje nisam htela da perem ( da ne sperem proslost koja  me je za njih emotivno vezivala...) i tako prljave ih ponela sa sobom. ali, u nekom od seljenja mnogobrojnih sam ih izgubila i bas sam propatila kad sam shvatila da ih nigde nema  sad.gif bas neki cudan osecaj me tada spopao ( sad ih vec prezalila, sta cu). samo ne znam da li je to nostalgiija.


I ja te tako lepo razumem.. Ali sam imala nezgodaciju da biram izmedju
folklorne nosnje (umetnicko drustvo Kosta Abrasevic) sa sve opancima,
klavira i nadgrobnog spomenika dede i babe sa zajecarskog groblja.. wink.gif

Ponela sam samo ono sto imam u glavi..

Lep pozdrav
Teja

#527 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 11 January 2007 - 19:41

QUOTE(Lion'sGate @ 11 Jan 2007, 09:36)
U Edmontonu nisam bio, u Calgaryju jesam i imao sam slichnu odbojnost prema njemu... a kazu da je Calgary lep grad za Edmonton.

U Stanley parku pri svakoj oluji se obrusi po koje stablo, onda istrce novinari Suna, televizijske ekipe CityTV-a i obavestavaju uznemirene sitizene... svake godine se desi po neka takva oluja, obrusi par stabala, pokida dalekovode, izazove zabrinutost vlasti i sitizena. Dobro je dok su zabrinuti samo za takve stvari i za formu Canuksa, zamisli sta bi bilo kad bi imali probleme prosechnog gradjanina Srbije...


Ovo za Calgary i Edmonton je tacno, Calgary je metropola i prelep grad u odnosu na Edmonton...

Pa ne znam sto se tice Stanley parka, je li situacija redovna ili vanredna, ja sam gledala neke snimke i citavi delovi parka su "prebrisani", ona staza sto je vodila oko parka na nekim mestima vise ne postoji i Lion's Gate je sad cesto zatvoren. Mi smo s prozora (8. sprat) prekjuce gledali kako vetar cupa limove sa krova zgrade pored nase... sta ja znam, ako je ovo normalno - super, zivot ovde ce biti bas zanimljiv.
A to sa problemima - potpuno si u pravu smile.gif

#528 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 11 January 2007 - 21:44

jedini grad osim Vankuvera koji vredi na zapadu Kanade je Victoria

#529 Lion'sGate

Lion'sGate
  • Members
  • 157 posts

Posted 11 January 2007 - 22:03

QUOTE(kiti @ 11 Jan 2007, 19:41)
Ovo za Calgary i Edmonton je tacno, Calgary je metropola i prelep grad u odnosu na Edmonton...

Pa ne znam sto se tice Stanley parka, je li situacija redovna ili vanredna, ja sam gledala neke snimke i citavi delovi parka su "prebrisani", ona staza sto je vodila oko parka na nekim mestima vise ne postoji i Lion's Gate je sad cesto zatvoren. Mi smo s prozora (8. sprat) prekjuce gledali kako vetar cupa limove sa krova zgrade pored nase... sta ja znam, ako je ovo normalno - super, zivot ovde ce biti bas zanimljiv.
A to sa problemima - potpuno si u pravu  smile.gif


Opis kao iz filmova katastrofe sad.gif
Ne, to nije normalno vreme, jeste da se jednom godisnje desi neka zesca oluja ali to je jedan dan... i ne secam se da je staza oko Stanley parka ikada bila unistena. Sve je to verovatno zato sto sam se ja iselio iz tog grada smile.gif