Jump to content


Photo

Povratak PDF-a "Religija"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#76 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 07 February 2006 - 02:22

Nije to bila osuda. Ne bi ti bilo lako, imajuci u vidu sta su neki od zilota pisali (i kako).

Recimo, ovaj, pa ovaj, pa ovaj, te zatim ovaj, sto moze biti isti kao i ovaj, a ni ovaj nije daleko od njih...

<{POST_SNAPBACK}>


ej, koliko je onih drugih? mnogo vise. :wub:

maran ata, edin i ebu davud imaju sta da kazu. ne radi se o glupim i neinteligentnim ljudima. koga interesuje - nek cita, kog ne interesuje - nek zaobilazi. zasto branioti ljudima "da dokazu suprotno"?

Edited by Undead, 07 February 2006 - 02:26.


#77 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 07 February 2006 - 02:25

Nije to bila osuda. Ne bi ti bilo lako, imajuci u vidu sta su neki od zilota pisali (i kako).


Ne samo to, nego bi svako ko bi bio na neki nacin `ostecen` mogao da se poziva na to da sam subjektivan jer sam `pop` ili `bogobojazljiv`.

#78 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 February 2006 - 02:27

ej, koliko je onih drugih? mnogo vise. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Oni su jos uvek tu. Sem toga, ako mislimo na iste, oni su ljudi neznalice, njima se jos moze i oprostiti na neznanje. (Secam se jednog koji se iskid'o od smeha na rec "miropomazanje", nije nikad ranije cuo za to :wub: ... )

#79 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 07 February 2006 - 02:30

Ne samo to, nego bi svako ko bi bio na neki nacin `ostecen` mogao da se poziva na to da sam subjektivan jer sam `pop` ili `bogobojazljiv`.

<{POST_SNAPBACK}>


mmmda, svako se buni na politici, drustvu, sportu itd. jer su mu obrisani postovi ili je banovan "tek tako". zasto se neko ne bi bunio na religiji, kad bi uopste postojala? i treba da se buni. zato je tu mod da resava probleme. a ja vidim jednog. :wub:

#80 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 07 February 2006 - 02:38

Oni su jos uvek tu. Sem toga, ako mislimo na iste, oni su ljudi neznalice, njima se jos moze i oprostiti na neznanje. (Secam se jednog koji se iskid'o od smeha na rec "miropomazanje", nije nikad ranije cuo za to :wub: ... )

<{POST_SNAPBACK}>


:)

onih s Religije nema, osim poslednjeg Mohikanca Monoteizma. S vremena na vreme, covek nam udeli pregrsht postova i sad - hajde da se snadjemo...Desavalo mi se da od njega izgubim volju da nesto napisem. Otvoreno cu priznati - ne volim ga nikako ali mu ne bih uskratio mogucnost da pise ono sto mu je volja. Na odredjenom podforumu. Pa, kog interesuje nek cita....

Zasto Alef Shina za moda Religije? Prosto, ako nekog interesuje nek pogleda ovo gazenje - neznalica vs kvalitet (page 2 i 3), + rezultati polla:

http://www.b92.net/i...pic=17862&st=15

Edited by Undead, 07 February 2006 - 03:48.


#81 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 07 February 2006 - 05:12

Vec sam se izjasnio protiv reinkarnacije religije u obliku podforuma (za razloge videti gore), no to ne znachi da sam protiv raspravljanja o religijskim temama per se. Mislim da i ovako ima sasvim dovoljno prostora na forumu za isto, i chini mi se (moje subjektivno mishljenje, koje je, jel'te, poput strazhnjice...) da forum sada izgleda civilizovanije.

Pitao bih Gos'n Popu, da li je po njemu onakva religija kakvu smo je imali pre upokojenja iste bila OK, i da li misli da bi ovaj put bilo drugachije (ako da, zashto)?

#82 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 07 February 2006 - 23:22

Vec sam se izjasnio protiv reinkarnacije religije u obliku podforuma (za razloge videti gore), no to ne znachi da sam protiv raspravljanja o religijskim temama per se. Mislim da i ovako ima sasvim dovoljno prostora na forumu za isto, i chini mi se (moje subjektivno mishljenje, koje je, jel'te, poput strazhnjice...) da forum sada izgleda civilizovanije.

