Jump to content


Photo

Nostalgija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
528 replies to this topic

#31 Stranac

Stranac
  • Members
  • 315 posts

Posted 22 February 2004 - 22:12

Niko se ne buni zbog petokrake ili Titovog lika u avataru, razumljivo, ne postoji strah od tog zla (mozda bi trebalo da postoji). Ali kad debili ugledaju Drazin lik strah ih tjera da govore jezikom mrznje. STRAH je gospodar coporasima svih vrsta.

#32 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 23 February 2004 - 14:37

Tesko je to nekima objasniti, znas kako je kad ljudi svijet gledaju kroz crno bijele naocare ili imaju obrazine na sljepoocnicama pa im pogled uvijek zavrasava tamo gdje jahac hoce.

Mnogo mi sve ovo djeluje na "opstenarodno" izigravanje ugrozenosti gos'n Stranac. Licno, nemam nista protiv tvojih stavova kada je u pitanju cetnicki pokret i simpatije prema njemu. Jedino mi smeta sto sebi dozvoljavas "krstenja" ljudi po njihovom politickom ubjedjenju. Pazi, ako tebe neko bukvalno napada zbog simpatija ili vise ne znam cega prema bilo kome, ne znaci da ti trebas generalizovati jer se odmah poistovjecujes. Izvoli, objasni, onima koje interesuje tvoje razmisljanje i bit'ces shvacen kao razuman diskutant koji stoji iza svoje price.

Ukoliko ovako nastavis, nema dileme, ti si jos jedan od onih, koji stalno pate da se bore za ugrozeno srBstvo a da pri tome ne znaju da mu vise skode od bilo koga ko ga "olajava". Ljudi takvog razmisljanja, ili ubjedjenja su srpstvo i doveli na grane koje je danas.

I jos nesto, ne potcjenjuj bilo cije poznavanje materije jer se to kod naroda lako prepoznaje kao "qrcenje". E to zna biti mnogo nezgodno, bar ovdje na ovom forumu i vrlo cesto izaziva diskusije koje ne prilice nikome.

#33 Cher Fidel

Cher Fidel
  • Members
  • 1,536 posts

Posted 25 February 2004 - 20:11

To Stranac:

Evo sta cu da ti kazem, brate. (Nisam u YU pa ne mogu cesto da svracam na forum). Otprilike slicno onome sto je rekao Stoprocentni. Treba da pokusas, ako mislis sebi dobro, i ideji koju hoces da izrazis, uprkos mrznji i podmetacini, da budes jaci od toga, iznad toga. Ako si iskren, u zelji da pomognes narodu kome pripadas. Ne sme to toliko licno. I ja sam se pecala mnogo vise u pocetku, i padala u vatru, ne zato sto sam cetnikusa, kao sto su me svrstali, i neka su, bas me briga, nego zato sto se ovim nacinom izaziva kontraefekat, posebno mi je vazno da naglasim, kod jedne povece, ako ne i najvece grupe ljudi, kojih ima i ovde na forumu, u koju pretpostavljam spada i 100%. To su ti, brate, "nesvrstani". To nije nista lose i nemoj lose da prihvatis. Malo imam vremena da ti objasnim tu kategoriju. Ona je vrlo raznovrsna, tu ima onih koje jednostavno boli uvo da se opterecuju politikom, partizanima i cetnicima, pa i patnjama porazene strane, i nepravdom diskvalifikacije, koja je ogromna (zato ja pucam cesto, ali to me ne opravdava). Dakle ljude moze da boli uvo, jer imaju svojija jada, sto bi rekli. Ili, nesvrstani, jer ne pristaju, ni po koju cenu da sebe sami, na bilo koji nacin izmanipulisu, da budu igde, da budu clanovi, simpatizeri (samim tim i puni antipatije za suprotno) bilo cega, bilo koje strane i politike. U krajnjoj liniji, ja sam oduvek zelela sebi taj put, ali fitilj mi kratak, kad mi se ucini da je neko zrtva nepravde, ne da mi da se zaustavim, i da se setim, koliko u svakoj strani, politickoj, ideoloskoj, ukljucujuci u to i religiju, i njene institucije i cinovnike - crkvu i popove, ima poganstine, i koliko je sve zapravo jedna velika farsa, gde nevini i naivni gube zivce i cesto i skuplje od toga, zivote, cast, dok se tim "darovima" hrane neke nevidljive ale. One koje stoje iznad svih nas, satro drzave, satro ideologije....svi i sve nas zapravo "radi", brate. Ko volove. Mozes ovako lako uvrediti ljude, jer se lako prepoznaju u tvojoj prozivci, koji ama bas nista nemaju protiv tvoje istine, ali nema sansi da ce da ginu za nju. Mozda su se i opekli neki, mozda ih je srpstvo debelo zakostalo, da ne znas! Srpstvo. Ej, Stranac, to je najlaksi teren za lecenje kompleksa. Pa i oni koji ga naturaju, nezainteresovanima, i "nesvrstanima", kao jedini ispravan koncept pripadanja, kao i oni koji ga odredjuju kao najvece zlo, i koji nemaju mere kada se, distancirajuci se od njega prenaglaseno trude da sebe prikazu kao ljude koji ne robuju nicemu, sve je to pitanje nekih licnih kompleksa, i ne fascinira me ni jedno ni drugo. Mera, majka.A mi se primamo, jer to je cilj igre. Dajemo, doprinosimo, borimo se...a to je sve jedno najobicnije sranje u bojama. Zrtve su svugde oko nas, i povodom svega i svacega, i definitivno se nikad nece uspostaviti sveopsta pravda. Eto, to je poenta. Sve budala do budale, tako izgledamo svi ponekad, nemoj da te ovo uvredi, pokusaj da gledas malo vise filozofski na ovu problematiku, pa na kraju i na zivot kao pojavu.

