Jump to content


Photo

IMDb


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
150 replies to this topic

#31 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 07 December 2005 - 13:02

E te top-liste ni meni nisu jasne ali iskreno receno i zabole me.


Isto. Mada ne mogu da kazem da ocena ne utice na izbor. Ako narucujem neke filmove o kojima ne znam mnogo, verovatno necu narociti film sa ocenom ispod 6 - osim ako ne zelim da odgledam sve od odredjenog rezisera ili glumca.

#32 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 07 December 2005 - 13:04

Ocena može da bude dobar vodič, ali ne mora ništa da znači.
Mada nisam ništa novo rekao ovim :wub:

Evo 10 najbolje ocenjenih naslova u imdb-u, a da imaju kakav-takav pristojan broj glasova.
Primećujete da su mini serije najbolje ocenjene?

"Band of Brothers" (2001) (mini)
"World at War, The" (1974) (mini)
"Civil War, The" (1990) (mini)
"Heimat - Eine deutsche Chronik" (1984) (mini)
"I, Claudius" (1976) (mini)
"Long Way Round" (2004) (mini)
"Pride and Prejudice" (1995) (mini)
"Cosmos" (1980) (mini)
"Beatles Anthology, The" (1995) (mini)
Nine Inch Nails Live: And All That Could Have Been (2002) (V)

#33 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 07 December 2005 - 13:14

Chicago (2002), 7.5
Spiderman 2 (2004), 7.9

What's New, Pussycat (1965), 6.2
petter sellers i woddy alen :wub:

i rest my case

<{POST_SNAPBACK}>


redovno pratim. ocena je u ogromnom broju slucajeva realna. ako je film dobio preko 7.5 sva je prilika da je dobar. i obrnuto, ako je dobio ispod 6, sva je prilika da je smece.


u ogromnom broju ne znaci uvek. sva je prilika ne znaci uvek.

#34 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 December 2005 - 02:55

shiroke narodne mase uopshte nisam pomenula u negativnom kontextu. to shto si ti to tako shvatio je tvoj problem.

<{POST_SNAPBACK}>

U tom slucaju se izvinjavam.

#35 gugy1

gugy1
  • Members
  • 15 posts

Posted 08 December 2005 - 21:06

Uvek pogledam ocenu, a, u stvari, ne znam zasto. :wub:

#36 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 09 December 2005 - 14:35

a da li koristite neki drugi sajt tipa rottentomatoes

#37 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 09 December 2005 - 15:08

raznoraznim star vorsevima.

<{POST_SNAPBACK}>

Ratove zvezda da ne diras!

#38 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 24 December 2005 - 23:42

Stvarno ne mogu da shvatim kako neko moze da raspravlja o bilo kakvoj temi, a da se pri tom makar odoka ne upozna s onim o cemu govori. Jer stvarno mi ne ulazi u glavu da neko vidi na drugom mestu “Bekstvo iz Sosenka” i da pri ostane pri tvrdnji kako je lista realna. Dakle, radi se o filmu cija je radnja tako slicna svim radnjama knjiga Sidni Seldona i koji nosi elemente iz blokbastera osamdesetih. Koji u sebi krije propuste koje bi malo dete bacilo u agoniju, tipa… glavni junak u zadnjem delu filma koristi sveze imalirane cipele, iako zna da ce uskoro grcati u do vrata napunjenoj kanalizaciji i da time moze unistiti ceo svoj plan, ili onaj deo kada je poster uredno zalepljen sa spoljasnje strane tunela kroz koji je pobegao glavni baja. Inace, film je po mom misljenju teska komercijala, pravljen za kompleksase koji ne mogu da prezale sto im je priroda dala manjak fizicke snage, pa su svoj spas potrazili u razuzdanim mastarenjima u kojima su sebe stavili u ekstremne situacije sa isto tako ekstremnim ljudima i gde su pobedjivali samo zahvaljujuci svojoj dovitljivosti i bistrini. To me donekle podseca na kvazi romantike koji Grand-kulturu ucinise dominantnim receptom u ovoj zemlji. Ukoliko malo pratite postove na Imdb-u shvaticete da likovi koji gotive ovaj film u nebesa izdizu i Kill Bill kao i Pulp Fiction. To sve ide u prilog tezi da je na imdb-u jedan osecaj za lepo zrtvovan zarad pothranjivanja prizemnih mastanja…
Sto se tice autora ovog filma, to je tek jedna jako diskutabilna licnost - Stiven King…
Stiven King - Moja omiljena tema za raspravu sa likovima koji misle da su intelektualci zato sto su procitali 20 knjiga u zivotu. Jos dok sam bio mali, gledao sam par “horora” od ovog “genija” za horore i znam da su me uplasili taman koliko i Matriks. Kada sam napunio malo vise godina, dosao sam u posed desetak filmova od Stivena Kinga i to je bio najveci uzas koji sam drzao u rukama. Sve gore od goreg. Poceci od “Isijavanja” i “Groblja Kucnih Ljubimaca” do “Zelene Milje” i “Bekstva iz Sosenka”. Kratko receno o svemu tome… tako jednostavno a tako lose odradjeno. Naravno, pomislio sam da reditelji nisu dovoljno kompetetni da podrze ovog izvikanog pisca, pa sam procitao par njegovih knjiga… Bez zezanja mi je glupo da kazem, ali tada sam shvatio da je Stiven King jedna najobicnija debilcina i da su njegova dela po pismenosti i po radnji na nivou jednog pismenog rada iz osmog razreda koji je ocenjen sa trojkom. U medjuvremenu sam probao i igrice “Made in Stiven King inc” koje su se sastojale u tome da besumucno tamanite kosture sa lopatama, da hranite pirane sa nosorozima i kravama, da palite bubasvabe uspomoc lupa i to bez ikakvih poena, bez ikakvih napredovanja… Jednom recju, Stiven King je tvorac bednih romana, persona grata najglupljih filmova i autor najgore igrice koje sam video u toku svog zivota.
I, naravno, covek ima pravo na sve to:) I ima prava da ga drugi vole. Medjutim, kada sam posetio njegov zvanicni sajt (na kojem on zivo ucestvuje i time ima nadzor nad prezentacijom) zgranuo sam se kada sam pogledao desktop pozadine u kojima se on predstavlja kao genije, screen saver-e u kojima se poredi sa Ajnstajnom i mnoge slicne gluposti. Tada sam shvatio da je Stiven King sektas i da nije vredan duzih elaborata:)

