Jump to content


Photo

Predlozi - ne ko, nego kako (bolje):


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 Ana Denic

Ana Denic
  • Sleepers
  • 2,756 posts

Posted 25 November 2005 - 23:47

Večeras smo videli kako je izgledalo prvo forumsko izdanje Peščanika :lol:

Može to i bolje?! :lol:

Pa da sakupimo na jedno mesto predloge, ako ništa drugo, preglednosti radi:

Ovo je veoma zanimljiv iskorak radija u neku drugu dimenziju i, deluje mi kao da ima perspektivu. Jedino sta je nedostajalo veceras je neka vrsta moderacije. Da se dijalog usmeri na kontakt forumasa sa P. Lukovicem. Da se smanje medjusobne rasprave koje rasplinjavaju tok, veoma kratke, diskusije. Da gost odvoji malo vise vremena za diskusiju... itd

<{POST_SNAPBACK}>


sa drugog topika:

Nisam veliki ljubitelj textova PL, ali je lepo on njega sto se odazvao. Moram priznati da je bilo malo haoticno. Mnogo ljudi sa mnogo pitanja, od muzike do politike. Tesko da se to moze sve zipovati u ovako malo vremena. Znam da je prvi put da se ovako nesto organzuje ali imam par predloga za buduce goste - nadam se da ce ih biti.

- Da se napravi poll.
- Da gosti ili urednice Pescanika odaberu jedan od tekstova ili jedan od razgovora iz emisije, tj. da se diskusija fokusira na nesto. Mislim da bi bilo najbolje nesto iz Pescanika sto ima veze sa tim gostom.
- Da moderator bude prisutan.
- Da podebljate malo vezu sa serverom.

<{POST_SNAPBACK}>


Tema!

Ako, ili, da se diskusija ne bi svela na chat (gde svako pita šta mu padne na pamet), moj utisak je da je potrebna TEMA.

Moj predlog bi bio da TEMA bude uvodnik najnovijeg Peščanika.

Večeras je nakon Perinog učešća na Forumu otvoren topik: "Peščanik, najava, 25.11.2005."
Uz malo napora, to je moglo da bude na sajtu, kao uvodni post - pre njegovog dolaska.

Uvodnik Peščanika praktično "pokriva" najaktuelnije teme i bez obzira da li je gost podforuma Peščanik učestvovao u emisiji ili ne, bilo bi interesantno da se Peščanik na taj način nastavi i da se gost ovim putem "uključi" u prethodnu emisiju.

Da li je termin petkom od 19,00 fiksiran ili podložan promenama?

Još nešto ...

Predlažem da se otvori nick "Gost Peščanika" da se (gost) ne bi javljao sa nicka ModPescanik.

#2 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 26 November 2005 - 00:01

Večeras smo videli kako je izgledalo prvo forumsko izdanje Peščanika  :lol:

Može to i bolje?!  :lol:

Pa da sakupimo na jedno mesto predloge, ako ništa drugo, preglednosti radi:
sa drugog topika:
Tema!

Ako, ili, da se diskusija ne bi svela na chat (gde svako pita šta mu padne na pamet), moj utisak je da je potrebna TEMA.

Moj predlog bi bio da TEMA bude uvodnik najnovijeg Peščanika.

Večeras je nakon Perinog učešća na Forumu otvoren topik: "Peščanik, najava, 25.11.2005."
Uz malo napora, to je moglo da bude na sajtu, kao uvodni post - pre njegovog dolaska.

Uvodnik Peščanika praktično "pokriva" najaktuelnije teme i bez obzira da li je gost podforuma Peščanik učestvovao u emisiji ili ne, bilo bi interesantno da se Peščanik na taj način nastavi i da se gost ovim putem "uključi" u prethodnu emisiju.

Da li je termin petkom od 19,00 fiksiran ili podložan promenama?

Još nešto ...

Predlažem da se otvori nick "Gost Peščanika" da se (gost) ne bi javljao sa nicka ModPescanik.

<{POST_SNAPBACK}>



Hvala na ovoj temi...Ceo ovaj PodForum je jedan fetus koji danas slavi 7 dana od zaceca...Vecina tvojih opservacija je tacna.

Termin od 19h nije obavezan, dajte neke ideje. Nick GostPescanika nismo uspeli da otvorimo ove nedelje...ali bice sledece...

Cekamo vase predloge. Pisite.

#3 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 26 November 2005 - 00:09

možda bi ono,kao termin mogao da bude mnogo kasnije,nešto tipa "noćnih razgovora" jer ovako je prevelika gužva a i ima mnogo spamovanja,a problem haotičnosti,ne znam,možda da gost bude duže (tipa od ponoći pa dok se ne završi :lol: ) i da postoji jača kontrola na tom topicu (ako je nekako moguće,nisam stručnjak)...

verovatno će biti mnogo boljih predloga...

