Jump to content


Photo

IMDb


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
150 replies to this topic

#106 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 25 December 2005 - 14:00

Ja govorim da ljudi koji vole Sosenk vole Prstenove i Pulp Fiction, ali da to nije obrazac kulture po kojem treba da se oblikuje film. Dakle, ovde je u pitanju obrazac kulture, a ne ona floskula "o ukusima ne vredi raspravljati"... Sa kulturnog stanovista Sosenk je mizeran film kao i njegov autor Stiven King. 


Pre nego sto se povuces sa foruma zbog napada ljudi poput Goranza kojima se nista ne moze objasniti, da li bi mogao da nam kazes koji obrazac kulture tebi odgovara i das listu 50 omiljenih filmova?

Edited by reg, 25 December 2005 - 14:01.


#107 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 25 December 2005 - 14:31

Mislim ovo je uzasna provokacija:) Naravno da sam mislio na filmove koje sam gledao sa njegove liste. Namerno necu da ih nabrajam jer bi to bilo nekako dupeulizicki.

Ti si decko za mene poremecen jer si rekao da su Grandovci i Balasevic isto... Mislim, to je fanatizam i zesca mrznja.

A sto se tice Stivena Kinga. Covece, ja sa ga citao. Kladim se da ti nisi. I ako jesi, da si citao samo njega pa nisi imao sa kim da ga poredis. To je takav sljam od pisca. Takva nekreativanost. On nije u stanju da da ni jedan plastican opis, ljudska glavo. A zaplet mu je tek jaca strana...
Pa njegova dela su razmisljanje deteta od 10 godina. Negde sam procitao da on spava na krevetu koji je tako napravljen da moze videti sta se desava ispod lezaja. To je zesca bolest. Covek koji ima takve fobije ima argumente zasto ga ne citati. Ali ne razumem ljude koji ga citaju zasto se dive jednom mediokritetu i fobicaru.

<{POST_SNAPBACK}>


Kao sto rekoh, jos jedan koji je nesto citao i sad ce nam se popeti na glavu jer je on nesto CITAO...

Btw, neka neko objasni pojedinim kvalitetnim diskutantima da je u pitanju Shawshank a ne sibirski gulag Šošenko.

#108 Nora 82

Nora 82
  • Members
  • 67 posts

Posted 25 December 2005 - 15:07

E Morrisone,Morrisone....stvarno si zapoceo totalno bezveze raspravu....licno mislim da sa tobom nesto nije uredu! :wub:
Ustvari,GRESIM.....Ti i jos jedan koji se slaze sa tobom ste super i pametni,a nas 300 koji se ne slazemo sa vama imamo problem sa inteligencijom i ukusom....da bas logicno!!!!!!!
:)
Morrisone,neko nosi gace,neko gacice! Neko voli supu,a neko ne voli!
Ti ocigledno zel;is da se bas pravis pametan i da prosipas pricu kako je Albert A. za tebe mala beba,a nisi svestan da se covek uci dok je ziv i da ustvari treba da znas da nista ne znas,kao i svi ljudi na ovome svetu!Ako je Albert A. imao m...da da javno izjavi nesto tako ,mislim da nije na odmet da bar malo primis to k znanju!
Ni ja nisam odusevljena SK,ali ne vidim razlog da tako pisem o njemu i njegovim ekranizovanim knjigama!
Sve je stvar ukusa.Ljudi se razlikuju ,zato batali tliko pljuvanje necega sto ti ne volis!Daj komentar ,dva ,tri,ali nemoj biti bas toliko bez razloga surov...
Uostalom,ako je Identity za tebe VAUUUUUUU film,ja stvarnio ne znam sta da kazem!!
0:)
Idendity je daleko od loseg film,cak sta vise to je jedno sjajno filmsko delo,ali nemoj preterivati!
Ne sumljam da nisi nacitan i da nisi upucen u vecinu stvari,ali bas zbog toga mislim da bi trebao da imas malo drugaciji pristup,a ne da BAS toliko i na BAS bezveze i neukusan nacin nacin nameces svoje misljenje!

Edited by Nora 82, 25 December 2005 - 15:09.