Edited by Cher Fidel, 25 February 2004 - 20:22.


#34 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 26 February 2004 - 16:55

To su ti, brate, "nesvrstani".

Pola vino pola voda, ili oni koji sebi ne nadjose vremena da saznaju istinu, ponudjenu. Nezainteresovani ili zgadjeni? Uf, tesko pitanje. Hmmmm...A mozda su samo malo ranije shvatili da je sve sto dolazi sa ove ili one strane vjerodostojno koliko mu se to da biti u ovom vremenu.

Latiti se takvog ucenja koje je potkovano ogromnim inatom zbog nepravdi je isto sto i izvaditi mac iz korica i sjeci...kako ono bi:

"Ko se maca lati od maca ce da strada"

...a mac k'o mac, vazda ostar, vazda sijece... on ne grijesi ka ni korice koje ga ocuvase.

#35 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 22 June 2004 - 22:30

Mozda je potrebno neko lose osjecanje... ili neki drugi razlog... ko ce to znati... meni se desava... ponekad... ili mu brzina zivota ne da da prevre...

Nostalgija za onim vremenom kad smo svi vjerovali u ovu zemlju... u ove ljude... Nostalgija za svim onim sto danas neprimjecujemo... ili cega nema... a bilo ga je...znam...

...ili sam mozda tada...znao vjerovati...

#36 voodoo_popeye

voodoo_popeye
  • Members
  • 310 posts

Posted 22 June 2004 - 23:25

Ma ono...,ubija ponekad.
Sto pitas?

#37 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 22 June 2004 - 23:39

danas, za burekom.

i mirisom lipa.

#38 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 23 June 2004 - 02:22

Nemam nostalgiju za mestom odakle sam hteo da odem ni za danima dok sam smisljao kako.

Novi zivot je lepsi, laksi sve sto se radi daje neki rezultat a mogucnosti su neogranicene...samo da je bilo ranije.