#4 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 26 November 2005 - 01:01

ja mislim da bi Diskutant trebao da pita svakog gosta zashto je doshao, ko to placa i kakve gace/ice nosi + da pita tehnichko osoblje na shta je kliknuo kad se nashao na peshchanik forumu? i da 3orge ima pochasno prvo pitanje. srdjaf i zvonko biraju sledeceg gosta. pera da ima vishe push pauzu i da se ne raspricha tako.

termin nije dobar, uglavnom je forum petkom slabo posecan a josh gore je uveche.

Vlada R. sa pera topitja

Format chata sa poznatim licnostima uopste nije los, i nije nov, kad se malo uhodate bice to super. Naravno uz pojacano moderisanje za vreme gostovanja, quotovi sa par smajlija ispod i medjusobna prepucavanja forumasa dok je gost tu samo prave guzvu i otezavaju pracenje.



#5 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 26 November 2005 - 07:23

Vreme u 19 petkom je savrseno. Ni rano ,ni kasno.Ako hoces da izadjes malo u grad,taman odgovara -pre izlaska. Ko to jos izlazi u 19 uvece.Sto se tice tv emisija ,stizes na "Problem" na Politici koji traje do 23, ili sta god hoces,juce na pr. "Timofejev", sto je u 21. Pritom dan petak je odlican ,jer je Pescanik svez,a mozes i da utvrdis gradivo u subotu . :lol: Kad bi gosti bili kasnije ,ne bi ucestvovali ljudi koji ranije lezu.A i kako ce se gost vratiti sa Novog Beograda u Beograd? Nemaju svi kola. Pera ih nema na pr.

#6 Kuvar

Kuvar
  • Members
  • 111 posts

Posted 26 November 2005 - 09:34

Vreme u 19 petkom je savrseno. Ni rano ,ni kasno.Ako hoces da izadjes malo u grad,taman odgovara -pre izlaska. Ko to jos izlazi u 19 uvece.Sto se tice tv emisija ,stizes na "Problem" na Politici koji traje do 23, ili sta god hoces,juce na pr. "Timofejev", sto je u 21. Pritom dan petak je odlican ,jer je Pescanik svez,a mozes i da utvrdis gradivo u subotu . :lol: Kad bi gosti bili kasnije ,ne bi ucestvovali ljudi koji ranije lezu.A i kako ce se gost vratiti sa Novog Beograda u Beograd? Nemaju svi kola. Pera ih nema na pr.

<{POST_SNAPBACK}>


Ima ko radi u to doba :lol:

#7 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 26 November 2005 - 09:53

Ne bi bilo lose da kada najavite sledeceg gosta date i njegovu malu biografiju narocito za ljude u inostranstvu koji nisu toliko u toku a zeleli bi da ucestvuju - Hvala

#8 take_care

take_care
  • Members
  • 176 posts

Posted 26 November 2005 - 10:17

Hvala na ovoj temi...Ceo ovaj PodForum je jedan fetus koji danas slavi 7 dana od zaceca...Vecina tvojih opservacija je tacna. 

Termin od 19h nije obavezan, dajte neke ideje. Nick GostPescanika nismo uspeli da otvorimo ove nedelje...ali bice sledece...

Cekamo vase predloge. Pisite.

<{POST_SNAPBACK}>


Smatram da je ceo problem najvise tehnicke prirode. Priroda chata, se moze doloviti samo putem chata. Ovo je sa tehnicke strane forum, koji je po svojoj tehnickoj prirodi nesto drugacji od chata, koji omogucuje istovremeno daleko vise ucesnika. Mozda ne bi bilo zgoreg, da tehnicka ekipa B92 napravi link do chat servera (bilo kog) i da na taj nacin chatujemo uzivo sa gostima, a da se preko foruma prenose pisani tekstovi gostiju Pescanika, ili snimljeni deo razgovora sa in live chata, ili odsesci iz emisija sa radia, kojim bi se pomenuti gosti bavili u, na primer, nedeljnom pregledu svoje teme postavljene na forumu. Isto tako mozda ne bi bilo lose, da se gosti Pescanika registruju kao clanovi foruma, pa da sa svojim pseudonimima, ili preko svojih licnih imena postuju kako im je volja i kako im ostale obaveze to nalazu.

#9 take_care

take_care
  • Members
  • 176 posts

Posted 26 November 2005 - 10:26

TEMA


Tema nije los pristup za forum. Ali kada se odvija ziva komunikacija se nekom od poznatih licnosti i forumasa, ne mozes da nameces teme, jer ce glad za direktnom komunikacijom, a samim tim i postavljanjem pitanja koja nisu u kontekstu teme biti stalan problem. A tako nesto ne mozes da kontrolises. I ne bi trebalo. Jer je to gubljenje vremena.

Zato sam predlozio, da se odvoje ove dve stvari, i da se uvede, sa tehnicke strane novost na sajt B92, da se uvede pravi in live chat, preko bilo kog chat servera i da se on linkuje na sajt. Svi razgovori sa chata mogu biti preko bota snimani u momentu, i zanimljive delove chata urednicki tim Pescanika moze prebacivati na forum, na dalju analizu i komentare, koji nisu, zbog vremenskog ogranicenja moguci na samom chatu. Tako cemo dobiti mnogo vise, u neposrednosti, kreativnosti, tehnickoj korektnosti i na kraju sistematicnosti u ovoj celokupnoj ideji.