#109 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 25 December 2005 - 15:38

Znaci, ja sam se povukao sa RTS foruma (koji je mnogo laksi za rukovanje :wub: ) samo zato sto sam shvatio da nekim ljudima ne vredi objasnjavati. I da su neki ljudi u stanju da shvataju ono sto im se kaze na skroz levi nacin u koji ni oni ne veruju da moze neko da izrekne.

<{POST_SNAPBACK}>


po reakcijama ljudi na ovom forumu izgleda da ćeš i odavde brzo zapaliti... a i odgovori se gomilaju, ko će na sve to replicirati, bolje se povuci...

#110 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 15:50

po reakcijama ljudi na ovom forumu izgleda da ćeš i odavde brzo zapaliti... a i odgovori se gomilaju, ko će na sve to replicirati, bolje se povuci...

<{POST_SNAPBACK}>


Naravno da necu zapaliti odavde. Jer, ma kolika vas doza konzervativnosti i zelja za svetim stvarima prozimala, ja ne mogu da vas poredim sa mozgovima koji krase radikale i slicnu kompaniju. Naravno, ne radi se tu o (ne)pameti radikala, jer ne zelim da budem prepotentan:), vec o tome kako se dozivljava svet. Mada, sve vise sumnjam da je dozivljaj sveta dominantnija ( i samim tim fanaticnija) od bilo kakve politicke ideologije.

#111 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 16:06

Ipak moram da dam par replika…

Prvo, Dunadan, bas mi je drago sto si me ti napala.(mozda si i musko, ali ja te shvatam po slici) Koliko se secam, ti si jedna od onih koja je cutanjem dala saglasje da je “Covek na mesecu” najgori film svih vremena. Mislim, najezim se kada pomislim da postoje ljudi sa takvim stanovistem, a jos vise me baci u agoniju da ne postoje ljudi koji ce kontrirati takav stav. A sada si se nasla pametna i ceris mi se sa tim da nisam jedini koji je citao Stivena Kinga? Mozda nisam jedini, mada cisto sumnjam, ali znam da ti nisi, jer ti si ta koja je rekla ” eve ga josh jedan koji konta da je knjiga, ako su karakteri deca, dechja knjiga”. Prvo, junaci u 90% Kingovih romana nisu deca, a i ako su deca, ona su usko povezana sa nekim starijim, sto je i logicno, jer pisac je svestan svoje decije psihe pa kroz mastaranje zeli da se identifikuje sa zrelijim osobama. A drugo, nikada ne bih rekao da je Stiven King pisac decijih knjiga. To je bio Mark Tven. Stavljati njih u isti kos je krajnja vulgarnost jer Tom Sojer je pojam za sva Kingova dela zajedno.

Rekla si i “ajd zajebi to 'negde sam prochito'. daj link da vidim kako to izgleda kad spavash tako da mozesh videti ispod lezaja” Ma nemoj? Ti ces da mi kazes sta da zajebem? Samo cu reci da sam procitao na jednom od srpskih foruma, od lika koji je zdusno branio Stiven Kinga. Ti mislis da nije moguce da neko poseduje takav lezaj? Ako nisi skontala, njegov najveci greh sa strane covecanstva nije zato sto pise lose romane, vec sto se od tog istog covecanstva masno obogatio. Mislim da si malo zalutala u bajkovit svet ako od nekog trazis da ti dokumentuje fotografijom hirove bogatasa koji su mediokritetom postigli uspeh.

I jos ovo “zato shto su fobije idealan materijal za horor”. Po toj prostoj logici materijal za filmove o Hanibalu Lektoru treba traziti u psihopatskim umovima. Mani se proste logike, jer za sobom vuce i prostu analogiju.

Uzivaj ti, blago meni, u Sosenku.

#112 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 25 December 2005 - 16:10

Morrison se polako transformise u Vendi koju je sinoc prizvao : "mislim, ta stvar je egzoticnija,dominantnija,raskalasnija jer govori o konzorcijumu kolokvijuma koji imaju aspiraciju da eleviraju i levitiraju nad konjugacijama trece kolposkopije, a koji su relevantno povezani sa difterijom ametista i devijacijom horizontalnih kotangensa...mislim, to je tako transparentno i fotofobicno da ja nemam inicijalnu intenciju mizoginije da o tome polemisem sa fanaticnim korpuskulama osteoporoze koji u toj citoplazmi ekranizacije varijabilnosti kosmogonije uocavaju ideologiju....mislim, ja sedim izmedju Cirilova i Bjelice na knjizevnim vecerima, mislim valjda ja znam sta je dobra knjiga"...

#113 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 16:11

Malteze, smesan si. Pripisujes mi nekakve besmislene bravure, a pri tom navodis recenicu “..težnje kritike za ocenom objektivne vrednosti... “ gde sam citirao 25. sat. Umesto njega da napadnes (mada mesta za napade zbog ove recenice nema) ti si se ustalasao sa masom. I jos tako jadno provociras da te moram poistovetiti sa Stivenom Kingom i njegovom zeljom za identifikacijom. Jer samo zelja za identifikacijom i zelja za malo paznje, kroz koju ce biti protkana ljubav, ima za cilj da me napadas zbog recenice koju nisam izgovorio. U redu mozda nisi ni video da je ona recenica delo drugog forumasa, ali, zeko peko, prava sustina i nije u recenici nego u tvom bucnom nastupu koji mi u glavi stvara nekakav ogledalo efekat… u kojem si ovde jedan “halabugdzija” dok si u stvarnom svetu povuceni “pametnjakovic” koji zeli da bude “halabugdzija”. Ma briga me… Necu vise da se raspravljam sa tobom. Obecavam ti.

#114 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 16:17

Noro, nemoj biti tako nezna prema meni, pomislicu da zelis da me zavedes:)

Ne zelim da ulazim u raspravu sa sarmantnim stvorenjem, ali, veruj mi, da sam koji slucajem ziveo u jednoumlju nacizma 30-tih godina proslog veka, sigurno ne bi bezao iz Nemacke i sigurno bi drzao do svog stava. Zato sto jednoumlje nije dokaz ispravnosti jedne ideje, vec je ono pocetak necega strasnog. Mislim da na ovom mestu jednoumlje polako evulira i stvarno mi je glupo da procitam na forumu moje omiljene televizije post kako treba da se povucem sa njega.

#115 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 25 December 2005 - 16:46

Bljah

<{POST_SNAPBACK}>


Tja.
Al dobro, mlad si.
A ako nije to u pitanju onda si extremno glup.


... mada kako sam ja krenuo na SC pre par godina, pa neki odavde to bolje znaju
:wub:

Edited by Maltese, 25 December 2005 - 17:02.


#116 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 25 December 2005 - 16:48

sorry za skretanje sa putica
.
.
.
morrison-e, svrati do podforuma sport da ti urucimo PLJESKAVICU godine

#117 Nora 82

Nora 82
  • Members
  • 67 posts

Posted 25 December 2005 - 17:15

Noro, nemoj biti tako nezna prema meni, pomislicu da zelis da me zavedes:)

Ne zelim da ulazim u raspravu sa sarmantnim stvorenjem, ali, veruj mi, da sam koji slucajem ziveo u jednoumlju nacizma 30-tih godina proslog veka, sigurno ne bi bezao iz Nemacke i sigurno bi drzao do svog stava. Zato sto jednoumlje nije dokaz ispravnosti jedne ideje, vec je ono pocetak necega strasnog. Mislim da na ovom mestu jednoumlje polako evulira i stvarno mi je glupo da procitam na forumu moje omiljene televizije post kako treba da se povucem sa njega.

<{POST_SNAPBACK}>

Nisam nezna prema tebi,jednostavno sam realna,stalozena i ....
Nije potrebno da napustis ovaj forum,samo mislim da treba da spustis loptu!
Smatram da si nacitan,ali pobogu bas zato treba da primenjujes drugaciju taktiku!Malo gusis sa tim tvojim napadima pameti!
Procitaj knjigu umece ratovanja-lao ce,pa se vrati!

#118 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 25 December 2005 - 17:33

Nek procita Magnum Crimen i nek se ne vraca - osim na politiku, da prica o Magnum Crimenu.

#119 Nora 82

Nora 82
  • Members
  • 67 posts

Posted 25 December 2005 - 17:39

Nemoj da si surov REQ....
Vidis da je covek iskomplesiran,pa leci svoje komplekise i frustracije na ovom forumu!
Mi smo ljudi velikog srca i spremni smo da mu pomognemo.... :wub:

#120 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 25 December 2005 - 17:47

To je samo prepotencija, pardon samouverenost po kojoj smo svetski lideri... Nema iznenađenja.