Sve u svemu on je i dokaz koliko imdb lista moze biti nerealna i koliko bi trebalo razmisljati svojom glavom:)))

Eh, kako mi je krivo sto cete pomisliti da sam pun mrznje i da sam za javnu osudu:)))

#39 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 December 2005 - 23:47

Jer stvarno mi ne ulazi u glavu da neko vidi na drugom mestu “Bekstvo iz Sosenka” i da pri ostane pri tvrdnji kako je lista realna.

<{POST_SNAPBACK}>

Šta znači "realno" za tebe? Ja mislim, da osim ako nije u pitanju neka prevara sa zbrajanjem glasova, lista realno odražava ono što članovi Imdb-a misle.

#40 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 24 December 2005 - 23:50

Šta znači "realno" za tebe? Ja mislim, da osim ako nije u pitanju neka prevara sa zbrajanjem glasova, lista realno odražava ono što članovi Imdb-a misle.

<{POST_SNAPBACK}>


Mislio sam na realnost izmedju filma i ocene. Zar moram to da potenciram...

#41 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 25 December 2005 - 00:01

Mislio sam na realnost izmedju filma i ocene. Zar moram to da potenciram...

<{POST_SNAPBACK}>

Kako to misliš "između filma i ocene"? Šta ti to znači? Misliš, između Imdb ocene i tvoje ocene? Ti izgleda misliš da to ni ne moraš da objašnjavaš, kao da je tvoja ocena nekako meritornija od ocena koje su dali drugi.

#42 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 00:07

Kako to misliš "između filma i ocene"? Šta ti to znači? Misliš, između Imdb ocene i tvoje ocene? Ti izgleda misliš da to ni ne moraš da objašnjavaš, kao da je tvoja ocena nekako meritornija od ocena koje su dali drugi.

<{POST_SNAPBACK}>


Kada bi se jezik sveo na maksimalno detaljisanje gde bi mu bio kraj? Mislio sam na KVALITET filma i ocene koja ga krasi. Ne mislim da je moja ocena u icemu meritotornija, ali znam da ne gresim kada kazem da su Sosenk i turbo-folk losi iako toliko ljudi stoji iza njih.

Edited by Morrison, 25 December 2005 - 00:10.


#43 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 25 December 2005 - 00:23

Mislio sam na KVALITET filma i ocene koja ga krasi.

<{POST_SNAPBACK}>

Tj. tvoja ocena kvaliteta nasuprot ocene kvaliteta od strane Imdb korisnika.

Inače, ovo što radiš sa unošenjem turbo folka u ovu raspravu je bzvz.

#44 robosapiens

robosapiens
  • Sleepers
  • 38 posts

Posted 25 December 2005 - 00:28

Ja sigurno Sosenk ne bi stavio na drugo mesto, ali pre bi to uradio nego ga poredio sa turbo folkom. Sosenk je zanimljiv film, za razliku od Grand Show-a koji me toliko smori da mi dodje da se ubijem (ipak radije prebacim kanal).

#45 Morrison

Morrison
  • Sleepers
  • 46 posts

Posted 25 December 2005 - 00:36

Tj. tvoja ocena kvaliteta nasuprot ocene kvaliteta od strane Imdb korisnika.

Inače, ovo što radiš sa unošenjem turbo folka u ovu raspravu je bzvz.

<{POST_SNAPBACK}>


blahhhh... Tebi je ovo rasprava? Ne zelim da se raspravljam o fundamentalnim stvarima, decko. Bekstvo iz Sosenka je los koliko i turbo folk. I imaju slicnosti jer uspevaju kod (glupo mi je da kazem jer ce ispasti da za sebe mislim da sam super pametan) priglupih ljudi. Ne znam zasto ih ne bi stavio u isti kos? Kladim se da bi se i turbofolkeri isto ljutili ako bi u raspravu sa njima pomenuo Sosenk.