Jump to content


Photo

Tuzba BIH protiv SCG (Srbije)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2258 replies to this topic

#2236 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 28 February 2007 - 20:13

QUOTE(starks @ 28 Feb 2007, 19:50)
Al si mi ga spustio... twak.gif
sto nisi napisao i Slavenu da histerizira...on je
prvi napomenuo da je u slucaju Vukovara najlakse dokazati umijesanost Srbije u
rat u Hrvatskoj...

Imam ja i pametnijeg posla od cekanja presude...

Da pogodim tvoj odgovor...

Sto histerises ???  laugh.gif

Samo mali dodatak temi. rat u Vukovaru je trajao od avgusta do novembra 1991.
Nemacka je priznala hrvatsku u decembru 1991.
SAD tek u julu 1992.

Znaci tesko da je Vukovar dokaz bilo cega. Tada je bio u SFRJ i tada ga je branila/napadala regularna vojska JNA u kojoj je bilo i ljudi koji su ziveli u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, Makedoniji,...
Samo toliko. I nemojte da budete nervozni.
Proci ce vasa tuzba kao i bosanska...

#2237 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 28 February 2007 - 23:12

u citulju povodom xgodisnjeg pomena pored mileta curcica da dodate nps-a i sakiba softica:

QUOTE
Још један бизарни детаљ у вези са пресудом Међународног суда правде: босански агент Сакиб Софтић сада тврди да би његова тужба за геноцид успела да је Слободан Милошевић поживео. Та је смрт за Босну била „трагична”, вели Софтић, који мисли да још постоји могућност да се негде открије „писмена наредба Слободана Милошевића Ратку Младићу да почини геноцид”.

Edited by Larko, 28 February 2007 - 23:14.


#2238 NPS

NPS
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 01 March 2007 - 00:14

QUOTE(NPS)
daj neki link sa ovim navodima. Je li ovo iz "glasa pravoslavlja" ili odakle?
QUOTE(Rosbacher)

Ja nisam lazov. Uvek imam necim da potvrdim ono sto pisem. To si valjda mogao dosad da skapiras? Link


Što sam i rekao. Glas pravoslavlja. Taj nink što si ga dao je SPC sajt.

Tako je jasno da su oni uvijek bili i ostali, i uvijek će to biti - pakleni generatori mržnje i zaludjivanja vlastitog naroda. Te laži o tolikom broju porušenih crkava su zaista samo njima svojstvene. I to od organizacije koja i dan danas po crkvama prodaje mladićeve i karadžićeve bedževe i organizuje četničke sabore diljem srbije i šire.

Osim toga, na tom linku ne piše da je sve rušila armija BiH. Ti si ovdje zloupotrebio maksimalnu cifru koja uključuje i ono što su rušile hrvatske postrojbe, pa i onu što ste sami sebi rušili (kao na primjer tuzlansku crkvu koju su arkanovi pogodili granatom). A onda u razgovoru sa mnom navodiš maksimalnu broju kako bi ublažio tu sramotu da je na vašu očigled sa polovine teritorije BiH uklonjeno preko 1.000 sakralnih spomenika bošnjaka (muslimana). Da ne zaboravimo - bez izuzetka!

Ma samo likujte! dry.gif



.

Edited by NPS, 01 March 2007 - 00:15.


#2239 djmessiah

djmessiah
  • Members
  • 10 posts

Posted 01 March 2007 - 00:15

iz svega ovoga dosad navedenog, zaključio sam da smo mi srbi supertolerantan narod. ova rasprava čak i deluje civilizovano. primera radi uđite na forum superbosna.com da vidite kako to izgleda kada muslimani prave forum (ovaj forum čak i nije ekstreman kao islambosna npr.) i sve će vam biti jasno. ja sam se registrovao i posle 10 minuta sam već bio zabranjen. tolika mržnja-prosto je delovalo kao otrežnjenje. ovde će teško biti mira dokle god se bosanski muslimani ne odreknu ekstremnog islamskog uticaja (budimo realni-danas sarajevo liči na teheran-bule, marame, bradati mudžahedini, vehabije i sl.) jednostavno ta kultura ne pripada evropi i gotovo.

