Jump to content


Photo

Cudne, opskurne, teske, ...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#76 reddwarf

reddwarf
  • Members
  • 703 posts

Posted 14 July 2006 - 17:41

QUOTE(anti @ 14 Jul 2006, 12:13)
cemu onda uopste odgovor na moj post?  huh.gif


Kao što već rekoh, mislila sam da je tvoj prvi post u vezi sa njima bio ironičan i zezancija, pa sam prihvatila. Posle toga nisam bila sigurna, pa sam pitala. Nije mi bila namera da omalovažavam tvoj stav niti ga opovrgavam. Eto, sad mislim da smo razrešili svaku dilemu i da možemo da pustimo druge da pričaju o svojim omiljenim mazohističkim ispadima i uzletima u književnost.

#77 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 16 July 2006 - 13:16

"Pse?" ("Zasto?", u prevodu) od Sterjo Spase-a, Albanski autor.
Kad sam imao jedno 10-11 godina pricalo se od starijih da je opasna knjiga i da tera ljude na samoubistvo (sto nije provereno) posto autor trazi smisao zivota a ne nalazi ga.
Tek kad sam napunio 18 sam smogao hrabrosti da je procitam. Teska je dosta.

#78 Sidartha

Sidartha
  • Members
  • 14 posts

Posted 26 July 2006 - 18:09

Mihail Bulgakov - "Majstor i Margarita"

definitivno spada pod ovom temom smile.gif Teska ali dobra knjiga smile.gif Cak i vise nego dobra smile.gif

#79 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 29 July 2006 - 00:14

Ako vec nisam, listi bih dodao i Vergilijevu smrt, Hermana Broha, knjiga koju sam citao i ranije i koju sam upravo ponovo zavrsio. Teska je da mi se na nekim mestima ucinilo kako je i Uliks od ovoga prostiji, laksi za citanje; teska je ali vredna truda. Katkad prevazilazi okvire odrednice 'proza', velicanstvena, jedinstvena knjiga.

#80 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 29 July 2006 - 00:22

QUOTE(Sidartha @ 26 Jul 2006, 19:09)
Mihail Bulgakov - "Majstor i Margarita"

definitivno spada pod ovom temom smile.gif Teska ali dobra knjiga smile.gif Cak i vise nego dobra smile.gif



malo sam zbunjena jer nisam uospte dozivela tu knjigu kao tesku.

dobra jeste.

Edited by mango, 29 July 2006 - 00:23.


#81 saveznik

saveznik
  • Members
  • 720 posts

Posted 01 August 2006 - 21:34

Uh, kad sam bio mali dao mi neko "Srce" de Amicisa. Dva dana sam citao i potresao se, plakao... Danas se malo stidim, ali plakao sam i citajuci kraj knjige "Ne okreci se sine".
Naravno to je sve bilo jako davno. Danas vise ne postoji knjiga koja moze da me rasplace (osim rukopisa nekih mojih ranih pesnickih pokusaja).

A sto se tice tezine, teskobe i mracnog, Pol Oster me uzasava ali toliko volim njegovu moc da me iznenadi na svakoj drugoj stranici da se iznova prisiljavam da ga citam.

Edited by saveznik, 01 August 2006 - 21:35.