Pitao bih Gos'n Popu, da li je po njemu onakva religija kakvu smo je imali pre upokojenja iste bila OK, i da li misli da bi ovaj put bilo drugachije (ako da, zashto)?

<{POST_SNAPBACK}>


a zasto "gos'n popu" ne nazoves barem nickom? to ne boli. samo "malo" dobre volje, dobri covece. :wub:

po tebi, svejedno je da li ce se religijske teme nalaziti na 4umu, ali nije svejedno da li (ne) postoji poseban podforum. to je......kontradiktorno i paradoksalno.

#83 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 08 February 2006 - 01:29

A shto tebi smeta sht sam oca Alefa oslovio po zanimanju? Da je lekar pa da napishem Gos'n doktore... :wub:

Religijske teme ce se nalaziti na forumu (i treba da se nalaze) utoliko koliko bude zainteresovanih za raspravu o njima, pa bio poseban podforum ili ne. Dok je zainteresovanih, bice i rasprave. Ko sam ja da branim ljudima o chemu smeju da prichaju ovde?

Ali: onakav svinjac kakav je bio rahmetli podforum religija je bio dobar samo svinjama koje uzhivaju da se valjaju u blatu i fekalijama i usput ih razbacuju na sve strane gadjajuci se medjusobno. To veze nije imalo sa religijom.

Pitanje za Gos'n Popu i dalje vazhi...

#84 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 08 February 2006 - 01:57

Pitao bih Gos'n Popu, da li je po njemu onakva religija kakvu smo je imali pre upokojenja iste bila OK, i da li misli da bi ovaj put bilo drugachije (ako da, zashto)?

<{POST_SNAPBACK}>


Vec sam se pre izjasnjavao da se religija pretvorila u cirkus sto je moglo onda( a i sada) da se resi npr. uvodjenjem necega paralelnog pzd-u sa politike ili banovima na odredjeno vreme. Modovi su onda posli linijom manjeg otpora, jos se povodeci komentarima pojedinih clanova foruma, sto je zaista krajnje neozbiljno.

Ovim sam ti odgovorio i na drugi deo tvog pitanja.

I stvarno, zasto bi jedino religija bila siroce ovde kad je ocigledna tendencija stalnog mesanja tema vezanih za istu na ostalim podforumima?

#85 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 February 2006 - 04:37

Pa jos vece siroce je Lingvistika, ubise tamo Nauku i Drustvo sa jezicarskim temama... ima tu puno sirocica, bez idje ikoga

#86 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 08 February 2006 - 04:57

A shto tebi smeta sht sam oca Alefa oslovio po zanimanju? Da je lekar pa da napishem Gos'n doktore...  :wub:

Religijske teme ce se nalaziti na forumu (i treba da se nalaze) utoliko koliko bude zainteresovanih za raspravu o njima, pa bio poseban podforum ili ne. Dok je zainteresovanih, bice i rasprave. Ko sam ja da branim ljudima o chemu smeju da prichaju ovde?

Ali: onakav svinjac kakav je bio rahmetli podforum religija je bio dobar samo svinjama koje uzhivaju da se valjaju u blatu i fekalijama i usput ih razbacuju na sve strane gadjajuci se medjusobno. To veze nije imalo sa religijom.

Pitanje za Gos'n Popu i dalje vazhi...

<{POST_SNAPBACK}>


ma neee, ne smeta mi. nemam pravo da sudim. 0:)

nesto sam prelistavao i naleteo sam na AlefShinov post u kome i sam kaze da se ceo podforum pretvorio u neko cudoviste. nisam hteo da govorim u tudje ime a mogao sam i ja da ti dam odgovor. imas link malo iznad. :)

i dalje sam misljenja da niko ne bi bio na steti ukoliko bi religija bila vracena na 4um, s tim sto bi se (uz dobru moderaciju) obratila dodatna paznja na sadrzaje postova i topike.

edit: slovce

Edited by Undead, 08 February 2006 - 04:59.


#87 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 08 February 2006 - 16:01

Hvala ocu Alefu na odgovoru.