#2240 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 01 March 2007 - 00:17

QUOTE(djmessiah @ 1 Mar 2007, 01:15)
iz svega ovoga dosad navedenog, zaključio sam da smo mi srbi supertolerantan narod. ova rasprava čak i deluje civilizovano. primera radi uđite na forum superbosna.com da vidite kako to izgleda kada muslimani prave forum (ovaj forum čak i nije ekstreman kao islambosna npr.) i sve će vam biti jasno. ja sam se registrovao i posle 10 minuta sam već bio zabranjen. tolika mržnja-prosto je delovalo kao otrežnjenje. ovde će teško biti mira dokle god se bosanski muslimani ne odreknu ekstremnog islamskog uticaja (budimo realni-danas sarajevo liči na teheran-bule, marame, bradati mudžahedini, vehabije i sl.) jednostavno ta kultura ne pripada evropi i gotovo.


Cudno. U decembru kad sam tamo bio poslednji put Sarajevo uopste nije licilo na Teheran. Sta se napravi od onakvog grada u ciglo dva meseca. ohmy.gif

#2241 djmessiah

djmessiah
  • Members
  • 10 posts

Posted 01 March 2007 - 00:22

QUOTE(harper lee @ 1 Mar 2007, 00:17)
Cudno. U decembru kad sam tamo bio poslednji put Sarajevo uopste nije licilo na Teheran. Sta se napravi od onakvog grada u ciglo dva meseca. ohmy.gif


hajde proveri forum o kome pričam pa onda kaži da li je sarajevo isto kao i pre, recimo, 20 godina.
gluvom govoriti i slepom namigivati... c c c

#2242 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 01 March 2007 - 00:22

QUOTE(harper lee @ 1 Mar 2007, 01:17)
Cudno. U decembru kad sam tamo bio poslednji put Sarajevo uopste nije licilo na Teheran. Sta se napravi od onakvog grada u ciglo dva meseca. ohmy.gif


godinama mastam da posetim teheran i konacno cu moci da odradim erzac turu po mnogo nizoj ceni...

#2243 djmessiah

djmessiah
  • Members
  • 10 posts

Posted 01 March 2007 - 00:26

QUOTE(Ivo Petovic @ 1 Mar 2007, 00:17)
Broj policajaca u celoj Srbiji je bio značajno manji od navedene cifre.


a da i još jedna stvar. skoro svaki posetilac foruma govori ''him'', što znači da su pre rata sarajevo videli samo u snovima. danas tamo žive sandžaklije i ''brdski muslimani''. ko poznaje sarajevo i sarajlije zna o čemu govorim ostalima ne vredi pričati.

#2244 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 01 March 2007 - 00:30

QUOTE(djmessiah @ 1 Mar 2007, 01:22)
hajde proveri forum o kome pričam pa onda kaži da li je sarajevo isto kao i pre, recimo, 20 godina.
gluvom govoriti i slepom namigivati... c c c


Krenuli smo sa ublazavanjem vec od drugog posta. Ambiciozno, ambiciozno. U prvom postu je sve to licilo na Teheran, sad vec nije isto kao sto je bilo pre dvadeset godina. Eto, sa ovom drugom tvrdnjom vec mogu da se slozim - Sarajevo definitivno nije isto kao pre 20 godina. Bilo je tu nekih ratova, trogodisnjih obruca sa sve pucanjem i podriskivanjem, doseljavanja i odseljavanja, spaljenih sela iz kojih se stanovnistvo sklanjalo u gradove poput Sarajeva, nekih par stotina hiljada zbrisalih u inostranstvo, jedna stotina hiljada prevremeno je bacilo kasiku. Sve sitnica do sitnice. Pravo je cudo, zapravo, da Sarajevo nije isto kao pre dvadeset godina.

S druge strane, voleo bih da vidim jedan jedini grad na svetu koji je isti kao sto je bio pre dvadeset godina.

#2245 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 01 March 2007 - 00:33

QUOTE(Larko @ 1 Mar 2007, 01:22)
godinama mastam da posetim teheran i konacno cu moci da odradim erzac turu po mnogo nizoj ceni...


Samo pozuri. Sa ovakvom dinamikom promene Sarajevo bi za dva meseca vec moglo da se pretvori u Bagdad. Ili Kabul. U stvari, nije ni to toliko lose. Svaka dva meseca skoknes do Sarajeva i vidis po jedan novi grad islamskog sveta. A ja budala mislio da je ono sa bregom i Muhamedom samo alegorija.