#39 tnesic

tnesic
  • Members
  • 7 posts

Posted 23 June 2004 - 10:06

Yoyogi, blago tebi. Mene muci nostalgija za prijateljima i porodicom i vremenom koje smo proveli zajedno. Ali, onda se setim koliko smo svi zeleli da odatle odemo i zasto i prodje me...Ipak, stalo mi je da moj verenik vidi odakle sam i da vidi tu moju drugu stranu...to jeste deo mene iako se verovatno nikad vise tamo necu vratiti, u stvari znam da necu (osim na odmor) jer on je Kiwi i nemamo tamo sta da trazimo, ali hocu da nasa deca znaju odakle im je keva :lol:

#40 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 23 June 2004 - 14:48

Mislim da uslovi zivota samo privremeno zamagle cinjenicu da smo bili i ostali deo svog naroda. U citavoj trci za vremenom i novcem se znamo izgubiti, sto opet nije cudno, vec uobicajeno... Dobija se vise i to postaje bitno sve do jednog dana... (Ko je gledao About Schmidt - Jack Nicholson, razumjece brzinu vremena)

Nostalgija nemora znaciti da vam je lose i da se zelite vratiti niti da u vasoj novoj domovini niste pronasli sebe. Obicno je suprotno, jer jaki i odlucni ljudi, koji ostvare svoje primarne ciljeve, lakse uvide da su trku za statusom dobili... tek onda na red dolazi ostalo...

Edited by Stoprocentni, 23 June 2004 - 14:49.


#41 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 23 June 2004 - 15:07

Nostalgija nemora znaciti da vam je lose i da se zelite vratiti niti da u vasoj novoj domovini niste pronasli sebe. Obicno je suprotno, jer jaki i odlucni ljudi, koji ostvare svoje primarne ciljeve, lakse uvide da su trku za statusom dobili... tek onda na red dolazi ostalo...

Da, onda odu u svoju kucu na plazi, u tropskom raju.

Vec sam je kupio, neka je, turisti dolaze i odsedaju tamo. Kada dodje vreme, mesec dana ranije, svi napolje, sve novo, sanitarije, namestaj, krecenje.

I onda - haaaah, kao u toplu kadu.

#42 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 23 June 2004 - 16:39

razumeli smo te yoyogi. da ti nista ne nedostaje i da svasta posedujes.

tema je za one kojima nesto nedostaje: covek, ukus, ulica, omiljena pesma.

#43 gulanfer

gulanfer
  • Members
  • 115 posts

Posted 23 June 2004 - 16:49

Da, onda odu u svoju kucu na plazi, u tropskom raju.

Vec sam je kupio, neka je, turisti dolaze i odsedaju tamo. Kada dodje vreme, mesec dana ranije, svi napolje, sve novo, sanitarije, namestaj, krecenje.

I onda - haaaah, kao u toplu kadu.

Oli si ti to Time-Share kupio ?


Inace sto se nostalgije tice , da , ponekad me drmne na kratko i izgubi se iza coska da bi me opet opaucila iza nekog drugog coska kad joj se najmanje nadam. Doduse sve redje i redje jer su slike sve bledje i bledje i cak vise nisam siguran da li ih ja u svom prisecanju ulepsavam ili su stvarno takve bile .

#44 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 23 June 2004 - 16:57

razumeli smo te yoyogi. da ti nista ne nedostaje i da svasta posedujes.

tema je za one kojima nesto nedostaje: covek, ukus, ulica, omiljena pesma.

Mango,
Pa sve to imam i imao sam gde god sam ziveo. (Osim na Papua Novoj Gvineji).

Nikad me nije cekalo na gotovo, uvek sam morao da sam to stvorim.
Vise puta (ako cemo tacno, 10 puta) iz pocetka. Pa sta?

Svoje okruzenje, svoju materijalnu sigurnost, svoj komfor, napravi prvo to, onda usisaj druge...u cemu je problem?

Hebe mi se za Skadarliju i najgore restorane na svetu. Fali mi ta ulica?

#45 voodoo_popeye

voodoo_popeye
  • Members
  • 310 posts

Posted 23 June 2004 - 23:29

Alo bre,
hebe se meni za tvoje sen tropeje,fatamorgane i pocinjanja iz pocetka ili iz kraja.
Topic je sa temom nostalgija,da te podsetim....

I da,bas mi fale i Skadar i te smrdljive kafane,burek cak sanjam ponekad :lol: