Jump to content


Photo

Tuzba BIH protiv SCG (Srbije)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2258 replies to this topic

#2251 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 March 2007 - 01:29

QUOTE(Larko @ 28 Feb 2007, 23:12)
u citulju povodom xgodisnjeg pomena pored mileta curcica da dodate nps-a i sakiba softica:

Mislim da su Biseri malo nize. wink.gif

#2252 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 01 March 2007 - 10:25

QUOTE(NPS @ 1 Mar 2007, 00:14)
QUOTE(NPS)
daj neki link sa ovim navodima. Je li ovo iz "glasa pravoslavlja" ili odakle?
QUOTE(Rosbacher)

Ja nisam lazov. Uvek imam necim da potvrdim ono sto pisem. To si valjda mogao dosad da skapiras? Link


Što sam i rekao. Glas pravoslavlja. Taj nink što si ga dao je SPC sajt.

Tako je jasno da su oni uvijek bili i ostali, i uvijek će to biti - pakleni generatori mržnje i zaludjivanja vlastitog naroda. Te laži o tolikom broju porušenih crkava su zaista samo njima svojstvene. I to od organizacije koja i dan danas po crkvama prodaje mladićeve i karadžićeve bedževe i organizuje četničke sabore diljem srbije i šire.

Osim toga, na tom linku ne piše da je sve rušila armija BiH. Ti si ovdje zloupotrebio maksimalnu cifru koja uključuje i ono što su rušile hrvatske postrojbe, pa i onu što ste sami sebi rušili (kao na primjer tuzlansku crkvu koju su arkanovi pogodili granatom). A onda u razgovoru sa mnom navodiš maksimalnu broju kako bi ublažio tu sramotu da je na vašu očigled sa polovine teritorije BiH uklonjeno preko 1.000 sakralnih spomenika bošnjaka (muslimana). Da ne zaboravimo - bez izuzetka!

Ma samo likujte! dry.gif
.




Necu te vise gnjaviti.
Slagao si da Armija BiH nije rusila pravoslavne crkve, i sad sikter dok ne slazes ponovo.

#2253 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 01 March 2007 - 11:07

QUOTE(ArleKino @ 28 Feb 2007, 23:17)
Nastanak tri teritorijalne jedinice bi negirao sve ono što je BiH bila do 1991., .



ArleKino, je l' mos' odgovoriti - što je BiH bila do 1991., .?

(cisto poradi boljeg razumijevanja, kad vec pominjes ta vremena iz SFRJ)


QUOTE
naši generali zaprijetili strijeljanjem onog ko takne u pravoslavnu crkvu.


ciji nasi?

mislis, tvoji? bosnjacki?


ArleKino cemu lagarije, samoga sebe?

JNA si dozivio kao cetnickog agresora, a pozivas se na BiH od prije 91'!

i jos velis kako ne zelis sudjelovati u negiranju onoga sto je BiH bila prije 91'.



to zbilja vise nije cak ni za citati ( a k'moli za razgovor).


* sto se tice BiH i podjele, nisam ni ja za etnicke autonomije, al' to je realnost,
jer kao sto i sam kazes, svak ima svoje generale, svak ima svoj jezik,
svak ima svoju Crkvu, svak ima ...

(samo Hrvati imaju Komsica tongue.gif )

#2254 Padobranac011

Padobranac011
  • Sleepers
  • 16 posts

Posted 01 March 2007 - 11:07

QUOTE(NPS @ 1 Mar 2007, 00:14)
QUOTE(NPS)
daj neki link sa ovim navodima. Je li ovo iz "glasa pravoslavlja" ili odakle?
QUOTE(Rosbacher)

Ja nisam lazov. Uvek imam necim da potvrdim ono sto pisem. To si valjda mogao dosad da skapiras? Link


Što sam i rekao. Glas pravoslavlja. Taj nink što si ga dao je SPC sajt.

Tako je jasno da su oni uvijek bili i ostali, i uvijek će to biti - pakleni generatori mržnje i zaludjivanja vlastitog naroda. Te laži o tolikom broju porušenih crkava su zaista samo njima svojstvene. I to od organizacije koja i dan danas po crkvama prodaje mladićeve i karadžićeve bedževe i organizuje četničke sabore diljem srbije i šire.

Osim toga, na tom linku ne piše da je sve rušila armija BiH. Ti si ovdje zloupotrebio maksimalnu cifru koja uključuje i ono što su rušile hrvatske postrojbe, pa i onu što ste sami sebi rušili (kao na primjer tuzlansku crkvu koju su arkanovi pogodili granatom). A onda u razgovoru sa mnom navodiš maksimalnu broju kako bi ublažio tu sramotu da je na vašu očigled sa polovine teritorije BiH uklonjeno preko 1.000 sakralnih spomenika bošnjaka (muslimana). Da ne zaboravimo - bez izuzetka!

Ma samo likujte! dry.gif
.



Pre nekih godinu dana mozda i malo vise, jedan moj poznanik je bio banovan na odredjeno vreme zato sto je rekao da Srbi nisu cinili zlocine i da su muslimani sami sebe organizovali dogadjaje poput Markala i Vase Miskina.....

Bas me zanima da li ce se isti arshini primeniti i na gore navedenog diskutanta.

#2255 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 01 March 2007 - 17:09

QUOTE(NPS @ 1 Mar 2007, 00:14)
QUOTE(NPS)
daj neki link sa ovim navodima. Je li ovo iz "glasa pravoslavlja" ili odakle?
QUOTE(Rosbacher)

Ja nisam lazov. Uvek imam necim da potvrdim ono sto pisem. To si valjda mogao dosad da skapiras? Link


Što sam i rekao. Glas pravoslavlja. Taj nink što si ga dao je SPC sajt.

Tako je jasno da su oni uvijek bili i ostali, i uvijek će to biti - pakleni generatori mržnje i zaludjivanja vlastitog naroda. Te laži o tolikom broju porušenih crkava su zaista samo njima svojstvene. I to od organizacije koja i dan danas po crkvama prodaje mladićeve i karadžićeve bedževe i organizuje četničke sabore diljem srbije i šire.

Osim toga, na tom linku ne piše da je sve rušila armija BiH. Ti si ovdje zloupotrebio maksimalnu cifru koja uključuje i ono što su rušile hrvatske postrojbe, pa i onu što ste sami sebi rušili (kao na primjer tuzlansku crkvu koju su arkanovi pogodili granatom). A onda u razgovoru sa mnom navodiš maksimalnu broju kako bi ublažio tu sramotu da je na vašu očigled sa polovine teritorije BiH uklonjeno preko 1.000 sakralnih spomenika bošnjaka (muslimana). Da ne zaboravimo - bez izuzetka!

Ma samo likujte! dry.gif
.


To reče čovek koji nikad ne ne laže:

QUOTE
Prvo svima da lažem,
Ali ne znam za šta mene teba da bude sramota?

Ja ne kažem da nije bilo pojedinačnih zločina, u ratu uvijek ima toga, i ja nisam upotrebio izraz "Bošnjaci nisu rušili"


QUOTE
Nije da su manje bitne, nego NEMA ŠTA NI DA VIDIM, JER IH BOŠNJACI NISU RUŠILI DRUGIMA. Ti vjerovatno nisi sposoban da uočiš tu razliku pa zato kažeš da se na mene prima nacionalizam.


#2256 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 02 March 2007 - 01:18

QUOTE(Rosbacher @ 1 Mar 2007, 04:25)
Slagao si da Armija BiH nije rusila pravoslavne crkve, i sad sikter dok ne slazes ponovo.

lazete obojica. on suludom tvrdnjom da Bosnjaci nisu rusili, ti brojkom u koju su bile ukljucene i crkve koje je unistio i ostetio HV(O). kao i crkve koje je VRS ostetio nasumicnim granatiranjem.

edit: zar nije vreme za deponiju? ili barem da se vise ne pinuje?

Edited by Gandalf, 02 March 2007 - 01:26.


#2257 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 02 March 2007 - 04:03

QUOTE(Gandalf @ 2 Mar 2007, 00:18)
lazete obojica. on suludom tvrdnjom da Bosnjaci nisu rusili, ti brojkom u koju su bile ukljucene i crkve koje je unistio i ostetio HV(O). kao i crkve koje je VRS ostetio nasumicnim granatiranjem.

edit: zar nije vreme za deponiju? ili barem da se vise ne pinuje?


Kao i pogresnim informacijama sa SPC linka, ali dobro je, ubismo stvarno vise sa ovim besmislenim prepucavanjima.
Predlog moderaciji: kljuc ili deponija.

#2258 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 02 March 2007 - 07:37

QUOTE(Gandalf @ 2 Mar 2007, 01:18)
lazete obojica. on suludom tvrdnjom da Bosnjaci nisu rusili, ti brojkom u koju su bile ukljucene i crkve koje je unistio i ostetio HV(O). kao i crkve koje je VRS ostetio nasumicnim granatiranjem.

edit: zar nije vreme za deponiju? ili barem da se vise ne pinuje?


Dokazivanje lazi da ABiH nije rusila srpske crkve je jednostavno. Dovoljno je dokazati da postoji bar jedna koju jeste srusila. A da sam uzeo u obzir da su neke od informacije za link SPC neistinite, jesam.

Tako da to sto tvrdis da lazem mozes da... tongue.gif

#2259 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 02 March 2007 - 09:45

QUOTE(uros_s78 @ 1 Mar 2007, 23:52)
Ali jeste postojala JNA, koja se kasnije zvala VJ.



I tako dodjemo do partizanske vojske koja se kasnije zvala JNA. smile.gif