Jump to content


Photo

Predlozi - ne ko, nego kako (bolje):


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#16 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 26 November 2005 - 16:47

Gosti i autorke Pescanika se ne bi trebali puno razlikovati od ostalih posjetilaca foruma. Trebali bi svako imati svoj handle i javljati se koliko toliko redovno kao i svi mi. Jedina razlika bi mozda bila u tome sto bi imali status moderatora. Sve ostalo gubi smisao...

#17 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 November 2005 - 17:01

Sve u svemu za pocetak - jako dobro!


uz ovih par Aninih primjedaba i nadopuna
[ili slicnih npr. od BigLebowskog ili npr. od ....]

moze se stvoriti koncept teme na Forumu, koji ide paralelno s Pescanikom!


i osnova svega neka bude Tema

[izuzetno primjeceno od Ane]



pozdrav

#18 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 26 November 2005 - 17:34

off topic
uopste ti nije losa ideja.

mada, zamolio bih te, svoje interpretacije mojih pitanja glede licne motivacije ucesca gostiju pescanika ostavi za sebe i svoj mali svet. jer, kada te svoje opservacije pustis u forumski etar, izgleda da nisi bas svestan da, zapravo, djubris.

kolacicu, uzdrzi se

:lol:

<{POST_SNAPBACK}>


ala si ti ozbiljan. :lol:

da imash malo smisla za humor otishao bi nazad na topic i prochitao svoja pitanja.
peshchanik subforum se otvorio pre dve nedelje a ti si pitao pitanja na koja su vec davno odgovorena ili se podrazumeva kad si vec u sred topica. al nema veze, shta da pricham. josh si ti uvredjen.
ajd pozdrav. :lol:

#19 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 26 November 2005 - 19:26

pa ti si u stvari bio duhovit a ja to nisam shvatio :lol:

kad naidjem na nesto duhovito, mozda i pokazem smisao za humor. do tad, racunaj da sam uvredjen i zaobidji me u sirokom luku :lol:

mrtvo ozbiljno,
ja.

#20 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 26 November 2005 - 20:08

totaly off

pa ti si u stvari bio duhovit a ja to nisam shvatio

<{POST_SNAPBACK}>


ok, ali ti si malkice trolovao na pera topiku a ni sam ne kapirash. ako meni ne verujesh pitaj forumashe ili moderatora. i sad ja nabacio par rechi, big F deal...

#21 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 26 November 2005 - 22:11

totaly off
ok, ali ti si malkice trolovao na pera topiku a ni sam ne kapirash. ako meni ne verujesh pitaj forumashe ili moderatora. i sad ja nabacio par rechi, big F deal...

<{POST_SNAPBACK}>

off na off

zahvaljujem na pm koji si mi poslao glede mog nesvesnog trola i sto ga ne produbljujes na drugim topicima.

#22 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 26 November 2005 - 22:18

Vreme u 19 petkom je savrseno. Ni rano ,ni kasno.Ako hoces da izadjes malo u grad,taman odgovara -pre izlaska. Ko to jos izlazi u 19 uvece.Sto se tice tv emisija ,stizes na "Problem" na Politici koji traje do 23, ili sta god hoces,juce na pr. "Timofejev", sto je u 21. Pritom dan petak je odlican ,jer je Pescanik svez,a mozes i da utvrdis gradivo u subotu . :lol: Kad bi gosti bili kasnije ,ne bi ucestvovali ljudi koji ranije lezu.A i kako ce se gost vratiti sa Novog Beograda u Beograd? Nemaju svi kola. Pera ih nema na pr.

<{POST_SNAPBACK}>


meni odgovara da bude od 19 h, kad god.
edit: kad vec sticajem nesretnih okolnosti propustam "pescanik" i petkom i subotom :lol:

Edited by Cruella De Ville, 26 November 2005 - 22:20.


#23 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 26 November 2005 - 22:37

off na off

zahvaljujem na pm koji si mi poslao glede mog nesvesnog trola i sto ga ne produbljujes na drugim topicima.

<{POST_SNAPBACK}>


pm...ha-ha-ha, ova ti je dobra. i ti izvini shto nisam bio duhovit.

Edited by nonick, 26 November 2005 - 22:38.


#24 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 27 November 2005 - 03:27

1. u odredjenom momentu zaustaviti glasanje za sledeceg gosta i zvanicno najaviti ko je imao najvise glasova

2. ljudi ostavljaju pitanja za gosta do odredjenog vremena

3. gost odgovori na pitanja PRE samog gostovanja

4. u gostovanju forumasi i gost zajedno caskaju i komentarisu postavljena pitanje i date odgovore


Ovako su ljudi stigli da postave pitanja, dobili su odgovore i stize se jos malo procaskati.

#25 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 27 November 2005 - 21:26

Gosti i autorke Pescanika se ne bi trebali razlikovati od ostalih posjetilaca foruma. Trebali bi svako imati svoj handle i javljati se koliko toliko redovno kao i svi mi. Jedina razlika bi mozda bila u tome sto bi imali status moderatora. Sve ostalo gubi smisao...

<{POST_SNAPBACK}>


Svidja mi se..

#26 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 28 November 2005 - 13:43

1. u odredjenom momentu zaustaviti glasanje za sledeceg gosta i zvanicno najaviti ko je imao najvise glasova

2. ljudi ostavljaju pitanja za gosta do odredjenog vremena

3. gost odgovori na pitanja PRE samog gostovanja

4. u gostovanju forumasi i gost zajedno caskaju i komentarisu postavljena pitanje i date odgovore


Potpisujem.

#27 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 28 November 2005 - 14:07

Odrediti limit u vidu minimalnog broja postova za ucesnike caskanja sa gostima, da se ne bi ponavljale 'mudrolije' ala: 'kad se tusiras vrelom vodom...."

#28 schmee

schmee
  • Members
  • 88 posts

Posted 28 November 2005 - 16:06

cela priča sa peščanikom na forumu je prespora, neefikasna, prolaznog karaktera (u pitanju je jedno pojavljivanje na sat i po vremena) i na kraju nedorečena. forum po svojoj prirodi pretpostavlja threadove koji ipak duže traju od sat i po ...

jedino što zaista ima smisla je chat sa mogućnošću lakog pregleda istorije ...
napravite java chat sa autentikacijom koja koristi forumsku bazu korisnika i stvari će već biti daleko bolje, gost će odgovoriti na svako pitanje na koje želi, a ne na svako treće ili četvrto, chat bi mogao da se otvori kad gost dođe i da se zatvori kad gostu bude svega dosta :lol: ... i sve će biti mnogo prirodnije i dinamičnije ...

na kraju bi moglo sve lepo moglo da se sredi u transkript i da se objavi uz recimo ... sledeći peščanik ... B)

Edited by schmee, 28 November 2005 - 16:16.


#29 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 28 November 2005 - 19:03

mislim da ne vredi insistirati na univerzalnim pravilima i preteranom regulisanju

od nekih ljudi koje bih volela da vidim na forumu nema smisla očekivati da sede i ukucavaju odgovore u riltajmu
neke od njih nema smisla izlagati baš svakakvim pitanjima, dok su neki možda baš raspoloženi da ćaskaju i o političkim prilikama i o hrani/muzici/sezonskom odevanju...
a neki od njih možda imaju vremena da sami, pod sopstvenim nickom pokrenu poseban topic o kom žele da se diskutuje... i na koji će povremeno svraćati i dodatno komentarisati tred koji se u međuvremenu pravi