Mislim da bih se mogao slozhiti da bi se mogao napraviti kvalitetan podforum uz striktnu moderaciju. No sumnjam da bi to bilo izvodjivo u praksi - moderacija bi morala da bude suvishe striktna, a uvek preti opasnost optuzhbi za navijanje za jednu/drugu stranu. U sluchaju religije to je posebno osetljivo pitanje, jer za razliku od politike gde je dozvoljeno da se javno kazhe "ne volim fashiste/komuniste/demokrate/radikale/ove-ili-one" ovde dolazimo na klizav teren ustavom zagarantovanih prava na slobodu veroispovesti i jednakosti medju religijama. Biti optuzhen za politichko navijanje ili diskriminaciju po verskoj osnovi nije isto.

Ako se uvede "Religija za decu", bice josh vece kuknjave da se to ukine - iovako mnogi kukaju da se ukine Politika za decu.

Takodje, shto reche Indy from Down Under, shta cemo sa svim ostalim "sirochicima"? Ima josh mnogo tema koje bi mogle da imaju sopstveni podforum, ali ko ce sve to moderisati?

Mislim da sam vec rekao par puta, ali nije zgoreg ponoviti, nema tih para na ovom svetu za koje bih pristao da budem moderator na B92 forumu. Ovo je definitivno najnezahvalniji forum za moderisanje koji sam ikad video!

#88 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 08 February 2006 - 16:21

i dalje sam misljenja da niko ne bi bio na steti ukoliko bi religija bila vracena na 4um, s tim sto bi se (uz dobru moderaciju) obratila dodatna paznja na sadrzaje postova i topike.

<{POST_SNAPBACK}>

Nosferatu Nemrtvi,
nisam primetio da je religija proterana sa B92 foruma. Niko nije zabranio da se o njoj (ili o njima) raspravlja niti da se pokrecu teme vezane za religiju/e. Ono shto nije otishlo ne mozhe se vracati.

Moderacija eventualnog posebnog podforuma za religiju je problematichna, shto se u proshlosti i pokazalo.

Moje mishljenje (k'o dupe, jel'te) je da bi odvajanje religije u poseban podforum bilo kontraproduktivno jer bi rasprava neminovno pre ili kasnije degenerisala u besmislenu pljuvachinu na sve strane. Ovako kako je sada, religijske teme se pokrecu u drugim forumima i o njima se raspravlja onoliko koliko ljudi pokazhu interesovanje. Poseban podforum bi bio magnet za budale i fanatike svih boja koji bi da izmere chiji je duzhi, objave kilometar copy/paste propagandnog materijala i malo pljucnu po "drugima". Ubedjen sam da vecini takvih nije ni stalo do rasprave o religiji i da su dolazili/bi dolazili/ce dolaziti ovde samo da se izhivljavaju.

#89 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 09 February 2006 - 01:05

Politika je najcrnji moguci magnet (velicine magneta iz zvucnika za koncerte Floyda) za budale na ovom 4umu. Na Drustvu je malo bolje ali i tamo cesto "procuri".

Da Religija nije zaista ukinuta bila bi dosad uveliko rehabilitovana. Izgovore poput "nedostatka moderatora", "to je sve privremeno" (pa se oteglo na cca 16 meseci), "okupljanje fanatika" mogu da okace macku o rep. Da je opsta svest na demokratskom nivou (a koliko se tek prdi o demokratiji), onda Religija ne bi bila ni ukidana vec bi se ispostovao svako ko dolazi na 4um i pravi moderator za istu bi se nasho ko bela lala.

Da za taj podforum nije postojalo interesovanje - verovatno nikad ne bi ni postojao. Ne bih tvrdio, samo mi se cini da je Religija mnogo popularnija i izazovnija od 2/3 podforuma koji ovde postoje i opstaju. Zivotare...

Eventualna "pristrasnost" moderatora (Alef Shin?) je razumljiva zbog njegove profesije. Ja sam ipak siguran da neko ko materiju poznaje i prvenstveno je postuje moze biti pristrasan koliko mu se hoce, ali mora biti objektivan - jer mu zvanje ne dozvoljava da bude drugaciji...Znam, znam, ima zloupotreba. Ipak se radi samo o pojedinacnim, ruznim, primerima.

#90 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 09 February 2006 - 02:28

Politika je najcrnji moguci magnet (velicine magneta iz zvucnika za koncerte Floyda) za budale na ovom 4umu.

Mislish da bi i to trebalo da se ukine chaskom, a? :wub: