Jump to content


Photo

Prijedsednik Tadic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
252 replies to this topic

#31 MM

MM
  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 17 February 2006 - 18:29

Šta, sad je počeo da se obraća radikalskim glasačima? Nisu dosta više DSS glasači? Neće to da valja...

<{POST_SNAPBACK}>


.Hteo bi da zadrzi glasace i glasacice gradjanske orijentacije, a da se pache sa nacionalizmom...Ne mozes imati i jare i pare,

<{POST_SNAPBACK}>


Moze,moze.Konradu Adenaueru je to uspevalo u kriticnom periodu Nemacke prelazak iz nacisticke diktature u gradjansko drustvo.Za Adenauerov CDU je glasao veliki broj Hitlerovih glasaca.

Edited by MM, 17 February 2006 - 19:04.


#32 Milivoje

Milivoje
  • Members
  • 728 posts

Posted 17 February 2006 - 18:53

Ama, manite se više kohabitacije. Stvar potpuno normalna svuda u svetu - ne može država da funkcioniše ako premijer i predsednik ne sarađuju.

Da li ima sarađuju stranke i da li su u koaliciji - to je već druga stvar.

A ova Tadićeva izjava je opet nešto treće.

<{POST_SNAPBACK}>

Šta me poklapaš --- to sam i ja rekao !
:wub:

#33 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 17 February 2006 - 20:30

Tadić i Koštunica su pravi političari, državnici, čak --- spremni na saradnju, do kohabitacije !
:wub:  0:)  :huh:  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Milivoje, prvu polovinu rečenice baci mački, a druga ti je kao iz Jevanđelja.... :(

#34 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 18 February 2006 - 13:52

Moze,moze.Konradu Adenaueru je to uspevalo u kriticnom periodu Nemacke prelazak iz nacisticke diktature u gradjansko drustvo.Za Adenauerov CDU je glasao veliki broj Hitlerovih glasaca.

<{POST_SNAPBACK}>


To ćemo tek da vidimo. Presudiće glasači, naravno. Ja nisam siguran da će mi se dopasti ako počne da srbuje i da ću i dalje hteti da glasam za njega. Posebno što nije da nema alternative. Slaba je, ali postoji. (edit: tačnije, neće mi se dopasti sigurno i nisam siguran da ću želeti da glasam za njega... šta mi bi?)

U posleratnoj Nemačkoj je to možda i moglo da prođe, ali u Nemačkoj je nacistima bio zabranjen rad, tj. nekadašnji glasači nacista su morali da biraju između konzervativaca i socijaldemokrata.

Ovde nacisti posetoje i imaju podršku 35% biračkog tela. I rastu. Teško da ih možeš pobediti srbovanjem. Ili je ideja da Boris postane Toma, a Toma Boris? :wub:

Šta me poklapaš --- to sam i ja rekao !
:)

<{POST_SNAPBACK}>


Ok, nisam te razumeo. Sorry.

Edited by CTPAX, 18 February 2006 - 13:55.


#35 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 February 2006 - 14:21

2 CTPAX-glede kohabitacije, ona jeste normalna stvar u normalnim demokratskim drzavama, ali u ovoj zemlji to se svodi na kohabitaciju sa prosloscu, s obzirom da Kostunicinu Vladu podrzava SPS...
Glede svega ostalog se slazem sa tobom.
2 Milivoje-da bi neko mogao da bude pravi politicar, pogotovo u zabokrecini kakva je Srbija, on/ona mora biti spreman/a da zemlju menja.A i jedan i drugi zele samo da odrze status quo...
2 MM-da, s tim da je u Adenaurovo vreme NSDAP vec bila zabranjena...I Adenaueru nije padalo na pamet da koristi retoriku Hitlera...I nije mu padalo na pamet da u partiji ima ljude iz doba Hitlerovog rezima...

#36 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 18 February 2006 - 19:07

2 CTPAX-glede kohabitacije, ona jeste normalna stvar u normalnim  demokratskim drzavama, ali u ovoj zemlji to se svodi na kohabitaciju sa prosloscu, s obzirom da Kostunicinu Vladu podrzava SPS...
Glede svega ostalog se slazem sa tobom.
2 Milivoje-da bi neko mogao da bude pravi politicar, pogotovo u zabokrecini kakva je Srbija, on/ona mora biti spreman/a da zemlju menja.A i jedan i drugi zele samo da odrze status quo... 
2 MM-da, s tim da je u Adenaurovo vreme NSDAP vec bila zabranjena...I Adenaueru nije padalo na pamet da koristi retoriku Hitlera...I nije mu padalo na pamet da u partiji ima ljude iz doba Hitlerovog rezima...

<{POST_SNAPBACK}>

Opet i potpisujem i pečatiram...Uči Milivoje... :wub:

#37 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 February 2006 - 20:37

Uči Milivoje... :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


Mislis da hoce, i, da, u krajnjem slucaju, moze?

#38 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 18 February 2006 - 20:41

Mislis da hoce, i, da, u krajnjem slucaju, moze?

<{POST_SNAPBACK}>

Pa nebih se opkladio... :wub:

#39 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 February 2006 - 20:42

Pa nebih se opkladio... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ni ja... :wub: 0:)

#40 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 18 February 2006 - 20:44

Ni ja... :wub:  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Mislim da mu je bliža ezoterija.... 0:)

#41 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 February 2006 - 20:46

Mislim da mu je bliža ezoterija.... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ne vredjaj ezoteriste...Oni su makar bili razumni i bili su antiklerofasisti.Ako je Milivoje ezoterista, Hamvas i Berdjajev se prevrcu u grobu... :wub:

#42 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 18 February 2006 - 20:59

Ne vredjaj ezoteriste...Oni su makar bili razumni i bili su antiklerofasisti.Ako je Milivoje ezoterista, Hamvas i Berdjajev se prevrcu u grobu... :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Pa nisu svi iste kvalitete.. :)

#43 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 February 2006 - 21:00

Pa nisu svi iste kvalitete.. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Naravno... :wub:

#44 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 18 February 2006 - 21:04

Naravno... :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Milivoje je samo simpatizer... :)

#45 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 February 2006 - 21:09

Milivoje je samo simpatizer... :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Ma jok, on misli da je Kostunica ezoterista, ali se grdno vara, jer su ezoteristi u svoje vreme bili protiv totalitarizma, krsenja ljudskih prava i uplitanja crkve u poslove drzave...