#2246 djmessiah

djmessiah
  • Members
  • 10 posts

Posted 01 March 2007 - 00:42

QUOTE(harper lee @ 1 Mar 2007, 00:33)
Samo pozuri. Sa ovakvom dinamikom promene Sarajevo bi za dva meseca vec moglo da se pretvori u Bagdad. Ili Kabul. U stvari, nije ni to toliko lose. Svaka dva meseca skoknes do Sarajeva i vidis po jedan novi grad islamskog sveta. A ja budala mislio da je ono sa bregom i Muhamedom samo alegorija.


ja još ne čuh nijedan argument koji opovrgava ono što pričam.

a fraze i sarkazam može da prosipa ko hoće, koga uopšte briga...

#2247 djmessiah

djmessiah
  • Members
  • 10 posts

Posted 01 March 2007 - 00:43

QUOTE(harper lee @ 1 Mar 2007, 00:30)
Krenuli smo sa ublazavanjem vec od drugog posta. Ambiciozno, ambiciozno. U prvom postu je sve to licilo na Teheran, sad vec nije isto kao sto je bilo pre dvadeset godina. Eto, sa ovom drugom tvrdnjom vec mogu da se slozim - Sarajevo definitivno nije isto kao pre 20 godina. Bilo je tu nekih ratova, trogodisnjih obruca sa sve pucanjem i podriskivanjem, doseljavanja i odseljavanja, spaljenih sela iz kojih se stanovnistvo sklanjalo u gradove poput Sarajeva, nekih par stotina hiljada zbrisalih u inostranstvo, jedna stotina hiljada prevremeno je bacilo kasiku. Sve sitnica do sitnice. Pravo je cudo, zapravo, da Sarajevo nije isto kao pre dvadeset godina.

S druge strane, voleo bih da vidim jedan jedini grad na svetu koji je isti kao sto je bio pre dvadeset godina.


a rat je bio i ovde pa ja nisam pustio bradu i ne šetam po gradu u mantiji

#2248 djmessiah

djmessiah
  • Members
  • 10 posts

Posted 01 March 2007 - 00:44

QUOTE(djmessiah @ 1 Mar 2007, 00:43)
a rat je bio i ovde pa ja nisam pustio bradu i ne šetam po gradu u mantiji


i najzad poenta-

ZA EKSTREMIZAM NE POSTOJI OPRAVDANjE

#2249 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 01 March 2007 - 00:54

QUOTE(djmessiah @ 1 Mar 2007, 01:42)
ja još ne čuh nijedan argument koji opovrgava ono što pričam.

a fraze i sarkazam može da prosipa ko hoće, koga uopšte briga...


Argument protiv koje tvrdnje, da Sarajevo lici na Teheran ili da nije isti grad kao sto je bio pre dvadeset godina.

Oko ove druge tvrdnje smo se slozili.

Sto se prve tvrdnje tice, mozda je trebalo nesto da ti nagovesti to sto sam ti napisao da sam pre dva meseca poslednji put bio u Sarajevu. Naglasavam ovo "poslednji put", zato sto ni sam vise ne znam koliko sam puta bio u Sarajevu u poslednjih desetak godina.

O Teheranu, na zalost, imam samo informacije iz druge ruke, pa ne mogu da sudim o tome da li ta dva grada fizicki lice. Medjutim, iz tvog posta sam manje-vise osnovano mogao da zakljucim da si ti Teheran uzeo ne kao urbanisticki model vec kao simbol konzervativne fenomenoloske interpretacije islama. Ukoliko je taj moj zakljucak ispravan, onda ti tvrdim na osnovu neposrednog iskustva da to sto govoris ama bas nikakve veze sa zdravim razumom nema. To sto si izgovorio je pausalna tvrdnja zasnovana ko zna na cemu, ali svakako ne na onome sto si mogao da vidis u samom Sarajevu.

Ocekivati iole ozbiljan odgovor na takve tvrdnje je preambiciozno. Samo ozbiljne tvrdnje zahtevaju ozbiljan odgovor.

#2250 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 01 March 2007 - 01:26

QUOTE(Larko @ 1 Mar 2007, 00:22)
godinama mastam da posetim teheran i konacno cu moci da odradim erzac turu po mnogo nizoj ceni...

Moraces da pozuris jer kako krenulo nacices tamo samo pustinju (i to radioaktivnu) ph34r.gif