#10 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 26 November 2005 - 10:42

Forum je mnogo pregledniji i pogodniji za ovakve sessions sa gostima -

Chat je nepregledan i haotican i tezak za pracenje a i obicno kada neki mediji na zapadu urade live chat sa gostima dozvolu da postavljaju pitanja imaju samo njih 5 recimo koji su unapred odabrani a ostatak samo moze da cita ali ne i da aktivno ucestvuju - no ukoliko ste recimo mislili da dve Cece vode takav live chat i jedino one postavljaju pitanja gostima to bi vec bilo ok - ali mislim da je Forum bolji nacin komuniciranja gosta direktno sa vecim brojem ucesnika - meni je prvi session sa Petrom Lukovicem ispao jako dobro

pitanja za goste mogu uvek unapred da se postave samo onda to ne bi bio live session

#11 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 26 November 2005 - 12:23

Da,bolji je Forum ! :lol:

#12 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 26 November 2005 - 12:27

off topic

ja mislim da bi Diskutant trebao da pita svakog gosta zashto je doshao, ko to placa i kakve gace/ice nosi + da pita tehnichko osoblje na shta je kliknuo kad se nashao na peshchanik forumu?

<{POST_SNAPBACK}>

uopste ti nije losa ideja.

mada, zamolio bih te, svoje interpretacije mojih pitanja glede licne motivacije ucesca gostiju pescanika ostavi za sebe i svoj mali svet. jer, kada te svoje opservacije pustis u forumski etar, izgleda da nisi bas svestan da, zapravo, djubris.

kolacicu, uzdrzi se

:lol:

Edited by Diskutant, 26 November 2005 - 12:28.


#13 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 26 November 2005 - 12:57

Predlažem da se otvori nick "Gost Peščanika" da se (gost) ne bi javljao sa nicka ModPescanik.

Malo da priceka za registraciju, da se dokaze, pa ako mu dozvolimo dalje ucesce na 4umu.... :lol:
Bez sale, dobra ideja, osvezenje.

Ceo ovaj PodForum je jedan fetus koji danas slavi 7 dana od zaceca

Znaci, jos nije sasvim sigurno da li ste trudni.

Za temu/e, eeee, jedna od prvih koja mi pada na pamet je - da li gosti
prate ovaj forum, sta zakljucuju po tem pitanju, da li im misljenje forumasa nesto govori, utice li to na neke njihove stavove i misljenja. Ako je neko od gostiju
novinar, da li navrati (na 4um) ako mu zafali inspiracija.

#14 jane

jane
  • Members
  • 159 posts

Posted 26 November 2005 - 15:48

Ideja sa gostima je zaista sjajna.
Zapravo, to je prvi korak gde "osoblje" foruma pokusava da unapredi kvalitet istog.
I to je ono sto je do njih.
Ono sto ne zivisi od njih je kvalitet ucesnika.

Ispostavilo se da je "obozavanje" poznate licnosti totalno kontraproduktivno, jer nista novo i posebno nismo mogli procitati iz takve komunikacije.
Jer, nazalost (ili na srecu), verbalno bauljanje ala "Vozdra Pero, zdravo Petre" i ne moze proizvesti iole zabavnu/zanimljivu diskusiju.

Stoga, mislim da bi valjalo posegnuti za jednim starim forumskim pravilom - odlozenim postiranjem. Narocito kada se maltretira javna licnost da sedi u prostoriji gde se ne sme pusiti. :lol:
Tako bi se lisili trivijalija i palanackog iskaza, izdvojili zanimljivija pitanja i svakako odgovorili na ista bez cenzure, ako je ikako moguce.

Eventualno, jedan deo gostovanja otvoriti za on-line komunikaciju tj. za potpitanja. :lol:

P.S.
A ako se vec sme izvoljevati u pogledu gostiju, svakako da sam dusom, srcem i tijelom za drazesnog i neponovljivog - Mjehura Ubicu. :lol:

#15 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 26 November 2005 - 16:00

....kratko:

- tema je dobra ideja, recimo ceca zada temu, uvod, pa se o njoj prica...
- bez chata, bilo koje vrste...
- ovaj prvi pokusaj je bio skroz ok....
- iskeno mislim da su prostaci pozeljni, bar ce biti jasno identifikovani na forumu
- gostima dati vremena da malo obidju forum(ako vec nisu), peporuciti im to, da bi bili spremniji za ovu respektabilnu masu diskutananta i provokacija, bice zanimljivije i efikasnije....
- sto se tice termina, obavezno da bude radnni dan, neko kasno popodne....

p.s. molim forumase: 'zajebite vise spominjanje tog Timofejeva, otvorite bre topic 'Trac ili istina' pa se tamo odusevljavajte.... :lol: